• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בהודו

אחד שמבין

משתמש רגיל
דירוג
51
היי חברים
היועץ השקעות בבנק המליץ לי להשקיע בקרן נאמנות ״מגדל הודו״ דמי ניהול 2.95
וכן להשקיע ב״פסגות שווקים מיתעוררים״ דמי ניהול 1.5
האים יש חלופות יותר זולות ? (בשקלים)
וכן מה דעתכם על ההמלצה הנ״ל
(בנוסף המליץ על קרן של תכלית בשם MSCI WORLD על מדדים נבחרים בעולם דמי ניהל 0.31 ,ולזה יש את החלופה של מיק,תקנו אם אני תועה)

הרחב ,פרט ,הסבר ,בבקשה!
בדמי ניהול כאלה תוך 10-15 שנה אתה מאבד חצי מההשקעה שלך.

תבדוק למשל את הקרן הזו מול קרן על הסנופי ב- 5 שנים אחרונות, יש פער לרעה של 20%.

אם אתה חושב שדווקא היועץ שלך בבנק הוא תותח שיודע איזה מדינה הולכת לצמוח - למה הוא עובד כיועץ בבנק ולא מנהל קרן גידור של מיליארדים? הם לא יודעים כלום, רק לשווק.

הרחב ,פרט ,הסבר ,בבקשה!
דמי ניהול מטורפים לגמרי, אני לא מגזים שזה בין הקרנות הכי יקרות שראיתי אי פעם.
אפילו אם נזרום איתך על השקעה בהודו בחיפוש מהיר מצאתי קרנות זולות פי 4.5, בהשקעה דולרית ובשווקים מתעוררים פי 8 (בהשקעה שקלית).
החשיפה לשווקים האלו לדעתו היא ספקולטיבית בלבד, והוא דוחף לך מוצרים יקרים ולא יעילים.

לא רואה סיבה למה לא ללכת עם מייק או אפילו אם אתה מקשיב לעצות של היועץ בנוגע לאילו שווקים להתמקד, לקנות קרנות שנותנות לך חשיפה יעילה וזולה יותר לשווקים הללו.

אם אתה חושב שדווקא היועץ שלך בבנק הוא תותח שיודע איזה מדינה הולכת לצמוח - למה הוא עובד כיועץ בבנק ולא מנהל קרן גידור של מיליארדים? הם לא יודעים כלום, רק לשווק.
היועץ שלי לא יודע איזה מדינה הולכת לצמוח,הוא ממליץ על פיזור רחב
ומכיון שאני מושקע בארה״ב,הוא המליץ על פיזור השקעה
אגב, הקרן העולמית שמייק משקיע בה,מושקעת גם בהודו ?
צרפתי את הלינק בשביל להסביר את חשיבות הפיזור בהשקעות.

אגב, הקרן העולמית שמייק משקיע בה,מושקעת גם בהודו ?
כן.

ומכיון שאני מושקע בארה״ב,הוא המליץ על פיזור השקעה
פיזור זה מעולה, אבל למה דווקא הודו ולמה בדמי ניהול מטורפים? (תשובה: הבנק מקבל על זה עמלת הפצה יפה)

צרפתי את הלינק בשביל להסביר את חשיבות הפיזור בהשקעות.
אל תתרשם מכל מיני תחזיות של מומחים. לאף אחד אין מושג מה הולך לקרות ועל כל תחזית תוכל למצוא גם את התחזית ההפוכה.

במקום לפתוח שרשור חדש על אותה השאלה, אני אשאל פה וקצת ארחיב. השקעה בהודו ,למי שמאמין בשוק הזה ספציפית - האפשרויות בארץ הן עם דמי ניהול שנעים בין 0.8 ל1% .
שםד.נ
קסם NIFTY50 ETF0.83
הראל מחקה MSCI India
0.87
קסם MSCI India ETF1.03
תכלית סל MSCI India1.23

כאשר בחו"ל יש מגוון גדול משמעותית שאפשר לקנות דרך IB. ביניהן גם קרנות צוברות מבוססות חוזים עתידיים \אחזקה\סיטטי החל מ 0.19%. למשל FLXI אן XCS5 של בתי השקעה פחות מוכרים לי אבל גם QDV5 של ISHARES שיותר מוכרת בארץ.
אם נשים בצד את המאמץ במילוי העצמי לרשות המסים לגבי חשבון הIB, קיים יתרון כלשהו למשקיע (לא אמריקאי) שרוצה להשקיע בשוק ההודי לתעדף את הETF הישראליות? ענייני מיסוי אולי? לכאורה גם פה וגם שם מדובר בקרנות צוברות. לא צללתי לכל תשקיף , אבל אני כן רואה שלפחות עבור חלק מהETF המטבע הוא יורו\דולר. הדבר היחיד שאני לא באמת יודע להגיד עליו זה סוג \אופן המיסוי.

נערך לאחרונה ב:
קיים יתרון כלשהו למשקיע (לא אמריקאי) שרוצה להשקיע בשוק ההודי לתעדף את הETF הישראליות?
תסתכל בתשקיף, אולי לחלקן מיסוי ריאלי ביחס למדד המחירים לצרכן.
אני בספק שזה מפצה על דמי הניהול הגבוהים ומלכודת המס.

היי חברים
(בנוסף המליץ על קרן של תכלית בשם MSCI WORLD על מדדים נבחרים בעולם דמי ניהל 0.31 ,ולזה יש את החלופה של מיק,תקנו אם אני תועה)
והיועץ שלי המליץ על השקעה במדד הפלסטיני (ובמדדים רחבים של שווקים סונים ושיעים במרכז אסיה שנקרא "מגדל בבל") בדמי ניהול של רק 12 אחוז
ועכשיו ברצינות בין אם המדד ההודי בעשורים הקרובים יכה את הסנפ או לא דבר אחד בטוח שדמי ניהול כאלה יקרים אתה ודאי תשלם,יש מספיק קרנות (בחו"ל בעיקר) שהם הרבה יותר זולות והרבה יותר מפוזרות

אגב, ממה שבדקתי בזמנו מול ניפטי 50 / 100, המעקב של הקרנות היה גרוע מאוד והיווה לבד פקטור מספק בשביל לא להשקיע.

אגב, ממה שבדקתי בזמנו מול ניפטי 50 / 100, המעקב של הקרנות היה גרוע מאוד והיווה לבד פקטור מספק בשביל לא להשקיע.
ניפטי הוא רק אחת הקרנות, כל היתר מבצעות עקיבה על MSCI INDIA . ובכל זאת נוטה לחשוב שבמיסוי כזה גבוה , ועוד האפשרות שזה יגדל בעתיד, עדיף ללכת על קרן כלשהיא בIB

