• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בשיפוץ דירה

RandomBit

משתמש רשום
דירוג
14
אהלן, לאחר שנים של צפייה בפוסטים בפורום וקריאת בבלוג אני מפרסם את ההודעה הראשונה שלי כמשקיע.

אני מתנצל מראש אם האשכול אינו מתאים לתת הפורום , אך לא מצאתי מקום מתאים יותר.

אני סטודנט בתואר מדעי תובעני, והתקבלה לידי דירה במרכז הארץ במיקום טוב (מאוד).
לצערי הדירה נמצאת במצב מוזנח לאחר שהייתה מושכרת שנים לדיירים שהיו חסרי חוש נקיון מפותח. במשך השנים הגיעו לדירה דיירים מסוג כזה בשל המחיר הנמוך של השכירות וחוסר פיקוח מבוקר של בעל הדירה.
השכירות ששולמה עבור הדירה הייתה נמוכה בעשרות אחוזים מהמקובל בשכונה ובעיר, ולכן הגעתי למסקנה די הגיונית שיש לעשות בה שיפוץ.
בימים אלה אני מתכנן את שיפוץ הדירה כאשר השיפוץ הינו בינוני ויש לי את התקציב הנחוץ. עברתי עם קרוב משפחה שלי שהוא איש נדלן ובעל ניסיון בשיפוצים על הדירה וקבענו את הדברים שיש לשפץ ותקציב. כעת, אני מתכנן להזמין קבלני שיפוצים לקבלת הצעות מחיר.
מעבר לחופשה בין סיום השנה האקדמית לתחילת השנה הבאה אין ברשותי זמן לטיפול בשיפוץ, ולכן כל השיפוץ יהיה אמור להתבצע בחודשיים הקרובים.
פתחתי את השרשור כאן כי אין לי נסיון בשיפוצים, והייתי שמח לקבל פה מאלו בעלי נסיון כמשקיעים על נקודות חשובות שצריך לשים אליהם לב בשיפוץ דירה וגישה נכונה לבחירת בעלי מקצוע ותיקון עצמאי של דברים פשוטים.
במידה ופספסתי משהו לגבי הכוונות שלי אשמח לספק מידע נוסף.
* אני מודע לאיסור ייעוץ בפורום, אך במקרה זה אני לא חושב שמדובר בכך.

תודה רבה

ברוך הבא לפורום!
לא אכנס לעניין התקציב אבל ממה ששמעתי מידידים הם מנסים להגביל את השיפוץ ל 20K. הם מתרכזים בעיקר בהחלפת, דוד, שלטרים, טיח, צבע ומטבח צנוע לא מאובזר.
מה חשוב? לקחת בעל מקצוע אחד [נקרא לו הקבלן] שהוא יפעיל, יעבוד ויפקח על האחרים. כך אתה תתעסק עם בן אדם אחד.
כמו כן שלכול בעל מקצוע יש רשיון בתוקף בהתאם להתמחות שלו.
הכי חשוב, לשלם במנות לפי קצב התקדמות העבודה. זה הביטוח שלך כי יש הרבה מקרים ששיפוצניקים גובים סכומים גבוהים לפני תחילת העבודה מפרקים משהו ולא חוזרים.
כמו כן תוודא שהקבלן לא מעסיק שבחי"ם כי אתה עלול להחשף לתביעה אם הראשויות ידעו.
ועוד נקודה, רק עם קבלות.
בהצלחה!
** תוספת **
האם אתה יכול לפרט את מהות השיפוץ? יעזור למומחים כאן לחחות דעתם על התמחור.

