• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המנעות ממעקב אחרי התיק

trader22

משתמש רשום
דירוג
2
אהלן,

איך אתם מצליחים להתגבר על הפיתוי לעקוב אחרי התיק בצורה שעתית/יומית?
התיק שלי יחסית גדול והתזזוזות שבו לעיתים קרובות יותר גדולות מהשכר החודשי שלי.

מוצא את עצמי עוקב באדיקות אחרי המניות שבו ( יותר מ50% אצלי במניות ספציפיות ולא במדדים )
אבל מרגיש שזה בזבוז זמן, כי צריך לקרות משהו חריג כדי שאשנה את התמהיל.

איך אתם מתמודדים עם זה?

תתחבר לחשבון שלך
תזין בשדה הסיסמה: 12345678
חזור על הפעילות 10 פעמים עד שהחשבון יינעל
profit

וברצינות -- אם אתה משקיע לטווח ארוך (מה שלא ברור לחלוטין מהכינוי שבחרת), אז לתנודות יומיומיות אין שום משמעות. זה רעש. עשה משהו יצרני יותר :)

כמה זמן אתה נמצא בשוק? לאחר שנתיים זה "wooow, who cares".
עושה צילומי מסך בשיאים בתחתיות ומספרים עגולים מתוך בידור.
לא מרגיש שמדובר בכסף, סתם מספר כלשהו. אם הייתי מודד את התיק בכמות אייפונים הייתי מאבד שינה :) תחשוב כל יום לאבד אייפון, זה מדכע :)

כמה זמן אתה נמצא בשוק? לאחר שנתיים זה "wooow, who cares".
עושה צילומי מסך בשיאים בתחתיות ומספרים עגולים מתוך בידור.
לא מרגיש שמדובר בכסף, סתם מספר כלשהו. אם הייתי מודד את התיק בכמות אייפונים הייתי מאבד שינה :) תחשוב כל יום לאבד אייפון, זה מדכע :)
אחרי שנתיים אני עדיין מוצא בזה סוג של הנאה :lol:

אהלן,

מוצא את עצמי עוקב באדיקות אחרי המניות שבו ( יותר מ50% אצלי במניות ספציפיות ולא במדדים )

איך אתם מתמודדים עם זה?

תסלח לי הסולידית על העצה (הפרדוקסלית) הבאה, אבל הדבר *הכי טוב* כדי לא לעקוב על התיק הוא להפסיק לקרוא את הפורום הזה (וכל פורום כלכלי אחר). קצת התנתקות מאובססיית ההשקעות היא הדבר הכי מועיל כדי לא לעקוב אחרי התיק.
אני מדבר מניסיון אישי, אני עוקב אחרי הפורום הזה הרבה מאוד שנים (הרבה לפני שנרשמתי כיוזר) - היו תקופות ארוכות מאוד שלא נכנסתי אליו, או נכנסתי לעיתים רחוקות, בתקופות האלו כמעט לא הסתכלתי על תיק ההשקעות (פשוט לא עניין אותי).

אני בכנות חושב שאפילו לפורום הזה (שהוא הכי נהדר by far בתחומו בישראל ובכלל) יש תועלת שולית פוחתת במהירות - שעה אחת בחודש/חודשיים זה נהדר (מה זה קרנות איריות? משהו חדש?), שעה נוספת פעם בחודש/חודשיים זה חביב (SSAC? ACWI? ירד ל-0.2%! נייס, אפשר להחליף את ה-3 של בלאקרוק!), משם כבר התשואה (הכספית, לא האינטלקטואלית) שואפת לאפס והייתי אומר אפילו הופכת *שלילית*. בסופו של דבר, הסולידית ורבים טובים אחרים לימדו אותי שהשקעה בשוק ההון היא בסופו של דבר משהו די פשוט. בעיניי, ברגע שמבינים את הבייסיקס מספיק טוב כל האקסטרה תחכום ומאמץ רק מוביל אותנו לעשות יותר טעויות התנהגותיות ולהרוויח פחות כסף. בטוח שלא כולם פה יסכימו, אבל ככה זה בשבילי, בוגל-ראש.

@בוגל-ראש
בזמן האחרון יש כאן תופעה של פתיחת דיונים של 5-6 דפים על חיסכון של 0.00001% בעמלה ואז מגיע בחור ומוכר מניות שהמס עליהן הוא מעל מיליון שקל:)

בסופו של דבר, הסולידית ורבים טובים אחרים לימדו אותי שהשקעה בשוק ההון היא בסופו של דבר משהו די פשוט. בעיניי, ברגע שמבינים את הבייסיקס מספיק טוב כל האקסטרה תחכום ומאמץ רק מוביל אותנו לעשות יותר טעויות התנהגותיות ולהרוויח פחות כסף. בטוח שלא כולם פה יסכימו, אבל ככה זה בשבילי, בוגל-ראש.
בקטע הזה אני ממש כמו קוף.
אפילו אל התעקמתי בספרדים ושיש מצב שאני קונה במחיר "גבוה" מידי בגלל איזו אנומליה רגעית.
כנראה שאני הקיצון המוגזם לצד השני.

אהלן,

איך אתם מתמודדים עם זה?

סבא שלי עליו השלום העביר את הפנסיה שלו מול החדשות הכלכליות ובחינה של מה השוק עושה כרגע. אם זה מביא לך עניין, אין צורך להתמודד עם זה.

זאת כבר שאלה אחרת. איך להתמודד עם כל הפיתויים שהעולם הדיגיטלי מציב בפנינו? וואלה, אין לי תשובה. אבל בין לבהות בגרף של הבורסה או לרפרש את YNET, אני כנראה מעדיף את הראשון. הפורום של הסולידית עדיף על שניהם. תכלס, מה שאני בד"כ עושה זה לא להיות זמין לפלאפון בשעות הערב. זה כבר מצמצם את האפשרות לבזבז זמן מול המסך.

תתחבר לחשבון שלך
תזין בשדה הסיסמה: 12345678
חזור על הפעילות 10 פעמים עד שהחשבון יינעל
profit

גוגל --> שם טיקר --> מידע רצוי (או מבזבז זמן).
בהנחה שהגישה לחשבון השקעות היא דרך האינטרנט, לא צריך להכנס לחשבון כדי להתעדכן במצב המניות. עדיף פשוט להתנתק מהמסכים ולמצוא תחביבים (לא שאני בהכרח דוגמה :). כמובן שמעקב אחר תיק השקעות זה תחביב לא פחות לגיטימי מאיסוף בולים או ריצה בפארק.

כשעסוקים בדברים אחרים לא חושבים על התיק. כנראה יש לך יותר מדי זמן פנוי.

נדמה לי שהסגר הזה תורם לזה שאנשים מבלים יותר זמן מול מסכים וחדשות, פיננסיות ואחרות. כשהסתובבתי בחו״ל חודש לא חשבתי לנסות להיכנס לאורדרנט.

אני עוקב אחרי הפורום הזה הרבה מאוד שנים (הרבה לפני שנרשמתי כיוזר)
נרשמת כיוזר 3 חודשים אחרי שהפורום נפתח :)
הדבר *הכי טוב* כדי לא לעקוב על התיק הוא להפסיק לקרוא את הפורום הזה
אני מבלה בפורום לא מעט אבל מסתכלת בתיק רק כשרוצה למכור משהו (3 פעמים ב-5 שנים). מקבלת למייל דו"ח חודשי ואפילו עליו לא מסתכלת בדרך כלל.
אם אתה משקיע לטווח ארוך (מה שלא ברור לחלוטין מהכינוי שבחרת)
נראה לי שזה הכיוון, מי שמרגיש סוחר גם יתנהג כמו סוחר וצריך לבדוק מה מצב הסחורה, אולי נרקבה חס וחלילה...

והתזזוזות שבו לעיתים קרובות יותר גדולות מהשכר החודשי שלי
תאמר לעצמך שאת שעות העבודה אתה מקדיש לעבודה, לא לדברים אחרים.

הבעיה העיקרית שלי שבגלל שהתיק גדול כל תנודה היא בסדר גודל שמשמעותי עבורי ( ביום ממוצע גדל / קטן ב5 ספרות ) ואז קשה מאוד לא לעקוב אחרי זה ( יש לי תיק ישראלי יותר קטן שפחות מעניין אותי כי הוא קטן משמעותית ).

כל הכבוד למי שמצליח לא לעקוב ולהיות אדיש בסכומים האלה.

הבעיה העיקרית שלי שבגלל שהתיק גדול כל תנודה היא בסדר גודל שמשמעותי עבורי ( ביום ממוצע גדל / קטן ב5 ספרות ) ואז קשה מאוד לא לעקוב אחרי זה ( יש לי תיק ישראלי יותר קטן שפחות מעניין אותי כי הוא קטן משמעותית ).

כל הכבוד למי שמצליח לא לעקוב ולהיות אדיש בסכומים האלה.
אכן בעיה ידועה של עשירים

נסה את התוסף "Wastenotime" לכרום. אתה מגדיר לו "שעות עבודה" בהן הוא חוסם לך גישה לכל האתרים שהוספת לרשימת החסומים. יש כל מיני אופציות נחמדות כמו "אפשר לי לגלוש באתר X רק Y דקות ביום, ללא קשר לשעות העבודה", אז במקרה שלך אתה יכול לסמן את האופציה הזאת כדי למנוע מעצמך לבהות בתיק ההשקעות דקות ארוכות.

מה שנחמד בתוסף הספציפי הזה זה האופציה להוסיף סיסמא לשינוי הגדרות. אני מכניס תווים רנדומליים בהגדרה ראשונית, ככה שהדרך היחידה שלי להסיר את החסימה היא הסרה של התוסף מהכרום- וזה אומר הגדרה מחדש של כל התוסף. למזלי העצלנות שלי מספיק חזקה כדי לגבור על הדחף לעשות את זה.

