• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בכריית מטבעות קריפטו

אתם רוצים לומר לי, שאם משקיעים במחשב 12,000 דולר מרווחים 2,500 דולר חודשי?
מה זה, ולמה הפנסיה של עם ישראל לא מושקעת בזה?

ואולי אחר כך יהיה ETH2.0 והכרייה בכלל תיעלם מן העולם
אתם רוצים לומר לי, שאם משקיעים במחשב 12,000 דולר מרווחים 2,500 דולר חודשי?
מה זה, ולמה הפנסיה של עם ישראל לא מושקעת בזה?

אני חושב שהתשובה לשניכם אותו דבר, זה לא השקעה לעשור קדימה.. זה משהו שכנראה ישתלם שנה .. ואחרי זה אלוהים יודע. ..
בנתיים זה משתלם כבר כמה שנים טובות, ולא במקרה יש אלפים/עשרות אלפים/מאות אלפים כורים.. כבר משהו כמו עשור (או כמה שביטקויין קיים)
זה עסק כלכלי.. אחרת הוא היה נפסק

לרוב זה כלכלי במדינות עם מחיר חשמל נמוך, אבל לאור מחיר הביטקויין האסטרונומי.. זה הפך לכלכלי בישראל

אני חושב שהתשובה לשניכם אותו דבר, זה לא השקעה לעשור קדימה.. זה משהו שכנראה ישתלם שנה .. ואחרי זה אלוהים יודע. ..
בנתיים זה משתלם כבר כמה שנים טובות, ולא במקרה יש אלפים/עשרות אלפים/מאות אלפים כורים.. כבר משהו כמו עשור (או כמה שביטקויין קיים)
זה עסק כלכלי.. אחרת הוא היה נפסק

איך דה פקטו כורים?
זה באמת כלכלי? אני יכול לכרות ולהרוויח כסף עם המחשב אינטל i7 המסכן שלי?

איך דה פקטו כורים?
זה באמת כלכלי? אני יכול לכרות ולהרוויח כסף עם המחשב אינטל i7 המסכן שלי?
כן אתה יכול, אתה פשוט תצליח לכרות שברירי ביטקוין וזה לא יהיה שווה את החשמל. אם הית עושה את זה ב-2011 זה כבר סיפור אחר...
איך כולם מתעוררים עכשיו על ביטקוין, איפה היתם ב-2012?

לאור מחיר הביטקויין האסטרונומי.. זה הפך לכלכלי בישראל
ממה שהבנתי הוא לא מדבר על כריית ביטקוין אלא מטבעות אחרים ואת הרווח ימיר לביטקוין.
הוא רק צריך לקחת בחשבון שב-ETH2.0 עוברים ל-PoS וכל ההשקעה תרד לטמיון.
וגם אם כן ביטקוין, אז לקחת בחשבון שיש חלוקה בכל 4 שנים.

אלון, ההזדמנות כנראה לא טובה כמו שהיא נראית. (ראה פסקה אחרונה)

מזה שנים ישנן חברות שמציעות השקעות בכרייה בתחום הקריפטו, חלקן בהחלט לגיטימיות. הן מממנות חומרה ממחיר ההצטרפות של משקיעים וחשמל מתוך העמלות\אחוזים שהן גובות, ומספקות שרותי תיווך ותמיכה טכנית. המודל העסקי סביר כי הן מייצרות לעצמן תזרים ולא חשופות לסיכון מחיר של הנכס.

הבעיה היא בכדאיות למשקיע בטווח הארוך.
למעשה כרייה כדאית בעיקר במצב של יציבות מחירים יחסית, שבה ההכנסות שלך מתקבלות בקצב שתכננת ואתה מגיע לרווח וממשיך לייצר תשואה.
אנשים הזכירו את הסכנה בנפילת מחירים. אני חושב שדווקא שם לא נמצא רוב הסיכון. ה"מכרה" ממשיך לעבוד ובסביבה עם עלות חשמל נמוכה ימשיך להיות ריווחי. פשוט התשואה תהייה יותר נמוכה (וגם זה יכול להשתפר אם המחירים יגרמו לכורים אחרים לכבות מכונות וקושי הכרייה של הרשת ירד).
הסכנה האמיתית היא במקרה של עליית מחירים: ככל שהכרייה נעשית כדאית יותר עוד ועוד מכונות מחוברות לרשת ע"י אנשים (וחברות) שרוצים לנצל את ההזדמנות, ורמת הקושי מזנקת תוך זמן קצר והופכת את המחשב הכורה שלך למיושן כל-כך באופן יחסי שהוא אינו מסוגל כלל להתחרות ולא יצליח לחולל כל הכנסה. מהשלב הזה אין חזרה וכל מה שאתה יכול לעשות זה למכור אותו לחלקים.

