• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה, קופת גמל או תיק השקעות לאשה בת 60 שמקבלת פנסיית נכות

Neta Li

משתמש רשום
דירוג
2
שלום
אני בת 60. לאחרונה קיבלתי 100 אחוז נכות מקרן הפנסיה. אני מבינה שהנכות תשולם לי עד גיל הפרישה (64), ולאחר מכן אקבל קצבה מהסכום שצברתי בקרן.
יש לי כמה שאלות שנוגעות בעיקר לאלטרנטיבות ההפקדה עד גיל הפרישה. אציין שכל ההפקדות אני אמשוך כקצבה (צבירה לא גדולה, לא מאפשרת משיכה הונית). כך שהמטרה היא ליצור סכום כמה שיותר גדול למשיכה כקצבה חודשית בעוד 4 שנים.
1) האם אני מבינה נכון, שכאשר אני מקבלת 100% נכות (וקרן הפנסיה מפקידה עבורי לקרן), אין לי סיבה להמשיך להפקיד לקרן הפנסיה בצורה עצמאית (הריי הסיבה העיקרית להפדיק לקרן פנסיה היא המרכיב הביטוחי לו אני כרגע לא זקוקה כי אני מקבלת נכות)?
2) אני מפקידה לקרן השתלמות (עצמאית) עד לתקרה המותרת, אך יכולה להפקיד עוד כ2000 שח לאפיקים אחרים. השאלה האם כדאי לי להמשיך להפקיד לקרן הפנסיה או עדיף להפקיד לקופת גמל? (שוב, להבנתי אין לי סיבה להמשיך להפקיד לקרן פנסיה, כי אני כבר מקבלת נכות 100%, אך בבקשה תקנו אותי אם אני טועה).
3) יש לי סכום לא גדול של כ50א אלף שנצבה בקרן פנסיה כללית לא מבוטחת (עקב הפקדות יתר בשנים שעברו) - האם כדאי להעביר את הכסף הזה לקופת גמל בה דמי הניהול נמוכים יותר? היום יש לי קופת גמל עם דמי ניהול של 0.8%, ודמי ניהול בקרן פנסיה הם 2% ו0.25%. האם כדאי להעביר גם את היתרה בקרן הפסניה המקיפה לקופת גמל וכך לחסוך בדמי ניהול שבקופת גמל נמוכים יותר?
4) האם תיק השקעות יכול להיות אלטרנטיבה לקופת הגמל? אני מבינה שהמס בגילי הוא נמוך יותר.
5) בשורה התחתונה: איך הכי כדאי לנצל את 4 שנים שנותרו לי עד הפרישה, לצבור כמה שיותר כסף לקצבה, ולא לשלם דמי ביטוח אובדן כושר עבודה מיותרים, כאשר יש לי יכולת להפקיד כל חודש 2000 שח?
תודה רבה

אני מקפיצה ומבקשת מאוד להתייחס.
תודה רבה

הייתי הולך ליועץ פנסיוני עצמאי ומשלם לו כסף תמורת הייעוץ. כל החלטה פה עשויה להיות בשווי עשרות אלפי שקלים.

תגובה חלקית לחלק מהמקומות:

1) האם אני מבינה נכון, שכאשר אני מקבלת 100% נכות (וקרן הפנסיה מפקידה עבורי לקרן), אין לי סיבה להמשיך להפקיד לקרן הפנסיה בצורה עצמאית (הריי הסיבה העיקרית להפדיק לקרן פנסיה היא המרכיב הביטוחי לו אני כרגע לא זקוקה כי אני מקבלת נכות)?
השאלה היא האם קרן הפנסיה מכילה שחרור מהפקדות. אם זה המצב, אין הגיון להפקיד עצמאית לטובת ביטוח, כן יש הגיון אם את רוצה להגדיל קצבה.

2) אני מפקידה לקרן השתלמות (עצמאית) עד לתקרה המותרת, אך יכולה להפקיד עוד כ2000 שח לאפיקים אחרים. השאלה האם כדאי לי להמשיך להפקיד לקרן הפנסיה או עדיף להפקיד לקופת גמל? (שוב, להבנתי אין לי סיבה להמשיך להפקיד לקרן פנסיה, כי אני כבר מקבלת נכות 100%, אך בבקשה תקנו אותי אם אני טועה).
מה מטרת הכספים? הגדלת קצבה?

