1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

חוות דעת על הרכב התיק שלי

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י iury, ‏25/4/16.

1. iury

iury משתמש סולידי

שלום לכולם,
    בהמשך לבקשה בשרשור "התיקים שלנו", אני פותח שרשור נפרד:
    התיק שלי מבוסס לחלוטין על שוקולד מריר:

50% מנייתי, מתוכו:
    44.5% - S&P 500
    28% - STOXX 600
    8.2% - Nikkei 225
    5.5% - Russel 2000
    3.3% - קנדה
    10.5% - שווקים מתעוררים

50% אג"חי מחולק חצי חצי בין אג"ח ממשלתי קבוע 2-5 שנים לבין אג"ח ממשלתי צמוד 2-5 שנים

קווים כלליים:
    - בן 25, מודע שאני יכול לחלק את התיק באופן יותר אגרסיבי, אבל בגלל שאני לא יודע לצפות מתי אצטרך משיכה משמעותית (10-15 שנה או יותר מזה), חילקתי בצורה הזו.
    - קיימות גם קרן פנסיה וקרן השתלמות ממקום העבודה, במסלול מנייתי (כרגע סכום נמוך ל-IRA) - הבנתי שמתארגנת קבוצת רכישה כאן בפורום, וכמובן שזה יעזור מאוד בחלק הזה.
    - החלק המנייתי מושקע כולו בקרנות מחקות ישראליות לא מגודרות (למעט קנדה - תעודת סל ויפן - מגודרת, בעקבות מחסור בקרנות מתאימות).
    - מאזן את התיק ע"י הפקדות, ברגע שמצטבר סכום סביר בעו"ש (40-50K). באופן כללי את הקרנות הקטנות מאזן רק אם הן חורגות באופן מובהק (בגלל עמלות מינימום, וכי אין באמת משמעות לחריגה של אחוז לכאן או לשם)
    - שוקל העברה של החלק המנייתי ל-VXUS+VTI, הספקות הן בגלל ההתפתחות המשמעותית בשנה האחרונה במבחר של קרנות מחקות ישראליות והכניסה המסתמנת (מתישהוא בשנים הקרובות) של קרנות סל, שיכול להיות שעדיף להשאיר את הכסף בקרנות ישראליות כרגע (מה גם שכל עוד קיימות הפקדות, נראה שאין שוני משמעותי בין האופציות - ומכירה של קרנות דולריות + המרה חזרה לשקלים יקרה יותר משמעותית).

אשמח להערות.

לומדת מההתחלה, daat99 ו-liranviper אוהבים את זה.
  2. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

לא רע, דעתי:
    1. הייתי מעיף את קנדה, 3.3% באחזקה קנדית זה שולי ואין יתרון כלשהו על ארה"ב.
    2. כנ"ל RUSSEL, או מגדיל את הרכיב הזה או מעביר לסנופי, תיק כמה שיותר פשוט = יותר טוב.
    3. יפן, ראה סעיף 1. בלי קשר הכלכלה של יפן על הפנים כבר שנים רבות.

doc29, liranviper, iury ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  3. Koby Paris

Koby Paris משתמש ותיק

אז היית בעצם מסתפק בסנופי, יורוסטוקס ומתפתחים ? נניח 50% סנופי , 40% יורוסטוקס ו 10% מתפתחים ?

4. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

אני אישית הייתי מסתפק רק בסנופי, אבל גם החלוקה שציינת טובה לדעתי, חלופה כמו VTI גם חלופה טובה.

5. Koby Paris

Koby Paris משתמש ותיק

אני מאוד אוהב את התגובות שלך ושל דעת99 וגם את ההתנצחויות ביניכם :lol: לא מצאתי בגלריית התיקים את התיק שלך , אתה משקיע ערך ? יומי ?

6. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

מניח שאפשר לקטלג אותי ככזה. פה ושם נכנס לפוזיציות קצרות טווח (ימים עד חודשים).
    פרסמתי את התיק המנייתי שלי בעבר אבל לא חושב שהוא בגלרייה. שולח לך בפרטי אם אתה רוצה.

fliper אוהב/ת את זה.
  7. Koby Paris

Koby Paris משתמש ותיק

אשמח להציץ בהרכב התיק בפרטי

8. fliper

fliper משתמש ותיק

גם אני אשמח

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
אפיון תיק השקעות - חוות דעת פינת המשקיעים ‏ביום שני ב- 17:41
חוות דעת לגבי תיק 50-50 פינת המשקיעים ‏24/10/18
תיק השקעות מנוהל - חוות דעת? פינת המשקיעים ‏13/9/18
חוות דעת לגבי תיק ההשקעות ושאלה לגבי דיבידנדים פינת המשקיעים ‏7/8/18
חוות דעת על תיק השקעות ושאלה לגבי אג"ח פינת המשקיעים ‏12/3/18
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.