קניתי חוזה כרייה ב- 2017. עם העליות במחיר, מי שפשוט קנה ביטקוין באותו זמן ובאותה עלות סיים עם הרבה יותר ביטקוין.
למעשה, עם העלייה המהירה במחיר בזמן האחרון, רמת הקושי עדיין לא הספיקה לעלות למחיר שיגלם לדעתי את הכדאיות האמיתית של כרייה. זה יוצר תקופה שבה משווקי כרייה יכולים ליצור מראית-עין של כדאיות רבה יותר ממה שהיא תהיה בעוד חודש כאשר המצב יתייצב (בהנחה הלא סבירה שלא יהיו עוד עליות בהמשך).
למעשה, כל מצב שבו כריית קריפטו היא ריווחית בישראל, לה אין כל יתרון יחסי במחיר החשמל, חייב להיות זמני לדעתי.

איך כולם מתעוררים עכשיו על ביטקוין, איפה היתם ב-2012?

ב2012 (אולי 2013, אל תתפוס אותי במילה) ראיתי את מחיר הביטקוין, שהיה אולי 400 דולר או משהו כזה, ואמרתי לעצמי איזה באסה, איך פיספסתי את ההזדמנות לקנות אותו כשהיה זול

ב2012 (אולי 2013, אל תתפוס אותי במילה) ראיתי את מחיר הביטקוין, שהיה אולי 400 דולר או משהו כזה, ואמרתי לעצמי איזה באסה, איך פיספסתי את ההזדמנות לקנות אותו כשהיה זול
כן, כולנו. זו הבעיה בנכס שאין שום דרך להעריך את השווי שלו כי הוא לא מייצר כלום. לא שיותר קל להעריך את השווי של אמזון או טסלה, אבל לפחות יש להם מוצרים שאפשר לבנות עליהם בעתיד או מייסד שמוביל את החברה, פה זה פשוט ספקולציה - אתה מקווה שמישהו יסכים לקנות ממך ביקר יותר.

אני מסכים אם כל מה שכתבו לפני לגבי הונאה וכדומה.

אבל אם אתה כבר מתעקש למה לא לשכור שרת בגוף גדול ומוכר? -
Amazon aws
Microsoft azure
Google gcp
ואחרים. . .
אלו גופי ענק שמוכרים לכולם(כולל אנשים לא טכנולוגים) כך שזה יותר בטוח, הם משכירים שרתים לפי שעה(ופרמטרים נוספים) ולחלקם יש שרתים עם כרטיסי מסך מפלצתיים.

אופציה אחרת היא לקנות מחשב חזק בחנות מחשבים רגילה, או שרת/workstation - מיבואן רשמי של חברה גדולה(HP, DELL, Lenovo . . .) או יד שנייה.

דרך אגב כנראה שיהיה יותר מהיר ויותר יעיל לכרות בעזרת FPGA או ASIC.

תוספת קטנה: כרגע בגדול בלתי אפשרי בעולם להשיג RTX מסדרת 3000. אם יש לך גישה לספק שמוכר אותם במחירים סבירים, תייבא לארץ ותמכור ב4000 שקל לכרטיס ותקבל יותר רווח.

ותמכור לי אחד ב3000 כג'סטה לחבר :P

אולי אחר כך מטבע אחר ייהיה יותר משתלם לכרות
אתה שוכח ש8-9 חודשים בעסקי הכרייה זה שנים, כל שבועים יש עדכון דיפקולטי, רק בעדכון הקרוב הוא יקפוץ ב9 10 אחוז, מה יקרה עם בכמה חודשים האלו תהיה קפיצה של 30 40 אחוז? הרווחים שחישבת לא יהיו תקפים בכלל וזה יאריך את תקופת החזר העלות למעל שנה וחצי, וזה עוד בלי לדבר על נפילת ערך המטבע, שאם הוא יורד לאזור ה5K אתה יכול לשכוח מלהחזיר את ההשקעה תוך שנתיים.