3) יש לי סכום לא גדול של כ50א אלף שנצבה בקרן פנסיה כללית לא מבוטחת (עקב הפקדות יתר בשנים שעברו) - האם כדאי להעביר את הכסף הזה לקופת גמל בה דמי הניהול נמוכים יותר? היום יש לי קופת גמל עם דמי ניהול של 0.8%, ודמי ניהול בקרן פנסיה הם 2% ו0.25%. האם כדאי להעביר גם את היתרה בקרן הפסניה המקיפה לקופת גמל וכך לחסוך בדמי ניהול שבקופת גמל נמוכים יותר
דמי הניהול שלך הם שחיטה. שום סיבה לשלם יותר מדמי הניהול של קרן ברירת מחדל. זה כנראה הדבר הכי חשוב לטפל בו.

4) האם תיק השקעות יכול להיות אלטרנטיבה לקופת הגמל? אני מבינה שהמס בגילי הוא נמוך יותר
כן, אבל זה לא מכשיר משלם קצבה.

5) בשורה התחתונה: איך הכי כדאי לנצל את 4 שנים שנותרו לי עד הפרישה, לצבור כמה שיותר כסף לקצבה, ולא לשלם דמי ביטוח אובדן כושר עבודה מיותרים, כאשר יש לי יכולת להפקיד כל חודש 2000 שח?
מכיוון שאת כבר במצב נכות, וכנראה שביטוח שארים או אובדן כושר עבודה כבר לא רלוונטי, הייתי מוותר על קרן פנסיה. הסיבה היא חוסר הצורך בביטוחים הכלולים.

הייתי מתמקד בקופת גמל שהיא כלי חסכון בלבד, בלי ביטוח. מצד שני, קופת גמל לא משלמת קצבה, אז תצטרכי לנייד לקרן פנסיה או לביטוח מנהלים בהמשך אם תרצי קצבה.

אם את מוכנה לנהל תיק עצמאי לטווח ארוך כנראה שזה יהיה הכי יעיל, אבל אין קצבה אוטומטית, צריך לנהל את הרכישות והמכירות.

מקווה שזה יעזור לך.

הייתי הולך ליועץ פנסיוני עצמאי ומשלם לו כסף תמורת הייעוץ. כל החלטה פה עשויה להיות בשווי עשרות אלפי שקלים.
האם תוכל להמליץ על יועץ? אני שוקלת לפנות.
תגובה חלקית לחלק מהמקומות:

השאלה היא האם קרן הפנסיה מכילה שחרור מהפקדות. אם זה המצב, אין הגיון להפקיד עצמאית לטובת ביטוח, כן יש הגיון אם את רוצה להגדיל קצבה.
כן, קרן הפנסיה מכילה שחרור מהפקדות. הם מפקידים עבורי סכום כלשהו כל חודש. אני לא מפקידה כלום. אני רוצה להגדיל קצבה, נכון.
מה מטרת הכספים? הגדלת קצבה?
כן, המטרה היא רק להגדיל את הקצבה.
דמי הניהול שלך הם שחיטה. שום סיבה לשלם יותר מדמי הניהול של קרן ברירת מחדל. זה כנראה הדבר הכי חשוב לטפל בו.
תודה רבה. אני אדבר ואתמקח עם הקרן.
כן, אבל זה לא מכשיר משלם קצבה.

מכיוון שאת כבר במצב נכות, וכנראה שביטוח שארים או אובדן כושר עבודה כבר לא רלוונטי, הייתי מוותר על קרן פנסיה. הסיבה היא חוסר הצורך בביטוחים הכלולים.
כן, זה מה שאני חשבתי. אשאיר רק קפ"ג.
הייתי מתמקד בקופת גמל שהיא כלי חסכון בלבד, בלי ביטוח. מצד שני, קופת גמל לא משלמת קצבה, אז תצטרכי לנייד לקרן פנסיה או לביטוח מנהלים בהמשך אם תרצי קצבה.
האם זה בעייתי לנייד קפ"ג לקרן משלמת? למה זה בעייתי בעצם?
אם את מוכנה לנהל תיק עצמאי לטווח ארוך כנראה שזה יהיה הכי יעיל, אבל אין קצבה אוטומטית, צריך לנהל את הרכישות והמכירות.
אם אני מפקידה לקפ"ג, האם הם לא מנהלים את זה עבורי? יש לי עכשיו קפ"ג (בזמנו פתחתי כהשלמה לקרן הפנסיה, אף פעם לא ניהלתי את זה עצמאית. פשוט בחרתי מסלול כללי והפקדתי בהוראת קבע.
מקווה שזה יעזור לך.
כן, מאוד. תודה רבה.

