• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בת/בן זוג לא קואופרטיבי

• פותח הנושא Yam
  • פורסם בתאריך
הסיבה היחידה
חלק משמעותי הוא בהחלט לא "סיבה יחידה" :) . דרך אגב צרות כלכליות זה כמו אלכוהול - הוא לא
הופך אנשים לאלימים, עצובים או שמחים הוא רק מחזק תכונות שהיו שם או מסיר מחסומים ממשהו
שהיה קיים. כך לדעתי גם צרות כלכליות, אם יש חוסר סבלנות או חוסר משיכה, זה יוחמר פי כמה אם
יהיה לחץ כלכלי.
אני בחינוך בייתי מאז שהתחתנתי. הבנות קצת לאחר מכן :).

אם יש חוסר סבלנות או חוסר משיכה, זה יוחמר פי כמה אם
יהיה לחץ כלכלי.
אני לא בטוחה בקשר לזה... הייתי מצפה לראות אנשים נינוחים יותר (וסקסים יותר?) לאחר שהתעשרו אבל לא נתקלתי בזה מקרב חבריי שהתעשרו (וגם אלה ש"רק" נעשו אמידים). אולי באמת בתהליך הפוך- כשזוג שחי ברווחה כלכלית פתאום נמצא בהתדרדרות כלכלית אבל את זה אפשר גם להגיד על תהליכים אחרים ולאו דווקא על כלכלה. למשל, התדרדרות הבריאות, התדרדרות של אחד הילדים וכו'.

@Yam

לפעמים כששומעים דעה של בן הזוג ולא משנה כמה הוא אהוב, הדעה לא מתקבלת. ככה זה בחיים, לפעמים האנשים הכי קרובים והכי חשובים לא מקשיבים לנו.

מצד שני לפעמים שומעים את אותה הדעה בדיוק ממישהו אחר ואז האסימון נופל.

הייתי מציע שתחשוב למי בסביבה שלך יש דעות סולידיות פחות או יותר כמו שלך ותראה אם הוא יכול לומר את אותם הדברים שלך לאשתך. כמובן!!! שלא לעשות את זה מאולץ אלא כדרך אגב בשיחת סלון או עם חברים או עם מישהו מהמשפחה שלכם אולי חברה שלה. וממש ממש ממש לא לרתום את החמות לסיפןר הזה ;)

בנוסף. אני לא יודע אם יש לכם ילדים אבל כשיגיעו הילדים יש עניין לחסוך את אותו כסף תוך כדי שההוצאות עולות. יכול להיות שאז האישה תהיה יותר פתוחה לרעיון הסולידי.

ועוד משהו של פסיכולוגיה בגרוש. תלמד מעניין הזה שאנשים ומערכות יחסים משתנים כל הזמן. היום אתה עם העניין הסולידי. מחר היא עם ענייני רייקי. מחרתיים אתה חוזר בתשובה וכן וכו. אנשים ומערכות יחסים משתנים כל הזמן זה חלק מהחיים.

נקודה נוספת למחשבה. ראיתי פה איפשהו שאתם חוסכים 10 נטו ? זה מספר מעולה! תעשה גרפים ותחזיות ותראה שמצבך לא כל כך רע והניחוש שלי הוא שמצבך טוב יותר מ 90 אחוז מהאוכלוסייה הישראלית שיש לה מינוס או משכנתא עצומה.

ליבי איתך. בהצלחה.

ממש לא. מצבי הכלכלי השתפר דרמטית לאחר הגירושין.
עם/בלי ילדים? נראה לי משנה משמעותית את המצב. לשופט לא איכפת שאתה רוצה להיות סולידי עם הילדים שלך (הגם שזה חינוכי יותר).

עם/בלי ילדים? נראה לי משנה משמעותית את המצב. לשופט לא איכפת שאתה רוצה להיות סולידי עם הילדים שלך (הגם שזה חינוכי יותר).
עם ילדים, משמורת משותפת ומזונות גבוהים.
וכתבתי כבר בעבר שמבחינתי הסולידיות היא לא צמצום הוצאות למינימום. אני קונה כל מה שאני רוצה/צריך. אבל אני לא רוצה הרבה, לא נהנה במיוחד מקניות, ולא צרכניסט.