ממליץ לך לבדוק את היעילות כרייה של כרטיסי מסך בביטקוין, בקצרה זה לא משתלם יותר בכלל.
לא קונים כרטיסי מסך של כרייה ובוודאי שלא גיימרים.... אם אתה אדם הגון שתגיד לקונה שהכרטיס היה פעיל 24/7 במשך שנה גם אם תבקש עליו 500 שקל בספק אם יעשו לך טובה ויקנו אותו, כרטיסי כרייה נחשבים "אנוסים" ולרוב לא מוכרים אותם בגלל זה אלא משתמשים עד שהם מתים ואז מוכרים לחלקים בגרושים.

תודה לכל העונים, אני בהחלט מחכים פה וזו הסיבה שחלקתי כאן, כי ידעתי שאוכל לקבל חוו"ד. במענה ושאלות המשך:
בוטלה אופציה ללכת עם המציע. אני שוקל לעשות זאת רק בעצמי כשהמחשב בשליטתי. גורמי הסיכון שנותרו לפי מה שכתבו כאן:
תנודתיות המטבע/ות.

@Et1 - את 2+3 אפשר גם לחשב באותו הרגע וככה גם עובדות התוכנות הללו. צריך לבדוק לעומק אבל מניח בודאות מאוד גבוהה שיש מי שבדק אותן כבר. לגבי 4- גם את זה אפשר למעשה לחשב אם מוכרים במיידי ל$. להבנתי התוכנות לא עושות זאת אלא עושות רק עד 3 כולל. כרגע האת'ריום הוא המטבע הכי מתשלם אבל זה יכול להשתנות. זה לא "שיטקוין" ובכל מקרה גם אם זה "שיטקוין"- אם במיידי נרכש איתו ביטקוין בערך שממקסם את כח הכרייה אז מה זה משנה? ואם ישתלם לא להמיר לביטוקוין ולממש כאת'ריום זו גם אופציה.

הויכוח של Asic מול GPU - אני רואה שכל אחד כותב דעה שונה מה עדיף, צריך לחקור.

לקחת בחשבון גם עליה פוטנציאלית בדיפקולטי?
לקחת בחשבון חצייה של התפוקה בחצי עוד 3 וחצי שנים?
את זה אני לא מכיר, אשמח לפירוט מה אומר הדיפיקולטי? וחציית תפוקה? אני רואה שעוד רשמו על רמת קושי, אני מניח מכך שכח עיבוד שלמשל נותן היום ביטקוין 1 בחודש יתן פחות בעתיד בגלל שהרבה מכונות כרייה מהירות יתחילו לכרות? זה באמת סיכון שחייב לקחת אם ככה.

ממה שהבנתי הוא לא מדבר על כריית ביטקוין אלא מטבעות אחרים ואת הרווח ימיר לביטקוין.
הוא רק צריך לקחת בחשבון שב-ETH2.0 עוברים ל-PoS וכל ההשקעה תרד לטמיון.
וגם אם כן ביטקוין, אז לקחת בחשבון שיש חלוקה בכל 4 שנים.
מה זה אומר שלא ניתן לכרות את'ריום יותר? עדיין זה כורה עוד מטבעות אז לא לגמרי טמיון.

Amazon aws
Microsoft azure
Google gcp
ואחרים. . .
אלו גופי ענק שמוכרים לכולם(כולל אנשים לא טכנולוגים) כך שזה יותר בטוח, הם משכירים שרתים לפי שעה(ופרמטרים נוספים) ולחלקם יש שרתים עם כרטיסי מסך מפלצתיים.