האם תוכל להמליץ על יועץ? אני שוקלת לפנות.
אני לא יכול להמליץ מניסיון אישי. אני כן יודע ש @נדב שבת העמק הזכירה בתגובה פה הוא קוסם בתחומו. הוא כותב פה באתר לעיתים.

זה האתר שלו https://pensuni.com/?page_id=7283

האם זה בעייתי לנייד קפ"ג לקרן משלמת? למה זה בעייתי בעצם
זה לא בעייתי, פשוט עוד תהליך שצריך לעבור, עוד ביורוקרטיה, עוד התמקחות.

אם אני מפקידה לקפ"ג, האם הם לא מנהלים את זה עבורי
הם כן. מה שהצעתי בנקודה הזו הוא תיק עצמאי בבית השקעות, לא תיק פנסיוני. לא בטוח שזה רלוונטי בהנתן שאת פשוט רוצה קצבה.

בכל אופן, אחזור על ההמלצה לדבר עם יועץ בלתי תלוי ולהציג לו את כל התמונה, ולפעול על פי עצתו ולא על פי עצה של אדם רנדומלי באינטרנט.

תודה רבה. אני לא רואה איך אפשר לרשום לו הודעה בפרטי. יש אפשרות כזאת?
@נדב
את צריכה להגיע לארבעים הודעות בפורום לפני שאת יכולה לכתוב בפרטי למישהו. אבל הוא כן יכול לכתוב לך בפרטי.
מצד שני, אם את לא רוצה לחכות עד שהוא ייכנס לכאן, את יכולה לפנות אליו דרך האתר שלו שלינקקתי בתגובה הקודמת שלי.

אני בת 60. לאחרונה קיבלתי 100 אחוז נכות מקרן הפנסיה. אני מבינה שהנכות תשולם לי עד גיל הפרישה (64), ולאחר מכן אקבל קצבה מהסכום שצברתי בקרן.
הקרן תשלם עד לתום הנכות או עד לגיל תום הביטוח. את יכולה לראות בדוח השנתי שלך מה גיל תום הביטוח (במקרה הטוב זה יהיה 67)
נכון, בעיקרון אם תפקידי באופן עצמאי הכסף הזה אמור לעבור לקרן המשלימה ולא לקרן המקיפה שלך.
אם את רוצה להגדיל חיסכון לפרישה, מבלי להיכנס לייעוץ, את יכולה להפקיד את הכספים לקופת גמל להשקעה ובעתיד להמיר את הכספים לקצבה נוספת או למשוך חד פעמי.
האם כדאי להעביר גם את היתרה בקרן הפסניה המקיפה לקופת גמל וכך לחסוך בדמי ניהול שבקופת גמל נמוכים יותר?
את לא יכולה להעביר כספים מקרן הפנסיה המקיפה לקופת גמל כאשר את זכאית לקצבת נכות מקרן הפנסיה
4) האם תיק השקעות יכול להיות אלטרנטיבה לקופת הגמל? אני מבינה שהמס בגילי הוא נמוך יותר
לא יעוץ- תיק השקעות יכל להוות אלטרנטיבה לחיסכון בקופת גמל להשקעה. אבל זה תלוי בעיקר בייכולת ובידע שלך לתחזק תיק כזה

[אוף טופיק]
תודה רבה. אני לא רואה איך אפשר לרשום לו הודעה בפרטי. יש אפשרות כזאת?
אין לך וותק. שימוש במסרים לאחר 40 תגובות בפורום.
חוצמזה, זה פרום פתוח אז למה לשלוח בפרטי כאשר שאר חברי הפורום רוצים להיות שותפים בדיון?