כמו כל יום כיפור הילדים על האופניים ואנחנו מסתובבים ברחובות ופוגשים שכנים. השנה אחד השכנים סיפר על איך הוא קנה את הבית שלו עם משכנתא ענקית. כששאלו אותו אם זה שווה לו ההסבר היה שלאישתו יש מנהג קבוע לחסל את כל הכסף שיש להם בחשבון כי חיים רק פעם אחת. עכשיו כל הכסף הולך לתשלום המשכנתא ואישתו התחילה לחשוב שבע פעמים לפני כל הוצאה וממש הפכה לסולידית כי פשוט אין כסף בחשבון. לדבריו זו הייתה הדרך היחידה שלו להגיע לחיסכון משמעותי בלי לריב עם אישתו...
עלה לי קצת קיא לפה כשקראתי על הסיפור של השכן הזה. אין לו ביצים לעמוד על שלו מול אישתו - בנושא חשוב מאין כמוהו - אז הוא הולך לבנק ויורה לשניהם ברגל כדי להצר את צעדיה ההרסניים?!
אם הוא מתנהג בצורה כל כך מסורסת גם במקומות אחרים בחיים שלו, עדיף אני חושב שישים קץ לייסוריו עכשיו. לפחות שלא יסבול יותר בגלל הטמטום הזה.
אפשר לחשוב שחסרות שיטות של הסדרים כלכליים בין בני זוג...

עם ילדים, משמורת משותפת ומזונות גבוהים.
וכתבתי כבר בעבר שמבחינתי הסולידיות היא לא צמצום הוצאות למינימום. אני קונה כל מה שאני רוצה/צריך. אבל אני לא רוצה הרבה, לא נהנה במיוחד מקניות, ולא צרכניסט.
אשמח אם תוכל להבהיר כיצד זה ייתכן, כאשר ההוצאה שלך על מגורים הוכפלה, ההוצאות על הילדים מן הסתם גדלו עקב הדין הנוהג בישראל, ושאר הוצאות ניהול משק בית של יחיד אמורות להיות גבוהות יותר, מבלי לקחת בחשבון הוצאות הכרוכות בדייטים או ניסיונות אחרים ליצור מערכת יחסים עם בת זוג חדשה...

אם הוא מתנהג בצורה כל כך מסורסת גם במקומות אחרים בחיים שלו, עדיף אני חושב שישים קץ לייסוריו עכשיו. לפחות שלא יסבול יותר בגלל הטמטום הזה.
חחח... איזו הצהרה הורסת הבאת.
ובנימה רצינית יותר, ברור מדבריך שאתה צעיר ורווק אבל אם תחשוב אי פעם על זוגיות ארוכת טווח אני ממליצה לך לעבוד על שינוי גישה כדי שיהיו לך חיים טובים ונעימים.

אשמח אם תוכל להבהיר כיצד זה ייתכן,
ניחוש שלי, האקסית השתוללה עם בזבוז כספים, נכון @סולידי ?
יש אנשים כאלה, שלא יכולים לראות שקל אחד בחשבון שוכב בשקט (במקרה שהם בכלל בודקים לפני התנפלות על עוד איזה "מתחשק לי" בסביבה).

• אהבתי
Reactions: ogi
אשמח אם תוכל להבהיר כיצד זה ייתכן, כאשר ההוצאה שלך על מגורים הוכפלה, ההוצאות על הילדים מן הסתם גדלו עקב הדין הנוהג בישראל, ושאר הוצאות ניהול משק בית של יחיד אמורות להיות גבוהות יותר, מבלי לקחת בחשבון הוצאות הכרוכות בדייטים או ניסיונות אחרים ליצור מערכת יחסים עם בת זוג חדשה...
כאשר כל גחמה הופכת לצורך, וכל צורך חייבים למלא, אין בעיה לפרק משכורת הייטק מכובדת + משכורת שנייה נאה. דייטים זה כסף קטן. ההוצאה על מגורים לא גדלה מאז שאני חי עם בת זוג. וההוצאות על הילדים דוקא נכנסו למסגרת לעומת ההוצאות על חינוך פרטי הכי יקר באזור, אוכל הכי יקר, צעצועים לילדים הכי יקרים, וכו.
ניחוש שלי, האקסית השתוללה עם בזבוז כספים, נכון @סולידי ?
יש אנשים כאלה, שלא יכולים לראות שקל אחד בחשבון שוכב בשקט (במקרה שהם בכלל בודקים לפני התנפלות על עוד איזה "מתחשק לי" בסביבה).
יש גם אנשים שבכלל לא מסתכלים על החשבון. כאשר איכות של מוצר נקבעת אך ורק על פי מחירו ותמיד צריך לקנות את הכי איכותי שיש (כלומר היקר ביותר שמוצאים), אז החשבון לא מתקרב לפלוס. לשמחתי עברו כבר 8 שנים והחשבון שלי מאז לא היה יום אחד במינוס.