אופציה אחרת היא לקנות מחשב חזק בחנות מחשבים רגילה, או שרת/workstation - מיבואן רשמי של חברה גדולה(HP, DELL, Lenovo . . .) או יד שנייה.
המחיר של לקנות זמן שרת ועיבוד בגופים הללו לא קרוב להצדיק רכישה שם.
אופציה של המחשב החזק חשבתי על זה, זה יכול להיות מאוד נחמד בשביל לנסות ולראות בעניים איך זה עובד אבל מחשב של 3000$ יתן 200$ חודשי או משהו כזה. גם תשואה עודפת על פק"מ :)
תוספת קטנה: כרגע בגדול בלתי אפשרי בעולם להשיג RTX מסדרת 3000. אם יש לך גישה לספק שמוכר אותם במחירים סבירים, תייבא לארץ ותמכור ב4000 שקל לכרטיס ותקבל יותר רווח.

ותמכור לי אחד ב3000 כג'סטה לחבר :P
יש עוד כרטיסים. אינספור אפשרויות בהתאם לתקציב, יש אתרים גם שמדרגים איזה כרטיסים הכי משתלמים. אפשר להתחיל עם מחשב עם 6 סלוטים ולקנות רק כרטיס מסך אחד ואז להתרחב. אפשר לקנות 12 כרטיסים ישנים RX570 ועוד אינספור אפשרויות.

מיסוי- כמובן שכל אחד צריך לקחת בחשבון בהתאם לתושבות המס שלו, לרוב ההשקעות חייב לשלם מס בכל מקרה.

לסיכום, הסיכונים ברורים, אבל גם אם נקח בחשבון את כל התרחישים הגרועים: מחיר קורס, ETH 2, עליה ברמת קושי. עדיין בסוף יש מכונה שעושה כסף כל חודש. בהתחלה תשואה גבוהה שאח"כ יורדת. אם החזרת את ההשקעה כל מה שאח"כ זה רווח נטו כל עוד השווי מהכרייה גבוה מעלות החשמל.

מה זה אומר שלא ניתן לכרות את'ריום יותר? עדיין זה כורה עוד מטבעות אז לא לגמרי טמיון.
כרגע עדיין אפשר. אבל תקרא על eth2.0 שבדרך.

האמת שהסיפור נראה רווחי על פניו
למה לא לקחת את הערכה של נבידיה ב-2,400$ ולכרות אתריום או ביטקוין?
אלא פלוס מינוס שתי המטבעות שאולי שווים משהו

לפירוט מה אומר הדיפיקולטי? ... אני רואה שעוד רשמו על רמת קושי, אני מניח מכך שכח עיבוד שלמשל נותן היום ביטקוין 1 בחודש יתן פחות בעתיד בגלל שהרבה מכונות כרייה מהירות יתחילו לכרות?
כן. זה אחד מהרעיונות הבסיסיים. הקושי מתעדכן אוטומטית בהתאם לכלל כוח העיבוד ברשת, כך שהזמן הממוצע למציאת בלוק יהיה קבוע (בערך). יותר כח עיבוד ברשת -> יותר קושי -> כח עיבוד קבוע N ימצא פחות בלוקים.
https://www.coinwarz.com/mining/ethereum/difficulty-chart

מתוכנן מעבר לשיטה שלא משתמשת בכרייה.

Amazon aws
Microsoft azure
Google gcp
ואחרים. . .

כי הם לא מאפשרים להפעיל כרייה על גבי השרתים שלהם, מה נראה לך שגוגל זה חברת ששון ישראלי בע"מ?

בתור כורה פעיל כרגע של איתריום על 3 שלושה כרטיסי מסך(RX480, RX580, RTX2080) ההצעה הזו אם לא הייתה הונאה היא הצעה טובה, העניין הוא שהיא הצעה מוכרת בתחום הכרייה כהונאה ידועה, אם תרצה זה הנסיך הניגרי של עולם כריית הקריפטו.

