• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בת זוג סולידית

התפסן הקטן

משתמש סולידי
דירוג
17
שלום לכולם,
אני בן 21. לאחרונה הגעתי למסקנה שהדבר החשוב לי ביותר בבת זוג הוא סולידיות.
הבנתי שלא אוכל להיות עם מישהי שסוגדת לתרבות הצריכה והבילויים, ורואה את הערך בחופש ועצמאות בעתיד.
באופן אישי אני נהנה לפנק עם פרחים ואוכל מדי פעם, אבל אני מעדיף שהקשר יתבסס על דברים עמוקים יותר שיחברו בינינו, ולא על חומריות.
בקיצור, מישהי שתבין שזמן הוא המשאב היקר ביותר שיש לנו.
הבעיה שמאוד מאוד קשה למצוא מישהי כזו לבנות איתה קשר רציני, במיוחד בגיל שלי.
אז השאלה שלי היא - האם הפרטנר/ית שלכם באותו ראש כמוכם בקטע הכלכלי? עד כמה זה חשוב לכם? ואשמח לטיפים איך אפשר למצוא אנשים כאלה, או איך עושים תיאום ציפיות מוצלח עם בן אדם שלא מכיר את הרעיונות האלה. מה דעתכם?
ואם יש מישהי בגילי בפורום הזה, אשמח להכיר :)

ואשמח לטיפים איך אפשר למצוא אנשים כאלה
קיבוצניקיות, רוחניקיות, בנות מהמצפים בגליל, דתל"שיות -לא כולן, אבל הרבה מהן.
אם היא עברה לגור בתל-אביב, הסיכוי פוחת :)

קטגוריות טובות.
אבל אם נוסיף גם את העניין של להרוויח יותר כסף? ובעיקר לנסות לחסוך כמה שיותר? יש דבר כזה? כלומר נגיד מישהי שחיה במרכז/לומדת/עובדת בעבודה טובה, ובמקביל שואפת לא לעבוד ולהשתעבד עד סוף ימי חייה.

נערך לאחרונה ב:
לי הכי חשוב בת זוג שלא תבגוד בי. איפה מוצאים אישה שלא בוגדת?
בינתיים בתור התחלה אני מחליק שמאלה את אלו שרושמות בפרופיל שהן בוגדניות.

מה שאתה רושם כן הוא טפשי באותה מידה. בזבזנות היא בסך הכל סימפטום של מערכת יחסים דפוקה, בדיוק כמו כשאחד הצדדים בוגד מהצד. כשבני זוג לא מסוגלים לנהל בניהם דו שיח של יותר מ30 שניות, אז התקשורת בין בני הזוג מתבצעת באמצעות תיווך של מוצרי צריכה.

אני מעדיף שהקשר יתבסס על דברים עמוקים יותר שיחברו בינינו, ולא על חומריות.
אז תהיה בן אדם עמוק. אפשר לחשוב לאילו עומקים השיחות שלך עם חברים מגיעות כרגע... למה שפתאום עם בת זוג אתה תדע איך לנהל שיחות נפש?
זו צריכה להיות עבודה אישית שלך עם עצמך הרבה לפני שזה מגיע לבחירה של בת זוג.

נערך לאחרונה ב:
אענה על זה מתוך פוזיציה של רווקות ועל מי שאני יוצא איתן.
האם הפרטנר/ית שלכם באותו ראש כמוכם בקטע הכלכלי?
אני לא מתעסק עם מי שלא באותו ראש. אחת השאלות האהובות עלי בדייט הראשון זה מה דעתך על קניית דירה/רכב - ואז, אני פשוט נותן להן להרשים/להפיל את עצמן. רואים מיד עם מי יש לך עסק ברגע שהיא פותחת את הפה - אתה אפילו לא צריך לתחקר.
עד כמה זה חשוב לכם?
עד כדי כך שעדיף להישאר רווק כל החיים מאשר להתפשר על זה.
אתה לא רוצה להיות בזוגיות עם מישהי שרוצה כל הזמן לצאת לצימרים, חו״ל ולהתלבש למסעדות... :roll:
עדיף להעביר ערב שקט בבית עם ספרי קומיקס כרווק, עם יד על הלב. זה גם יעשה אותך יותר שמח בטווח הארוך מאשר מה שתיארתי.
ואשמח לטיפים איך אפשר למצוא אנשים כאלה, או איך עושים תיאום ציפיות מוצלח עם בן אדם שלא מכיר את הרעיונות האלה. מה דעתכם?
בתרבות שאני מגיע ממנה (רוסית) יש אמרה: אם מצאת ספוט עם הרבה דגים, תשמור על הפה שלך סגור ובשום אופן אל תשתף את זה.