מאוד מעניין האמת.
בתור רווק בן 30 שמתחיל את צעדי בעולם הזה, ומגיע עם נכסים מסויימים, הרבה יותר קל לי להרגיל את בת הזוג העתידית שלי לרעיון ויותר מזה - למצוא בת זוג שמתחברת לרעיון.
אני לא יכול לתאר לעצמי כמה זה קשה לשכנע בן זוג שלא חולק איתך את אותו המיינדסט ובעצם מתפקד כגוזל העיקרי של הפיננסים שלך והחירות העתידית שלך(הרבה יותר מכל הלוואה או משכנתא בריבית רצחנית כלשהיא).
במיוחד כשההכנסה שלך(את או אתה) גבוהה יותר מבן הזוג.

כאנקדוטה רכילותית, Mr Money Mustache הגדול התגרש לאחרונה בנסיבות עלומות מ-Mrs Money Mustache.

כאנקדוטה רכילותית, Mr Money Mustache הגדול התגרש לאחרונה בנסיבות עלומות מ-Mrs Money Mustache.
קפצתי לעמוד 14 כדי לראות אם היה ביסוס "רשמי" או משהו אחר מעניין... מסתבר שזה עבר לתקיפות אישיות בגין תמיכה באזור גיאוגרפי כזה או אחר בזמן מלחמת האזרחים.

בתכלס, הרבה רשמו שם שזה מוכיח שלא ניתן לחיות חיים סולידיים בזוגיות. לא יודע אם אני קונה את זה. למרות שכסף זה הסיבה הנפוצה ביותר להתגרשויות, לא?

אני מודה לאלוהים שלא התחתנתי, העובדה ש 90% מהנשים כאן המליצו על התגמשות מול בת זוג שמוציאה 2500 על מסעדות בחודש פשוט מחליאה אותי. איך אפשר בתור בני זוג להיות בראש שונה לגבי חיסכון? איך אדם יכול להתגמש על איכות העתיד הכלכלי של התא המשפחתי רק על מנת לחגוג בארוחות שחיתות במסעדות בסכומים דמיוניים של 2500 ש"ח ( WTF) בחודש?

אישה שמוציאה 2500 בחודש על מסעדות כנראה כבר מתכננת אקזיט, כי היא כנראה כבר לא רואה עתיד משותף עם הבעל ולכן לא כואב לזרוק את העתיד ( הלא קיים כבר מבחינתה) לפח.

בתור חסכנית (או קמצנית בלשון הבן זוג), שיוצאת עם אדם ללא תודעה כלכלית, אני חייבת להגיש שהגישה התוקפנית מעולם לא עבדה אצלנו, היא פשוט הביאה לפיצוצים וריבים.
מה שכן עובד לי זה לתת דוגמא אישית, לדוגמא הוא התחיל להזין לאפליקציה הוצאות שלו בעקבותיי ומתחיל גם להסיק מסקנות ולצמצם. בנוסף, בכל פעולה אקטיבית הכי חשוב זה להתחיל עם בני הזוג בצעדים קטנים, לדוגמא לצמצם רק יום אחד בשבוע של אכילה בחוץ בעבודה על ידי הבאת מזון מהבית, ואחרי שרואים שהשד לא נורא, אפשר להתקדם לאט לאט.
אני כרגע עובדת עם בן זוגי בעיקר על ״שריר החיסכון״, כך שהוא התחיל לשים כסף בצד גם לחסכון חירום וגם לקופת גמל להשקעה (ניהול עצמי זה ממש יותר מידי עבורו, אבל כן קופת גמל להשקעה במסלול פסיבי).
יש לציין שאנחנו בהפרדת רכוש מוחלטת ואני מעדיפה שזה יישאר ככה, כך שיותר קל לי לקבל את הבזבוזים שלו, מאשר אם הייתי מרגישה שזה יוצא לנו מחשבון משותף.

העובדה ש 90% מהנשים כאן המליצו על התגמשות מול בת זוג שמוציאה 2500 על מסעדות בחודש פשוט מחליאה אותי.
הגזמנו, לא? 90%?
אתה בטוח שזה היה בפורום הזה?
היה סיפור אחד, והיה הרבה דיונים לכאן או לכאן, זה היה בעיקר לגבי הזכויות של בן הזוג שמרוויח פחות לרבי הכספים המשותפים.

