דירה שלישית-האם כדאי לרכוש

• פותח הנושא Hana
  • פורסם בתאריך

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
20,258
אז נראה לי שזה יותר מסובך. בדירת השקעה (זולה) שרושמים על שם הילד (טרום הנישואין) כל עליית הערך של הדירה תישמר על שם הילד במקרה של גירושין. לי זה נראה עדיף…
אין ספק שדירת מגורים מוגנת פחות מדירת השקעה. ועדיין בשתיהן צריך מערכת הסכמים ןמסמכים אחרים ומזל לא ליפול על מתגרשת שמחפשת מריבות.

הורדוס

משתמש ותיק
דירוג
653
ואז עולה שאלה על מי חובת המס מהשכירות.
אני משער שאם מס הכנסה מגיע למסקנה שהרישום על הבן הוא כוזב ונועד רק כדי לבטל חבות מסים, הם יכולים לדרוש את המס כאילו הדירה בבעלות ההורים.
אני מאמין שאתה טכנית צודק, אבל זה משהו שהמון ישראלים עושים בלי שרשות המיסים עושה להם בעיות.
התגובה שלך מדגימה לדעתי את הנטייה פה בפורום בנושאים כאלו.
בכל אופן, אני לא חושב שיש לרשות המיסים יכולת להוכיח שהדירה היא של ההורים, ולא שההורים עזרו לילד לקנות דירה ולכן הוא מעביר להם את שכר הדירה כהחזר הלוואה.

דירוג
555
לצערי אני רואה שבאופן מגמתי כאן בפורום, כשמישהו מתייעץ בנוגע לנושאים משפחתיים (רישום על שם הילד, עזרה להורה בהשקעה וכו'), יש נטייה מיד "לתקוף" (ראיתי לא פעם שאנשים שמתייעצים לגבי השקעה של הורה בפנסיה, מואשמים בזה שהם חושבים על הירושה העתידית שלהם). גם אני עוזר להורים שלי, ואני עושה זאת כי הם לא מבינים כל-כך, הם מדור ישן, סומכים עליי שאני אתן דעה מושכלת. כמובן שאני משקף תמיד את כלל התמונה כולל הסיכונים.
אני מבין שהכל בא ממקום של דאגה, אבל בואו לא נהיה השופטים בסיפור וננסה לעזור ברמת הידע כי לשם כך אנשים פותחים שרשורים.
אני רוצה להאמין שלאנשים יש מספיק שכל כדי לקחת בערבון מוגבל את הדברים שנכתבים כאן ולא לרוץ לבצע כי פלוני או אלמוני כתב אותם בפורום באינטרנט.

העברה ללא תמורה (מתנה) על ילד שמעל גיל 18 הוא תכנון מס לגיטימי שקורה פה בישראל רבות. כן יכולות להיות לזה השלכות אבל יחד עם זאת, אפשר לחסוך כך עשרות ומאות אלפי שקלים. האם כדאי ישר לרוץ לעשות זאת? לא! האם לא כדאי לעשות זאת? גם לא.
כמו כל צעד שאנחנו עושים בתור משקיעים, צריך לנתח כל מקרה לגופו, כל תא משפחתי לגופו, ולהחליט.

NoyC

משתמש ותיק
דירוג
170
אני מאמין שאתה טכנית צודק, אבל זה משהו שהמון ישראלים עושים בלי שרשות המיסים עושה להם בעיות.
התגובה שלך מדגימה לדעתי את הנטייה פה בפורום בנושאים כאלו.
בכל אופן, אני לא חושב שיש לרשות המיסים יכולת להוכיח שהדירה היא של ההורים, ולא שההורים עזרו לילד לקנות דירה ולכן הוא מעביר להם את שכר הדירה כהחזר הלוואה.

כמובן שיש לרשות המיסים יכולת להוכיח.

קנית את הדירה לילד כ"מתנה"? אין עם זה שום בעיה. מי משלם את המשכנתא? מי מתעסק עם שוכרים? אל מי מועבר הכסף משכירות? מי מתעסק עם בעיות של הדירה?

אפשר לחקור ומבחינת עלות תועלת זה משתלם לרשות המיסים. אחרי שהם חוקרים ומגלים שה"מתנה" שניתנה לילד בעצם כל מטרתה היא לעבוד על רשות המיסים מהר מאוד מקבלים דרישת תשלום על המס שנחסך.