לגבי תיאום הציפיות, זה אחד הקלים לדעתי. עקרונות בלוג הסולידית זה לא משהו סודי בכלל כמו שאתה חושב - מלא בנות צעירות יודעות טוב מה זה FIRE (פרישה מוקדמת) דרך טיקטוק וכל זה.
ואם היא בכל זאת לא מכירה, אז יש את אלה שמקשיבות בשקט ומאוד מתעניינות ויש את אלה שזה משעמם אותן וינסו להחליף נושא. לא בעיה בכלל להבחין.
ואם יש מישהי בגילי בפורום הזה, אשמח להכיר :)
למרות שזה לא בלתי אפשרי, מניסיון, בחורות בנות 18-24 זו הקבוצה הכי קטנה פה לפי סקר שנעשה פעם. פחות מ-2%. אל תבנה על זה.

הייתי רוצה להוסיף עבורך ברמה האישית, שיש תכונות נוספות לא פחות חשובות לחפש. רק השבוע אמרתי שלום-שלום לשתי בנות מאוד סולידיות עם תיקי מניות מאוד מרשימים שלא היו מביישים אפילו אותי (באיכות, לא בגודל כמובן) רק משום שיש להן פגמים חמורים בכיבוד העצמי והצניעות של עצמן.

לי הכי חשוב בת זוג שלא תבגוד בי. איפה מוצאים אישה שלא בוגדת?
בינתיים בתור התחלה אני מחליק שמאלה את אלו שרושמות בפרופיל שהן בוגדניות.
אני לא מסכים עם ההשוואה, מעטים האנשים שיודו בריש גלי שאין בעיה בבגידות, בעוד שבחברה (שמחוץ לפורום 'הסולידית') בזבזנות היא די נפוצה ואפילו החברה מעודדת אותה (ראה ערך תרבות האינסטגרם). וכמו שאמרתי, אם מישהי קוראת בפורום הזה, הסיכוי שהיא תתאים לי במובן הזה גבוה.
מה שאתה רושם כן הוא טפשי באותה מידה. בזבזנות היא בסך הכל סימפטום של מערכת יחסים דפוקה, בדיוק כמו כשאחד הצדדים בוגד מהצד. כשבני זוג לא מסוגלים לנהל בניהם דו שיח של יותר מ30 שניות, אז התקשורת בין בני הזוג מתבצעת באמצעות תיווך של מוצרי צריכה.
אני מסכים, בזבזנות היא חולי של החברה גם בעיניי. אבל מעטים האנשים שחושבים ככה.
אז תהיה בן אדם עמוק. אפשר לחשוב לאילו עומקים השיחות שלך עם חברים מגיעות כרגע... למה שפתאום עם בת זוג אתה תדע איך לנהל שיחות נפש?
זו צריכה להיות עבודה אישית שלך עם עצמך הרבה לפני שזה מגיע לבחירה של בת זוג.
לדעתי אני עמוק, ואני בהחלט עובד על זה. אני מנהל שיחות עמוקות עם חברים שלי, למרות שאני שואף ליותר. מבחינתי זה תלוי יותר בשותף לשיחה, יש לי הרבה נושאי שיחה עמוקים שאני שמח לדסקס עם מי שמעוניין, לצערי לא הרבה מתעניינים באותם דברים כמוני.

אני בן 21. לאחרונה הגעתי למסקנה שהדבר החשוב לי ביותר בבת זוג הוא סולידיות.
הבנתי שלא אוכל להיות עם מישהי שסוגדת לתרבות הצריכה והבילויים, ורואה את הערך בחופש ועצמאות בעתיד.
באופן אישי אני נהנה לפנק עם פרחים ואוכל מדי פעם, אבל אני מעדיף שהקשר יתבסס על דברים עמוקים יותר שיחברו בינינו, ולא על חומריות.
בקיצור, מישהי שתבין שזמן הוא המשאב היקר ביותר שיש לנו.
אבל אם נוסיף גם את העניין של להרוויח יותר כסף? ובעיקר לנסות לחסוך כמה שיותר? יש דבר כזה? כלומר נגיד מישהי שחיה במרכז/לומדת/עובדת בעבודה טובה, ובמקביל שואפת לא לעבוד ולהשתעבד עד סוף ימי חייה.
שים לב שדיברת כאן על 3 דברים שונים:
1. בת זוג שמעוניינת בקשר עמוק ולא חומרי
2. בת זוג שאינה מחוברת לתרבות הצריכה והבילויים
3. בת זוג שרוצה לצאת לפרישה מוקדמת,
בדרך המסוימת של עבודה רווחית וחיסכון מקסימלי.