הקרן תשלם עד לתום הנכות או עד לגיל תום הביטוח. את יכולה לראות בדוח השנתי שלך מה גיל תום הביטוח (במקרה הטוב זה יהיה 67)
קודם כל תודה רבה נדב! במקרה שלי זה 64.
נכון, בעיקרון אם תפקידי באופן עצמאי הכסף הזה אמור לעבור לקרן המשלימה ולא לקרן המקיפה שלך.
זה בדיוק מה שקרה. לכן הפסקתי להפקיד לקרן הפנסיה בכלל. אין טעם.
אם את רוצה להגדיל חיסכון לפרישה, מבלי להיכנס לייעוץ, את יכולה להפקיד את הכספים לקופת גמל להשקעה ובעתיד להמיר את הכספים לקצבה נוספת או למשוך חד פעמי.
יש לי קופת גמל רגילה. במה היא שונה מקופת גמל להשקעה? דמי ניהול? אפיקי השקעה? מה דמי הניהול שאני אמורה לשאוף אליהן בקופת גמל להשקה בהנחה שאני לא הלקוחה הכי אטרקטיבית? (אפקיד במשך 4 שנים 2000 שח בחודש)
היום אני משלמת דמי ניהול על קופת גמל רגילה 0.8%. זה יקר?
את לא יכולה להעביר כספים מקרן הפנסיה המקיפה לקופת גמל כאשר את זכאית לקצבת נכות מקרן הפנסיה
הבנתי. ואם נצבר סכום כלשהו בקרן פנסיה משלימה, אותו אני יכולה לנייד לקופת גמל? האם זה כדאי? דמי ניהול שלי 2% ו0.2%. האם ניתן לקבל בקופת גמל דמי ניהול נמוכים יותר? וגם אם אני מעבירה, זה יהיה לקופת גמל רגילה, לא לקופת גמל לשקעה? או שאני יכול לנייד מקרן פנסיה משלימה גם לקופ"ג להשקעה?
לא יעוץ- תיק השקעות יכל להוות אלטרנטיבה לחיסכון בקופת גמל להשקעה. אבל זה תלוי בעיקר בייכולת ובידע שלך לתחזק תיק כזה
אין לי יכולת כזאת. לכן אני נוטה לקופ"ג להשקעה. תודה רבה נדב.

[אוף טופיק]

אין לך וותק. שימוש במסרים לאחר 40 תגובות בפורום.
חוצמזה, זה פרום פתוח אז למה לשלוח בפרטי כאשר שאר חברי הפורום רוצים להיות שותפים בדיון?
הכוונה שלי הייתה לפנות ליעוץ פרטי, כפי שהומלץ לי בהודעות כאן. לכן חשבתי ליצור איתו קשר.

יש לי קופת גמל רגילה. במה היא שונה מקופת גמל להשקעה? דמי ניהול? אפיקי השקעה? מה דמי הניהול שאני אמורה לשאוף אליהן בקופת גמל להשקה בהנחה שאני לא הלקוחה הכי אטרקטיבית? (אפקיד במשך 4 שנים 2000 שח בחודש)
היום אני משלמת דמי ניהול על קופת גמל רגילה 0.8%. זה יקר?
קופת גמל להשקעה היא נזילה ותאפשר לך להחליט בעתיד האם להמיר את הכסף הזה לקצבה או למשוך כסכום חד פעמי. בנוסף, החיסכון בגמל להשקעה יקנה לך קצבה פטורה ממס.
הבנתי. ואם נצבר סכום כלשהו בקרן פנסיה משלימה, אותו אני יכולה לנייד לקופת גמל? האם זה כדאי? דמי ניהול שלי 2% ו0.2%. האם ניתן לקבל בקופת גמל דמי ניהול נמוכים יותר? וגם אם אני מעבירה, זה יהיה לקופת גמל רגילה, לא לקופת גמל לשקעה? או שאני יכול לנייד מקרן פנסיה משלימה גם לקופ"ג להשקעה?
בדרך כלל בקופת גמל דמי הניהול יהיו גבוהים יותר מאשר בקרן פנסיה משלימה. היתרון בניוד לקופת גמל הוא במקרה של מוות. הניוד מקרן משלימה מתבצע אל קופת גמל "רגילה". לא ניתן לנייד אל קופת גמל להשקעה.

קופת גמל להשקעה היא נזילה ותאפשר לך להחליט בעתיד האם להמיר את הכסף הזה לקצבה או למשוך כסכום חד פעמי. בנוסף, החיסכון בגמל להשקעה יקנה לך קצבה פטורה ממס.

