• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הקטנת מס - שכר היי טק

זה שקיימים אנשים שלא מסוגלים חצי שנה לחסוך 10-15% מהברוטו ב ESPP על מנת לקבל תשואה שנתית נטו כמעט מובטחת של 15%, אומר שלאנשים האלה יש חורים גדולים בכיסים והם לא יודעים להתנהל כלכלית.
ההנחה בגובה 15% של תכנית ה-ESPP חייבת במס פירותי (כלומר בגובה המס השולי). כדי לקבל תשואה נטו של 15% ההנחה צריכה להיות בגובה 30% של מחיר המניה בקניה. באיזו חברה יש תכנית ESPP כזו? אם איני טועה, יש מגבלות על גובה ההנחה של תכניות ESPP המוכתבות על ידי ה-SEC.

ההנחה בגובה 15% של תכנית ה-ESPP חייבת במס פירותי (כלומר בגובה המס השולי). כדי לקבל תשואה נטו של 15% ההנחה צריכה להיות בגובה 30% של מחיר המניה בקניה. באיזו חברה יש תכנית ESPP כזו? אם איני טועה, יש מגבלות על גובה ההנחה של תכניות ESPP המוכתבות על ידי ה-SEC.
סתם הערה.
אם קיבלת מניה ב85 ואתה מוכר אותה ב100 אז הרווחת 17.6% ותשאר בסוף עם ~8.8%.

נערך לאחרונה ב:
בנוסף, יש לתרגם את התשואה למונחים שנתיים, בהתחשב בתקופת ההחזקה (כולל הזמן שהכסף ממתין לקניה).

נערך לאחרונה ב:
חבל לי לגרור את השרשור לנושא אחר.
השרשור כבר עבר בין 3 נושאים שונים, עוד אחד זה לא נורא :)

העובד מפוטר בשנייה שהוא לא רווחי לחברה (או שניתן להרוויח תשואה אלטרנטיבית גבוהה יותר על המשכורת שלו)
יש הבדל בין עובד לא רווחי לבין חברה לא רווחית.
נכון שברגע שעובד לא עושה את העבודה שלו הוא מפוטר, אבל אם הוא עושה את העבודה והחברה לא רווחית לא יפטרו אותו כלכך מהר.
תסתכל למשל על סטרטאפ טיפוסי - רובם לא רוחיים בשנים הראשונות, אבל אף אחד לא מפטר שם עובדים בכמויות. אם כבר להיפך.

כנ"ל בכל עסק אחר כמעט - אם יש חודש חודשיים חלשים שיש בהם פחות הכנסות, מי שסופג את זה הוא הבעלים.

הרבה לפני הפיטורים היו קיצוצים בשכר ובתנאים של העובדים.
מאוד נדיר שיש קיצוץ בתנאים של העובדים.
זה לרוב קורה רק אחרי תקופה ארוכה של הפסדים וכמוצא אחרון לפני פיטורים.
אחרי ירידה ברווחים של חודש חודשיים אף אחד לא יקצץ תנאים של עובדים

זה מה שרשמתי בתגובה המקורית, העובד שותף לסיכון אך לא לרווחים
ממש לא נכון.
העובד לא שותף כלל לסיכון, וברוב המקרים גם לא לרווחים.
הוא פשוט מקבל שכר עבור הזמן שלו וזהו. ללא כל תלות בביצועי החברה.
כאשר החברה מפסידה יורידו את השכר או יפטרו אותו,
ממש לא.
זה יקרה רק אם החברה בהפסדים תקופה ארוכה מאוד ולא מצליחה להתאושש אחרת.
כאשר היא מרויחה הוא לא בהכרח יזכה לתוספת שכר.
נכון. כי הוא גם לא שותף לסיכון. אם הרווחים יורדים לא מורידים לעובד את השכר (אלא אם כן החברה בהפסדים תקופה ארוכה).
מאיפה מגיע ההון ההתחלתי של היזם? לרוב הוא מגייס אותו בצורה של חוב\Equity. המבנה של החברה (LLC) מגנה על היזם באופן אישי, גם אם העסק קורס היזם מפסיד לכל היותר את ההון ההתחלתי שהשקיע
אם זה כלכך קל למה יש בכלל שכירים?
למה לא כולם פשוט לוקחים הלוואה ומקימים חברה?

