• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בחירת כיוון לאחר תואר ראשון

• פותח הנושא Lag
  • פורסם בתאריך

Lag

משתמש רגיל
דירוג
33
שלום לכל הסולידים (וגם לאילו שפחות)
אני עתודאי בתחילת השירות הצבאי שלי עם תואר לכלכלה ומנהל עסקים.

יש לי עוד כמעט 6 שנים בצבא, אבל לבסוף היעד שלי ברור ומבחינתי אני יוצא למגזר הפרטי בסיום השירות ולא מאריך אותו (לא מסיבות כספיות, אני פשוט לא סובל את אי היעילות של המערכת.. כלכלן נו)

אני מרגיש חוסר וודאות גדול ואני מפחד להגיע ״לא מוכן״ לשוק העבודה, במיוחד שההשכלה שלי היא יחסית כללית ולא מבטיחה מקצוע שיכניס לי את הסכומים שאני רוצה בכדי להגיע לעצמאות כלכלית בזמן שהגדרתי לעצמי.

במהלך התואר נמשכתי לעבודה עם סטטיסטיקה וניתוח נתונים, נהניתי מניסיון קצר בתכנות (אם אפשר כך לקרוא לקורסי תכנות בכלכלה) ולשם ארצה לקחת את התעסוקה שלי בעתיד.

עולם התכנות וניתוח הנתונים מעבר לכך, הוא זר לי, ואשמח להכוונתכם בנושא.
יש כל כך הרבה תפקידים ותחומים הקשורים לנושא, איך אצליח לבחור במה להתמקד?

איזה קורסים עליי לקחת ללימוד עצמי והאם קורסים פשוטים באנגלית שיש ביודמי ובcoursea מספיקים?

לבעלי ניסיון צבאי ,האם יש לי צ׳אנס לקבל תפקיד שני שהוא יותר טכנולוגי ולאו דווקא ניהול תקציבים/שכר ושאר התפקידים של המערך הכלכלי בצבא?

בנוסף אני מתלבט כמובן לגבי תואר שני , אשמח להמלצותיכם בנושא.

תודה רבה ושיהיה שבוע מקסים לכולם

יש הרבה תפקידים ותחומים בנושא, וב99% אחוז מהם מחפשים אנשים מאוד חדים בכישורים ספציפיים שלא משתנים הרבה (מתמטיקה, סטטיסטיקה, תיכנות וכו')

פשוט תשקיע ותלמד כמה שאתה יכול ותנסה לעשות דברים שמעניינים אותך.
לתת לך 2 קורסים ספציפיים לא ימלא לך 6 שנים עכשיו.

הקורסים בcoursera הם בהחלט אחלה התחלה, ובהחלט לא הסוף.

יש הרבה תפקידים ותחומים בנושא, וב99% אחוז מהם מחפשים אנשים מאוד חדים בכישורים ספציפיים שלא משתנים הרבה (מתמטיקה, סטטיסטיקה, תיכנות וכו')

פשוט תשקיע ותלמד כמה שאתה יכול ותנסה לעשות דברים שמעניינים אותך.
לתת לך 2 קורסים ספציפיים לא ימלא לך 6 שנים עכשיו.

הקורסים בcoursera הם בהחלט אחלה התחלה, ובהחלט לא הסוף.
העניין הוא שאני רוצה לבחור תחום צר מסוים ולהתמקצע בו לבד, ללמוד 100 קורסים של כל שפת תכנות או פיתוח אתרים לא יעזור לי

יש כל כך הרבה תפקידים ותחומים הקשורים לנושא, איך אצליח לבחור במה להתמקד?
תתנסה בדברים, תמצא משהו ספציפי שמעניין אותך קצת, ותלמד עליו.
אתה רוצה שנבחר לך תחום עיסוק? לא ברור מה אתה שואל.

אתה רוצה ללמוד על כלים תיכנותיים לניתוח נתונים? זה תחום רחב, לא תחום צר. 2 קורסים בקורסרה לא יעשו אותך מקצוען בתחום.
ממליץ כן להתחיל ללמוד אותו לראות אם אתה מתחבר.

