• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוות דעת על התיק

דני שובבני

משתמש רשום
דירוג
1
מצורף תמונה של התיק שלי,

אשמח לחוות דעת מנקודת מבטכם ( לא יעוץ כמובן) על כלל התיק מבחינת פילוח ועל הניע הספציפיים שנבחרו במיוחד על מור, מיטב ואנליסט שהם זכר לזמנים בהם הקשבתי ליועץ בצורה עיוורת. האם כדאי להיפטר מהם לשלם מס ולקנות דברים מתונים אחרים ? במיוחד כשאני רוצה להקטין את החשיפה לאגח קונצרני
חשבתי להגדיל גם את החלק של הזהב. הטווח השקעה שלי 7-10 שנים.

6358604.jpg

תסביר...
איך אני אמורה לפזר את מניות תא ארהב אירופה ושווקים מתעוררים בסל אחד ?
לפזר אגח קונצרני וממשלתי בארץ ובחול בסל נוסף ?

איך אני אמורה לפזר את מניות תא ארהב אירופה ושווקים מתעוררים בסל אחד ?
VT, לדוגמא. לא ממליץ.

אגח קונצרני וממשלתי בארץ ובחול
למה את צריכה את שלושתם?
אג"ח קונצרניות לא "יעילות" (במובן של העקום היעיל) בתיק מנייתי.
בתיק שלך, עם כל הבלאגן, אני אפילו לא רואה כמה מניות יש.
אבל, אפילו תרצי את כולם, אפשר להחזיק קרן ישראלית אחת וקרן זרה אחת.

יש לי הרבה מה להוסיף ולהעיר, אבל אני חושב שעדיף שנתחיל בכך שתסבירי: מה הרציונל מאחורי התיק?

מה הרציונל מאחורי התיק?
טונה, נראה לי שהיא ענתה לך עוד בהודעה הראשונה:
זכר לזמנים בהם הקשבתי ליועץ בצורה עיוורת

@דני שובבני לא ציינת אם בטווח ה7-10 שנים את מתכננת להוסיף כסף לתיק או לא. זה משמעותי.

לפי מה שמופיע ב"שינוי מקניה" למעלה, אני מסיק שבהנחה שאת מממשת את כל התיק כרגע, את תורמת כ7000 ש"ח למדינת ישראל.

הייתי במקומך מגדיר קודם כל את התיק הרצוי בלי להתייחס לקיים. מה שמקובל כאן בפורום זה בד"כ תיקים פסיביים, את יכולה לראות כאן דוגמאות לכמה תיקים פסיביים שבנו אנשים מפורסמים (יותר ופחות), להגדיר תיק רצוי מבחינתך, ולראות כאן ני"ע זולים מבחינת דמי הניהול שלהם.

בהנחה שהגדרת לעצמך תיק שחלק מהניירות שיש לך יכולים להוות חלק ממנו, אבל מצאת ניירות זולים מהם המשמשים לאותה מטרה, את יכולה להשאיר את הניירות שיש לך, ואת הנוספים לקנות מהיותר זולים, או לחילופין לחשב כדאיות של מכירה של הנוכחיים במחשבון כאן.

ניירות כמו VT נותנים לך חשיפה למניות בתפוצה עולמית רחבה לפי שווי שוק. מדד דומה הוא MSCI World all countries.
הרבה אנשים בפורום מחזיקים בשילוב של VTI (קרוב ל100% מהמניות בארה"ב) עם VXUS (מניות מחוץ לארה"ב). זה אמור להועיל קצת בדמי הניהול לעומת VT. כל הקרנות האלו כמובן שיכות לפלח המנייתי בתיק.

לגבי החשיפה המנייתית הרצויה עבור אופק ההשקעה שלך, תוכלי לראות כאן.

בהצלחה

לא ממליץ, לא מייעץ. מפציר בך להבין בעצמך מה את עושה, ולא לסמוך על איזשהו דור אנונימי מהאינטרנט.