עברתי את הסאגה הזו של שיפוצים כבר פעמיים בחיים והרבה דברים עושה בבית בעצמי, כך שאשמח לתת לך טיפים.
@yossik אמר נכון לגבי לרכז הכל בידי קבלן אחד. חשוב שהחשמלאי לא יהיה חפיפניק (יש כאלו - סכנת חיים!) וחשוב לפקח באופן אישי על התקדמות העבודות ברמה יומית במידת האפשר.
לגבי כל האביזרים לבית, חשוב לעשות סקר שוק ההפרש יכול להיות עשרות אחוזים על אותו פריט.
אנחנו רכשנו קרמיקות ומוצרי אינסטלציה בחנות באזור המרכזית הישנה בת"א שהייתה זולה בכמעט 30% מחנות אחרת של "מותג" והביאה לנו את אותו פריט!
יש לי חבר שהתברך בחוש עסקי מפותח (נוסף על ירושה טובה) ויש לו כמה דירות קטנות באזור של סטודנטים. את כל הדירות הוא קנה בזול ושיפץ כאשר את כל הדירות הוא צייד במטבחים של איקאה. היה מאוד מרוצה מהמחיר והשירות.

מנסיון של 2 שיפוצים :
1. בכל זמן נתון רק קבלן אחד עובד על הדירה. אל תתפתה ל2 במקביל אפילו אם יוצא לך יותר זול. מנסיון, כש 2 בעלי מקצוע זרים נדרשו לעבוד ביחד - הם התנהגו כמו ילדים בגן.
2. המון פיקוח מטעמך, כמו שנאמר, ברמה יומית ואף יותר, עדיף שהכל יתבצע בנוכחותך - כי יש המון דברים שנראים לך מובנים מאליהם ולהם זה לא ברור. לכן חשוב שבמהלך השיפוץ תראה שהכל מתרחש בדיוק כמו שאתה רוצה.
3. אני מאוד בעד ב"עשה זאת בעצמך" אבל במקרה הזה, עדיף שתתן להם לעשות הכל, כי מה לך יקח לעשות יום, להם יקח 10 דקות וזה לא ישפיע יותר מדי על התקציב.

עוד טיפים.
לפני תחילת שיפוץ רצוי לבדוק את תקינות החייוט בדירה [כבלי חשמל], בדירות ישנות עדיין לא היה תקן שתואם לכמות מכשירי החשמל של היום. היום כל כבל אמור לעמוד בעומס של 16 אמפר + 10-20% מקדם ביטחון. אם צריך לשדרג את הכבלים אז רצוי לפני טייח/צביעה וגם את הפקקים [פיוזים] בהתאם.
אם צריך לתקן/להחליף צנרת יש פתרון חלופי זול יותר אבל פחות אסטטי וזה להעביר צנרת חדשה מחוץ לקיר וכך לא צריך לשבור קירות.

בבניינים ישנים יש נטיה לצנרת הביוב המרכזית להסתם. ביחוד בדירות נמוכות, הדבר יכול להביא להצפת הדירה בביוב.
במידה והדירה מחוברת לצינור ביוב מרכזי שעובר לאורך הבניין, כדאי לבדוק פריסת צינור ביוב נפרד לדירה - הדבר נעשה על פי רוב על ידי הצמדתו לדופן הבניין.
בנוסף להערתו של יוסי על עבודה עם קבלות - כדאי לשמור אותן לשם התחשבנות עתידית עם רשויות המס (הכנסה או שבח).

ברוך הבא לפורום!
לא אכנס לעניין התקציב אבל ממה ששמעתי מידידים הם מנסים להגביל את השיפוץ ל 20K. הם מתרכזים בעיקר בהחלפת, דוד, שלטרים, טיח, צבע ומטבח צנוע לא מאובזר.
מה חשוב? לקחת בעל מקצוע אחד [נקרא לו הקבלן] שהוא יפעיל, יעבוד ויפקח על האחרים. כך אתה תתעסק עם בן אדם אחד.
כמו כן שלכול בעל מקצוע יש רשיון בתוקף בהתאם להתמחות שלו.
הכי חשוב, לשלם במנות לפי קצב התקדמות העבודה. זה הביטוח שלך כי יש הרבה מקרים ששיפוצניקים גובים סכומים גבוהים לפני תחילת העבודה מפרקים משהו ולא חוזרים.
כמו כן תוודא שהקבלן לא מעסיק שבחי"ם כי אתה עלול להחשף לתביעה אם הראשויות ידעו.
ועוד נקודה, רק עם קבלות.
בהצלחה!
** תוספת **
האם אתה יכול לפרט את מהות השיפוץ? יעזור למומחים כאן לחחות דעתם על התמחור.

