הקטנת מס - שכר היי טק

הנושא בפורום 'פרישה מוקדמת' פורסם ע"י הראבאקיסט, ‏29/6/18.

1. הראבאקיסט

הראבאקיסט משתמש סולידי

אחרי דיון עם חבר על פרישה מוקדמת מהיי טק או עבודות מכניסות אחרות בתור שכיר, רציתי לשאול האם ואיך אפשר להפחית את גובה המס על משכורת גבוהה של שכיר בארץ? בפרט בחברות היי טק?

2. ההוא מהדרום

ההוא מהדרום משתמש ותיק

להרוויח פחות.

3. Benjamin Willard

Benjamin Willard משתמש בכיר

כמה גבוהות? ככל שעולים אפשר לעשות קומבינות.

עוד אופציה היא הגירה להונק קונג

4. מתכנת

מתכנת מודרטור

5. הראבאקיסט

הראבאקיסט משתמש סולידי

25K

אני מניח שזה כבר תלוי במעסיק והאם יש לו סניף שם. ובטח יוקר המחיה שם יקזז חלק גדול מהתועלת, לא?
    ולמה דווקא הונג קונג?

6. אנון נימוס

אנון נימוס משתמש בכיר

לא נורא גבוה :) בערוץ 10 בוגרי 8200 מרוויחים בין 60-100 אשח :)

כשתקבל 35k תתרגל כבר לשלם מס שולי של 50%

נערך לאחרונה ב: ‏29/6/18
    roneng אוהב/ת את זה.
  7. הראבאקיסט

הראבאקיסט משתמש סולידי

זה לא אני מקבל אלא חבר. הוא אומר שהייטקיסטים לא יכולים לפרוש מהר כמו שנדמה, בין היתר בגלל מיסים.

8. אנון נימוס

אנון נימוס משתמש בכיר

המיסוי הפרוגרסיבי במדינת ישראל מעקר את הטענה הזו, בהייטק מוקבלות חבילות פנסיוניות של קרהש+פנסיה ששוות כ 20% מהברוטו והן מכילות הטבות מס משמעותיות, ולכן הטיעון שלו נשמע יותר כמו תרוץ לרמת ההוצאות שלו.

תשתמש במחשבון הבא
    https://www.xn----1hcmgxnk8ede.co.il
    25 ברוטו הופך ל 15 נטו אחרי מס הכנסה ביטוח לאומי בריאות והפרשות לפנסיה והשתלמות
    מס הכנסה + ביטוח לאומי + מס בריאות כ 30% מהברוטו , לא שונה מהותית ממי שמרוויח שכר ממוצע של 7000 שח תבדוק, לדעתי עדיף 15000 בנטו מ 5500 ... כמובן שמי שישרוף 100000שח וגם שוכח את החסכון הפנסיוני וקרהש מרגיש דפוק.

נערך לאחרונה ב: ‏29/6/18
  9. yossik

yossik מודרטור

בא לי לנגן על כינור קטן...
    אני חושב שהם פשוט מוציאים יותר ממה שמקבלים.
    זוג ידידים שלי מכניסים ביחד למעלה מ 35K נטו אבל באוברדראפט חודשי של 5K.

10. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

תעבור לאזור בארץ בעדיפות לאומית ותקבל הטבת מס גדולה.

11. roneng

roneng משתמש בכיר

יש בוגרי 8200 שעובדים בערוץ 10?

השמח בחלקו אוהב/ת את זה.
  12. tdc

tdc משתמש ותיק

ע"י זה שתבקש לקבל יותר RSU במקום השכר (או במקום העלאה). תמכור את ה-RSU אחרי פרישה, במס שולי נמוך. כמובן שחושף אותך משמעותית לביצועי המניה.

פסיוני, אל ניניו ו-הראבאקיסט אוהבים את זה.
  13. השמח בחלקו

השמח בחלקו משתמש ותיק

(1) במקרה שמעוניינים לצאת לרילוקיישן, יכולות להיות לכך השפעות מיסוי מבורכות במיוחד. דורש להתייעץ עם מומחה.
    (2) תשלומים שאינם קבועים, למשל בונוסים, עשויים להעביר אותך מעל לתקרת ביטוח לאומי בחודש מסוים, ובכך להוריד את המס האפקטיבי.
    (3) להקפיד לנצל הטבות המס (קה"ש, פנסיה, תוכנית RSU שונות).

אבל לדעתי יותר חשוב: לעבוד בחברה מצויינת וגדלה, שיש לה מוצרים מבוקשים ומועילים. לייצר הרבה ערך לחברה (corp) ולחברה (society) ולגדול ביחד איתה. השאר בא לבד. focus on what's important.