מצבו לרוב יהיה טוב יותר מעובד שפוטר ולא יוכל לסגור את החודש.
הפוך.
משקיע לרוב הפסיד המון כסף שהשקיע בחברה.
העובד לא הפסיד כלום ובסה"כ צריך לחפש עבודה אחרת.
וכמובן שבזמן ששניהם לא עובדים, השכיר מקבל דמי אבטלה בזמן שהיזם לא מקבל כלום.
בחודשים קשים בהם אין עבודה העובדים פשוט מפוטרים, לא תהיה שום בעיה להעסיק אותם עוד פעם בחודשים הטובים יותר
מאיפה הבאת את השטות הזאת?
אתה יודע כמה כסף וזמן עולה להכשיר עובד?
אף חברה לא תפטר עובד בשביל לחסוך חודש-חודשיים משכורת

חייבת לומר שאתמול ישבתי וקראתי את כל השרשור ובמיוחד היה מעניין תת-הדיון שהתייחס לנטל המס והודעות כגון אלו, שממש עשו לי חשק להגיב:

רגע, אתם רוצים לומר לי שמי שמרוויח 25K, נשאר בכיסו רק 15K, וזה למרות שמי שמרוויח 10K, נשאר בכיסו 7.7K?
מה ההיגיון בזה? זה לא פוגע בתמריץ לעבוד?

עריכה: זה נובע בין היתר מ-30.1 אחוז מס!
זה פשוט מטורף

נ.ב.-אז איך זה שלא שמעתי מעולם על מחאה נגד נטל המס?
למה כל המחאות ה"חברתיות" דורשות יותר שירותים מהממשלה, דבר שדורש יותר מס, ואז הנטו של כולם מצטמק? זה לא יהיה יותר חכם להקטין את השירות הציבורי, שרובו די כושל ולא נחוץ, תמורת הקטנה של המס דרסטית?

לתחושתי, הקטנה המס והשארת סכומים גבוהים יותר בנטו של כולנו לא תעשה הרבה הבדל אצל רוב האנשים מכיוון שברגע שיש יותר כסף זמין כך הפיתוי לשדרג את אורח החיים ולבזבז יותר עולה, מה שלדעתי ישאיר את כל אלה שדורשים יותר שירותי ממשלה באותו מצב, חרף הגדלת הכסף הזמין להם.

מעבר לזה, לא חושבת שיש אמון רב בשלטון בארץ. הישראלי הממוצע עשוי לדרוש כל מיני שירותים מהמדינה ללא העלאת שכר כי לך תדע לאן הכסף הזה יגיע (במיוחד על רקע מערכת בחירות נוספת באופק והבאז וורד "הסכמים קואליציונים" שהפך לשם קוד לשוחד מפלגות בסכומים מפלצתיים).
וכך לדוגמה נראית חופשת לידה במדינה עם שיעור מס גבוה מאוד, כשהממשל כן מספק את הסחורה:
https://www.youtube.com/watch?v=aw7c2s_NbfQ

חייבת לומר שאתמול ישבתי וקראתי את כל השרשור ובמיוחד היה מעניין תת-הדיון שהתייחס לנטל המס והודעות כגון אלו, שממש עשו לי חשק להגיב:

לתחושתי, הקטנה המס והשארת סכומים גבוהים יותר בנטו של כולנו לא תעשה הרבה הבדל אצל רוב האנשים מכיוון שברגע שיש יותר כסף זמין כך הפיתוי לשדרג את אורח החיים ולבזבז יותר עולה, מה שלדעתי ישאיר את כל אלה שדורשים יותר שירותי ממשלה באותו מצב, חרף הגדלת הכסף הזמין להם.

מעבר לזה, לא חושבת שיש אמון רב בשלטון בארץ. הישראלי הממוצע עשוי לדרוש כל מיני שירותים מהמדינה ללא העלאת שכר כי לך תדע לאן הכסף הזה יגיע (במיוחד על רקע מערכת בחירות נוספת באופק והבאז וורד "הסכמים קואליציונים" שהפך לשם קוד לשוחד מפלגות בסכומים מפלצתיים).
וכך לדוגמה נראית חופשת לידה במדינה עם שיעור מס גבוה מאוד, כשהממשל כן מספק את הסחורה:
https://www.youtube.com/watch?v=aw7c2s_NbfQ

זאת בדיוק הנקודה שלי, הממשלה לא מספקת את הסחורה, אז עדיף להוריד את נטל המס ושהאזרחים ירכשו את המוצרים השונים בשוק הפרטי
במקום לשאוף להפוך את ממשלת ישראל לממשלת שבדיה, בוא נעבוד עם מה שיש לנו-שוק פרטי שעובד טוב כשלא נוגעים בו-ונרחיב את זה.
יותר כסף במשכורת נטו=יותר כסף לשוק הפרטי