היי יוסי, תודה רבה על המענה וכן כל שאר חברי הפורום!
הבניין עצמו אינו ישן, צנרת הדירה עובדת היטב וצנרת הבניין משופצת.

בדירה יהיו השיפוצים הבאים:
- ניקוי יסודי (נאמר לי שיספיק ניקוי רגיל מבלי לבצע ליטוש לרצפהׂ).
- צביעה של כל הדירה כולל משקופים (בלי דלתות).
- מקלחות: החלפת אסלות וניאגרות בשני חדרי מקלחת. במקלחת אחת תעשה הרחבת רחבת המקלחון והלבשת מקלחון חדש וגם הרכבת דוש. בנוסף, אני מתכנן להוציא את המראה והארונית מקלחת ולשים אחת חדשה.
- מרפסת: בבניין נעשו מרפסות, אך הבעלים אינו הסכים לבנייה אצלו, אבל בשל אילוצים של העירייה בנו לו מעבר לקיר כאשר קיים חלון שמשקיף על המרפסת. לכן, אני מתכנן להשתמש במרפסת שנבנתה, ואז יש צורך בשבירת קיר 2X2 עד לרצפה, הרכבת חלונות הזזה, ריצוף ואיטום המרפסת.
ישנו חדר נוסף שהמרפסת מגיעה אליו, אני מתכנן לשבור גם שם את הקיר בו נמצא החלון ולהציב במקום דלת יציאה למרפסת.

לבסוף, יהיו גם מספר תיקונים קטנים של שקעי חשמל וריצוף, לא משהו רציני.

תודה רבה שוב על העזרה.

לפי מפרט השיפוץ נראה שכמו שחשבתי כ 20K או פחות.
מכיוון שהדירה מיעודת להשכרה אז קונים את הזול ביותר + מעט אסטטי כדי לשבות את העיין.
[אוף טופיק]
אם תחליט לגמור את עניין המרפסת זה יוסיף למעלה מ 50K לערך הדירה. החלפת חלון לדלת הזזה בסלון, ריצוף, תאורה, נקודת חשמל,תריס חשמלי ומעקה תואם לשאר הדירות יעלה בערך עוד 20-25K.
כל זמן שהדירה מיועדת להשכרה תעזוב את היציאה מהחדר הקטן למרפסת- ביזבוז כסף.

אני מתכנן להשתמש במרפסת שנבנתה, ואז יש צורך בשבירת קיר 2X2 עד לרצפה, הרכבת חלונות הזזה, ריצוף ואיטום המרפסת.
ישנו חדר נוסף שהמרפסת מגיעה אליו, אני מתכנן לשבור גם שם את הקיר בו נמצא החלון ולהציב במקום דלת יציאה למרפסת.
תראה כמה אתה צריך לשלם לשכנים והאם בכלל אתה יכול להוסיף עוד יציאות למרפסת מבחינת שינויי חזית.

תראה כמה אתה צריך לשלם לשכנים והאם בכלל אתה יכול להוסיף עוד יציאות למרפסת מבחינת שינויי חזית.
הוא כנראה לא צריך כי הדיירים החליטו כבר ובצעו את ההרחבות למרפסות בבנין.

יש לך פה שיפוץ ממש לא מורכב. רוב הדברים גם אדם שיש לו זמן וידיים טובות יכול לעשות לבד.
כל עוד לא מדובר על ריצוף מחדש אלא רק ניקוי יסודי, צביעה והחלפת אסלות/ניאגרות זה ממש פשוט.
לתיקוני חשמל, הייתי מביא חשמלאי להצעת מחיר כוללת לכל התיקונים. יש מצב שהתיקון אפילו לא דורש חשמלאי (החלפת כיסוי פלסטיק לשקע/מתג)
לגבי המרפסת - תלוי באזור ועד כמה המרפסת תוסיף ליכולת ההשכרה שלך. דתיים אוהבים מרפסת כי ניתן לבנות בה סוכה.