הגזמנו, לא? 90%?
אתה בטוח שזה היה בפורום הזה?
היה סיפור אחד, והיה הרבה דיונים לכאן או לכאן, זה היה בעיקר לגבי הזכויות של בן הזוג שמרוויח פחות לרבי הכספים המשותפים.
הערכה גסה שלי, לרוב הגבר הוא זה שמרוויח יותר, וגם אם לא, אתה מתאר לעצמך מצב שהגבר מרוויח פחות מהאישה, מבזבז יותר, והאשה נשארת איתו? אתה מתאר לעצמך אנשים שאומרים לאשה ללכת לקראת הגבר שהולך למסעדות על חשבון אשתו ומרוויח רבע ממנה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
N האם כל פעם לפני שאתם עוברים לגור עם בן/בת זוג חדשים, אתם עורכים הסכם ממון? אוף טופיק 60
רוטב פיצה בת ים נדל"ן 1
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
א דירה להשקעה - בת ים או נתניה? נדל"ן 14
א האם להחליף ת״א 125 בת״א 35 בגלל עדכון המדדים הקרוב? שוק ההון 4
S איי.אפ.אפ, החברה השנייה בגודלה בת"א - תימחק מהמסחר שוק ההון 2
ר בת 25, מחפשת כיוונים תעסוקתיים יומני מסע אישיים 13
ה בת זוג סולידית אוף טופיק 40
F ניוד חשבון בנק פרטי שלי מלאומי לחשבון שלי ושל בת הזוג בדיסקונט צרכנות פיננסית 7
מ רמלוד או בת ים- נדלן נדל"ן 27
N קרן פנסיה, קופת גמל או תיק השקעות לאשה בת 60 שמקבלת פנסיית נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
C בת זוג נוסעת לחו"ל ותשתמש בכרטיס אשראי שעל שמי, זה בעייתי? צרכנות פיננסית 25
O הפעלת ביטוח נסיעות לחו"ל - אופן התייחסות חב' הביטוח לבן/בת זוג לצורך כיסוי הוצאות צרכנות פיננסית 3
לואי וו השקעה של 100K בקופת גמל להשקעה לאישה בת 50 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
בצק עלים בת 38 נשואה עם ילדים, איך מתחילים? יומני מסע אישיים 45
ד אזרח ארה"ב - השקעה בת"א 125 שוק ההון 2
מ מדד תשומות במחיר למשתכן בת"א נדל"ן 6
ש בת ים "על הים" נדל"ן 13
V בת 22, המון התלבטויות בקשר לעתיד... יומני מסע אישיים 100
T מעורבות פיננסית נמוכה של בת הזוג אוף טופיק 63
grimble grumble עקיבה על סנופי בת"א - לייקסור מול בלאקרורק שוק ההון 58
unrealx מימון נדל"ן עם בת זוג נדל"ן 16
klayhamn התלבטות לגבי דירה בת"א נדל"ן 105
D 2 או 3 חדרים בת"א נדל"ן 6
Michel בעלי דירות גג בת"א דורשים מהעירייה פיצוי של 100 מיליון שקל נדל"ן 1
bobby אמא בת 65 - איך משקיעים? שוק ההון 13
מ האם ניתן לפצל חוקית דירה בת״א בהסכמת השכנים נדל"ן 2
ב ימי קורונה - יומנה של בת העמק אוף טופיק 618
M הערכות ותחזיות לגבי רובעים 3-4/צפון ישן בת"א נדל"ן 36
ע בת 22 עם חלומות גדולים יומני מסע אישיים 21
N בת 18, מאיפה מתחילים? יומני מסע אישיים 66
Benjamin W טרנסג'נדרית בת 10 אוף טופיק 212
Adam Smith ניהול השקעות של בת הזוג צרכנות פיננסית 21
ח בת 25 עומדת להשתחרר מצהל יומני מסע אישיים 27
ל חוף מומלץ בת"א אוף טופיק 56
C מה ההבדל בין CSPX שנסחרת בניו-יורק לבין זו שנסחרת בת"א? שוק ההון 51
ה מתי מתחילים לחיות כמו מליונרים? (דיור בת"א) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
O בת 64 לקראת פרישה, אופטימיזציה של מוצרי חסכון/השקעה שוק ההון 12
קירכהוף מיטב דש טרייד -וול סטריט vs מסחר בת"א שוק ההון 16
David בת זוג של אזרח אמריקאי - פתיחת חשבון השקעות ישראלי צרכנות פיננסית 3
J איך מוסיפים בת זוג לאינטראקטיב צרכנות פיננסית 5
S הפקדת כסף מהחתונה לקרן השתלמות של בת זוג עצמאית שוק ההון 5
N לצרף בת זוג לחשבון השקעות (שיקולים) שוק ההון 11
H קניית רכב פעם ראשונה למשפחה בת 5 נפשות צרכנות פיננסית 14
YuriFink לא יכול לפחות חשבון עקב אזרחות אמריקאית של בת הזוג. מה עושים? צרכנות פיננסית 13
Z לאן בורחים הדיבידנדים בת. סל קסם S&P500? שוק ההון 37
c881 אמ:לק בת 18,עובדת מכיתה ג', חסכון של 85,000$ אוף טופיק 39
O בת גלים - שכונה לסולידים? אוף טופיק 40
Y רפורמת המדדים בת"א - תזמון החלפת קרן שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה