• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוואת משכנתא בסך של 230,000 ש''ח, עזרה לגבי בניית תמהיל נכון

אין כזה דבר, זה משתנה פר סניף פר בנאדם ופר עסקה.

יש דבר כזה כי בנק ישראל מפרסם ריביות ממוצעות לפי משך ההלוואה ובחלוקה לצמוד/לא צמוד (בלי הפרדה בין משתנה לקבועה). זה לא תמיד רלוונטי לעסקה הספציפית שלך אבל אם אתה נחשב לווה "טוב" (אחוז מימון נמוך, החזר חודשי סביר) אתה יכול לצפות לנצח את הריביות האלו.

תודה רבה,אני יקרא שם יש באמת המון מידע שיעזור לי.

הלוואה נדרשת ₪ 230,000.00
החזר חודשי נדרש-מתחת ל2,000 ש''ח
חלוקת משכנתא-
פריים-75000 ש''ח לתקופה של 12 שנה-1.4% ניתן לפרוע ללא עמלת סילוק
משתנה לא צמודה תחנת יציאה כל 5 שנים- 35,000 לתקופה של 12- ריבית של % 3.35
ריבית קבועה לא צמודה 120,000 לתקופה של 12 שנים-ריבית של 3.99%

בריביות שהציעה מזרחי טפחות, על פי מחשבון משכנתא אני מגיע להחזר חודשי של 1863.80 ש''ח
לקחתי 1/3 פריים כדי לנצל את הריבית הנמוכה כמה שניתן, במקרה של עלייה אפרע אותה בשנים הבאות.(אחסוך עד אז קצת כסף)
ריבית משתנה לדעתי הסכום הזה הוא סכום סביר, כאשר אהנה מהריבית היחסית נמוכה יותר, לעומת הקבועה, ובמקרה של עליית ריבית אני יוכל גם לפרוע אותה, כל 5 שנים ללא עמלת סילוק.
ריבית קבועה זה הוא החלק הכי גדול של ההלוואה, כמובן בגלל שהוא יחסית בטוח אך עם עמלה יותר גבוה.
האחוזים שרשמתי לכם למעלה זה ההצעה של בנק מזרחי טפחות, הצעה לאחר התמקחות, אני ממשיך לבנקים הבאים כדי להגיע לעמלות יותר נמוכות, ממשיכים
כמובן שאעדכן בהמשך!

תודה רבה על העזרה, אתם עושים עבודת קודש.

בנוגע לעמלות סילוק- יש כמה עמלות תפעוליות בסיסיות שנובעות מסילוק ללא התראה (לפעמים יוצא יותר זול ככה) ומפעולת הסילוק בעצמה.
כשאומרים- ללא עמלת סילוק- מתכוונים- ללא עמלת היוון של אלפי ועשרות אלפי ש"ח.
מה ששוכחים לציין זה שאת העמלה הזו אתה משלם רק אם אתה מסלק כאשר הריבית הממוצעת נמוכה יותר מזו שהייתה כשלקחת את המשכנתא!
בעצם, בנק ישראל מאפשר לבנקים לפצות את עצמם על אובדן ההכנסה המובטחת מהריבית הגבוהה במשכנתא שלך, במידה ואתה פורע אותה במהלך התקופה כשהריבית 'בחוץ' נמוכה יותר.
בפשטות יחסית- הבנק לווה כסף בריבית X כדי להלוות לך אותו במשכנתא בריבית X פלוס משהו.
אחרי 5 שנים נניח, הריביות במשק יורדות, ופתאום כדאי למחזר את המשכנתא למשל; או סתם נכנס סכום כסף; או החלטתם לעבור לחו"ל. הסיבה לא משנה.
עכשיו הבנק תקוע עם ההלוואה שלו לטווח ארוך בריבית X, ואת הכסף שהחזרת לו- הוא יכול להלוות למישהו אחר רק בריבית של X מינוס משהו. לכן- מקבל פיצוי בצורת עמלת היוון עבור חלק מהכסף שבנה עליו והברזת לו בסילוק המוקדם. הפיצוי אינו מלא ומקבלים הנחה מסוימת, ומגיעים להנחה מקסימלית אחרי 5 שנים.
כשלוקחים משכנתא בסביבת ריבית ממוצעת של 8%, ואז רוצים לסלק כשהריבית 3%- זה יכול לכאוב.