נסה את התוסף "Wastenotime" לכרום. אתה מגדיר לו "שעות עבודה" בהן הוא חוסם לך גישה לכל האתרים שהוספת לרשימת החסומים. יש כל מיני אופציות נחמדות כמו "אפשר לי לגלוש באתר X רק Y דקות ביום, ללא קשר לשעות העבודה", אז במקרה שלך אתה יכול לסמן את האופציה הזאת כדי למנוע מעצמך לבהות בתיק ההשקעות דקות ארוכות.
.

נראה בדיוק כמו משהו שאני צריך ( + חסימה דומה של הפלאפון )
תודה רבה!

אהלן,

איך אתם מתמודדים עם זה?
לא בדיוק מה שתרצה לשמוע, אבל מה שכתבת זו סיבה מצויינת למה לא להשקיע במניות באופן ישיר. תנודה במניה בגלל שיהוק קטן בדוחות שווה לתנודה דומה במדד בגלל קורונה או מלחמת עולם. אם יש תחום שמוצא חן בעיניך יש דרך ביניים של השקעה בetf סקטוריאליות. זה גם חוסך קריאת דוחות.

לא בדיוק מה שתרצה לשמוע, אבל מה שכתבת זו סיבה מצויינת למה לא להשקיע במניות באופן ישיר. תנודה במניה בגלל שיהוק קטן בדוחות שווה לתנודה דומה במדד בגלל קורונה או מלחמת עולם. אם יש תחום שמוצא חן בעיניך יש דרך ביניים של השקעה בetf סקטוריאליות. זה גם חוסך קריאת דוחות.
נקודה טובה... 50% בערך אצלי בETF. רעיון לא רע להגדיל חשיפה ( למרות שבמזל בינתיים התשואות מבחירת מניות היו עדיפות בהרבה מכל מדד מוביל )

תחליף סיסמה לסיסמה רנדומאלית לחשבון כך שאם תרצה לבדוק את מצב התיק זה יהיה כרוך במאמץ של יותר משני קליקים(ואם אין שחכתי סיסמה בפלטפורמה אז עוד יותר טוב כי אז זה מצריך ממך להרים טלפון לתמיכה טכנית וזה כבר תיק הרבה יותר כבד מלעשות "שכחתי סיסמה")

עריכה: אה וזה נכתב בצחוק אל תיקח את זה כהצעה רצינית...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D המנעות מפנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
1337justme המנעות ממס ירושה אמריקאי עקב השקעה במניות אמריקאיות שוק ההון 4
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
S התיק שלנו שוק ההון 7
א קלאסיקה זולה - התיק שלי שוק ההון 5
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
guesto מה עשה התיק שלכם בשנת 2023? שוק ההון 25
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
א התיק של אחד שמבין שוק ההון 19
א האם התיק שלי מפסיד כתוצאה מפיחות השקל? שוק ההון 6
fizban התיק של Fizban (מדדים - 93%, מניות - 7%) שוק ההון 18
J חלוקת התיק בין איריות לאמריקאיות? שוק ההון 17
נ העברת התיק\ יתרה דולרית מאקסלנס לIB-US פוסטים מאיכות נמוכה 2
נ העברת התיק\ יתרה דולרית מאקסלנס לIB-US שוק ההון 1
א האם זהו התיק המנייתי הפאסיבי הזול ביותר? שוק ההון 18
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
וינסנט כדאיות השקעה בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 19
ב הצד הסולידי של התיק פוסטים מאיכות נמוכה 5
D האם אני מחויב בדיווח שנתי למס הכנסה על התיק בIBI? מיסים 10
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
R התיק (הראשון)שלי -ביקורות וחוות דעת שוק ההון 3
ז תהיות לגבי התיק ולגבי דיבידנד שוק ההון 15
V התיק שלי - אשמח להערות שוק ההון 15
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
yossik מה עשה התיק שלכם בשנת 2022? שוק ההון 57
Couch Potato קרנות אג"ח ושמירת ערך בחלק ה"סולידי" של התיק שוק ההון 3
D מיצוע התיק חודשי או רבעוני שוק ההון 1
Y החלק הסולידי של התיק בפקדון ל5 שנים שוק ההון 22
S שאלת בירור לגבי תמהיל התיק בהגעה לפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
S איך מחשבים CAGR על התיק שבניתי? שוק ההון 4
T האם התיק שלי בעייתי ומה עושים מכאן? שוק ההון 2
T האם התיק מפוזר מספיק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
איש ירח התיק של איש ירח שוק ההון 7
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
I מתלבט לגבי התיק שלי שוק ההון 1
ה התיק המורכב שלי (בן 20) שוק ההון 8
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
איש ירח כמה עשה התיק שלכם בשנת 2021 שוק ההון 27
מ איזון התיק שלי עקב הוספת ערך של - 50% שוק ההון 4
ה מה לעשות עם התיק שוק ההון 11
G קרן מחקה אגח ארהב. לטובת מיתון התיק שוק ההון 3
S התיק שלי: פשטות כערך שוק ההון 8
dorian התיק (המורכב מעט) שלי ושאלות שוק ההון 3

נושאים דומים