בגדול זה לגלות נתונים סטטיסטיים על מידע. ממליץ להתחיל מללמוד פייתון וספריות שקשורות לניתוח נתונים (תעשה גוגל)

תתנסה בדברים, תמצא משהו ספציפי שמעניין אותך קצת, ותלמד עליו.
אתה רוצה שנבחר לך תחום עיסוק? לא ברור מה אתה שואל.

אתה רוצה ללמוד על כלים תיכנותיים לניתוח נתונים? זה תחום רחב, לא תחום צר. 2 קורסים בקורסרה לא יעשו אותך מקצוען בתחום.
ממליץ כן להתחיל ללמוד אותו לראות אם אתה מתחבר.

בגדול זה לגלות נתונים סטטיסטיים על מידע. ממליץ להתחיל מללמוד פייתון וספריות שקשורות לניתוח נתונים (תעשה גוגל)
מצטער אם לא הייתי ברור וזה הרושם שיצא, אני לא מבקש שיבחרו עבורי אלא שייעצו לי באילו כלים כדאי לי להשתמש בשביל להתכוון בכיוון הנכון, אתה אומר פשוט לנסות ולזרום עם מה שאני אוהב, מקבל את זה

מצטער אם לא הייתי ברור וזה הרושם שיצא, אני לא מבקש שיבחרו עבורי אלא שייעצו לי באילו כלים כדאי לי להשתמש בשביל להתכוון בכיוון הנכון, אתה אומר פשוט לנסות ולזרום עם מה שאני אוהב, מקבל את זה
לזרום עם מה שאתה אוהב זה עצה כללית מעולה, אבל בקלות אם תכתוב
What to learn for data science 2022
בגוגל, תמצא את כל מה שאתה מחפש. אני אישית אוהב ללמוד מספרות, ולא מסרטונים.

התחום הוא מאוד חם היום, ובדרכ זה אומר שהכלים שמשתמשים בהם ישתדרגו עם הזמן.
בתחום שלי (פיתוח תוכנה), זה גם קורה כל כמה שנים, אבל מי שכבר נמצא בתחום, ומכיר את הקונספטים והתיאוריה (שלא משתנים לעיתים דחופות), משלים את הפער בידע של הכלים האחרים בסדר גודל של כמה ימים.
אז אני ממליץ לנסות להשקיע בקונספטים ולנסות לגבש תיאוריה חזקה (כמובן בעזרת הכלים שאתה מוצא), כי זה ישאר איתך עוד 6 שנים.
לעומת זאת אם תהיה תותח ב-R, ואף אחד כבר לא ישתמש בזה עוד 6 שנים, אז באסה.
מצד שני להיות תותח בR זה שם קוד לזה שאתה מבין את הקונספטים והתיאוריה טוב ויודע לממש בשפה הזו, אז להחליף שפה גם יהיה בסדר.

נשמע לי שאתה תסתדר. ממליץ גם להצטרף לקבוצות אינטרנטיות בתחום שהחלטת ללמוד, כדי ללמוד מאנשים אחרים, ולהיות בקיא בטרנדים.

לזרום עם מה שאתה אוהב זה עצה כללית מעולה, אבל בקלות אם תכתוב
What to learn for data science 2022
בגוגל, תמצא את כל מה שאתה מחפש. אני אישית אוהב ללמוד מספרות, ולא מסרטונים.

התחום הוא מאוד חם היום, ובדרכ זה אומר שהכלים שמשתמשים בהם ישתדרגו עם הזמן.
בתחום שלי (פיתוח תוכנה), זה גם קורה כל כמה שנים, אבל מי שכבר נמצא בתחום, ומכיר את הקונספטים והתיאוריה (שלא משתנים לעיתים דחופות), משלים את הפער בידע של הכלים האחרים בסדר גודל של כמה ימים.
אז אני ממליץ לנסות להשקיע בקונספטים ולנסות לגבש תיאוריה חזקה (כמובן בעזרת הכלים שאתה מוצא), כי זה ישאר איתך עוד 6 שנים.
לעומת זאת אם תהיה תותח ב-R, ואף אחד כבר לא ישתמש בזה עוד 6 שנים, אז באסה.
מצד שני להיות תותח בR זה שם קוד לזה שאתה מבין את הקונספטים והתיאוריה טוב ויודע לממש בשפה הזו, אז להחליף שפה גם יהיה בסדר.