האם כדאי להיפטר מהם לשלם מס ולקנות דברים מתונים אחרים ?
כן. שימי לב שאת המס תשלמי בכל מקרה (במילים אחרות, אם את מוכרת עכשיו אז בעתיד תשלמי פחות מס).
ההבדל הוא הריבית שאפשר היה לקבל על הרווחים אשר מוסו.
במקרה שלך הרווחים קטנים (בלי להעליב), המס הוא רק רבע מזה, והריבית במוצרים לא מסוכנים היא נמוכה, כך שההפסד פה הוא קטן מאוד (כמה עשרות שקלים להערכתי). אין לי ספק שעל דמי הניהול את משלמת הרבה יותר.

די מתחיל ולא מבין הרבה, אבל יש שם 3 קרנות (נאמנות?) של 90/10, האם כולם משקיעות בנכסים שונים? אני לא בטוח

@דני שובבני את יכולה לרשום בבקשה את מספר הקרן של כל אחת מהקרנות בתיק? ובנוסף את דמי הניהול של כל אחת מהקרנות?

גם עמלות ק/מ , לא בטוח שהבנק בכלל הלך לקראתה.

דבר ראשון תודה לכולם על התגובות וההערות. זה נורא עוזר.

VT, לדוגמא. לא ממליץ.
יש לי הרבה מה להוסיף ולהעיר, אבל אני חושב שעדיף שנתחיל בכך שתסבירי: מה הרציונל מאחורי התיק?
אולי אתן קודם רקע ואז את הרציונל ותוכל להבין את התמונה הכוללת וכך גם לעזור לי.
לא עובדת, די צעירה ( שנות ה40 ) , מקבלת קצבה ממשרד ממשלתי כל חודש למשך שארית חיי של כ 8K. ( צמודה למדד) דירה ללא משכנתא.
הקצבה מכסה לי את חיי היומיום. הצפייה והרצון שלו מהחיסכון היא קודם לשמור על החיסכון לימים שחורים וגם להנות לעיתים מעבר למה שיכולה להשיג לי הקצבה ( טיולים בחול לדוג'). ומצד שני גם שהחיסכון הזה ילך ויצמח עם השנים. לכן בניתי לי תיק שקיימים בו מעט מדדי מניות שיצמיחו את התיק ויותר אפיקים ממתנים שמספקים לי את ההגנה ( לפחות ככה חשבתי ).

@דני שובבני לא ציינת אם בטווח ה7-10 שנים את מתכננת להוסיף כסף לתיק או לא. זה משמעותי.

ניירות כמו VT נותנים לך חשיפה למניות בתפוצה עולמית רחבה לפי שווי שוק. מדד דומה הוא MSCI World all countries.
הרבה אנשים בפורום מחזיקים בשילוב של VTI (קרוב ל100% מהמניות בארה"ב) עם VXUS (מניות מחוץ לארה"ב). זה אמור להועיל קצת בדמי הניהול לעומת VT. כל הקרנות האלו כמובן שיכות לפלח המנייתי בתיק.

לגבי החשיפה המנייתית הרצויה עבור אופק ההשקעה שלך, תוכלי לראות כאן.

בהצלחה

לא ממליץ, לא מייעץ. מפציר בך להבין בעצמך מה את עושה, ולא לסמוך על איזשהו דור אנונימי מהאינטרנט.

בעוד כשנה אני מסיימת לשלם לעו"ד 2K בחודש. כנראה שלאחר מכן הקצה אלף אולי אף יותר לצורך התיק.
לגבי VT VXUS וכו', נתקלתי בהם לראשונה בפורום והבנתי שאלו קרנות אמריקאיות עם דמי ניהול נמוכים אך נורא מבלבל ומפחיד אותי כל העניין המיסים והברוקרים וכו'. זו חלק מהסיבה גם שאני נורא מפחדת לעבור לניהול בבית השקעות למרות שגונבים אותי בבנק.

כשאהיה פנויה היום או מחר ארשום לכל מי שביקש מעלה את מספר הקרנות ודמי הניהול שלהם ועמלות שגובה הבנק.

תודה רבה לכולכם !!