היי חברים
סיפור אמיתי. לפני שנים רבות, התגלגל לידי סכום כסף קטן מפצויים ובניתי תיק השקעות בבנק. ישבנו בן-זוגי ואנכי וביצענו את הרכישות שלנו. ידענו פחות או יותר מה אנחנו רוצים וקנינו מה שרלוונטי. היועץ ניסה להציע הצעות שונות כמו צים ושופרסל כי זה ממש ממש רווחי ויציב אבל דסקנו באסטרטגיה שלנו. לאחר 3 חודשים קיבלנו טלפון: מחלקת ייעוץ השקעות בבנק המליצה ש... טוב. לא קיבלנו את כל ההמלצות אבל חלק כן. מכרנו וקנינו.. אחרי 3 חודשים שוב.... ואחרי 3 חודשים שוב... ואז, כבר התחיל להרגיש לי לא נוח. הקש ששבר את גב הגמל היה, כשהם המליצו לי למכור קרן ריט "כי הריבית הולכת לעלות". פה, עצרתי ולאחר זמן קצר העברנו את התיק לבית השקעות.
אין צורך לומר שהריבית לא עלתה. לקח לריבית להיות ברמות אפסיות עוד 8 שנים מאז והגענו לתשואה כבר של 100% על הריט מאז (לא כולל דיבידנדים) וגם שאר ההמלצות, התבררו כטעות. למשל, הם המליצו לי למכור קרן נאמנות על הסנופי כי הוא הולך לרדת ומאז עלה פי 3.
אז אני לא אטען לגאונות בהשקעות. ממש לא. אבל, כשהשוק עולה, כל דבר יעלה וצריך לעשות שני דברים: לבדוק איזו אסטרטגיה מתאימה לך, ובין השאר, האם אתה, או יועץ ההשקעות יודעים משהו שאחרים לא. אם לא אז להשקיע בכל מדינה, כולל ישראל, לפי שווי השוק שלה.
לדאוג שההשקעה תהיה זולה מבחינת דמי ניהול כי אם לא, אז העמלות יאכלו לך את כל הרווח, אם בכלל קיים כזה.
אני, בעקבות הסולידית, השקעתי בממד עולמי מפוזר בקרן עולמית. ואתה מוזמן לקרוא בבלוג, דורין כותבת ברור מאד וכאן בשרשור:
מייק, המשקיע המתחיל שמבולבל מכמות האפשרויות.

כאשר בחו"ל יש מגוון גדול משמעותית שאפשר לקנות דרך IB. ביניהן גם קרנות צוברות מבוססות חוזים עתידיים \אחזקה\סיטטי החל מ 0.19%. למשל FLXI אן XCS5 של בתי השקעה פחות מוכרים לי אבל גם QDV5 של ISHARES שיותר מוכרת בארץ.
אודה לך מאוד אם תביא רשימת טיקרים של כמה קרנות זרות עוקבות הודו, עדיפות לצוברות - והדמי ניהול שלהם.

אודה לך מאוד אם תביא רשימת טיקרים של כמה קרנות זרות עוקבות הודו, עדיפות לצוברות - והדמי ניהול שלהם.
לדוגמה:

NDIA
iShares MSCI India UCITS ETF acc-
דמי ניהול של 0.65%

PIN
Invesco India ETF
דמי ניהול של 0.78%

תבדוק גם בבתי השקעות המובילים האחרים-

*לחלוטין לא המלצה*

יכול רק לחלוק מניסיון של 3 שנים עבודה בהודו על פרויקט, שווה להתרחק.
ממשלה קפריזית, שחיתות, חוסר שקיפות. זה כמו נדל"ן בבת גלים בחיפה... הרבה פוטנציאל, אבל לא ממש... לפני 20 שנה כמעט השקעתי חלק מהתיק בקרנות סל של שווקים מתפתחים כמו סין והודו, יצאתי מזה אחרי כמה שנים, לא היה שווה את זה.
גם אם אני לא מפוזר, אני ישן יותר בשקט כשההשקעה היא במדינה מתקדמת, עם פיקוח ושקיפות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
צ השקעה בהודו שוק ההון 5
wa11a השקעה בהודו וסין באמצעות קרנות שוק ההון 3
D כדאיות השקעה בדירה שלישית נדל"ן 4
Y השקעה בזמן משבר: לקיחת הלוואות בסכומים גדולים עם ריבית נמוכה צרכנות פיננסית 5
Y בחירת השקעה בביטקוין: IBIT, BITW, והשקעה ישירה השקעות אלטרנטיביות 4
O השקעה בקרן חוב נדל״ן נדל"ן 10
השועל השקעה בקריות - המלצות/דיס המלצות נדל"ן 8
E השקעה בקרן גידור - Trend Following שוק ההון 0
O השקעה לטווח ארוך מחקה באפט שוק ההון 18
מ זיכוי מס על הלוואה לצורך השקעה בשוק ההון מיסים 12
A יש הגיון כלשהו בשילוב גישה של השקעה במדדים ובגישה של מניות דיבידנד? שוק ההון 2
ש השקעה בקרנות איריות דרך אינטרקטיב ישראל שוק ההון 4
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 17
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה