• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דירה שלישית-האם כדאי לרכוש

• פותח הנושא Hana
  • פורסם בתאריך

Hana

משתמש רשום
דירוג
0
שלום, בבעלותינו שתי דירות, באחת אנחנו גרים והשניה מושכרת. ברצוננו לרכוש דירה קטנה נוספת להשקעה, האם נצטרך לשלם עליה מיסים? האם כדאי לרשום אותה על הילד בן ה-19? או שזה יגזול ממנו זכויות עתידיות?תודה.

האם נצטרך לשלם עליה מיסים?
כן. מס רכישה על דירה שאינה דירה ראשונה.
האם כדאי לרשום אותה על הילד בן ה-19? או שזה יגזול ממנו זכויות עתידיות?תודה.
לדעתי לא. רישום כזה יכול לפגוע בו במישורים שונים בעתיד בתחומים שונים ואני לא הייתי מלביש על הבן שלי רישום של דירה שבעצם לא שלו בתחילת חייו כבוגר.

-חוץ ממס רכישה, יש מס נוסף שמשלמים כל שנה על דירה שלישית? (מס ריבוי דירות?)
-אם זה פוגע בזכויות העתידיות של הילד לא נרצה לרשום על שמו.
תודה רבה.

ממה שאני מכיר אין.
לדעתי זה יהיה חכם לרשום את הדירה על הבן 18+, אבל שווה לחשוב איזו מהדירות ולאו דוקא את החדשה, אני אומר זאת בהקשר של חילוץ ההון הגדול ביותר ללא מס שבח לכשתכר הדירה

לא.
-אם זה פוגע בזכויות העתידיות של הילד לא נרצה לרשום על שמו.
כתבתי את דעתי, אבל אני רוצה להיות הוגן. אי אפשר לדעת מה יהיו התנאים בעתיד לזכויות שונות וייתכן שבנכם לא יתעניין כלל בזכויות האלו וגם בתחומים אחרים בהם יש משמעות לרישום, הדבר לא יהיה רלוונטי לו.

האם נצטרך לשלם עליה מיסים?
כן,
מס רכישה של 5%, ובמידה וההכנסה משתי הדירות תעלה על 5070, תצטרכו לשלם גם מס על שכר הדירה, פרטים ב-לינק.

כל עוד אתם מחזיקים דירה על שמו לא תהיה לו האפשרות לקנות דירה בפטור מס רכישה.

מלבד מס רכישה שהילד יצטרך לשלם כשירצה לקנות דירה, גם המשכנתא שיוכל לקחת תהא מוגבלת ל50%.
חוץ מזה - כל התכניות הממשלתיות (אם יהיו בעתיד) דוגמת מחיר למשתכן ומחיר מטרה לא יהיו רלוונטיות עבורו כיוון שכבר מחזיק בנכס (אלא אם ירשם כמשפר דיור).
כל האמור נכון אם תחזיקו בדירה גם בזמן שירצה לרכוש נכס.

עזבו את הילד בשקט. לדעתי זה לא נאות לבקש מילד משהוא כזה. בייחוד מילד שכנראה עדיין גר בבית. אם הוא לא ילד יחיד ואם חס וחלילה קורה לכם משהוא, הדירה לא ניתנת להעברה בירושה אלא היא שייכת לו. ותמיד קיימת האפשרות לסכסוכים במשפחה כמה שזה נראה לא אפשרי כעת.

מעבר למס על הדירה, יש גם את שכר הדירה שיתקבל ממנה. אם רשמתם את הדירה על שם הבן, איך תסבירו את זה שההכנסות ממנה מגיעות אליכם?

מעבר למס על הדירה, יש גם את שכר הדירה שיתקבל ממנה. אם רשמתם את הדירה על שם הבן, איך תסבירו את זה שההכנסות ממנה מגיעות אליכם?
לדעתי זאת לא הבעיה, יכולים להיות בעיות אחרות שהזכירו פה, אבל בעניין הזה יכולים להגיד שהם נתנו הלוואה לבן עבור רכישת הדירה כי היא שלו, ולכן הוא מעביר להם את שכר הדירה כהחזר, לא נראלי שלמדינה יש מה לעשות עם ההעברות כאלו בתוך המשפחה.

לדעתי זאת לא הבעיה, יכולים להיות בעיות אחרות שהזכירו פה, אבל בעניין הזה יכולים להגיד שהם נתנו הלוואה לבן עבור רכישת הדירה כי היא שלו, ולכן הוא מעביר להם את שכר הדירה כהחזר, לא נראלי שלמדינה יש מה לעשות עם ההעברות כאלו בתוך המשפחה.
ואז עולה שאלה על מי חובת המס מהשכירות.
אני משער שאם מס הכנסה מגיע למסקנה שהרישום על הבן הוא כוזב ונועד רק כדי לבטל חבות מסים, הם יכולים לדרוש את המס כאילו הדירה בבעלות ההורים.

לרבות איבוד הדירה או חלקה בפרידה מבת זוג
דווקא כאשר נכנסים לנישואין עם דירה בירושה (במיוחד כזו שהיא להשקעה ולא למגורים) זה מאפשר להחריג אותה מהרכוש המשותף של בני הזוג.

חלק מהזכויות קשורות לדירה יחידה ולכן אם רושמים את הדירה על שם הילד צריך יהיה למכור את הדירה לפני שהוא ירצה לרכוש דירת מגורים לעצמו (או להעביר את הדירה על שמכם/על שם של ילד אחר).