הוא כנראה לא צריך כי הדיירים החליטו כבר ובצעו את ההרחבות למרפסות בבנין.
בבניין נעשו מרפסות, אך הבעלים אינו הסכים לבנייה אצלו, אבל בשל אילוצים של העירייה בנו לו מעבר לקיר כאשר קיים חלון שמשקיף על המרפסת
הדיירים עשו.
העיריה כנראה בשביל אחידות החזית, דרשה לעשות גם אצלו "מסגרת" שתראה כמו מרפסת.

מן הסתם שאר הדיירים ששילמו על ההיתרים ועל העבודה והכל, לא ירצו שמישהו "ירכב" על זה בחינם - הוא הרי לא רצה לא כי זה היה חינם.

לפי מפרט השיפוץ נראה שכמו שחשבתי כ 20K או פחות.
מכיוון שהדירה מיעודת להשכרה אז קונים את הזול ביותר + מעט אסטטי כדי לשבות את העיין.
[אוף טופיק]
אם תחליט לגמור את עניין המרפסת זה יוסיף למעלה מ 50K לערך הדירה. החלפת חלון לדלת הזזה בסלון, ריצוף, תאורה, נקודת חשמל,תריס חשמלי ומעקה תואם לשאר הדירות יעלה בערך עוד 20-25K.
כל זמן שהדירה מיועדת להשכרה תעזוב את היציאה מהחדר הקטן למרפסת- ביזבוז כסף.
כן, זה התקציב שחישבנו גם כן.

יש לך פה שיפוץ ממש לא מורכב. רוב הדברים גם אדם שיש לו זמן וידיים טובות יכול לעשות לבד.
כל עוד לא מדובר על ריצוף מחדש אלא רק ניקוי יסודי, צביעה והחלפת אסלות/ניאגרות זה ממש פשוט.
לתיקוני חשמל, הייתי מביא חשמלאי להצעת מחיר כוללת לכל התיקונים. יש מצב שהתיקון אפילו לא דורש חשמלאי (החלפת כיסוי פלסטיק לשקע/מתג)
לגבי המרפסת - תלוי באזור ועד כמה המרפסת תוסיף ליכולת ההשכרה שלך. דתיים אוהבים מרפסת כי ניתן לבנות בה סוכה.
כן, ככל שאני מתסתכל על זה יותר זה נראה כמו משהו שאפשרי לעשות לבד. העניין הוא שאין לי שום נסיון בעבודה מול בעלי מקצוע, ולכן אני מניח שגם עבודות שלכאורה פשוטות יכולות להסתבך בלי ידע. למרות זאת, יש בהחלט סבירות שברגע שאראה את הצעות המחיר של הקבלנים אחליט לעבוד לבד, אבל אני לא לגמרי בטוח שכדאי לעשות את כל העבודה לבד.

תודה על העניין הזה! לא חשבתי עליו. עד כמה זה קריטי להודיע לשאר השכנים על העניין הזה? בכל זאת, המרפסת כבר בנויה מלבד הריצוף.
אני חושב שברגע שמישהו ישמע שאני כביכול "רוכב" על העבודה שלהם, הם לא יחשבו פעמיים אם לחייב אותי בין אם זה מוצדק או לא, אופי ישראלי.
אשמח לעוד דעות בנושא.

תודה רבה שוב לכולם!

הם לא יחשבו פעמיים אם לחייב אותי בין אם זה מוצדק או לא
למה לא ?
ברגע שמישהו ישמע שאני כביכול "רוכב" על העבודה שלהם
אתה חושב שאתה לא צריך להשתתף בעלות בניה מרפסות ?

מה בדיוק כאן?
אופי ישראלי.
"רוכב" על העבודה שלהם ?

בתור מי שעכשיו מסיים בניית מרפסות בבניין משותף עם סרבני מרפסת, ההבדל הוא שהדיירים הקיימים שילמו על הקמת המרפסת שלך והיא לא נבנתה שם במקרה. במידה ותפתח את הקיר אתה חשוף לתביעה על ידי כל אחד מהדיירים בבניין, ובצדק.