נשמע לי שאתה תסתדר. ממליץ גם להצטרף לקבוצות אינטרנטיות בתחום שהחלטת ללמוד, כדי ללמוד מאנשים אחרים, ולהיות בקיא בטרנדים.
תודה רבה מלך
עזרת לי מאוד

עולם התכנות וניתוח הנתונים מעבר לכך, הוא זר לי,
לבעלי ניסיון צבאי ,האם יש לי צ׳אנס לקבל תפקיד שני שהוא יותר טכנולוגי ולאו דווקא ניהול תקציבים/שכר ושאר התפקידים של המערך הכלכלי בצבא?
אני לא מכיר את החלק הזה בצבא אבל יכול להגיד שהרבה אנשים הצליחו לעבור מתפקידי מחקר לתפקידים טכנולוגיים, או מגדודים לתפקיד קמן, לתפקידי מודיעין. בקיצור המערכת הצבאית לא ממש הגיונית כמו שאתה יודע, אז ממליץ לך לנסות.

מה שאתה יכול להתחיל בו עכשיו זה ללמוד BI, וכבר בתפקידך הנוכחי לשלב BI בדוחות שאתה בכל מקרה עובד עליהם, זה גם יכול לשפר את התוצרים שאתה מפיק, וגם התחלה טובה בתחום ניתוח הנתונים. אני יודע שיש בצהל נט Power BI.

יכול לחפש ביוטיוב את:
"alex the analyst"
יש לו סרטונים טובים שמסבירים על התפקידים השונים בתחום ניתוח הנתונים.

באופן כללי, לדעתי עדיף להתחיל בכלים הפשוטים יותר כמו BI, SQL, לפני שנכנסים לתכנות בpython/R, כי זאת דרך יותר הגיונית לבנות את הידע, והיא תאפשר לך להגיע לתוצרים מהר יותר כדי ליצור מעגל משוב חיובי של למידה.

אני לא מכיר את החלק הזה בצבא אבל יכול להגיד שהרבה אנשים הצליחו לעבור מתפקידי מחקר לתפקידים טכנולוגיים, או מגדודים לתפקיד קמן, לתפקידי מודיעין. בקיצור המערכת הצבאית לא ממש הגיונית כמו שאתה יודע, אז ממליץ לך לנסות.

מה שאתה יכול להתחיל בו עכשיו זה ללמוד BI, וכבר בתפקידך הנוכחי לשלב BI בדוחות שאתה בכל מקרה עובד עליהם, זה גם יכול לשפר את התוצרים שאתה מפיק, וגם התחלה טובה בתחום ניתוח הנתונים. אני יודע שיש בצהל נט Power BI.

יכול לחפש ביוטיוב את:
"alex the analyst"
יש לו סרטונים טובים שמסבירים על התפקידים השונים בתחום ניתוח הנתונים.

באופן כללי, לדעתי עדיף להתחיל בכלים הפשוטים יותר כמו BI, SQL, לפני שנכנסים לתכנות בpython/R, כי זאת דרך יותר הגיונית לבנות את הידע, והיא תאפשר לך להגיע לתוצרים מהר יותר כדי ליצור מעגל משוב חיובי של למידה.
תודה!
אני בנתיים מרחרח ומנסה לחפש אנשים שנמצאים בתפקידים כאלה בצבא ובמיוחד כאלו שהיו במקום שאני נמצא בו עכשיו.
לקחתי גם קורס פייתון בסיסי על חשבון הצבא שהוא גם נחשב לגמו"ש (למרות שבתכלס עדיף ללמוד לבד מבחינת רמת הלימוד)
לגבי הטיפ של BI , טיפ מעולה! זה גם מתקשר לעבודה שלי בצורה כזו או אחרת ככה שזה מצוין.

תודה רבה מעריך

• אהבתי
Reactions: Lag
אם אני מבין נכון, יש לך עוד שש שנים בצבא לפני שאתה יוצא לשוק הפרטי. הדרישות בשוק הפרטי ישתנו עוד חמישים פעם עד אז.
כשאני סיימתי תואר ראשון בכלכלה לפני שש שנים היה אפשר למצוא משרות אנליסט עם ידע באקסל וזהו. היום בלי SQL במינימום, ולמשרות יותר מתגמלות גם פייתון, אין לך מה לחפש משרות אנליסט. אני מציע לך להתרכז בשירות מועיל ומשמעותי, להפיק ממנו מה שאתה יכול בתחום הכלכלי, ללמוד ולהתפתח בשש שנים האלה. שנה לפני השחרור תתחיל לברר מה קורה בחוץ ותתאים את היכולות שלך - זה די והותר זמן לצבור מיומנות בכתיבת קוד (בלך תדע איזו שפה, אולי עד אז ידרשו ג'וליה מכולנו), אנליזה של נתונים וכו'.

