• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות בין מדמ"ח חד חוגי או דו חוגי

המטרה שלך צריכה להיות להגיע להייטק
זה אמצעי לא מטרה.
גם כסף זה אמצעי.
גם עצמאות כלכלית אמצעי.

המטרה היא לחיות חיים מהנים ומספקים. והיי-טק זה אחלה אמצעי אבל לא בלעדי.

מהנסיון האישי שלי מצב של זריקת קו"ח של מועמד לפח בגלל שעשה דו חוגי הוא מאוד לא נפוץ.
היה לי השבוע בפיד של לינקדאין מקרה כלשהו - חברה פרסמה משרת ג׳וניור DA. והם היו צריכים להתנצל על זה שהם לא יכולים לחזור אל כולם בזמן, כי הם עצמם הופתעו מכמות הפניות, שהיתה מסיבית. הם רק הבטיחו דבר אחד למועמדים - ״אנחנו הולכים להיות קשוחים הרבה יותר משחשבנו״.
אני לא זוכר שהיה צפוף כל כך כשאני חיפשתי את העבודות הראשונות שלי, אחרי הצבא (2016). בזמנו, היה מספיק שיהיה לך תיק פרויקטים כדי לבלוט. אבל כיום, נראה שכולם מימשו עגלת קניות וובית, משחקים עם AI פרימיטיבי ואתרים אישיים.

לא יודע אפילו מה הייתי ממליץ לצעיר היום, חוץ מאשר להילחם בשיניים על תקן בצבא, או תואר ראשון. אבל בוא, אם כבר תואר ראשון, אז אוניברסיטה עדיפה על מכללה ומדמ״ח טהור עדיף על פני מדמ״ח מדולל (אם קיבלו אותך לשני המסלולים).
מהנסיון האישי שלי מצב של זריקת קו"ח של מועמד לפח בגלל שעשה דו חוגי הוא מאוד לא נפוץ.
אני מסכים עם רוח הדברים שלך, אבל אתה לא יודע על מי תיפול. ויותר מזה, אתה לא יודע מי עוד מתמודד מולך על המשרה הזו.
לי אין פוזיציה מובהקת על ביטקוין/קריפטו/בלוקצ'יין אבל להשוות היי-טק לביטקוין עושה עוול רציני להיי-טק.
כן, זו בהחלט מהאנלוגיות היותר שלומיאליות שהיו לי. אבל אני חושב שזה תופס די טוב את החלק שמדובר בשני תחומים שנויים-במחלוקת עם הרבה תומכים נלהבים, ומולם מצקצקים, naysayers ועיתונאים בדה מארקר למיניהם.

You asked for it…

אני חושב שמדמ״ח דו-חוגי הוא טעות ויש להימנע מזה.
אתה רוצה לעבוד בתחומי ההייטק? אז כנס לזה עד הסוף. לא צריך לדלל את התואר עם הבלים. גם ככה ב-2021, אפילו בוגרי את״א כבר מתקשים להתבלט בחיפוש אחר משרה ראשונה.
כל בחירה פותחת את הדלת לבעיות כלשהן.

לך תסביר למגייס/מעסיק שיש לך ממוצע לא משהו (70), ושלחבר שלך יש ממוצע מעולה (90) אבל זה רק בגלל שהוא עשה תואר דו-חוגי, ודילג על כל הקורסיל הקשים שאתה סבלת והורידו לך את הממוצע. (מניסיוני זה פקטור שמוריד ממך יותר מאשר אם עשית חד חוגי או דו חוגי)

לך תבין למה לבן אדם א' שעשה חד-חוגי לוקח 3וחצי-4 שנים לסיים את התואר (ואני באמת מבין למה זה קורה לאנשים.. אף אחד לא מכין אותם לזה מראש), בזמן שבן אדם ב' שעשה דו חוגי כבר סיים ב3 שנים והחליט להמשיך לתואר שני, ותאכלס כבר השלים את כל הקורסים האלה שהוא פספס בתואר השני.. אבל זה היה לו הרבה יותר פרוס על ה4 שנים, והוא לא היה צריך לעשות שום קורס פעמיים, בגלל שהלחץ עליו היה קטן יותר.

- אני לא שולל את דעתך, אני מבין אותה, והיא פשוט העלתה לי עוד מחשבות לראש, ובסוף זה מאוד תלוי מה בוער בך ומה המטרות הרחוקות/בינוניות שלך, מה הנתונים ההתחלתיים שלך, כמה בא לך לקרוע את התחת, וכמה באמת אתה חושב שיעניין אותך נושאים תיאורטיים במדעי המחשב.

אני למדתי באוניברסיטה מובילה תואר דו חוגי במדעי המחשב + מדע דשא כלשהוא.
זה אמנם היה לפני שנים רבות אבל כן זוכר שקיבלתי פה ושם זימונים לראיונות למשרות פיתוח תוכנה.
אני ממליץ על דו-חוגי רק אם יש קשר בין הלימודים למסלול המקצועי. למשל מדעי המחשב ופסיכולוגיה דו חוגי
אולי יכול להתאים לPM או UI/UX.
מי שמעוניין לעבוד במשרות פיתוח תוכנה ואין קשר לחוג המשני אז לוקח סיכון שיהיה בעמדת נחיתות.
אני דרך אגב לקחתי דו חוגי כי לא הייתי טוב מספיק בפיתוח תוכנה ולכן גם לא המשכתי עם זה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O התלבטות היכן ללמוד מדמ"ח התפתחות אישית 19
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 6
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
D ויתור על אזרחות אמריקאית - התלבטות מיסים 43
O התלבטות בבחירת דירה - דירה בהנחה נדל"ן 9
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
הפרופסור התלבטות מה רלוונטי יותר לתעשיה, היום ובעתיד התפתחות אישית 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
B התלבטות בין שתי חלופות השקעה נדל"ן 6
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
A התלבטות בין הנדסת נתונים לכלכלה וסטטיסטיקה התפתחות אישית 8
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15
א מחזור או פרעון חלקי של משכנתא - התלבטות נדל"ן 6
ז התלבטות לגבי תחום בקריירה התפתחות אישית 3
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
ל התלבטות בין שני כיווני קריירה התפתחות אישית 6
romrom התלבטות בין דירות (מחיר למשתכן) נדל"ן 2
בובין חוט-השני התלבטות לגבי דירה על דרך נמיר נדל"ן 13
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 15
א האם למשוך תגמולים בפטור ממס - התלבטות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
א התלבטות השקעה נדל"ן 1
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6
T התלבטות בבחירת בנק חדש צרכנות פיננסית 12
R התלבטות האם למכור מגרש או לבנות נדל"ן 60
ה התלבטות בין מק״מ לפקדון בבנק שוק ההון 3
ב התלבטות בין 3 ל- 4 חדרים - מחיר למשתכן נדל"ן 8