בדרך כלל בקופת גמל דמי הניהול יהיו גבוהים יותר מאשר בקרן פנסיה משלימה. היתרון בניוד לקופת גמל הוא במקרה של מוות. הניוד מקרן משלימה מתבצע אל קופת גמל "רגילה". לא ניתן לנייד אל קופת גמל להשקעה.
תודה רבה נדב! זה הרבה יותר ברור לי עכשיו. שאלה קצרה נוספת, אם אפשר, מתנצלת שיש לי הרבה שאלות.
כאשר אגיע לגיל הפרישה, אני עלולה לקבל השלמת הכנסה לקצבת הזקנה מביטוח הלאומי. אך התקנון אומר שאני לא יכולה לקבל פנסיה מעל סכום מסויים (לדעתי זה 1500, אבל זה לא חשוב לשאלתי). האם קצבה שאקבל מקופת הגמל להשקעה תחשב מבחינת הביטוח הלאומי כ"פנסיה"? או שזה לא ייספר כתוספת למה שאקבל מקרן הפנסיה? תודה רבה ושבת שלום.

תודה רבה נדב! זה הרבה יותר ברור לי עכשיו. שאלה קצרה נוספת, אם אפשר, מתנצלת שיש לי הרבה שאלות.
כאשר אגיע לגיל הפרישה, אני עלולה לקבל השלמת הכנסה לקצבת הזקנה מביטוח הלאומי. אך התקנון אומר שאני לא יכולה לקבל פנסיה מעל סכום מסויים (לדעתי זה 1500, אבל זה לא חשוב לשאלתי). האם קצבה שאקבל מקופת הגמל להשקעה תחשב מבחינת הביטוח הלאומי כ"פנסיה"? או שזה לא ייספר כתוספת למה שאקבל מקרן הפנסיה? תודה רבה ושבת שלום.
בין הקריטיונים (כיום) לקבלת השלמת הכנסה הם קצבה מתחת לגובה מסויים, חיסכון מתחת לגובה מסויים, רכב וכד'

במידה שתגדילי את הקצבה היא עשויה למנוע ממך את הזכאות להבטחת הכנסה.

להבנתי הממשלה הנוכחית רצתה לשנות את מודל קצבאות הזקנה, אני הייתי משתדל לא להסתמך על קצבאות המדינה ומנסה לראות איך אני יוצר לעצמי את החיסכון / קצבה המתאימה לצרכי בפרישה.

כל השאר יהיה בונוס

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B קרן השתלמות - IRA בדמי ניהול של 0.35% או עוקב S&P ב-0.18% + קופת גמל מול פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B קופת גמל vs קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M קרן פנסיה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M קרן פנסיה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B קופת גמל מול קרן פנסיה כללית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
אחד שתוהה הרבה חייל משוחרר- תיק השקעות אישי/ קרן פנסיה/ קופת גמל?! שוק ההון 3
Y ניוד קה"ש נזילה | קופת גמל מפעלית | התמקחות קרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
M קופת גמל לעצמאי / קרן פנסיה - הטבות מס מיסים 0
unrealx השלכות קופת גמל מול קרן פנסיה צרכנות פיננסית 1
N כמה שאלות: קרן פנסיה קופת גמל וקרן השתלמות צרכנות פיננסית 0
A מספר שאלות לגבי קרן פנסיה\קופת גמל צרכנות פיננסית 2
O השוואה בין קופת גמל IRA או קרן פנסיה - לא מה שציפיתי צרכנות פיננסית 6
B פנסיה, קרן השתלמות, קופת גמל, איפה להשקיע כסף פנוי צרכנות פיננסית 10
G קרן פנסיה מול קופת גמל צרכנות פיננסית 31
M קרן פנסיה משלימה או קופת גמל צרכנות פיננסית 0
י קרן פנסיה או קופת גמל צרכנות פיננסית 9
א קרן פנסיה סולידית הלכתית VS קופת גמל צרכנות פיננסית 44
C גיל משיכת קופת גמל לעומת קרן פנסיה צרכנות פיננסית 1
josie קופת גמל ira לעומת קרן פנסיה ברירת מחדל. שוק ההון 0
גרושבליגרוש קרן פנסיה מול קופת גמל game changer צרכנות פיננסית 57
י קרן פנסיה משלימה vs.‎ קופת גמל צרכנות פיננסית 4
L קרן פנסיה לצד קופת גמל - שאלה כללית שוק ההון 88
עומר שילוב מעניין של קרן פנסיה עם קופת גמל? צרכנות פיננסית 177
B פדיון מוקדם של קרן פנסיה/קופת גמל צרכנות פיננסית 7
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back