לא עובדת, די צעירה ( שנות ה40 ) , מקבלת קצבה ממשרד ממשלתי כל חודש למשך שארית חיי של כ 8K. ( צמודה למדד) דירה ללא משכנתא.
לגבי VT VXUS וכו', נתקלתי בהם לראשונה בפורום והבנתי שאלו קרנות אמריקאיות עם דמי ניהול נמוכים אך נורא מבלבל ומפחיד אותי כל העניין המיסים והברוקרים וכו'. זו חלק מהסיבה גם שאני נורא מפחדת לעבור לניהול בבית השקעות למרות שגונבים אותי בבנק.
לפי הנתונים האלה יש לך אופק השקעה מאוד ארוך בטחון כלכלי יחסי והרבה זמן פנוי.
מצבך מעולה,אין לך מה לפחד קחי את הזמן תקראי פוסטים של הסולידית,שרשורים בפורום מקורות כמו "התמונה הגדולה" ותחזרי עם שאלות ממוקדות במקרה שיש.
תוכלי לאט לאט ללמוד איך לבנות תיק ואיך להשקיע בזול וגם להיות בטוחה בעצמך באופן ההשקעה וגם לחסוך הון רב(על עמלות)
אני הייתי מתחיל באיך להקצות נכסים בעצמך(יש פוסטים של הסולידית) אח"כ עובר לאופן ההשקעה ברוקר מקומי\ברוקר חו"ל וכו.
בהצלחה!

לפי הנתונים האלה יש לך אופק השקעה מאוד ארוך בטחון כלכלי יחסי והרבה זמן פנוי.
מצבך מעולה,אין לך מה לפחד קחי את הזמן תקראי פוסטים של הסולידית,שרשורים בפורום מקורות כמו "התמונה הגדולה" ותחזרי עם שאלות ממוקדות במקרה שיש.
תוכלי לאט לאט ללמוד איך לבנות תיק ואיך להשקיע בזול וגם להיות בטוחה בעצמך באופן ההשקעה וגם לחסוך הון רב(על עמלות)
אני הייתי מתחיל באיך להקצות נכסים בעצמך(יש פוסטים של הסולידית) אח"כ עובר לאופן ההשקעה ברוקר מקומי\ברוקר חו"ל וכו.
בהצלחה!

תודה על העצה. כמובן שאמשיך לקרוא וללמוד גם מהבלוג וגם מחברי הפורום.
תוכל להפנות אותי לפוסטים שמסבירים על השקעה דרך ברוקר מקומי/חול כיוון שלא מצאתי ( או שהתכוונת באתרים אחרים שהם לא הסולידית)

לא הבנתי איך זה
הטווח השקעה שלי 7-10 שנים.
מסתדר עם זה
הקצבה מכסה לי את חיי היומיום. הצפייה והרצון שלו מהחיסכון היא קודם לשמור על החיסכון לימים שחורים
ומה יהיה בגיל 50?

כנראה ששום כלום.
גילמתי את שנאת הסיכון שלי וקור הרוח במקרה של ירידות חדות לטווח ההשקעה.( כלומר, לא להשקיע אחוז יותר גבוה למרות שיש לי אופק השקעה רחוק)

הייתי מתחיל מלנסות להבין כמה כסף את רוצה לחודש ומנסה לגזור כמה תשואה את צריכה ולפי זה לתכנן את הקצאת הנכסים. השאר כבר אמור להיות פשוט יותר.

תוכל להפנות אותי לפוסטים שמסבירים על השקעה דרך ברוקר מקומי/חול כיוון שלא מצאתי
האמת שחפשתי לך אבל השרשורים מפלצתיים והפוסט של הסולידית לא נראה לי מעודכן.
בגדול כרגע כשמדברים על ברוקר זר הכוונה לIB אתה יכולה לעשות חיפוש בפורום ולמצוא את ההיתרונות\חסרונות.
אבל לדעתי תתחילי מהחלק הראשון שהזכרתי בפחות מילים אבל הוא הרבה יותר חשוב. הקצאת הנכסים.מה המטרות שלך? במה להשקיע? וכמה בכול דבר?