אם תראה שבקבע תנאי השירות שלך מאפשרים, תשקול גם ללמוד תוך כדי. יש תואר שני חדש במדע הנתונים בעברית שדורש קצת השלמות מבוגרי כלכלה אבל הוא כנראה שווה את המאמץ, אם זה באמת הכיוון שלך.

הרבה דברים יכולים להשתנות בשש שנים. לא רק השוק והדרישות שלו, אלא גם הרצונות שלך. מה שאתה חושב שבטוח תרצה בעוד שש שנים לא בהכרח יהיה נכון. תהנה מהמסע ותעצור להריח את הפרחים.

אם אני מבין נכון, יש לך עוד שש שנים בצבא לפני שאתה יוצא לשוק הפרטי. הדרישות בשוק הפרטי ישתנו עוד חמישים פעם עד אז.
כשאני סיימתי תואר ראשון בכלכלה לפני שש שנים היה אפשר למצוא משרות אנליסט עם ידע באקסל וזהו. היום בלי SQL במינימום, ולמשרות יותר מתגמלות גם פייתון, אין לך מה לחפש משרות אנליסט. אני מציע לך להתרכז בשירות מועיל ומשמעותי, להפיק ממנו מה שאתה יכול בתחום הכלכלי, ללמוד ולהתפתח בשש שנים האלה. שנה לפני השחרור תתחיל לברר מה קורה בחוץ ותתאים את היכולות שלך - זה די והותר זמן לצבור מיומנות בכתיבת קוד (בלך תדע איזו שפה, אולי עד אז ידרשו ג'וליה מכולנו), אנליזה של נתונים וכו'.

אם תראה שבקבע תנאי השירות שלך מאפשרים, תשקול גם ללמוד תוך כדי. יש תואר שני חדש במדע הנתונים בעברית שדורש קצת השלמות מבוגרי כלכלה אבל הוא כנראה שווה את המאמץ, אם זה באמת הכיוון שלך.

הרבה דברים יכולים להשתנות בשש שנים. לא רק השוק והדרישות שלו, אלא גם הרצונות שלך. מה שאתה חושב שבטוח תרצה בעוד שש שנים לא בהכרח יהיה נכון. תהנה מהמסע ותעצור להריח את הפרחים.
תודה רבה! טיפ מעולה

שנה לפני השחרור תתחיל לברר מה קורה בחוץ ותתאים את היכולות שלך - זה די והותר זמן לצבור מיומנות בכתיבת קוד (בלך תדע איזו שפה, אולי עד אז ידרשו ג'וליה מכולנו), אנליזה של נתונים וכו'.
ממש לא מסכים עם האמירה, אלו מיומנויות שלוקח זמן ללמוד, הטכנולוגיות ישתנו, אבל מי שיודע לתכנת ולנתח נתונים בשפה אחת יעבור יחסית בקלות לאחרת, אבל מי שלא עשה זאת מעולם יצטרך ללמוד במשך הרבה זמן.
אם פות"ש יצליח לשלב כבר בעבודה הנוכחית שלו כלים של ניתוח והצגה של נתונים כמו BI, ובהמשך עוד דברים, זה ייתן לו ניסיון מקצועי רלוונטי שהוא ילמד ממנו המון מחד, ויגדיל את פוטנציאל ההשתכרות שלו ביום שאחרי הצבא מאידך.

להציב לעצמך מטרות בתחום ההתפחות האישית והמקצועית לא סותר את האפשרות להינות מהדרך, לדעתי צריך וחשוב לדעת לאזן בין השניים, בעידן הטכנולוגי בו אנחנו נמצאים העולם מפתח מאוד מהר ומשתנה עם הזמן, מי שלא ידאג לשפר את הכישורים שלו וללמוד דברים חדשים עלול להיתקע מאחור.

