ימי קורונה - יומנה של בת העמק

הנושא בפורום 'אוף טופיק' פורסם ע"י בת העמק, ‏24/9/20.

data-full-width-responsive="true">
  1. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

נתחיל מהסוף - הדכאון (לא קליני, דיכי) הגיע גם אלי :(

עד לשבועות האחרונים לא הרגשתי שזה הולך להגיע. כן הרגשתי שהזעם עולה ועולה (תכף פירוט) ואז הגיעו הגרפים המטורפים מהדשבורד של משרד הבריאות ויחד איתם איבדתי כל עניין אחר חוץ מקורונה. איך זה אצלכם?
    אז כלכלית אין אצלנו לחץ בינתיים. העסק עובד כי זאת עבודה בחוץ, בלי אנשים נוספים, ואת הפגישות עם הלקוחות עושים לרוב תוך כדי סיור בשטח או יושבים מחוץ למשרדים. מעבר לזה, הוצאנו בפברואר סכום גדול מהתיק לעו"ש כדי להיות רגועים במידה ויהיו לנו סגרים (כמו שראינו בזעזוע בסין, עוד לא הגיע אז הוירוס לארץ). רוב הכסף עדיין יושב בעו"ש :)
    מבחינה חברתית, אני די בודדתי את עצמי (מבוגרת, גורמי סיכון קלים). מספר הפעמים שיצאתי לחנות/מכולת/קופ"ח מאז מרץ לא מגיע לעשר.
    לטבע יצאתי באביב ועכשיו אנחנו חוזרים לזה, בקיץ לא יכולתי בגלל החום והטינופת שהישראלים מייצרים בכל מקום.
    נסעתי קצת לפגוש חברים ומשפחה (בחוץ, אולי פעם בחודש) וגם מגיעים אלינו לביקור. תודה לאל שיש לנו חצר מקורה עם פינת ישיבה נוחה. לא הלכנו למסעדות (כן הזמנו מס' פעמים משלוחים), לא לצימרים (לא סומכת על אף אחד) ויוון אהובתי מרגישה רחוקה רחוקה ממני.

אז איך העברתי את הזמן? בקריאה, בשיחות, בבישולים, בטיולים קצרים בשדות - כל הדברים האהובים עלי - ובגלל זה לא הרגשתי שהדכאון מתקרב. ואז התחיל הזעם, לפי סדר כרונולוגי:
    1. מכחישני המגפה - הפרופסורים, הגניקולוגית, הסיינטולוג, הפסיכיאטר, הפוליטיקאים, המדענים... כל אחד וקישקושיו ובעקבותיהם שאר ההדיוטות.
    2. מפברקי הנתונים, פייק ניוז, התקשורת חסרת האחריות, הטרולים, ממשלה חסרת אחריות, אין הנהגה ואין קול אחיד.
    3. היציאה מהסגר הראשון לפתיחה מלאה של ה-כ-ל, בלי בקרה ובלי תכנית מסודרת ובלי הסברה ואכיפה.
    4. האוכלוסיה המטומטמת שלנו - בלי מסכות או מסכות על הסנטר, מסיבות, חתונות, פאבים, שירה בציבור, חדרי כושר, ישיבות, בתי כנסת, הפגנות צפופות... כי זהו- נגמרה הקורונה או היא רק שפעת.
    5. חזרה לבי"ס ולישיבות, הגרפים מטפסים וכולם מביעים אי אמון בנתונים וממשיכים להשתולל. הפכתי למיזנטרופית מושלמת.
    6. הזעם הופך ליאוש - אני מגלה שעוד ועוד מחבריי ומשפחתי מצטרפים לטרנד מעגלי הפינות דווקא בשבועות האחרונים. אני מקבעת עוד יותר את הבידוד האישי שלי. חברה טובה החליטה שהיא לא מפחדת מהוירוס ויוצאת להתחכך באירועים שונים אז אנחנו מוותרות על מפגשים. חבר טוב הולך לשחות בבריכת שחיה מקורה כי "אין הדבקות שם" אז ניפגש אצלי בחוץ בלבד לעיתים רחוקות. הבן שלי וזוגתו מעגלים המון פינות והתחילו לחבב את הפוליטיקאית מועדת הקורונה (לזוועתי) אבל עליהם אני לא אוותר.

זהו, פרקתי!
    אני לבד בסיפור? מישהו מזדהה איתי? מישהו רוצה לעודד אותי? מישהו רוצה לעצבן אותי?
    תספרו איך אתם חווים את התקופה המשוגעת הזאת ואיך מצליחים להתנהל בה.

2. Delver

Delver משתמש בכיר

רגשתי שהזעם עולה ועולה ואז הגיעו הגרפים המטורפים מהדשבורד של משרד הבריאות ויחד איתם איבדתי כל עניין בקורונה

sogi ו-קפיצת הדרך אוהבים את זה.
  3. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

מה זה אומר? מתעלם מקיומה? מתנהל כאילו לא קיימת? או שפשוט הפסקת לקרוא ולדבר על זה?

4. Delver

Delver משתמש בכיר

זה.
    לא צורך חדשות, הן מוצאות את הדרך להגיע אליי בכל מקרה.
    פיתחתי אדישות אחרי שהבנתי שלכעוס על הממשלה לא מועיל לבריאות הנפשית שלי.

עובד מהבית, מציית לכל ההנחיות, הסגר או היעדרו משפיע רק על היכולת לבקר משפחה.

נערך לאחרונה ב: ‏25/9/20
  5. unrealx

unrealx משתמש ותיק

לראות פחות חדשות. זה מיותר כי אין שום דבר שאנחנו יכולים לעשות שישפיע (מלבד לשים מסכות ולא להתקהל, למרות שזה גם לא יעזור לגמרי כי יהיו אחרים שכן). הם כן טוחנים מים, מפרשנים כל דבר לגורמי גורמים, ואומרים הרבה דברים מיותרים שוב ושוב. זה מכניס לחרדה מיותרת.
    בנוסף התחביבים שלי לרוב הם מול המחשב, אז מצליח לשמור שפוי, ביחד עם ספורט (לא קל לשמור על מוטיבציה בימים אלו :lol:)

6. Lali

Lali משתמש ותיק

לי היה יותר קשה לפני חודש, כשאני עוד החלטתי לשמור על עצמי ואחרים המשיכו בחייהם. המציאות החיצונית סוף סוף מתאימה למציאות הפנימית שלי.
    אני לא כל כך חרדה לבריאותי כמו שאני פשוט לא רואה סיבה להסתכן. שיסתכנו אחרים. כן הלכתי למסעדה פעם בחודש, כן הייתי בטיולים רבים בארץ (רובם בחוץ, בשעות הערב) ובעיקר הציק לי החום שמנע ממני להמשיך.
    לעבוד אני עובדת מהבית ולכן אין לי בעיה. עכשיו בן הזוג שוב עובד מהבית, גם זה מעולה. הרבה מהחברים עובדים מהבית ועובדים קשה מכרגיל, אז בעיקר בטלפון ומעט בפגישות. זה מבאס, אבל למען האמת, חוץ מענין החברים העסוקים, אם הפנסיה שלי תראה ככה, יהיה ממש בסדר.

לפני כמה שבועות כשהתלוננתי, חברה אמרה לי לראות אנשים. התחלתי לעשות את זה פעם בשבוע, מצבי השתפר מיידית. נשמע שאת צריכה רק לפגוש אנשים, ולהקפיד בחוץ ובמרחק. לפעמים מספיק עוד פגישה בשבוע, ומצב רוחך ישתפר. כלומר, באופן אישי. המדינה הולכת פייפן.

7. chen15

chen15 משתמש ותיק

@בת העמק
    מזדהה ביג טיים
    כמעט הייתי כותבת מילה במילה
    מהתחלה ועד הסוף...
    רק שהמצב המשפחתי קצת שונה עם קטנטנים...

אני ממש בדאון

ו... פיספת את השלב האחרון: שבוע לאחר ההכרזה על סגר, הממשלה התכנסה כדי... לדון בסגר:roll::roll::roll:
    מה נסגר? לא סיפרו לכם על פטר וזאב זאב?
    רוצים - תסגרו. עם אכיפה אפקטיבית
    לא רוצים - תשחררו.
    אבל הקטע הפסיכי שיש הנחיות ולא מקשיבים להם כולל נבחרי ציבור ונכבדיו?!
    פשוט מכעיס!!!

מצטרפת להמלצה לפגוש אנשים
    חשוב חשוב חשוב
    במרחק, עם מסיכה, במקום פתוח
    אבל פיזית, לא מבעד למסך...

חיבוק
    אין לי מה לשלוח מכאן חוץ מהזדהות...

8. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

מצטרף להתנזרות מהחדשות
    מישהו פעם אמר, שאם אתה מסיים לראות חדשות ומורגש בך זעם, מישהו שתל אותו שם בך תוך כדי צפייה
    בחדשות אתה אמור לקבל עובדות ולהסיק מהם את המסקנות, כאן מתחילים בדעות ומסיימים בחצאי אמיתות

מה שדי מטריד אותי שהפקידים לא מעבירים את המענקים כפי שהתחייבה הממשלה והרבה תשלומים שכותרתם "ביטחון כלכלי" מסתכמים ב"כישלון כלכלי"

אני לא רואה איך 33% מהעסקים שורדים מעבר לסוכות
    כשאני אומר "שורדים" זה עומדים בהתחייבויות שלהם \ תזרים

מה שהכי "מצחיק", שלאור הסגר האחרון, שהובטחו מקדמות על מענקי ספטמבר-אוקטובר כאשר יפתחו את ההגשה רק במהלך אוקטובר, השם "מקדמות" הופך ל"מאחרות" כי העסקים לא יקבלו שקל לפני דצמבר

באופן אישי, מפתח מקורות הכנסה נוספים, במיוחד כאלה שלא דורשים ריתוק הון

שלי, sogi, c881 ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  9. Tor50

Tor50 משתמש סולידי

הפקידים לא אשמים. אשמה הממשלה הלא מתפקדת הזאת. בלי הפקידים המצב היה הרבה יותר גרוע ובכל מקרה בקצב הזה לא ישארו פקידים מקצועיים ואז נראה לאן המדינה תגיע

c881 ו-yossik אוהבים את זה.
  10. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

אין שום צורך בפקידים, אלגוריתם מחליף 80%
    השוק מחליף את היתר
    זה לא איום אם הם לא ישארו, אולי דווקא הקלה
    בכל מקרה, טענתי לא היתה טענה פוליטית
    אלא טענה טכנית מהותית עובדתית

amit, sogi, סנופי ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  11. Tor50

Tor50 משתמש סולידי

אלגוריתם? ל80 אחוז מהמשרדים הממשלתיים אין גישה דיגיטלית.. על איזה אלגוריתם אתה מדבר? אולי ב2100

c881 ו-chen15 אוהבים את זה.
  12. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

מה הקטע להדחף עם הפוליטיקה שלך לשירשור?
    ועוד לטעון אנשי קש,
    משעמם לי, אז אם הפוסט יועבר למקום אחר, להלן תגובתי אליך, כי עד היום הפקידים אחראים על המיחשוב גם כן
    הרי אין דיגיטליזציה בגלל הפקידים, אילו ששובתים כאשר מלמדים אותם לפתוח חלון נוסף בווינדוס כי מגיע להם השלמת שכר על "השתלמות טכנולוגית"
    אתה ממש חי בעולם אחר, כל הרע במדינה קורא בגלל אנשים חסרי כישורים שמעבירים נייר מערימה לערימה וקוראים לזה עבודה
    ואני ואתה משלמים להם על זה

וכן, מילה טובה לפקידים של ביטוח לאומי, הדיגיטל עשה להם טוב, פחות נתקלים בהם, פחות תלונות
    נכון להיום הפקידים שם "אשפי קליקים", וכל זה תוך פחות מכמה, 5 שנים?

טל51 ו-OxoTnicK אוהבים את זה.
  13. chen15

chen15 משתמש ותיק

אם הבדיחה הזו לא היתה על חשבוננו... גם אני הייתי צוחקת...

טל51 אוהב/ת את זה.
  14. chen15

chen15 משתמש ותיק

+1

15. Tor50

Tor50 משתמש סולידי

זה לא קשור לפוליטיקה. הממשלה היום מורכבת גם מהליכוד וגם מכחול לבן אז זה לא עניין של ימין ושמאל.
    אין דיגיטציה בגלל שזה לא באינטרס של השרים להוביל כזה מהלך ולא מעניין אותם טובת האזרח. מעניין אותם להאשים את הפקידים כדי שהם יוכלו למנות את מי שנוח להם.