בכל מקרה לענייננו - אם אתה מתכנן לבנות מחשב לכרייה יש כמה דברים שחשוב שתשים לב אליהם -
1. כרגע בישראל מחיר החשמל לקוט"ש הוא 0.154$~ בגלל ששוק הקריפטו כרגע שורי מאוד אפילו בועתי זה מאודדדדד משתלם לכרות, זה לא אומר שמחר זה יהיה משתלם זה אומר שכרגע זה משתלם.
2. כרגע כרייה של ביטקוין לא רווחית לכורים שמשתמשים בGPU אלא כורי ASIC המטבע הכי משתלם הוא איתריום ובכל מקרה אם תשתמש בNiceHash אתה תכרה איתריום.
3. אתה לא תצליח להשיג כרטיסי מסך כרגע לפחות עד אפריל וגם זה רק אם תקנה מחשב שלם וגם זה לא בטוח(גם לא 580 או 480 שהם יחסית ישנים אבל מעולים לכרייה)
4. החלטה EIP-1559 עומדת להוריד את התשואה שלך מהכרייה של איתריום והיא אמורה לצאת בקרוב ככה שהסוסים כבר מזמן ברחו מהאורווה.
5. בקיצור אם אתה רוצה להיכנס לתחום עכשיו זה לא בטוח לא הזמן למרות שעכשיו זה הכי רווחי כי אתה פשוט לא תצליח להיכנס, יש כל כך הרבה חסמים כרגע בעיקר קנייה של חומרה שהופכים את ההשקעה הזו למאוד מסוכנת. אם היה לך כבר את החומרה כמוני אז ההצעה שלי הייתה לחלוטין להתחיל לכרות כבר אתמול.

כולן טוענות שהן יודעות לכרות את הקריפטו הכי משתלם ברגע נתון.

הנה אלגוריתם:
1. תן לכל מטבע מספר
2. תגריל מספר בין 1 למספר המטבעות
3. תתחיל לכרות ותספר למשקיעים שזה המטבע הכי משתלם נכון לעכשיו.

להבנתי, כדי להגיד איזה מטבע הכי משתלם לכרייה ברגע נתון אנחנו צריכים לקחת בחשבון:
1. כמה יעלה לי לכרות יחידה (מבחינת זמן והוצאות)
2. כמה המטבע יהיה שווה כאשר אני אמכור אותו
3. כמה הביטקוין יהיה שווה כאשר אני אקנה אותו
4. כמה הביטקוין יהיה שווה כאשר אני מכור אותו
(וכל העמלות)

את 1 דיי קל לחשב.
את 2,3,4 למדע עוד אין דרך לחשב, לכן גם לתוכנות האלה גם אין.

בכל זאת, נניח בשלילה שיש דרך לדעת איזה מטבע הכי כדאי לכרות בכל זמן נתון.
המידע גלוי לציבור,עובדה שיש תוכנות שיודעות לעשות את זה, לכן כל אחד עם אינטרנט היה עושה את זה.
לכן, אף אחד לא היה כורה ביטקוין - כי עדיף לכרות מטבע אחרים ואז להמיר אותם.
אבל הגענו לסתירה, כי בוודאות אנשים כורים ביטקוין.
אפשר להגיד שהאנשים האלה מפספסים, אבל לא סביר שאנשים שמפעילים חוות ענקיות מפספסים משהו שאתה לא פספסת.

מה שיותר סביר הוא,(בהנחה וזו לא תרמית) שאתה כורה שיטקוינס ופניקוינס ומשאיר את חציבת הביט לאחרים.

ועל השאלה הראשונה שצריכה להשאל עוד לא נתת את דעתך - למה מציע ההצעה צריך אותך ?

התגובה הכי טובה שקראתי.

נשמע שאתה שם את כספך על קרן הצבי.
האמת שהייתי מת ל"השקיע" ב"קרן הצבי" היא נשמעת מאוד רווחית בזכות כל התמימים שמשקיעים בהשקעות מפוקפקות, בניגוד לביטקווין היא תמיד רווחית (:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 0
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 22
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 9
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0
עידו ג אפיק השקעה פטור ממס למובטל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
U השקעה חוזרת של דיבידנדים שוק ההון 9
L השקעה ב-S&P 500 דרך פפר אינווסט שוק ההון 30
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
א השקעה ב S&P ממונף - לטווח הארוך - מבוסס מחקרים שוק ההון 22
P השקעה בקרנות שנסחרות בארץ בIB שוק ההון 17
M השקעה בסנופי דרך פפר. שוק ההון 3
S השקעה חוזרת במדד ומסחר בשברי מניות שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה