• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יומן המסע של Shabi

shabi

משתמש רשום
דירוג
7
פרולוג
אז ככה אנחנו זוג נשוי, בני 35, גרים באזור השרון, ילדים: 11, 8 ו4
התחתנו בגיל צעיר, בהתחלה בקושי היינו משלמים שכירות המשכורות היו נמוכות אבל הצלחנו לחסוך לא רע בכלל,
קצת עזרה חודשית של ההורים ואחרי 5 שנים הצלחנו לקנות דירה ראשונה ב900K עם משכנתא של 630K
לאחר 3 שנים היינו שיפרנו דיור לדירה ב1.7M לאחר מכירת דירה ב1.2M והיינו צריכים להוסיף למשכנתא 500K סה"כ מליון.
היום אנחנו עם שכורת נטו משותפת 30K שכירים במשרה מלאה, וחושבים שוב לשפר דיור עוד 3 שנים יפורט בהמשך.

הוצאות, בהתפלגות:
הוצאות חיוניות (משכנתא, ארנונה ועד, ביטוחים וגנים) 8K
הוצאות חיוניות משתנה (אוכל, חשמל, מים גז) 4.5K
מותרות קבועות (רכב, טלוזיה, עוזרת, כושר, חוגים) 2K
מותרות משתנה (דלק, אוכל בחוץ, ביגוד, ריהוט, בילויים, חופשות, אירועים וכו..) 13K

סה"כ הוצאות כ27K
הייתי מעוניינן להתקטין הוצאות בעיקר במותרות, אבל שם בעיקר מדובר על
איכות חיים ככה שקשה לנו לוותר.

חסכונות:

גמל להשקעה:
איפהסהכהשקעה חודשיתתשואה השנהדמי ניהול – הפקדותדמי ניהול - חיסכון
אלטשולר שחם חיסכון פלוס מניות14333.12508.03%0.00%0.99%
אלטשולר שחם חיסכון פלוס אג"ח עד 15% במניות12001.892503.78%0.00%0.99%

חסכון פשוט:
מגדל קשת לפרט – אגח עד 25% מניות357085005.20%0.00%1.09%

סה"כ כ60K

- האם ניתן לשפר לדעתכם? יש לציין שחסכונות אלה בעיקר מיועדים לטיולים משפחתיים עבור בר מצווה (עוד שנתיים ועוד 5 שנים)

נכסים:
דירה שווי שוק עכשיוי כ1.8, כ1 מיליון במשכנתא

קרנות השתלמות כ230K
קופהדמי ניהולהאם פעילסהכ
אלטשולר שחם השתלמות כללי0.8כן79,618.00
אלטשולר שחם השתלמות כללי0.8לא38,222.00
אלטשולר שחם השתלמות כללי0.8לא19382
אקסלנס0.8כן678.19
יהב-קרן השתלמות וחיסכון לאחים ואחיות בע"מ0.27%כן93579.87

פנסיה 650K
שםסהכ צבירהפנסיה צפיהחברת ביטוחדמי ניהול מהפקדהדמי ניהול מחיסכון
פנסיה נוספת - אין מידע300000
פנסיה כללית - מסלול לבני 50 ומטה - תשואה 4.9%142,580.061926.53הראל1.36%0.139%
פנסיה - מסלול לבני 50 ומטה - תשואה 6%219,976.913955.36הראל1.36%0.139%

RSU + ESSP כ250K נזילים

צרכים וציפיות עתידיים:

בהמשך לפרולוג, גרים כיום בדירת 4 חדרים ומעוניינים עוד כ3 שנים לשפר דיור לדירת 5 חדרים, שכיום מחיר השוק שלה כ2.5, כלומר תוספת של 700K לאחר מכירת הדירה הנוכחית.
המטרה היא לא לעלות את גודל המשכנתא.

שאלות:
  • לפי הצפי בשנתיים – שלוש הקרובות התווספו למניות עוד 200K דרך ESPP ו RSU, כיום כולם על מניה אחת בחברה שאני עובד, לאחרונה הבנתי שזה יותר מדי כסף לסכן על חברה אחת. השאלה מכיוון שאני צריך את הכסף נזיל לעוד כ3 שנים מה כדי לעשות?
  • האם ניתן לשפר דמי ניהול בגמל שקיים לי היום? האם כדי להעביר את חסכון במגדל לגמל או שזה יגרור אירוע מס' ולא כדי?
  • השתלמות, ממה שקראתי מכיוון שאני חושב לקחת הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות אי אפשר לעבור לIRA, האם הבנתי נכון?
    או שאפשר לעבור לשנתיים-שלוש עד ולחזור חזרה? האם זה כדי?
אשמח לתבונות, תודה מראש :)

נערך לאחרונה ב:
השתלמות, ממה שקראתי מכיוון שאני חושב לקחת הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות אי אפשר לעבור לIRA, האם הבנתי נכון?
אין הלוואה במסלול IRA
האם ניתן לשפר דמי ניהול בגמל שקיים לי היום
בוודאי

קודם כל, המון בהצלחה בהמשך הדרך.
עשיתם דרך אמיצה ומאתגרת והייתי בהחלט שמח לשמוע על תהליך רכישת הדירה הראשונה שלכם, אם תרצה כמובן.

שנית, לא ציינת האם אתה מעוניין להגדיל את אחוז החסכון, אם כן, הסעיף של הוצאות מותרות משתנות מאד פשוט זועק, אם לא, אז תמשיכו להנות ;)

דמי הניהול בקרנות ההשתלמות גבוה מאוד פרט ליהב. בסכומים שנצברו שם, יש סיכוי לira.

בהצלחה.
מחכה לעדכונים כל חודש!

ברוכים הבאים!
קודם כל דמי ניהול, אתם משלמים דמי ניהול ממש גבוהים, ממש ממש גבוהים, בכל המוצרים שאתם משקיעים בהם פרט להשתלמות ביהב, ממליץ לך לעבור אחד אחד ולהבין אחד אתה מוריד דמי ניהול או או עובר למקום אחר עם דמי ניהול נמוכים יותר, תשואה היא לא ודאית, אבל דמי ניהול נוגסים בכסף שלך באופן קבוע, ובמקרה שלכם זה ביסים גדולים.

בגמל להשקעה אנשים מקבלים 0.6 בלי להיות במועדון מסוים או עם צבריה ענקית. הזכרת את הRSU אז אני מבין שאתה עובד בהייטק, לרוב החברות יש חברה של ייעוץ פיננסי שהן עובדות מולה, ככהנ אם תברר דרכן תוכל להגיע לתנאים יותר טובים.

מסלולי השקעה בחסכונות ארוכי טווח - פנסיה והשתלמות, כרגע הם במסלולים מאוד סולידיים, או במילים אחרות בסיכון גבוהה לאובדן תשואה פוטנציאלית, ממליץ לך לקרוא על הקונספט של השקעה במניות, יש בפורום הזה המון מידע מעולה וגם בהרבה מקומות אחרים, אתה לא צריך להבין יותר מידי בעצמך, רק לקבל מספיק ביטחון בשביל להעביר לפחות חלק מהסכום למסלול עוקב מדד מניות, או ניהול אקטיבי של מקצוענים כמו אלו שאתה משקיע אצלם עכשיו פשוט עם חשיפה גבוהה יותר למניות. יש לכם 30+ שנים עד שתוכלו לממש את הפנסיה שלכם, לכן יש משמעות אדירה לבחירת מסלול ההשקעה שם ודמי הניהול שם, ועדיין לא הייתה תקופה של 30 שנה בה השקעה באיגרות חוב הייתה עדיפה על השקעה במניות. כמובן שלקראת פרישה תוכלו לעבור למסלול סולידי יותר.

ברוכים הבאים!
קודם כל דמי ניהול, אתם משלמים דמי ניהול ממש גבוהים, ממש ממש גבוהים, בכל המוצרים שאתם משקיעים בהם פרט להשתלמות ביהב, ממליץ לך לעבור אחד אחד ולהבין אחד אתה מוריד דמי ניהול או או עובר למקום אחר עם דמי ניהול נמוכים יותר, תשואה היא לא ודאית, אבל דמי ניהול נוגסים בכסף שלך באופן קבוע, ובמקרה שלכם זה ביסים גדולים.

בגמל להשקעה אנשים מקבלים 0.6 בלי להיות במועדון מסוים או עם צבריה ענקית. הזכרת את הRSU אז אני מבין שאתה עובד בהייטק, לרוב החברות יש חברה של ייעוץ פיננסי שהן עובדות מולה, ככהנ אם תברר דרכן תוכל להגיע לתנאים יותר טובים.