מציע לך לחדד לעצמך מה מבין הקריטריונים הנ"ל באמת חשוב לך, ועד כמה.

נערך לאחרונה ב:
אבל אם נוסיף גם את העניין של להרוויח יותר כסף?
אה...אתה מוסיף עוד פרמטרים?
אתה בן 21, אתה אמור לעשות מסע במציאת בת הזוג המתאימה - להתנסות, לחוות, להתרסק ולהתרגש.
כל פרמטר שתוסיף (מניחה שהיא גם צריכה להיות נאה, מטופחת ורזה), יקטין את הסיכוי שלך לזהות את הנכונה בשבילך.
ואל תקשיב לאלכס :>

שיהיה יותר חכם לשים תכונות אחרות בראש הרשימה: טוב לב, נדיבות, אמפתיה, חוש הומור, ועוד. אם יוצא שזאת תהיה סולידית אחלה, אם לא-אז לא נורא, זאת תהיה מישהי שתשלים אותך ותזכיר לך שצריך לחיות מדי פעם.

שים לב שדיברת כאן על 3 דברים שונים:
1. בת זוג שמעוניינת בקשר עמוק ולא חומרי
2. בת זוג שאינה מחוברת לתרבות הצריכה והבילויים
3. בת זוג שרוצה לצאת לפרישה מוקדמת,
בדרך המסוימת של עבודה רווחית וחיסכון מקסימלי.

מציע לך לחדד לעצמך מה מבין הקריטריונים הנ"ל באמת חשוב לך, ועד כמה.
1 הכי חשוב לי, אני נוטה להאמין שממנו בדרך כלל ינבע 2, וגם תהיה מספיק פתיחות מחשבתית עבור 3.
אם כולם היו עובדים לפי צק-ליסט, המין האנושי היה נכחד.
בהחלט :) אבל אני לא חושב שזה צ'ק ליסט, זו התכונה היחידה שחשובה לי (בקשר ארוך טווח). אני אשמח לצאת גם עם מישהי פחות יפה ומטופחת, אם היא בעניין של אורח חיים כזה - יש הרבה פחות בחורות סולידיות מבחורות יפות.
וגם, אני חושב שזו תכונה שיכולה בפני עצמה להעיד בסבירות גבוהה על עוד דברים שחשובים לי - יכולת חשיבה ותכנון לטווח ארוך, סבלנות ומשמעת עצמית, הצבת מטרות, חשיבה ביקורתית ועצמאית, אינטליגנציה גבוהה (למרות שאחרי שוטטות בפורומים כאן אני לא משוכנע שזה בהכרח נובע :>), ואפילו נדיבות וטוב לב (תכונות שמאפיינות ביישנים, שלדעתי הם מהווים את רוב הקהילה).

וכמובן אני מדבר על קשרים ארוכי טווח, אני לא מונע מעצמי להתנסות, מן הסתם בקשר קצר זה לא יפריע לי.

ואל תקשיב לאלכס :
Shots fired! You asked for it. >:D
אני אומר לך שאתה בדיוק הקבוצות שאתה רוצה להיות מהן כמה שיותר רחוק, @התפסן הקטן
עצה קצת משעשעת, אבל בין השורות מסמרת שיער. ואני חושב שבחור בן 21 שמתכנן לעצמו עתיד טוב יכול להרשות לעצמו הרבה יותר.