אפשר להתחיל פה:
http://www.hasolidit.com/תיק-השקעות-החלטה-גורלית

המקרה שלך מעניין כי את בעצם כבר בפרישה מוקדמת שבה נהוג להעדיף סיכון נמוך(גם לא חד משמעי) כי צריך "לחיות" מהתיק.
מצד שני יש לך בטחון כלכלי מעולה של דירה ללא משכנתא וקיצבה מובטחת מה שאומר שאת לא תלויה בתיק לקיום,מה שיכול לאפשר לך לקחת דווקא סיכון מאוד גבוה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D חוות דעת תיק השקעות - התיק של DOR22 שוק ההון 16
O התיק (הראשון) שלי - חוות דעת, הערות והתייחסויות יתקבלו באהבה שוק ההון 10
I חוות דעת על הרכב התיק שלי שוק ההון 10
ש חוות דעת על הרכב התיק הפסיבי שלי שוק ההון 15
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
L חוות דעת על תמהיל משכנתא + מיקוח ריביות נדל"ן 8
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
G חוות דעת על תכנית השקעה ל25 שנים שוק ההון 26
B חוות דעת על בתי השקעות אוף טופיק 7
N הערכה מחדש - חוות דעת על תיק שוק ההון 25
S סוחר מתחיל - תיק עצמאי חוות דעת. שוק ההון 12
א חוות דעת לתיק השקעות שוק ההון 4
ב חוות דעת תמהיל משכנתא נדל"ן 30
מ קבלן לבניית בית פרטי - חוות דעת על ניר ושגיא פרוייקטים פוסטים מאיכות נמוכה 1
jinjiy חוות דעת - מה הצעד שהייתם לוקחים? נדל"ן 33
A חוות דעת תמהיל משכנתא נדל"ן 7
N תיק השקעות - חוות דעת שוק ההון 23
השקעה לא מזל חוות דעת על קרן נאמנות חדשה בשוק שוק ההון 6
Y חוות דעת לפני פתיחת תיק שוק ההון 4
B חוות דעת - תמהיל משכנתא נדל"ן 5
O תמהיל משכנתא - חוות דעת נדל"ן 1
G חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש, קופות גמל ופנסיה) שוק ההון 14
B חוות דעת על תיק לזוג בני 65 שוק ההון 7
א חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש ופנסיה) שוק ההון 5
N חוות דעת על תמהיל לרכישה דירה ראשונה נדל"ן 23
T תיק השקעות- חוות דעת שוק ההון 4
T חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 3
I חוות דעת לגבי תיק השקעות שוק ההון 17
א חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 13
י חוות דעת על הצעה למשכנתא נדל"ן 10
C חוות דעת אישית על הספר 'חוק מספר 1' ועל השיטה שמוצגת בו שוק ההון 4
C חוות דעת *אישית* על הספר 'חוק מספר 1' והשיטה שמוצגת בו שוק ההון 0
B תיק השקעות ראשון - חוות דעת שוק ההון 4
G חוות דעת תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 2
T חוות דעת - תיק השקעות ראשון שלי שוק ההון 6
pasta חוות דעת על תיק השקעות חדש שוק ההון 11
H חוות דעת בנוגע לריביות משכנתא צרכנות פיננסית 4
stamEhad חוות דעת על תיק השקעות ראשון לבת זוגי שוק ההון 14
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
נירוש צריך חוות דעת לגבי PEPPER פוסטים מאיכות נמוכה 17
E חוות דעת והצעות לשיפור ההשקעות לחסוך מתחיל וצעיר שוק ההון 9
T חוות דעת IRA - הלמן מול הפניקס/אקסלנס שוק ההון 18
Y חוות דעת - מיטב דש שוק ההון 22
Y חוות דעת על תיק השקעות פשוט מני"ע נסחרים בשקלים שוק ההון 3
A חוות דעת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
חורש חוות דעת על בניית תיק עם שילוב שוק מקומי שוק ההון 6
נ חוות דעת על תיק השקעות + שאלה על אג"ח שוק ההון 11
S חוות דעת על תמהיל השקעה עבור הכנסה שוטפת ויציבה + פיזור סיכונים שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה