• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה לנכדים (עזרה לסבתא)

Mamaof

משתמש רגיל
דירוג
833
שלום לכולם,
אני עוזר לאמא של בת זוגתי להשקיע כסף לנכדים (טווח השקעה של כ18 שנה).
מדי חודש היא רוצה להפריש 100 שקלים לכל נכד. יש כרגע 3 נכדים אך יתרבו בעתיד הקרוב.
הדבר הטוב ביותר שחשבתי עליו הוא קופת גמל להשקעה על שם הנכדים והסבתא כאפוטרופוסית.
התהליך עם בית ההשקעות (הלמן אלדובי) מזעזע בינתיים, ממש על הפנים אבל לצערי לא הצלחתי לחשוב על אף אלטאנטיבה טובה.

האם יש לדעתכם דרך אחרת להשקיע לנכדים בשביל הסבתא?
הדרך הטובה ביותר מבחינתי הייתה אם הייתי יכול לקנות להם בעצמי מניות אבל להבנתי יש לדרך הזאת 2 בעיות עיקריות:
1. מה יעשו הנכדים כשיגיעו לגיל 18 וארצה להעביר את ההשקעות לידיהם? אם אעביר להם מניות הם ישלמו מס רווחי הון, לא?
2. בעיה נוספת היא הצורך להפריד את הכספים השונים של הנכדים, אם כל הכסף יכנס לחשבון השקעות שלי אז:
א. אצטרך לקנות טיקר אחר לכל נכד - אחרי כמה נכדים זה יהיה בעיה.
ב. יהיה בלתי אפשרי "לצבוע" את המזומן שהסבתא מעבירה או שנשאר כ"עודף" מהמניות שקניתי להם, ובטח מהכסף האישי שלי.

האם יש לכם רעיונות?
תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:
לנהל הכל בתיק אחד על שמך, בגיל 18 לממש באופן יחסי. יש דרך לצבוע כל חלק בתיק, אבל זה מצריך מעקב די מדוייק וניהול אקסל באופן אדוק ( שזו התחייבות קשה ל 18 שנה).
דרך נוספת היא להשתמש בתכנית חיסכון לכל ילד ולהפקיד דרך שם כסף( כמובן שאז כל הניהול מחוץ לידיים שלך).

לנהל הכל בתיק אחד על שמך, בגיל 18 לממש באופן יחסי. יש דרך לצבוע כל חלק בתיק, אבל זה מצריך מעקב די מדוייק וניהול אקסל באופן אדוק ( שזו התחייבות קשה ל 18 שנה).
אני מאוד מסודר, אבל כיצד אפשר לחלק את ץיק ההשקעות לדוגמה ל7 חלקים אם יש 6 נכדים ואותי?
מעבר לזה - יכול להיות שחלקם ירצו לממש בגיל 18 ולשלם מס ואולי חלקם ירצו להמשיך להשקיע ואז המניות יהיו חייבות להישאר אלי אם לא ירצו לשלם מס..
דרך נוספת היא להשתמש בתכנית חיסכון לכל ילד ולהפקיד דרך שם כסף( כמובן שאז כל הניהול מחוץ לידיים שלך).
במקרה אז נראה שכבר עדיפה קופת גמל להשקעה.

נערך לאחרונה ב:
אני עוזר לאמא של בת זוגתי להשקיע כסף לנכדים (טווח השקעה של כ18 שנה).
מדי חודש היא רוצה להפריש 100 שקלים לכל נכד. יש כרגע 3 נכדים אך יתרבו בעתיד הקרוב.
לא הבנתי כלום. מה המשמעות של טווח השקעה של 18 שנה. מה קורה בשנת 2036?
ולמה לא פשוט לנהל תיק השקעות על שמה ולרשום אותו בצוואה שהוא מתחלק בין כל הילדים/נכדים לאחר מותה שווה בשווה?
ואם היא מפרישה עכשיו 100 ש"ח כל חודש לנכד אז הנכדים שיוולדו עוד עשור יקבלו פחות רק כי נולדו מאוחר? אני לא מצליחה להבין מה עומד מאחורי כל זה.

ואם היא מפרישה עכשיו 100 ש"ח כל חודש לנכד אז הנכדים שיוולדו עוד עשור יקבלו פחות רק כי נולדו מאוחר?
זו שאלה טובה.
מצד אחד, יקבלו פחות כי התחילו מאוחר. מצד שני אופק ההשקעה שלהם ארוך יותר. מצד שלישי, לך תדע אם ההסדר יתקיים עד שהבכורים יגיעו לגיל קבלת הכספים ולצעירים יהיה עוד אופק חסכון.
התלבטתי בשאלות האלו בקשר לילדיי (לגבי ההפקדות שלי עבורם) אבל אצלי הפערים בגיל קטנים ואני מניח שאני צעיר מהסבתא וממילא מדובר בסכום מינימום שלטובתם כך שאשלים כדי לשמור על שיוויון.
אם יש נכד בין 15 ונכד בין שנתיים אכן לא ברור מה משמעות "יחס שווה" לגבירם.

לא הבנתי כלום. מה המשמעות של טווח השקעה של 18 שנה. מה קורה בשנת 2036?
אני מנחש שהנכד(נכדה?) הופך להיות בן 18 ומקבל את הכסף לחזקתו.
ולמה לא פשוט לנהל תיק השקעות על שמה ולרשום אותו בצוואה שהוא מתחלק בין כל הילדים/נכדים לאחר מותה שווה בשווה?
אני מנחש שהיא רוצה להביא להם את הכסף לפני שהיא מתה. מין קופת חסכון לגיל 18 לכל נכד.
מאחר וכל נכד יקבל את הכסף בזמן אחר (כי יש הפרש בגילאים) זה קצת קשה לדעת מה החלק היחסי של הנכד הראשון, אם לא ברור מה תיהיה התשואה על התיק עד שהנכד האחרון יקבל את הכסף.
ואם היא מפרישה עכשיו 100 ש"ח כל חודש לנכד אז הנכדים שיוולדו עוד עשור יקבלו פחות רק כי נולדו מאוחר?
לא.
כל אחד מקבל הפרשות במשך 18 שנה בדיוק.
אולי יהיו הבדלים בגלל תשואת שוק/אינפלציה וכו'

התהליך עם בית ההשקעות (הלמן אלדובי) מזעזע בינתיים, ממש על הפנים אבל לצערי לא הצלחתי לחשוב על אף אלטאנטיבה טובה.
אם כבר קופת גמל להשקעה (וזו נראת בחירה לא רעה), הממשק של אינטרגמל ממש נוח. בערך 7 דקות לפתוח הקופה הראשונה, וקופות נוספות (עם שם הנכד) עוד יותר פשוט.

מה המשמעות של טווח השקעה של 18 שנה. מה קורה בשנת 2036?
היא רוצה להפריש כספים לכל נכד מיום היוולדו ועד הגיעו לגיל 18 ובגיל 18 להעביר אתהבעלות על ההשקעה אליו (או מלכתחילה לרשום את ההשקעה על שמו ואז בגיל 18 הוא חוקית יוכל לעשותעםהכספים מה שירצה).
היא רוצה שהכספים יהיו זמינים לכל נכד בגיל 18. אין שום קשר למתי היא תמות.
מניח שהבנת עכשיו אחרי שהסברתי (שכולם יקבלו את אותו הסכום- עד כדי ביצועי השוק).
אם כבר קופת גמל להשקעה (וזו נראת בחירה לא רעה), הממשק של אינטרגמל ממש נוח. בערך 7 דקות לפתוח הקופה הראשונה, וקופות נוספות (עם שם הנכד) עוד יותר פשוט.
כן זה גם רעיון לא רע, אולי אדבר איתם (אני עכשיו בתהליכי העברת קרן השתלמות אליהם).

זה לא בעיה לצבוע גם עם טיקר אחד. לכל אחד אתה פשוט רושם כמה מניות שלו.
כשאתה בא למכור זה לא באמת משנה אם מכרת בדיוק את זה שקנית בחודש X.

זה לא בעיה לצבוע גם עם טיקר אחד. לכל אחד אתה פשוט רושם כמה מניות שלו.
כשאתה בא למכור זה לא באמת משנה אם מכרת בדיוק את זה שקנית בחודש X.
רעיון טוב אם כי מסובך לעקוב אחרי העודפים מהכסף שנכנס ולא הושקע (עלות אף טיקר + עמלות היא לא בכפולות מדוייקות של 100₪), אבל מה אם הנכדים לא ירצו למכור (שאני מאמין שזה מה שאמליץ להם)?
אם אעביר אליהם את המניות הם ישלמו מס רווחי הון, לא?

אאלט מהורה לילד לא משלמים בעת ההעברה, אלא רק במכירה.
אבל אני לא ההורה, כרגע אני החבר של הדודה ובעתיד אני אהיה הדוד :)

נ.ב: מניסיון עבר אם אני לא טועה - גם בהעברה מהורה לילד משלמים מס.

לפתוח קופת גמל להשקעה באינטרגמל, על שם הסבתא לא יודע אם יש מגבלה למספר הקרנות, זול ופשוט,

במיטב דש גמל להשקעה ממשק קל לפתיחה, ניתן לפתוח על שם של כמה קטינים, כל קופה ע"ש נכד אחר.
אאל"ט קטין לא יכול לגעת בכסף אלא רק האופטרופוס (סבתא). בגיל 18 הקופה של הנכד. נזילות תמידית בכל אופן.

באלטשולר שחם פותחים בקלות מהאינטרנט.
לא מזמן פתחתי

במיטב דש גמל להשקעה ממשק קל לפתיחה, ניתן לפתוח על שם של כמה קטינים, כל קופה ע"ש נכד אחר.
אאל"ט קטין לא יכול לגעת בכסף אלא רק האופטרופוס (סבתא). בגיל 18 הקופה של הנכד. נזילות תמידית בכל אופן.
זה בדיוק כמו בכל גוף לדעתי, כולל הלמן אלדובי שלהם יש את המסלול מחקה S&P500 של IBI (וזה בעצם התהליך שהתחלתי לעשות).. פשוט מתוסכל מהשירות שלהם

באלטשולר שחם פותחים בקלות מהאינטרנט.
לא מזמן פתחתי
תודה, מחפש מסלול פאסיבי ומהכרותי עם אלטשולר כנראה שהשירות שלהם יהיה עוד יותר גרוע. נראה לי שאמשיך עם התהליך בהלמן

אצלי השירות היה סביר.
סה"כ מדובר במשהו פסיבי שלא דורש שירות לקוחות יותר מדי (בעיקר התמקחות קטנה על דמי ניהול)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 8
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0