יחד עם זאת אני דווקא מאוד אוהבת את הכיוון הזה ואף עשינו אותו.
השיקולים שלנו היו:
1. אנחנו ממילא מעוניינים לעזור לילדים עם דיור.
2. מחיר הדירה להשקעה הוא בסדרי הגודל של העזרה המתוכננת.
3. אנחנו מנצלים את הזמן הזה, עד שהילד ירצה/יוכל לקנות לעצמו דירה למגורים בשביל להגדיל את ההון המשפחתי. בזמן הזה אפשר לקנות ולמכור ללא מס (משהו שלא הייתם עושים עם דירה למגורים) וכמובן ההשכרה ללא מס (דמי השכירות נמוכים מתקרת הפטור). בסופו של יום הכסף הזה משמש את כולנו כולל את הילד המדובר.
4. אנחנו מעבירים חלק מהירושה כבר בחיים (הגנה מפני מס ירושה עתידי - אם יהיה).
5. זה לא בא בשום פנים ואופן על חשבון הכסף שאנחנו צריכים/רוצים למחייה. התזרים הוא אקסטרה.

נערך לאחרונה ב:
דווקא כאשר נכנסים לנישואין עם דירה בירושה (במיוחד כזו שהיא להשקעה ולא למגורים) זה מאפשר להחריג אותה מהרכוש המשותף של בני הזוג.
נכון (כאן לא מדובר בירושה אלא בספק מתנה), אבל דורש היערכות משפטית (הסכם ממון וצוואות) והתנהלות מתאימה בין בני הזוג, לרבות בשלב בו הם לא נשואים, אך ניתן לטעון שהם ידועים בציבור.

כשרושמים דירה על שם מישהו שהוא לא בעל ההון יש סיכון לאבד את הנכס בגין עיקול - ואז לך תסביר להוצאה לפועל שזה בכלל הנכס שלך

א. לוקחים משכנתא כך שחלק מההכנסות הולכות לכיסוי המשכנתא. אין שום בעיה עם זה.
ב. אצלנו ההכנסות מהדירה משמשות לעזור לילד בזמן לימודיו (סטודנט). כך שכסף שממילא תכננו לתת לו פשוט מגיע משכר הדירה שעל שמו.

נכון (כאן לא מדובר בירושה אלא בספק מתנה), אבל דורש היערכות משפטית והתנהלות מתאימה בין בני הזוג, לרבות בשלב בו הם לא נשואים, אך ניתן לטעון שהם ידועים בציבור.
נכון. אבל זה אפשרי להבדיל מלמשל עזרה בדירה למגורים שמשמשת את שני בני הזוג.

האם במקרה כזה הערת האזהרה היא רק בגובה העזרה שההורים נתנו? מה קורה אם יש עליית ערך?
אפשר להחליט על כל מנגנון הצמדה שהוא. השאלה אם בשלב מסויים זה לא הופך לזכות בדירה, לפחות לצרכי מס.

אפשר להחליט על כל מנגנון הצמדה שהוא. השאלה אם בשלב מסויים זה לא הופך לזכות בדירה, לפחות לצרכי מס.
אז נראה לי שזה יותר מסובך. בדירת השקעה (זולה) שרושמים על שם הילד (טרום הנישואין) כל עליית הערך של הדירה תישמר על שם הילד במקרה של גירושין. לי זה נראה עדיף…

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מחיר למשתכן בדרום - איזו דירה לבחור והאם כדאי לרכוש ללא משכנתא נדל"ן 5
נ מכירת דירה בתהליך ארוך במיוחד, אתגרי ורווחי, כדאי? נדל"ן 16
מ ביטוח דירה - נזקי צנרת - האם כדאי שרברב פרטי על פני שרברב של חברה שבהסדר נדל"ן 25
A דירה סביב 2מ' שח- איפה כדאי? נדל"ן 3
S דירה שניה להשקעה - כיצד כדאי לחלק את המשכנתאות בין שני הנכסים? נדל"ן 14
F מבחינת ניהול השקעות - האם כדאי לקנות דירה להשקעה כמה שיותר יקרה? נדל"ן 47
מ איפה כדאי לקנות דירה שנייה להשקעה בארץ בתקציב של 600 אלף שקלים נדל"ן 4
A מיסוי על השכרת דירה - התייעצות כמה כדאי לגבות שכירות בהתחשב במיסוי? נדל"ן 11
א איפה כדאי לחפש דירה במרחק סביר מחיפה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
Y האם כדאי לי לקנות דירה זולה שבעתיד הרחוק אגור בה, או להשקיע את הכסף בשוק ההון? שוק ההון 28
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
M רשימת עלויות ברכישת דירה יד 2 נדל"ן 1
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 5
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
M מכירת דירה שנרכשה בעסקת 80/20 נדל"ן 12
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
M סדר פעולות בקניית דירה נדל"ן 20
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
O דירה על הנייר - "גינדי גרנדס", רמת אפעל החדשה נדל"ן 12
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 8
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
ל משנכתא בשותפים שרוכשים דירה נדל"ן 8
ס בין דירה לפרישה- העו"ש מעלה אבק יומני מסע אישיים 12
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מועד תשלומים עבור דירה יד2 נדל"ן 8
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1