עכשיו, בוא נבחן את המציאות בה אנו חיים כיום.
בהגדרה, אנחנו כבר כמה שנים בסביבת ריביות מאוד מאוד נמוכה היסטורית.
כל מי שאומר משהו על ריבית, גם בפורום ואפילו בשרשור הזה- מתייחס לכך שהריבית צפויה לעלות במשהו בשנים הקרובות.
ואפילו אם יעוף ברבור שחור לתמונה- אין עוד הרבה לאן לרדת בריבית.
זו אגב הסיבה שכבר ציינתי מדוע אני באופן אישי הייתי מתרחק ממסלולי 'ריבית משתנה כל 5'. אנחנו עכשיו בריביות מאוד נמוכות, וסטטיסיטית, יש יותר סיכוי שבעוד 5 שנים הריבית תהיה יותר גבוהה. ואז ההחזר החודשי שלך יעלה. ואם במקרה בעוד 5 שנים הריבית תהיה יותר נמוכה, אז שוב, לא תהיה נמוכה בהרבה. טכנית, אין עוד הרבה לאן לרדת.
אם אתה מאוד רוצה מסלול צמוד, בהחזר חודשי התחלתי נמוך- לך על ריבית קבועה צמודה. לא צריך משתנה.
הבנק אוהב את המסלול הזה כי הוא מאוד רווחי לו (מסיבות של מח"מ, ריביות צל ויחידת ננ"ה).
זה לא אומר שהריביות הגבוהות שאתה תשלם צריכות לסבסד את הקביעות ותנאי השכר הנדיבים של עובדי הבנק (תראה את מרכיב 'שכר' בהוצאות כל הבנקים בישראל) וריביות נמוכות במשכנתאות של אנשים אחרים (סבסוד צולב).

מסכים מאוד עם אורי ג. - נתנו לך מרווח של מינוס 0.2% מהפריים? מטורף! יכול בקלות להגיע למינוס 0.7%, ועם מאמץ למינוס 0.9%
מתחת ל-10 שנים בקבועה-לא-צמודה (קל"צ) אתה צריך כבר להיות בשכונה של-2.5%, אז כמעט 4% על 12 שנים?!
ואנא, אל תצטט את מחלקות השיווק של הבנק שמוכרות לך את החלום של 'תחנת יציאה כל 5 שנים'.
זו בעצם 'הלוואה בריבית שאתה יודע מהי ל-5 השנים הקרובות, ואז עדכון הריבית (סטטיסיטית היום) כלפי מעלה ותאכל את העלייה בריבית להמשך התקופה כי הרי לאדם הממוצע אין צפי להזרמה של הון משמעותי בעוד 4 שנים וכמה חודשים'.

בקיצור- מציע בחום לעשות השוואה בין בנקים אחרים, ולהתייחס למשכנתא כמו שהיא- קומודיטי, סחורה פשוטה. קילו מלח זה קילו מלח. מרגע שיש לך את התמהיל שטוב לך, תרים טלפונים לבנקים אחרים (גם קטנים זה טוב, לא בהכרח פועלאומי), ותתאמץ לקבל הצעה כתובה. עם זה יהיה לך הרבה יותר קל להתחרות.

לך ליועץ חבל על הזמן שלך...
יועץ טוב ישיג לך ריביות נורמליות.
מממ... זה רעיון! אולי אתחיל לקחת עבודות מהצד כיועץ משכנתאות!
יום אחד, כשארצה להתחיל לעבוד על הבלתי-שבירות שלי.
בינתיים- שכיר בשוחות\ גלגל-אוגרים\ שוחה במעלה הזרם (בחר את החביבה עלייך)

זה גוזל הרבה מאד זמן, לא תצליח.
בכל מקרה זה תחום טוב, לטובים לפחות, עושים שם הרבה כסף.

יום אחד, כשארצה להתחיל לעבוד על הבלתי-שבירות שלי.
בינתיים- שכיר בשוחות\ גלגל-אוגרים\ שוחה במעלה הזרם (בחר את החביבה עלייך)
זאת היתה ציניות? :)
הבן אדם שוקל אם לקחת 4% צמוד מדד ל10 שנים...הוא חייב יועץ

בכל מקרה יועץ לא רק מציע את המסלול המתאים אלא חוסך לך את המיקוח וכמעט תמיד משיג ריביות טובות ממה שתוכל להשיג לבד.