ממש לא מסכים עם האמירה, אלו מיומנויות שלוקח זמן ללמוד, הטכנולוגיות ישתנו, אבל מי שיודע לתכנת ולנתח נתונים בשפה אחת יעבור יחסית בקלות לאחרת, אבל מי שלא עשה זאת מעולם יצטרך ללמוד במשך הרבה זמן.
אם פות"ש יצליח לשלב כבר בעבודה הנוכחית שלו כלים של ניתוח והצגה של נתונים כמו BI, ובהמשך עוד דברים, זה ייתן לו ניסיון מקצועי רלוונטי שהוא ילמד ממנו המון מחד, ויגדיל את פוטנציאל ההשתכרות שלו ביום שאחרי הצבא מאידך.

להציב לעצמך מטרות בתחום ההתפחות האישית והמקצועית לא סותר את האפשרות להינות מהדרך, לדעתי צריך וחשוב לדעת לאזן בין השניים, בעידן הטכנולוגי בו אנחנו נמצאים העולם מפתח מאוד מהר ומשתנה עם הזמן, מי שלא ידאג לשפר את הכישורים שלו וללמוד דברים חדשים עלול להיתקע מאחור.
תודה!
אני חושב שבינתיים כן כדאי להתנסות וללמוד כמה שיותר דברים גם כדי לדעת למה נמשכים וגם כדי להעשיר את השפה המקצועית , וחוץ מזה , ללמוד משהו זה עדיין ניצול זמן יותר טוב מלגלוש במאקו

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
Y בחירת קרן כספית שוק ההון 3
א בחירת דירה - מחיר למשתכן נדל"ן 16
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
י בחירת האינסטרומנט המתאים לגידור שוק ההון 0
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
B בחירת מסלול אצל אקסלנס שוק ההון 4
D מיסוי espp, בחירת אופן חישוב המס מיסים 2
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
caterpillar בחירת מקבילה דואלית מתאימה לנייר שקלי שוק ההון 0
ס בחירת בורסה לרכישת נייר דולרי שוק ההון 9
T בחירת דירה בפינוי בינוי נדל"ן 32
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
S בחירת שכונה למגורים אוף טופיק 16
doc29 בחירת עורך דין מייצג פינוי בינוי נדל"ן 7
ttmoon בחירת דירה ומשכנתא נדל"ן 26
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L בחירת קרן כספית שוק ההון 9
ד בחירת מסלול לימודים - העברית? רייכמן? התפתחות אישית 5
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y בחירת מסלול במשכנתא לסילוק נדל"ן 5
ה בחירת בנק וכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 2
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
I בחירת קרנות מתאימות דרך ib לנאסדק100 ו״לכל העולם״ שוק ההון 1
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
א בחירת מסלול השקעה לs&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O בחירת סוכן פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ל בחירת דירה בפרוייקט מחיר למשתכן נדל"ן 6
F בחירת קרן עוקבת זרה מגודרת/חשופת מט״ח שוק ההון 2
yanosh34 בחירת קרן כספית\מק"מ לפי רמת סיכון שוק ההון 0
ישראלי מצוי בחירת ביטח בריאות - אחד עם הצרת בריאות והשני ללא הצהרה אוף טופיק 0
א התייעצות בחירת בית השקעות ישיר או דרך יועצים פנסיונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אופן בחירת גוף מנהל לקופת פנסיה/קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J בחירת מסלול פאסיבי - קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M בחירת דירה נדל"ן 28
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
C בחירת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 6
Y בחירת קרן פנסיה בעניין דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S בחירת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Z בחירת מסלול קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
B בחירת דמי ניהול מ3 אופציות שניתנו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב בחירת פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ תהיות לגבי בחירת מדד להשקעה ב IRA שוק ההון 5
D בחירת קרן השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A בחירת מסלול קרנות פנסיה למורים / משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
J בחירת חבר בורסה במיטב דש IRA‎‎ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 74
L בחירת גודל רכב - בטיחות מול נוחות מציאת חניה ועלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 48
yancuk בחירת קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ בחירת מקום ומסלול לימודים - תואר ראשון (ושני?) התפתחות אישית 8

נושאים דומים

Back
למעלה