עקב ניסיון פה מדיונים קודמים, אני מעדיף להימנע מלפרט על הסיבות בהרחבה. ראש טוב לפיננסים זו תכונה לא כזו נדירה כמו שאתה חושב. זו תכונה ששווה לחפש, אבל by far לא הכי חשוב.. אבל איך אומרים? ״נשים מחפשות מישהו עם עתיד טוב, וגברים מחפשים מישהי עם עבר טוב.״
זה קיים. אבל אם אתה שואל אותי, קצת נדיר בישראל. השירות הצבאי בישראל מאוד דופק לאנשים את הלו״ז של החיים. בייחוד אם זה שירות שאין בסופו קריירה.
הבחורה הממוצעת בגילך אולי סיימה כבר צבא, אבל כנראה על לימודים אקדמיים אין מה לדבר איתה ל-3 שנים הקרובות. כי היא רוצה עדיין לנוח, להשלים בגרויות, פסיכומטרי... מפה לשם, עד שהיא תכנס לכוח העבודה ותעבוד ״במשרה אמיתית״, היא כנראה תהיה בת 27-28-29. כלומר, עתודות הדייטינג שלך שאתה מכוון אליהן, רדודות כמו בריכות הייבוש של ים המלח.

אבל הסיכויים טובים יותר עם חולניקיות. זה עולם אחר - כשאתה עם מישהי שבגיל 21-22 סיימה כבר את התואר שלה ובזמן הפגישה שלכם כשהיא בת 27, אז היא כבר עם 5 שנות ניסיון עמוק בתוך הקריירה שלה ויש כבר על מה לדבר כשזה נוגע לתכנונים פיננסיים. אין חכם כבעל ניסיון.

אבל אני לא חושב שזה צ'ק ליסט,
??
דברים שחשובים לי - יכולת חשיבה ותכנון לטווח ארוך, סבלנות ומשמעת עצמית, הצבת מטרות, חשיבה ביקורתית ועצמאית, אינטליגנציה גבוהה (למרות שאחרי שוטטות בפורומים כאן אני לא משוכנע שזה בהכרח נובע :), ואפילו נדיבות וטוב לב
אחי אתה כולה בן 21, אנחנו פורום מכובד אז אני לא אפרט, אבל בגיל שלך אתה צריך לחשוב על משהו אחר במקום הרשימת מכולת הזאת.
כל הניתוחי אופי האלה רק משדרים נואשות.
מבטיח לך שברגע שתתחיל לחיות ולאהוב את עצמך זה כבר יבוא לבד.

הצ'ק ליסט מכיל דבר אחד - תפיסת חיים סולידית. שאר התכונות למטה הם רק nice to have, והרבה פעמים באות ביחד.
אחי אתה כולה בן 21, אנחנו פורום מכובד אז אני לא אפרט, אבל בגיל שלך אתה צריך לחשוב על משהו אחר במקום הרשימת מכולת הזאת.
הדיון הוא תאורטי, אני לא מדבר על למצוא בהכרח בת זוג כזו עכשיו, אולי בעתיד. כרגע בקשרים לא רציניים שאני נמצא בהם מן הסתם לא אכפת לי מזה. ועל מה אני צריך לחשוב במקום?
כל הניתוחי אופי האלה רק משדרים נואשות.
למה?

נערך לאחרונה ב:
יפה ומטופחת
חשוב לשים לב שיופי וטיפוח הם שני דברים שונים ולא בהכרח קשורים.
באופן אישי אני נהנה לפנק עם פרחים ואוכל מדי פעם,
השאלה מאיפה זה נובע.
אם זה בא ממקום של "תפקיד הגבר במערכת היחסים הוא לפנק את האשה" אז לא בטוח שזו הגישה האופטימלית למצוא את בת הזוג שאתה מתאר.
ובמקביל שואפת לא לעבוד ולהשתעבד עד סוף ימי חייה.
לדעתי קצת מוגזם לצפות מאדם בן 21 שכנראה שלא למד ולא עבד ב"עבודה של גדולים" שתהיה לו דעה מוצקה בנוגע לדברים כמו "להשתעבד עד סוף ימיו".

אני חושב שאסטרטגיה יותר סבירה זה פשוט לחפש מישהי עם ראש פתוח, מודעות לכסף וללא נטיה לפזרנות, משם החיים כבר ייקחו אתכם לאן שייקחו.

דרך אגב, לא יודע אם זה ידוע לך אבל,

אנשים משתנים.

תכונה מסויימת של אדם בגיל 21, אני מבטיח לך שתשתנה בצורה כלשהיא. יענו אתה יכול למצוא בת זוג שעונה על כל הצק ליסט (דרישות) שלך, אבל עוד 10 שנים אני מבטיח לך שחלק מהתכונות יתהפכו.

בהנתן שמצאת בת זוג שעונה על כל הצק ליסט, אז כל שנה, כמו איזון של תיק, אני מציע לך לעבור על הצק ליסט, אם לא תקף. מייד להיפרד. :roll:

או כמאמר הגשש, לך לבלות זוג צעיר, תשאיר את הצק ליסטים לעבודה ולקניות בסופר.

אבל הסיכויים טובים יותר עם חולניקיות.
יש לי שני חברים שבתהליך גירושין עם חולניקיות וילדים. אחד מתגרש עכשיו ואשתו שעלתה מחו"ל צריכה להחליט אם להשאר כאן עם הילדים או לחזור להורים ולנטוש אותם.
השני חי ביבשת אחרת , צריך להחליט אם לחיות לבד במדינה רחוקה כדי לראות את הילד , או לחזור לארץ ולשכוח ממנו.
דילמות רציניות , לא חשבתי על זה כשהייתי בן 20.

יש לי שני חברים שבתהליך גירושין עם חולניקיות וילדים. אחד מתגרש עכשיו ואשתו שעלתה מחו"ל צריכה להחליט אם להשאר כאן עם הילדים או לחזור להורים ולנטוש אותם.
השני חי ביבשת אחרת , צריך להחליט אם לחיות לבד במדינה רחוקה כדי לראות את הילד , או לחזור לארץ ולשכוח ממנו.
דילמות רציניות , לא חשבתי על זה כשהייתי בן 20.
תראה, זה דבר מאוד אישי בסופו של יום...

להתגרש אפשר גם בישראל מישראלית, ו-arguably יותר גרוע אם יש את הרבנות בתוך התמונה. אתה באמת רוצה לומר לי שלא שמעת מעולם על סיפורי בלהות בגירושים של ישראלים שחיים בישראל...?

ספציפית, הבעיה העיקרית שאני רואה אצל חבריך זה לא הגירושים עצמם כמו זה שאחד הצדדים חי בארץ שהוא לא היה כל כך רוצה לגור בה. ואם יורשה לי לציין, האם לא סביר לחשוב שחוסר שביעות הרצון של אחד מהצדדים מזה שהוא חי בארץ רחוקה ולא מתאימה לו גם באיזשהו מקום תרם להתפרקות הנישואין...? רק נקודה לחשוב עליה.

אבל כשעוברים לחו״ל או מביאים מחו״ל מישהו/מישהי, צריך להיות מודע לזה שהצד שעובר עשוי להתגעגע ובמקרה של גירושים להיות עם דילמה אכזרית. זה עניין שכל אחד צריך לחשוב עליו עם עצמו - יש לך בכל מדינה גם אנשים שלא אוהבים לחיות בה והיו עוברים בשביל אהבה. דווקא בתקופה כמו 2023, שאנשים פה מתחת לכל עץ רענן מדברים על העברות כספים לחו״ל ואזרחויות זרות, הייתי מצפה שרווקי ישראל יהיו יותר פתוחים לאפשרויות אחרות.
מניסיוני זה בדיוק הפוך. הפערים בתרבות ובשפה מקשים מאוד, ואני מדבר על אירופאיות.
גם לי יש ניסיון ואני התרשמתי דווקא מאוד שונה. אבל זה אולי מצביע יותר על ״מידת הישראליות״ שבי, שיחסית נמוכה, מאשר על הנקודה שלך.