זה שיש אזרחים שיבזבזו הכל וישארו במצב גרוע בהרבה, זאת באמת בעיה

נערך לאחרונה ב:
בדיוק הפוך
המדינה היא יצור לא יעיל מטבעו. העלת מיסים בד"כ לא תורמת כמעט לאנשים. על כל שקל מס שמעלים מגיעים רק שברירים לאנשים עצמם.
לעומת זאת בהקטנת המס, כל שקל שאת חוסכת בתשלום מס מגיע ישירות לכיס שלך ואת חופשיה לעשות איתו כרצונך.
אם יש אנשים שמעדיפים לבזבז אותו על בילויים, מי את שתמנעי את זה מהם? מה הופך אותך לחכמה יותר מהם שאתה רוצה לשלוט ככה על הכסף שלהם?
אני חושב שפספסת לגמרי את הפאנץ ליין שהיה בסוף הסרטון.
האם את מוכנה לשלם עוד 12% משכר הברוטו שלך (ושל בעלך) במשך כל החיים רק בשביל עוד כמה שבועות של חופשת לידה בתשלום?
אפילו אם את מרוויחה כל החיים רק את השכר הממוצע במשק (מה שלרוב לא קורה, כי ככל שיש יותר נסיון השכר עולה), זה יוצא שאת ובעלך משלמים בייחד מעל 1 מליון ש"ח יותר על מיסיים בשביל ההטבה הזאת.
לא עדיף לקחת כמה חודשים חופש על חשבונך ולחסוך את ה1 מליון ש"ח האלה?

רגע, אתם רוצים לומר לי שמי שמרוויח 25K, נשאר בכיסו רק 15K, וזה למרות שמי שמרוויח 10K, נשאר בכיסו 7.7K?
מה ההיגיון בזה? זה לא פוגע בתמריץ לעבוד?

עריכה: זה נובע בין היתר מ-30.1 אחוז מס!
זה פשוט מטורף

נ.ב.-אז איך זה שלא שמעתי מעולם על מחאה נגד נטל המס?
למה כל המחאות ה"חברתיות" דורשות יותר שירותים מהממשלה, דבר שדורש יותר מס, ואז הנטו של כולם מצטמק? זה לא יהיה יותר חכם להקטין את השירות הציבורי, שרובו די כושל ולא נחוץ, תמורת הקטנה של המס דרסטית?
מי שמרוויח 100K נשאר עם 44K, יותר מחצי הולך למסים והפרשות חובה.
מדרגות המס מגיעות ל50% למשכר, וזה עוד לפני שאר המסים והפרשות לפנסיה.
כל המחאות החברתיות דורשות יותר שירותים כי הם יודעים שזה לא יבוא על חשבונם ולא יצא מהכיסם.
האמת היא שהמסים שמגיעים מישראלי ממוצע לא מכסים את ההוצאות עליו, זאת אומרת שהרוב חיים על חשבון המיעוט המצליח.

כל המחאות החברתיות דורשות יותר שירותים כי הם יודעים שזה לא יבוא על חשבונם ולא יצא מהכיסם.
האמת היא שהמסים שמגיעים מישראלי ממוצע לא מכסים את ההוצאות עליו, זאת אומרת שהרוב חיים על חשבון המיעוט המצליח.
אם אתה רוצה באמת לחשב הפרשות חובה אז תגביל את השכר לפנסיה לשכר שעליו חובה להפריש ותריץ שוב. תקבל נטו גבוה בהרבה.

לא עדיף לקחת כמה חודשים חופש על חשבונך ולחסוך את ה1 מליון ש"ח האלה?
כלכלית, בוודאי שעדיף.
עובדתית, הרוב המוחץ של בני האדם ייקחו חופשה הרבה יותר קצרה או שלא יקחו בכלל (גברים).
בני אדם הם לא יצורים רציונאליים ומודלים כלכליים צריכים להתחשב בעובדה הזו לדעתי.
אם להעיד על עצמי, בילד הראשון לקחתי שבוע וחצי למרות שרציתי יותר, (שילוב של התקמצנתי על ימי חופשה והרגשתי לא נעים מול המעסיק).
בילד השני, עבדתי אצל מעסיק שנותן חודש חופש לאב ויצאתי לחודש בלי בעיות.

אם משתמע מדברי שאני בעד העלאת מיסים אז לא, חס וחלילה, אני פשוט טוען שהעולם הרבה יותר מורכב ממה שאנחנו חושבים.