14. AIML

AIML משתמש ותיק

אני נכוותי בדיוק מזה. ואפילו לא פרשתי. אשמח לעיצות או לפחות לעידוד ... הבעיה היא שלאורך השנים חלק מהנירות שמעידים על תשלומי מס נאבדו, ונראה לי שכשאני ימכור אני ישלם כפל מס בענק. המכירה של ה RSU הותיקים יותר לא תעשה דרך החברה עם חישובי מס על ידי החברה בשל שינוים במהלך השנים - בקושי הצלחתי להבין איפה הם כיום. זה ברשימת המטלות שלי - להפטר מכל ה RSU שיש לי מה שיחייב אותי להגיש דוח למס הכנסה בפעם הראשונה.

15. Zegman

Zegman משתמש ותיק

להבנתי ה-״פרצה״ הזו נסגרה והיום בחישובי ביטוח לאומי מתייחסים לתשלומים חריגים כבונוס כאילו נפרסו על 12 החודשים האחרונים.

16. לומדת מההתחלה

לומדת מההתחלה משתמש ותיק

קישקוש גמור. שיישב עם גליונות ויעשה חישובים של הכנסות והוצאות. ושלא ישכח בונוסים, RSU ו ESPP.

כשעבדתי בהייטק היו כל כך הרבה מקטרים במטבח על כמה הם לא מצליחים לחסוך ושקשה להם.

זה שקיימים אנשים שלא מסוגלים חצי שנה לחסוך 10-15% מהברוטו ב ESPP על מנת לקבל תשואה שנתית נטו כמעט מובטחת של 15%, אומר שלאנשים האלה יש חורים גדולים בכיסים והם לא יודעים להתנהל כלכלית.

קודם שישפר את ההתנהלות הכספית שלו ואז שידבר. אני עשיתי הר של טעויות עם הכסף שלי ועדיין הצלחתי לפרוש אחרי 14 שנות עבודה במשרה מלאה.

17. הראבאקיסט

הראבאקיסט משתמש סולידי

ואז השאלה המתבקשת היא למה לא למכור אותה כמות של מניות בחשבון מסחר פרטי ולקנות עם התמורה מדדים? אני נהיה אדיש לביצועי המניה ומפזר את הסיכון ומשקיע בנכסים סולידיים יותר.

Ran אוהב/ת את זה.
  18. AIML

AIML משתמש ותיק

רק אם מוכרים אותם מיד, וגם אז זה לא בדיוק 15% - תלוי באותיות הקטנות, בתנודתיות, ובעמלות על העברת הכספים ארצה. בדיעבד כאמור אני מתחרט שעשיתי ESPP וגם על ה RSU . לא שהם לא הרוויחו אבל הרווח לא מצדיק את כאב הראש.

19. לומדת מההתחלה

לומדת מההתחלה משתמש ותיק

אכן. אז מוכרים מייד אלא אם כן רוצים לעשות ספקולציה על מניה בודדת.

איזה אותיות קטנות?
    תנודתיות של המניה ביום אחד?
    עמלות של 20 דולר?
    זה ממש מתגמד. הדבר היחיד שיכול לפגוע משמעותית זה שינוי משמעותי בשער הדולר. וגם אז זה יכול לעזור באותה מידה שזה יכול לפגוע.
    וגם אם היית צודק וזה לא 15% שנתי אלא 7%, זה עדיין מעולה ועם סיכון נמוך יחסית לאלטרנטיבות.

איזה כאב ראש? החברה והנאמן עושות את כל העבודה בשבילך. ואם הרווחת, תעשה חישוב של נטו כמה הרווחת (כמה שקלים שמת מול כמה שקלים חזרו אליך לחשבון כשמכרת) ותגיד מה יצא.

nick אוהב/ת את זה.
  20. לומדת מההתחלה

לומדת מההתחלה משתמש ותיק

יש לך RSU? לא שילמת עליהם כל מס. אתה יכול לעשות חישוב כמה מס תשלם אם תמכור אותם בשנה קלנדרית מסוימת (ככל שההכנסות שלך נמוכות יותר באותה שנה, כך זה יותר משתלם). אם לא מתחשק לך למלא לבד טפסים להחזר מס, אפשר לשלם לרואה חשבון 10-15% מההחזר והוא יגיש בשבילך. כמו כן אפשר לגשת למס הכנסה פיזית ולשבת שם עם עובד שלהם שימלא איתך את הטפסים בחינם.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
ריבית על החזרי מס פרישה מוקדמת ‏20/6/19
בחירת מסלול לפנסיה פרישה מוקדמת ‏28/10/18
ניסיון להבין את תוצאות המסלקה שלי פרישה מוקדמת ‏29/6/18
אישור מס הכנסה על תשלום מזונות - יש כזו חיה? פרישה מוקדמת ‏8/6/18
לאיזה מקצוע/מסלול חיים לפנות? פרישה מוקדמת ‏6/6/18
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.