האם זה קורה בכל מקרה שהורה רושם דירה על ילדו? התשובה היא לא. האם זה דבר קיים? כן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מחיר למשתכן בדרום - איזו דירה לבחור והאם כדאי לרכוש ללא משכנתא נדל"ן 5
מ ביטוח דירה - נזקי צנרת - האם כדאי שרברב פרטי על פני שרברב של חברה שבהסדר נדל"ן 15
A דירה סביב 2מ' שח- איפה כדאי? נדל"ן 3
S דירה שניה להשקעה - כיצד כדאי לחלק את המשכנתאות בין שני הנכסים? נדל"ן 14
F מבחינת ניהול השקעות - האם כדאי לקנות דירה להשקעה כמה שיותר יקרה? נדל"ן 47
מ איפה כדאי לקנות דירה שנייה להשקעה בארץ בתקציב של 600 אלף שקלים נדל"ן 4
A מיסוי על השכרת דירה - התייעצות כמה כדאי לגבות שכירות בהתחשב במיסוי? נדל"ן 11
א איפה כדאי לחפש דירה במרחק סביר מחיפה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
Y האם כדאי לי לקנות דירה זולה שבעתיד הרחוק אגור בה, או להשקיע את הכסף בשוק ההון? שוק ההון 28
Y האם אפשר לקנות דירה במחיר למשתכן אחרי שקניתי דירה? נדל"ן 2
P מגורים אצל דירה של ההורים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
D מכירת מניות למען רכישת דירה למגורים שוק ההון 31
F השתתפות במכרז לקניית דירה מכונס נכסים נדל"ן 2
deussex שאלה בנוגע לסעיף בפוליסת דירה של חברת ביטוח על שיבוב/תחלוף (אחריות צולבת) נדל"ן 6
שם משתמש בעייתי איך שוכרים דירה? האם חייבים עורך דין? צרכנות פיננסית 7
I הבדלים במשכנתא במחיר למשתכן לבין דירה רגילה נדל"ן 13
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 9
צ ייעוץ - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 0
פטל ואוכמניוצ שיפוץ דירה בשלט רחוק אוף טופיק 1
R התייעצות בנוגע לרכישת דירה להשקעה נדל"ן 22
T מיסוי שליש דירה - מקרי קצה נדל"ן 40
D קניית דירה בפולין נדל"ן 14
O קניית דירה בלי משכנתא נדל"ן 19
Y מכרתי דירה - יש לי עליה משכנתא עם תנאיים מצויינים - מה לעשות? נדל"ן 7
ttmoon מחיר למשתכן - דירה בב"ש נדל"ן 8
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
R משכנתא מול מכירת דירה להשקעה נדל"ן 12
R התייעצות בנוגע לשיפוץ דירה קומפלט נדל"ן 10
ש דירה אחת ללא משכנתא או 2 עם? נדל"ן 15
י דירה במגדל דירות נדל"ן 3
N שיקולי מיסוי במכירת דירה נדל"ן 23
א שאלות - שלבים בקניית דירה ראשונה ושאלות כלליות נדל"ן 27
R הלוואת גישור על דירה על הנייר לפני קבלת טופס 4 נדל"ן 6
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
M רכישת דירה להשקעה נדל"ן 4
M חישוב פחת לצורך מס שבח על מכירת דירה שניה נדל"ן 31
R רכישת דירה מעמיגור עבור אימי נדל"ן 12
T משתף בהתלבטות רכישת דירה נדל"ן 9
ט דירה בהנחה - זכאות נדל"ן 0
י התלבטות על מזומן לפני קניית דירה נדל"ן 10
N רכישת דירה נדל"ן 24
צ מעוניין לרכוש דירה במושע - למה לשים לב? נדל"ן 8
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
I לאור מעבר דירה- מהו חבילת האינטרנט שלכם? (ספק+תשתית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
נ שכירת דירה בזמנים אלו, 2 שאלות נדל"ן 16
ח השכרת דירה למנהל הדיור הממשלתי (משרד האוצר) נדל"ן 9
K חישוב תשואה מצרפית על דירה להשקעה כולל משכנתא נדל"ן 3
I מו"מ בעייתי בחוזה מכר של דירה נדל"ן 16
S הלוואה ללא ריבית מהמשפחה לרכישת דירה וענייני מס שבח - האם יש בעיה משפטית ? צרכנות פיננסית 14

נושאים דומים

למעלה