נערך לאחרונה ב:
וכך לדוגמה נראית חופשת לידה במדינה עם שיעור מס גבוה מאוד, כשהממשל כן מספק את הסחורה
דוגמה מצויינת לכוונות טובות עם תוצאה גרועה. הדבר האחרון שנדרש בישראל זה עידוד ילודה. לשפוך על זה עוד כסםי ציבור זה פשוט הזוי.

המדינה היא יצור לא יעיל מטבעו. העלת מיסים בד"כ לא תורמת כמעט לאנשים. על כל שקל מס שמעלים מגיעים רק שברירים לאנשים עצמם.
יותר גרוע. כל התקציב מגיע "לאנשים עצמם". הבעיה היא זהות האנשים והסיבה שהם מקבלים את הכסף.

המחאה נגד יוקר המחיה לא קשורה למיסים. בכל מקרה, אפשר להתייעל ולשנות סדר עדיפויות לפני שמעלים מיסים.

דוגמה מצויינת לכוונות טובות עם תוצאה גרועה. הדבר האחרון שנדרש בישראל זה עידוד ילודה. לשפוך על זה עוד כספי ציבור זה פשוט הזוי.
מילא שזה יעודד ילודה, אבל זה יעודד אבטלה.

ידוע שבמדינות מסוימות אשה שחפצה בהרבה ילדים יכולה לעבוד זמן קצר, ובעיקר להיות בחופשות לידה בשרשרת

במדינה עם אוכלוסיות רבות שחפצות בהרבה ילדים, זה יהיה הרסני

מדרגת המס היא לא על הכל... היא על החלק היחסי.
https://www.kolzchut.org.il/he/מדרגות_מס_הכנסה
לחישוב 100,000 שכר חודשי -
הכנסה חודשית (הכנסה שנתית חלקי 12 - לצורך המחשה בלבד) שיעור המס
עד 6,310 ש"ח 10%
6,311 ש"ח - 9,050 ש"ח 14%
9,051 ש"ח - 14,530 ש"ח 20%
14,531 ש"ח - 20,200 ש"ח 31%
20,201 ש"ח - 42,030 ש"ח 35%
42,031 ש"ח - 54,130 ש"ח 47%
54,131 ש"ח ומעלה 50% *
610+383+1096+1757.7+7640.5+5687 = 17,174.2
ל-100,000 = 22934.5 +17174.2 = 40,108.7
מזה נוריד במינימום 2.25 נקודות * 216 = 39,622.7
אתה יכול להוסיף 12% על ההכל (האמת קצת פחות, אבל בשביל הקלה בחישוב) על מס בריאות וביטוח לאומי = 12,000
מכאן מגיעים ל-51,622.7 מיסים.
אז נשארים עם 48,400 שח.
מזה אתה צריך לקזז חלק מההפרשות לפנסיה (מקבלים החזרים)

אבל...
כמה שכירים בארץ מרוויחים 100,000 בחודש?

מדרגת המס היא לא על הכל... היא על החלק היחסי.
https://www.kolzchut.org.il/he/מדרגות_מס_הכנסה
לחישוב 100,000 שכר חודשי -

610+383+1096+1757.7+7640.5+5687 = 17,174.2
ל-100,000 = 22934.5 +17174.2 = 40,108.7
אתה יכול להוסיף 12% על ההכל (האמת קצת פחות, אבל בשביל הקלה בחישוב) על מס בריאות וביטוח לאומי = 12,000
מכאן מגיעים ל-51,622.7 מיסים.
אז נשארים עם 48,400 שח.
מזה אתה צריך לקזז חלק מההפרשות לפנסיה (מקבלים החזרים)

אבל...
כמה שכירים בארץ מרוויחים 100,000 בחודש?
מעל שכר של 42 לא משלמים ביטוח לאומי ומס בריאות.

אל תשכח שיש תקרת שכר (בערך 44 אש"ח) שמעליה לא משלמים מס בריאות וביטוח לאומי.
לפי מחשבון שכר אונליין שמצאתי, יוצא כ4,700 ש"ח סה"כ לשניהם על שכר של 100 אש"ח.

צריך להוריד עוד 216 זיכוי על הפקדות פנסיה (35% מ-7% מ-8,800)

מה שהזוי בעיני זה שאנשים מחשיבים הפרשות פנסיה כאילו זה לא מגיע לנטו.
זה מגיע, פשוט לחשבון בנק אחר.

דוגמה מצויינת לכוונות טובות עם תוצאה גרועה. הדבר האחרון שנדרש בישראל זה עידוד ילודה. לשפוך על זה עוד כספי ציבור זה פשוט הזוי.