היו גם יועצים שהציעו לי לבנות תמהיל ושאני אלך להתמקח עם הבנקים. זה הרבה יותר זול כמובן.
ומיותר, רוב העבודה זה הריצות ולפעמים צריך לתקן את התמהיל מול הבנקים כדי לעשות אופטימיזציות.

ומיותר, רוב העבודה זה הריצות ולפעמים צריך לתקן את התמהיל מול הבנקים כדי לעשות אופטימיזציות.

דווקא העדפתי לשלם על ידע ולא על חסכון בזמן וריצות. בסוף הבנתי שגם הידע שלהם לא מי יודע מה ועשיתי הכל לבד.

בכל מקרה יועץ לא רק מציע את המסלול המתאים אלא חוסך לך את המיקוח וכמעט תמיד משיג ריביות טובות ממה שתוכל להשיג לבד.
נכון שאני עדיין לא מבין בתחום, אבל אני רק מכל החיפוש של התמהיל הטוב ביותר, המיקוח, קריאה של מאמרים, לומד המון, ובסוף אני יכול לשלם ולפתור הכול בשנייה, אבל אז מה למדתי להבא?
איך אוכל בעתיד לקבל החלטות בנושא באופו עצמאי?

כמעט תמיד משיג ריביות טובות ממה שתוכל להשיג לבד
ממש אבל ממש לא נכון.
אני לא יודע איזה יועצים אתה ואורי ג. מכירים...

אני לא יודע איזה יועצים אתה ואורי ג. מכירים...
אני לא, אני גם מניח שהייתי מצליח להשיג ריביות דומות לבד אחרי הרבה מאמץ וריצות (דגש על מניח).
העניין הוא שיועץ בניגוד אליך יודע מה הם הריביות הטובות ביותר שבנק יכול לתת בכל זמן נתון ובכל מסלול ותמהיל, אתה לא.

זה שבנק יכול לתת לא אומר שהוא יתן.
זה שהיועץ יגיד לו ש"אני יודע שאפשר להגיע פה ל2%" לא אומר שהבנק יתן ללקוח שלו 2%.
זה גם לא אומר שהוא לא ייתן לי, לקוח עם אותו פרופיל לווה בדיוק אבל "הדיוט", ריבית שהיא קרובה עד זהה.

סקר "ריביות בשוק כרגע" אפשר לעשות תוך שעה במעבר על כמה דפים בתפוז-משכנתאות וכמה פורומים בפייסבוק בנושא.

זה שבנק יכול לתת לא אומר שהוא יתן.
זה שהיועץ יגיד לו ש"אני יודע שאפשר להגיע פה ל2%" לא אומר שהבנק יתן ללקוח שלו 2%.
זה גם לא אומר שהוא לא ייתן לי, לקוח עם אותו פרופיל לווה בדיוק אבל "הדיוט", ריבית שהיא קרובה עד זהה.

סקר "ריביות בשוק כרגע" אפשר לעשות תוך שעה במעבר על כמה דפים בתפוז-משכנתאות וכמה פורומים בפייסבוק בנושא.
פגשתי יועצים שעשו קסמים.
יועץ טוב לא רק מכיר את הריביות שאפשר להשיג ואת המסלולים אלא גם מה ההגבלות והדרישות הפנימיות של כל בנק.

ובכלל ,במדינת המאעכרים תמיד טוב שיש יועץ שעבד פעם בבנק/בוועדה /ברשות המיסים וכל החברים שלו שם. sad but true

לקוח עם אותו פרופיל לווה בדיוק אבל "הדיוט", ריבית שהיא קרובה עד זהה.
זה לא עובד ככה בדיוק. על 10 לקוחות עם פרופיל זהה הבנק יתן ריביות שונות במסגרת המיקוח.

פגשתי יועצים שעשו קסמים.
ואני מכיר בדיוק הפוך,
הוא צריך להשאיר דלת פתוחה ולכן הוא מקבל או "מאשר ללקוח שלו" לקבל ריביות לא אופטימליות.

קח בחשבון שבסוף, הבנק צריך להרוויח. אם יותר מדי אנשים יהיו בעלי אוריינות כלכלית סבירה-פלוס, כל העסק יהיה יקר יותר בממוצע, מאחר והבנק יתקשה לסבסד באופן צולב את המתמקחים.
וכן, התמהיל שהוצע עדיין טוב לבנק; פחות לידידנו הלקוח\פות"ש.