והוצאת את הדברים שלי לגמרי מהקשרם. אמרתי לפותח השרשור שהסיכויים שחולניקית תענה על הרשימה שלו גבוהה יותר כי מישהי בגילו כבר תהיה רחוק יותר בחיים.
אם כולם היו עובדים לפי צק-ליסט, המין האנושי היה נכחד.
השאלה היא האם אתה רוצה... או יותר נכון צריך להקים משפחה בכל מחיר. אני חושב שבשביל רווקים, התשובה היא בהחלט לא.
אני חושב בהחלט שיש מצב שבת הזוג שפותח השרשור היה רוצה להכיר עדיין לא ממש בתמונה לגילו, אבל מה שהוא רוצה נשמע לי גם סביר לחלוטין ובר השגה ככל שהוא פשוט יתקדם יותר בחיים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z בת זוג אמריקאית כנהנית בחשבון מיסים 4
C בת זוג נוסעת לחו"ל ותשתמש בכרטיס אשראי שעל שמי, זה בעייתי? צרכנות פיננסית 25
O הפעלת ביטוח נסיעות לחו"ל - אופן התייחסות חב' הביטוח לבן/בת זוג לצורך כיסוי הוצאות צרכנות פיננסית 3
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
unrealx מימון נדל"ן עם בת זוג נדל"ן 16
N האם כל פעם לפני שאתם עוברים לגור עם בן/בת זוג חדשים, אתם עורכים הסכם ממון? אוף טופיק 60
David בת זוג של אזרח אמריקאי - פתיחת חשבון השקעות ישראלי צרכנות פיננסית 3
J איך מוסיפים בת זוג לאינטראקטיב צרכנות פיננסית 5
S הפקדת כסף מהחתונה לקרן השתלמות של בת זוג עצמאית שוק ההון 5
N לצרף בת זוג לחשבון השקעות (שיקולים) שוק ההון 11
Y בת/בן זוג לא קואופרטיבי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 232
רוטב פיצה בת ים נדל"ן 1
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
א דירה להשקעה - בת ים או נתניה? נדל"ן 14
א האם להחליף ת״א 125 בת״א 35 בגלל עדכון המדדים הקרוב? שוק ההון 4
S איי.אפ.אפ, החברה השנייה בגודלה בת"א - תימחק מהמסחר שוק ההון 2
ר בת 25, מחפשת כיוונים תעסוקתיים יומני מסע אישיים 13
F ניוד חשבון בנק פרטי שלי מלאומי לחשבון שלי ושל בת הזוג בדיסקונט צרכנות פיננסית 7
מ רמלוד או בת ים- נדלן נדל"ן 27
N קרן פנסיה, קופת גמל או תיק השקעות לאשה בת 60 שמקבלת פנסיית נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
לואי וו השקעה של 100K בקופת גמל להשקעה לאישה בת 50 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
בצק עלים בת 38 נשואה עם ילדים, איך מתחילים? יומני מסע אישיים 45
ד אזרח ארה"ב - השקעה בת"א 125 שוק ההון 2
מ מדד תשומות במחיר למשתכן בת"א נדל"ן 6
ש בת ים "על הים" נדל"ן 13
V בת 22, המון התלבטויות בקשר לעתיד... יומני מסע אישיים 100
T מעורבות פיננסית נמוכה של בת הזוג אוף טופיק 63
grimble grumble עקיבה על סנופי בת"א - לייקסור מול בלאקרורק שוק ההון 58
klayhamn התלבטות לגבי דירה בת"א נדל"ן 105
D 2 או 3 חדרים בת"א נדל"ן 6
Michel בעלי דירות גג בת"א דורשים מהעירייה פיצוי של 100 מיליון שקל נדל"ן 1
bobby אמא בת 65 - איך משקיעים? שוק ההון 13
מ האם ניתן לפצל חוקית דירה בת״א בהסכמת השכנים נדל"ן 2
ב ימי קורונה - יומנה של בת העמק אוף טופיק 618
M הערכות ותחזיות לגבי רובעים 3-4/צפון ישן בת"א נדל"ן 36
ע בת 22 עם חלומות גדולים יומני מסע אישיים 21
N בת 18, מאיפה מתחילים? יומני מסע אישיים 66
Benjamin W טרנסג'נדרית בת 10 אוף טופיק 212
Adam Smith ניהול השקעות של בת הזוג צרכנות פיננסית 21
ח בת 25 עומדת להשתחרר מצהל יומני מסע אישיים 27
ל חוף מומלץ בת"א אוף טופיק 56
C מה ההבדל בין CSPX שנסחרת בניו-יורק לבין זו שנסחרת בת"א? שוק ההון 51
ה מתי מתחילים לחיות כמו מליונרים? (דיור בת"א) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
O בת 64 לקראת פרישה, אופטימיזציה של מוצרי חסכון/השקעה שוק ההון 12
קירכהוף מיטב דש טרייד -וול סטריט vs מסחר בת"א שוק ההון 16
H קניית רכב פעם ראשונה למשפחה בת 5 נפשות צרכנות פיננסית 14
YuriFink לא יכול לפחות חשבון עקב אזרחות אמריקאית של בת הזוג. מה עושים? צרכנות פיננסית 13
Z לאן בורחים הדיבידנדים בת. סל קסם S&P500? שוק ההון 37
c881 אמ:לק בת 18,עובדת מכיתה ג', חסכון של 85,000$ אוף טופיק 39
O בת גלים - שכונה לסולידים? אוף טופיק 40

נושאים דומים

Back
למעלה