טל51 אוהב/ת את זה.
  16. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

שנים שאין לנו טלויזיה ובמחשב אני על מיוט רוב הזמן. אני קוראת חדשות, בלוגים, מאמרים, פוסטים בפייסבוק. ביוטיוב אני מקשיבה למוזיקה, צופה במתכונים מטופשים (יש טרנד עכשוי להראות מתכונים ביתיים ברמת בישול של מתחילים, כנראה בגלל הקורונה צריך ללמד את דור ה-Y איך להכין חביתה), דומעת מסרטונים דבילים של חתולים וכלבים ולפעמים עושה מדיטציה מול סרטוני נוף מרחפנים (כל סרטון נמשך קרוב לשעה). אין לי כרגע סבלנות להרצאות או למאמרים שנמשכים יותר מכמה דקות. הורדתי משחק שמתאים לי בול כל פעם שהדם עולה לי לראש :roll:

yossik, טל51, sogi ו-4 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  17. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

אבל מה זה קשור למה שכתבתי?
    הפקידים הם המבצעים, הפוליטיקאים קשקשנים בכל מקרה
    אז אם סיימו לקשקש ואישרו חוק ויש הוראות ביצוע
    שהפקידים יבצעו, לא מבצעים כי יש סיבה
    רוב האישורים שלך אוטומטיים ממילא, והם מחזיקים את השעון עד הדקה ה 90
    אין כאן משהו פוליטי ממשלתי, יש פה החלטה של מי שלא נבחר על ידינו
    וזה עוד יותר גרוע, שלא יבצעו את מה שאנחנו רוצים

OxoTnicK אוהב/ת את זה.
  18. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

כן, כולנו איבדנו אמון בהנהגה ובהנהלה. אבל מכאן ועד לא לקחת אחריות אישית מינימלית של ריחוק ומסכה לטובת הכלל? הפכנו לעם של נבלות?
    מסכימה עם זה, גם בימים רגילים. במצב הנוכחי שלי מצאתי את עצמי קוראת לחברים שלי מטומטמים אז מעדיפה פשוט להתרחק לפני שהם יקחו את זה ברצינות.

שלי, סנופי ו-Lucy אוהבים את זה.
  19. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

צודק, תוותרו על זה :)

קפה שחור אוהב/ת את זה.
  20. זאב

זאב משתמש בכיר

בהתחלת הסגר הראשון, זה היה די טירוף מבחינת עבודה ועסקים.
    לקראת היציאה מהסגר הראשון, די התאמנו את עצמנו לקראת בידוד ארוך טווח.
    עברנו שנינו לעבוד בצורה מלאה מהבית, זה דרש קצת הסתגלות אבל לבסוף הצלחנו.

אנחנו די לא צורכים חדשות, לרוב אנחנו פשוט מבלים בצפייה בסדרות בנטפליקס בזמן הפנוי.
    עברנו לפיתוח תחביבים מהבית, התחלנו לבשל ביחד ולהתאמן (אני חזרתי לאימוני קראטה בגינה עם זום קבוצתי, היא חזרה להתאמן בפילאטיס).

לאחרונה הצטרפתי כיועץ להנהלה של חברה לשירותי רפואה וסיעוד, אז אני די צופה מהצד על התנהלות משרד הבריאות ובתי חולים (חייב לפרגן לאנשים בשטח, הם עושים עבודה מדהימה!).

האמת שדי משעמם לנו קצת, אבל עדיין לא הפכנו מתוסכלים לחלוטין......אז לפחות תודה על דברים קטנים :)
    מדברים בעיקר על תכנון חתונה על היום שאחרי הקורונה, דברים כאלו......

Roi, טל51, sogi ו-6 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
השכרת דירה בימי הקורונה אוף טופיק ‏20/4/20
ימים ראשונים בעבודה חדשה אוף טופיק ‏19/10/20
בימינו מאפשרים כבר לסגור חשבון בנק מהבית? אוף טופיק ‏14/10/20
שכר על ימי בידוד אוף טופיק ‏27/9/20
רעיונות לשיפור מצבה הכלכלי של אימי אוף טופיק ‏10/5/20
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.