תמיד!
אבל זה לא אומר שזה לא מתכוון לזה...

היי
אני מעדכן כמו שאמרתי.
קיבלתי הצעה מבנק נוסף, ואחרי שהתמקחתי איתם והצלחתי להגיע להצעה הרבה יותר סבירה.
פריים-75 אלף שח ל15 שנה בריבית של 1.2
קלצ-105,000 שח ל11 שנה ריבית של 3.3
משתנה תחנת יציאה כל 5 שנים-50,000 ריבית של 2.70
סהכ הלוואה כמו שאמרתי 230,000 שח
כבר הגענו להצעה הרבה יותר טובה.
ממשיכים לעוד לבנק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הרכב הלוואת משכנתא שקיבלתי מהבנק נדל"ן 16
ש ניצול כספי הלוואת משכנתא לנכס חדש נדל"ן 3
S התייעצות בנושא מימון שדרוג נכס (הלוואת בלון ועוד) נדל"ן 0
כ מכירים 10 90 מעניין מקבלן? פטור ממד וללא הלוואת קבלן (אפילו לפני היתר) נדל"ן 1
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
ב הלוואת margin לעומת מכירת box spread (לא סולידי) שוק ההון 4
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
ב הלוואת margin בתקופת אבטלה? שוק ההון 2
M הלוואת גישור נדל"ן 2
R הלוואת גישור על דירה על הנייר לפני קבלת טופס 4 נדל"ן 6
S הלוואת זכאות נדל"ן 5
Itaigrin שאלה לגבי הלוואת בלון צרכנות פיננסית 2
J השקעה ב-P2P או לקיחת הלוואת מינוף להשקעה אחרת? השקעות אלטרנטיביות 10
MichaelScott הלוואת גרייס לכל החיים נדל"ן 13
R הלוואת גישור על חשבון קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
1337justme הלוואת גישור כנגד פק"מ שקלי - ניסיון לחמוק מסיכון אינפלציה שוק ההון 4
L "לא קוראת עברית וחתמה על הלוואה" - באיזה בנק יש הלוואת עם 44% ריבית? אוף טופיק 18
S באוצר שוקלים: "הלוואת קורונה" מהציבור - לטובת מימון המשבר אוף טופיק 61
F הלוואת בלון לרכישת נכס מניב בחו"ל נדל"ן 35
ImCarryGG המלצה לספרים/מאמרים על מינוף באמצעות הלוואת בנק שוק ההון 52
דוג לקיחת הלוואת כדי להעלות את דירוג האשראי שוק ההון 47
Z הלוואת מט"ח מהבנק נדל"ן 8
A הלוואת מינוף ב-IB שוק ההון 32
I הלוואת מניות בIB? שוק ההון 2
לוויתן ריבית על הלוואת מינוף בתיק השקעות שוק ההון 21
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
D משכנתא 100% קל"צ נדל"ן 12
L חוות דעת על תמהיל משכנתא + מיקוח ריביות נדל"ן 8
T משכנתא 100% פריים נדל"ן 43
K משכנתא הפוכה נדל"ן 28
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
R משכנתא נמוכה נדל"ן 28
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
ד משכנתא במטרה לפרוע תוך שנה נדל"ן 13
K משכנתא על שליש דירה נדל"ן 12
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
נ מימון משכנתא באמצעות דיבידנדים שוק ההון 9
עלילה מסלול זמן ממוצע ללקיחת משכנתא נדל"ן 8
M מבצעי "שלם עכשיו 5% והשאר בקבלת מפתח" - האם במעמד החתימה יש להמציא אישור משכנתא? נדל"ן 38
ה משכנתא לפרעון תוך 10 שנים נדל"ן 14
M מחזור משכנתא - שעבוד שני, מסלול משתנה צמוד נדל"ן 2
A עלית פרמיה בביטוח דירה עבור משכנתא צרכנות פיננסית 5
א מחזור משכנתא נדל"ן 12
K שאלת משכנתא ודיור נדל"ן 9
G משיכת כספי פיצוים עבור משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M משכנתא - האם ניתן להמיר ריבית ק״צ לקל״צ ללא קנס? נדל"ן 3
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
R שיקולי משכנתא נדל"ן 24
9 משכנתא, או הלוואה מקופות גמל / השתלמות? נדל"ן 3

נושאים דומים