בלי קשר לרוכב/ונרכב
האם לא כדאי לוודא שהגג של המרפסת למטה והעמודים התומכים יעמדו בתוספת ? אולי בגלל שהדירה הוחרגה מה”דיל״ אז גם אינאפשר לבנות מעליה ? אני מניח שזה מוזיל את עלות הבניה

השיפוץ חייב להפוך את הדירה לאטרקטיבית יותר להשכרה, להחליף דברים שיחסכו לך בלתמים בטווח הקצר והבינוני, תוך שמירה על תקציב סביר, לדעתי מוטב קודם כל להחליט על היקף השיפוץ ורק לאחר מכן על התקציב, אחרי הכל שיפוץ טוב יאפשר לך לקבל שכירות מקסימלית שתחזיר את עלות השיפוץ.

אהלן, תודה רבה על התגובות חבר'ה.

בלי קשר לרוכב/ונרכב
האם לא כדאי לוודא שהגג של המרפסת למטה והעמודים התומכים יעמדו בתוספת ? אולי בגלל שהדירה הוחרגה מה”דיל״ אז גם אינאפשר לבנות מעליה ? אני מניח שזה מוזיל את עלות הבניה
היי, אני לא בטוח שהבנתי למה אתה מתכוון. אפשר הסבר נוסף?

בגלל שזו הפעם הראשונה שאני מתעסק בעניינים אלו, לא היה לי בדיוק מושג מה מותר ומה אסור.
הלכתי לעירייה, דיברתי עם השכנים וכן עם הקבלן מרפסות.
מה שקרה זה שהדיירים אינם שילמו על המרפסת, הקבלן הוציא היתר בנייה עבור המרפסת שלי והוא בנה אותה מתוך סיכון שהוא לקח על עצמו שהצטרף בהמשך כדי לשמור על חזית אחידה בבניין בגלל העירייה.
כרגע אני מחכה שהוא יחזור אלי כדי לעשות לשאת ולתת איתו לגבי עלויות הבנייה ואולי אף השלמות במידה ותהיה הצעת מחיר הוגנת.
ואמנם, ממה שאני מבין, בגלל שיש לי היתר בנייה ואף אחד מהדיירים לא שילם על כך, הייתי יכול גם להתחיל להשלים את המרפסת מבלי להודיע לקבלן, אבל כמובן כדי להיות הגון אשלם לו.

לגבי שאר השיפוץ, במהלך השבוע הגיעו 5-6 קבלני שיפוצים (מומלצים עם ביקורות כמובן) והמחירים נעו בין הזויים (8 אלף שקל על צביעת דירה 4 חדרים) להגיוניים. היקף השיפוץ כבר היה ידוע לי, וכעת הפרטים הטכניים של ביצוע השיפוץ מובנים לי הרבה יותר טוב ולכן אני מחפש בעלי מקצוע שיבצעו את העבודה בטווח מחירים משוכלל ממחירונים של עבודות דומות באינטרנט ומחירים שהציעו לי.
אני כרגע בודק מחירים עם בעלי מקצוע באופן לא תלוי בקבלנים כדי לתמחר את העבודות בצורה טובה יותר.

לקינוח, רציתי לשאול האם זה נהוג להוריד מחירים לאחר הצעות מחיר של בעלי מקצוע? אולי טיפים איך לעשות זאת?
תודה וחג שמח!

היי, אני לא בטוח שהבנתי למה אתה מתכוון. אפשר הסבר נוסף?
האם השכן מלמטה בנה את הגג שלו כך שיעמוד במשקל ולחץ של להיות רצפה עבורך ?
אם לא אז מדובר בסכנה, שיפוצניק רציני לא יקח עבודה כזו בלי לוודא שאין כאן סכנה של "אסון פל קל"

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש השקעה בקרנות איריות דרך אינטרקטיב ישראל שוק ההון 4
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0