מסלולי השקעה בחסכונות ארוכי טווח - פנסיה והשתלמות, כרגע הם במסלולים מאוד סולידיים, או במילים אחרות בסיכון גבוהה לאובדן תשואה פוטנציאלית, ממליץ לך לקרוא על הקונספט של השקעה במניות, יש בפורום הזה המון מידע מעולה וגם בהרבה מקומות אחרים, אתה לא צריך להבין יותר מידי בעצמך, רק לקבל מספיק ביטחון בשביל להעביר לפחות חלק מהסכום למסלול עוקב מדד מניות, או ניהול אקטיבי של מקצוענים כמו אלו שאתה משקיע אצלם עכשיו פשוט עם חשיפה גבוהה יותר למניות. יש לכם 30+ שנים עד שתוכלו לממש את הפנסיה שלכם, לכן יש משמעות אדירה לבחירת מסלול ההשקעה שם ודמי הניהול שם, ועדיין לא הייתה תקופה של 30 שנה בה השקעה באיגרות חוב הייתה עדיפה על השקעה במניות. כמובן שלקראת פרישה תוכלו לעבור למסלול סולידי יותר.
תודה על התגובה המושקעת, התחלנו לעבוד על נושא דמי ניהול, אעדכן.
בקשר לקרן השתלמות, האם כדי לעבור למסלול יותר מנייתי בהינתן העובדה שנרצה לקחת הלוואה על חשבון הקרן עוד כשנתיים - שלוש?

מאיזו בחינה אתה מרגיש שזה משפר את איכות החיים שלכם (להבדיל מרמת החיים)?
אולי תנסו לעבור על כל סוג הוצאה במותרות ולראות מה העלות הנדרשת בכל אחד מהם כדי להפוך אתכם למרוצים, שמחים ושלווים יותר.
לדוגמא - ביגוד: אם אתם מוציאים 3K בחודש, אתם מרגישים שמחים יותר? אולי תרגישו אותה שמחה גם ב-1K בחודש? אולי אפילו תהיו מרוצים יותר כאשר הארונות יהיו מלאים פחות וקלים יותר לאירגון וסידור?

מאיזו בחינה אתה מרגיש שזה משפר את איכות החיים שלכם (להבדיל מרמת החיים)?
אולי תנסו לעבור על כל סוג הוצאה במותרות ולראות מה העלות הנדרשת בכל אחד מהם כדי להפוך אתכם למרוצים, שמחים ושלווים יותר.
לדוגמא - ביגוד: אם אתם מוציאים 3K בחודש, אתם מרגישים שמחים יותר? אולי תרגישו אותה שמחה גם ב-1K בחודש? אולי אפילו תהיו מרוצים יותר כאשר הארונות יהיו מלאים פחות וקלים יותר לאירגון וסידור?
זה כמו כדור שלג.
יש מקום בארון, אז קונים יותר בגדים. קונים יותר בגדים, אז צריך ארון גדול יותר.
ככה וחוזר חלילה.

הייתי עושה לזה Drill Down יותר מפורט, זה חתיכת פיל בתקציב ולדעתי קשה להכניס דלק וחופשות לאותה הקטגוריה, גם אם שניהם באמת סוג של מותרות.
אולי כשתפצל את זה יותר תוכל לזהות חריגים שעולים הרבה ולא ממש שווים את זה.

• לפי הצפי בשנתיים – שלוש הקרובות התווספו למניות עוד 200K דרך ESPP ו RSU, כיום כולם על מניה אחת בחברה שאני עובד, לאחרונה הבנתי שזה יותר מדי כסף לסכן על חברה אחת. השאלה מכיוון שאני צריך את הכסף נזיל לעוד כ3 שנים מה כדי לעשות?
זאת שאלה שהמון מתחבטים בה, אני עדיין לא סיימתי לקרוא את כל התגובות בנושא - ואני גם מתקשה להחליט. אשמח אם מישהו יבוא עם מסקנה מושכלת לאחר שיקולים.

מצד אחד זה סיכון, מצד שני ככל שמשלמים מוקדם יותר, לפני שמחכים שנתיים - המס על ה RSU הוא פירותי כולל על רווח הון. אם מחכים שנתיים, אז המס הוא פירותי עד הסכום שנתנו לך את המניות, והוני מעבר על רווח ההון. אם מחכים עוד יותר, למשל לשנה שבה אתה פורש או לוקח שנת חופש, שבו המס הפירותי שלך קטן יותר, שווה יותר למכור שם.

עוד שיקולים כמו - האם המניות מחלקות דיבידנד, ואז אם תמכור אתה גם תחתוך עוד תזרים מזומנים. האם החברה בעליה, ואז אם תמכור, תחתוך רווח עתידי (אם כי זה הטיעון הכי חלש לדעתי, כי אף אחד לא יודע מה יקרה עם המניה).

בספרות שקראתי בהשראת הסולידית, נאמר שאין לאגור סיכון עם מניה אחת, ולעבור למדדים, אך כפי שציינתי מעלה, השאלה מתי, והשאלה איך למקסם כדי לשלם מס הכי נמוך.

אלה ההתחבטויות שלי, שוב אשמח אם מישהו הגיע למסקנה בנושא. זאת שאלה טובה מאוד ששאלת.

זאת שאלה שהמון מתחבטים בה, אני עדיין לא סיימתי לקרוא את כל התגובות בנושא - ואני גם מתקשה להחליט. אשמח אם מישהו יבוא עם מסקנה מושכלת לאחר שיקולים.
RSU מקבלים מהמעסיק כהטבה, לא? אתה לא קנית את המניות האלו בכספך אז אין פה באמת סיכון, גם אם המניה תקרוס ל-0 לא הרווחת כלום ולא הפסדת.
אם ככה, הגידור מפני הסיכון ב-RSU הוא פסיכולוגי לחלוטין - אל תראה בהן כחלק מהשווי הנקי שלך עד ליום מכירתן, ואז לא תבכה כשתאבד אותן.

ג"נ - אין לי ESPP או RSU, תודה לאל.

תודה על התגובה המושקעת, התחלנו לעבוד על נושא דמי ניהול, אעדכן.
בקשר לקרן השתלמות, האם כדי לעבור למסלול יותר מנייתי בהינתן העובדה שנרצה לקחת הלוואה על חשבון הקרן עוד כשנתיים - שלוש?
תוכל לקחת הלוואה קטנה יותר ע"ח הקרן אם היא תושקע במסלול מנייתי. אבל לא בהמון, אני לא יודע בדיוק, וזה משתנה לפי גוף מנהל.
אבל, אם תחליט להכניס חלק מנייתי לתיק, עדיף שהוא יהיה בחלק הפטור ממס.
אם תציג אלטרנטיבות יותר ברורות, או מטרה יותר מוגדרת תוכל לקבל תשובות יותר טובות.

פרולוג
אז ככה אנחנו זוג נשוי, בני 35, גרים באזור השרון, ילדים: 11, 8 ו4
התחתנו בגיל צעיר, בהתחלה בקושי היינו משלמים שכירות המשכורות היו נמוכות אבל הצלחנו לחסוך לא רע בכלל,
קצת עזרה חודשית של ההורים ואחרי 5 שנים הצלחנו לקנות דירה ראשונה ב900K עם משכנתא של 630K
לאחר 3 שנים היינו שיפרנו דיור לדירה ב1.7M לאחר מכירת דירה ב1.2M והיינו צריכים להוסיף למשכנתא 500K סה"כ מליון.
היום אנחנו עם שכורת נטו משותפת 30K שכירים במשרה מלאה, וחושבים שוב לשפר דיור עוד 3 שנים יפורט בהמשך.

הוצאות, בהתפלגות:
הוצאות חיוניות (משכנתא, ארנונה ועד, ביטוחים וגנים) 8K
הוצאות חיוניות משתנה (אוכל, חשמל, מים גז) 4.5K
מותרות קבועות (רכב, טלוזיה, עוזרת, כושר, חוגים) 2K

סה"כ הוצאות כ27K

חסכונות:

גמל להשקעה:
אלטשולר שחם חיסכון פלוס מניות14333.12508.03%0.00%0.99%
אלטשולר שחם חיסכון פלוס אג"ח עד 15% במניות12001.892503.78%0.00%0.99%

חסכון פשוט:
מגדל קשת לפרט – אגח עד 25% מניות357085005.20%0.00%1.09%

סה"כ כ60K

- האם ניתן לשפר לדעתכם? יש לציין שחסכונות אלה בעיקר מיועדים לטיולים משפחתיים עבור בר מצווה (עוד שנתיים ועוד 5 שנים)

נכסים:
דירה שווי שוק עכשיוי כ1.8, כ1 מיליון במשכנתא

קרנות השתלמות כ230K
קופהדמי ניהולהאם פעילסהכ
אלטשולר שחם השתלמות כללי0.8כן79,618.00
אלטשולר שחם השתלמות כללי0.8לא38,222.00
אלטשולר שחם השתלמות כללי0.8לא19382
אקסלנס0.8כן678.19
יהב-קרן השתלמות וחיסכון לאחים ואחיות בע"מ0.27%כן93579.87

פנסיה 650K
שםסהכ צבירהפנסיה צפיהחברת ביטוחדמי ניהול מהפקדהדמי ניהול מחיסכון
פנסיה נוספת - אין מידע300000
פנסיה כללית - מסלול לבני 50 ומטה - תשואה 4.9%142,580.061926.53הראל1.36%0.139%
פנסיה - מסלול לבני 50 ומטה - תשואה 6%219,976.913955.36הראל1.36%0.139%

RSU + ESSP כ250K נזילים

צרכים וציפיות עתידיים:

בהמשך לפרולוג, גרים כיום בדירת 4 חדרים ומעוניינים עוד כ3 שנים לשפר דיור לדירת 5 חדרים, שכיום מחיר השוק שלה כ2.5, כלומר תוספת של 700K לאחר מכירת הדירה הנוכחית.
המטרה היא לא לעלות את גודל המשכנתא.

שאלות:
  • האם ניתן לשפר דמי ניהול בגמל שקיים לי היום? האם כדי להעביר את חסכון במגדל לגמל או שזה יגרור אירוע מס' ולא כדי?
  • השתלמות, ממה שקראתי מכיוון שאני חושב לקחת הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות אי אפשר לעבור לIRA, האם הבנתי נכון?
    או שאפשר לעבור לשנתיים-שלוש עד ולחזור חזרה? האם זה כדי?
אשמח לתבונות, תודה מראש :)

קודם כל היות ואתם צעירים לא היית שם במסלול הכללי את כל הקרן השתלמות והפנסיה. לפחות חלק להעביר למסלול מנייתי כמה שיותר מוקדם. אם אפשר תעבירו בחלקים ולא סכום ענק בפעם אחת.

13K בזבוזים. יש מה להוריד גם אם חיים ברמת חיים גבוהה. למשל:
בגדים באינטרנט במקום בחנות בקניון
ארוחת בוקר בבית קפה בשישי/שבת במקום ארוחת צהריים (ארוחת בוקר תעלה לכם רבע אולי והחוויה לא פחות טובה)
חופשות - במקום כל פעם בית מלון יקר אז פעם מלון, פעם צימר, פעם אכסניה ופעם אוהל. לגוון בסוגי החופשות.

כל מה שהבאתי זה לא לקצץ בדברים אלא להחליף. לפעמים לא תרגישו שפוגע לכם ברמת החיים אבל יעלה הרבה פחות. המותרות נראה לי זו ההוצאה הכי כבדה. בשאר קשה לי לראות איך תקצצו בלי שתיפגע רמת החיים

RSU מקבלים מהמעסיק כהטבה, לא? אתה לא קנית את המניות האלו בכספך אז אין פה באמת סיכון, גם אם המניה תקרוס ל-0 לא הרווחת כלום ולא הפסדת.
אם ככה, הגידור מפני הסיכון ב-RSU הוא פסיכולוגי לחלוטין - אל תראה בהן כחלק מהשווי הנקי שלך עד ליום מכירתן, ואז לא תבכה כשתאבד אותן.

ג"נ - אין לי ESPP או RSU, תודה לאל.
יש סיכון, כי הוא יכול לממש עכשיו את חלקן אבל לשלם יותר מס, ויכול לחכות ובינתיים מחיר המנייה יכול לזוז.

אז כדי לגדר את הסיכון אפשר:
למכור אופציות call, כנגד חלק מהמניות שיש לך.
למכור חלק מהמניות מוקדם לפני המס.

בכנות,
לא יודע מה הייתי עושה בעצמי.
אם הimplied volatility של האופציות על החברה גבוהה הייתי שוקל ברצינות למכור אופציות call.

למכור אופציות call, כנגד חלק מהמניות שיש לך.
רוב המעסיקים יחתימו אותך על חוזה שאומר שאסור לך לעשות את זה (לפחות כל עוד אתה עובד בחברה)

זו הסתכלות קצת מוזרה על RSU בעיני. הרי RSU זה חלק מחבילת התגמול על העבודה בדיוק כמו השכר החודשי והבונוסים, ויש למניות האלה משקל בחישוב ההון העצמי בדיוק כמו לכספי המשכורת שבחשבון הבנק.

התלבטות קשה מאוד, הולך לקרוא על זה לאחר שאסיים את ההתעסקות שלי באג"ח.

כאחד שהוא סולידי באופיו, רעיון שמישהו העלה הוא למכור RSU שעלו הרבה מהמחיר הנפקדה שלהן, ואז רוב המס יהיה הוני, ועל כן כדאי למכור אותם לאחר שנתיים. RSU שלא עלו כל כך הרבה, אפשר להשאיר יותר.

אני נוטה לחשוב שיש בהחלטה הזאת מרכיב פסיכולוגי רב, של חרטה של מכירה אם RSU יעלו רגע אחרי. אבל אני מניח שאולי מישהו עשה חישוב הכי קרוב שניתן, לקבלת חישוב מושכל איך לנהוג.

לגבי RSU, לדעתי רוב הדיון פה הוא אופטימיזציה לא כ"כ חשובה. לא צריך להסתבך.
בשנתיים הראשונות לדעתי עדיף להחזיק בגלל המס. זה יגרום למניה לקבל ייצוג יתר בתיק, אבל אם אתה לא המנכ"ל אז כנראה לא יהפוך אותן לרוב התיק.
אח"כ אפשר למכור. אתה יכול פשוט למכור הכל אחרי שנתיים, או כשהן הופכות לחלק גדול מדי מהתיק.

אישית אני כמעט ולא מכרתי במשך השנים. הגעתי למצב שהחסכון שלי מחולק בערך שווה בין פנסיה, דירת מגורים ו-RSU. לא מצב בריא. כשעברתי חברה מכרתי את הרוב, והיום המעסיק החדש מקבל ייצוג יתר משמעותי, אבל לא כזה קיצוני, ואני בסדר עם זה.

תזמון המכירה, כמו כל מניה, זה משחק שקשה מאוד לנצח בו. גם אני כמו כולם ניסיתי למצוא את הזמן הנכון למכור, כשהמניה בשיא (במסגרת המגבלות של חלון עסקאות). קצת הצלחתי וקצת לא. באותה מידה הייתי מצליח אם לא הייתי מנסה לתזמן. הכי חשוב שזה לא יגרום לך להחזיק את המניה שנים בהמתנה לזמן טוב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 22
מוריה יומן המסע של מוריה יומני מסע אישיים 93
P יומן המסע שלי בן 26 יומני מסע אישיים 60
B יומן מסע - מעבודה אינטנסיבית להכנסה פסיבית יומני מסע אישיים 15
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
A יומן מסע - הסטודנטית הנצחית יומני מסע אישיים 2
צ יומן מסע משפחתי מעודכן - 2024 יומני מסע אישיים 1
K הפניקס - יומן מסע יומני מסע אישיים 9
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
האיש שבאמצע יומן מסע - האיש שבאמצע יומני מסע אישיים 11
ט יומן של התחלה מהוססת יומני מסע אישיים 17
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 35
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
A יומן מסע משפחתי יומני מסע אישיים 15
M אולי אני גם אכתוב יומן מסע? יומני מסע אישיים 50
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
ח יומן חיים יומני מסע אישיים 94
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
ב יומן מסע בעשר אצבעות יומני מסע אישיים 41
י יומן מסע - חולם שמתעורר חלקית יומני מסע אישיים 8
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
D יומן מסע - לחתונה אוף טופיק 18
I יומן מסע לחייל המשוחרר יומני מסע אישיים 21
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
R צעדיי הראשונים בחיים הבוגרים - יומן מסע רנדומלי יומני מסע אישיים 4
א יומן מסע של שני בנים ואבא שלהם יומני מסע אישיים 2
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
Wizard יומן מסע החל מ-30 יומני מסע אישיים 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע אל הלא נודע יומני מסע אישיים 53
R יומן מסע של מורשע לשעבר יומני מסע אישיים 16
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
M ניוד קופת IRA - עמלת "העברת יומן לבנק זר" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
D יומן מסע - מהגנה להתקפה יומני מסע אישיים 56
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ל יומן מסע שלי - לשם ובחזרה יומני מסע אישיים 37
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
ז יומן מסע משעמם יומני מסע אישיים 19
D יומן מסע של חוסך סביר מינוס יומני מסע אישיים 44
מתלבט יומן בהתלבטות יומני מסע אישיים 3
ב יומן מסע שלי יומני מסע אישיים 5
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
ז תחילתו של יומן מסע פרקטי יומני מסע אישיים 19
K יומן של זוג צעיר + ילד יומני מסע אישיים 10
A יומן של משפחה צעירה יומני מסע אישיים 8
ח יומן מסע - טווח ארוך או קצר יומני מסע אישיים 9

נושאים דומים

Back
למעלה