בכלל לא מסכים.
הגברת ילודה (דרך עמדות חברתיות וחקיקה) מגנות על האזרחים מההשלכות של דמוגרפיה שלילית, אותן אתה יכול לראות בקלות באירופה.

אני גם פוסל על הסף את הדמוניזציה בנושא,
עידוד ילודה זה לא פרימיטיבי או ברברי, זה חלק מהותי מקיום חברה אנושית.
הבאת ילד לעולם זה לא עול/שעבוד/סבל, זו התרומה שלי לשרידות הקהילה בה אני חי, הערכים שלה והמוסכמות החברתיות שלה.
עידוד ילודה זו לא "לאומנות מפחידה" ולא "תפיסה מיושנת שעבר זמנה", זו התנהגות נורמלית ומקובלת גם במדינות ליברליות מערביות, בדגש על מדינות סקנדינביה (ודנמרק בראשן).

אני מעריך שהעמדות שלי מאוד זרות לך, ואולי אפילו בלתי נתפסות.
מנסיוני לרוב זה נובע מכך שיש לך הנחות אקסיומטיות שאני חולק עליהן.

אני לא מסכים עם הגישה הליברטיאנית, אבל אני בהחלט מכבד אותה וחושב שהיא לגיטימית לחלוטין.
אני פשוט חושב שהרבה יותר יעיל ומועיל להיות חלק מקהילה, ולא חלק מצבר פריטים אגואיסטי (במובן ה'נקי' של המילה. אין פה שום קונוטציה שלילית מבחינתי).

לעומת זאת אני לא מכבד את הגישה שאומרת "כשבא לי אני ליברטריאן אז אני לא רוצה לשלם מיסים, אבל כשבא לי אתם צריכים לספק/לסבסד לי תשתיות עירוניות/אכיפת חוק/רפואה/הגנה ממכירת מוצרי מזון מורעלים במכולת/חינוך וכדומה".
מבחינתי זו גישה לא לגיטימית, שמייצגת טפילות (במובן הסטיגמתי של המילה, עם כל הקונוטציות השליליות שיכולות להתלוות אליה).

צריך להוריד עוד 216 זיכוי על הפקדות פנסיה (35% מ-7% מ-8,800)
אם אתה לוקח בחשבון הטבות מס על הפרשה לפנסיה אתה צריך גם לקחת בחשבון את המס שתשלם על הפנסיה עצמה.

מה שהזוי בעיני זה שאנשים מחשיבים הפרשות פנסיה כאילו זה לא מגיע לנטו.
זה מגיע, פשוט לחשבון בנק אחר.
מסכים.
הפרשות לפנסיה (אחרי ניכוי מס) זה כסף שלך

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R הקטנת מס לאחר תיאום מס משתי משרות מיסים 1
the_newbie הקטנת חבות מס ע"י קניית ני"ע דומים שוק ההון 12
yanosh34 רעיון לתכנון (הקטנת) מס בניירות ערך זרים מיסים 52
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
G הקטנת ההחזר של משכנתא נדל"ן 3
א הקטנת עמלות מסחר ע"י שימוש בברוקר אנגלי, ושאלה על רובינהוד צרכנות פיננסית 19
ינש הקטנת חשיפה לריביות על משכנתא צרכנות פיננסית 2
איתמר חסון הקטנת הפרשות לפנסיה צרכנות פיננסית 9
M בשורות טובות: הקטנת עלויות בקרנות בלאק רוק שוק ההון 38
מ אסטרטגיה במקום הקטנת אחוז מניות עם הזמן שוק ההון 26
האופטימית הקטנת ההפרשות לפנסיה צרכנות פיננסית 11
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
מ מס ירושה מיסים 3
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
M מינוס ביתרות מזומן, מס לשלם, מס ששולם ומס עתידי שוק ההון 5
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 14
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
L פוטרתי וקיבלתי מענק, מה התשלום מס בגינו? מיסים 9
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
A מס בישראל על מכירת דירה בחו״ל (לטביה) נדל"ן 4
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12
ר מס שבח - בנייה עצמית פרטית על כמה מגרשים נדל"ן 0
Cat מס בתלוש משכורת כשאני בחופשת לידה מיסים 7
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
מ מס עיזבון אמריקאי מיסים 1
עתיד מתוק מס רווחי הון - כמה מההפסד אפשר לקזז מרווח? שוק ההון 15
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
ד החזר מס שכיר - הצמדה וריבית - תאריך ערך מיסים 25

נושאים דומים

Back
למעלה