• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בחירת ברוקר עבור פתיחת תיק השקעות - אזרח אמריקאי

• פותח הנושא dean
  • פורסם בתאריך
למזלי כל ההחזקות בPFIC נקנו ונמכרו בשנת 2020.
אז כל הרווחים יגיעו להכנסה הכוללת דרך Schedule 1 וכל ההפסדים יגיעו להכנסה הכוללת דרך 8949 ו-Schedule D

• אהבתי
Reactions: SOR
אז כל הרווחים יגיעו להכנסה הכוללת דרך Schedule 1 וכל ההפסדים יגיעו להכנסה הכוללת דרך 8949 ו-Schedule D
כלומר התוכנה (OLT) עושה את זה אוטומטית (משיכת רווחים והפסדים) או שנדרש ממני פעולה נוספת אחרי מילוי 8621 ?

@SOR
יש מצב טוב שאתה לא צריך לדווח על חלק מהשכבות שלך.
בתמונה שפירסמת, החזקה 1 פטורה מדיווח, בגלל שהיה לך בסוף השנה פחות מ 25000$, ולא היה לך שום רווחים במהלך השנה.
החזקה 2 פטורה מדיווח בגלל שהחזקת פחות מ 30 יום.

לא המלצה... אם לא באמת משעמם לך, ואתה לא מאוד נהנה ממילוי טפסים, תשכח מכל העניין D:

@SOR
יש מצב טוב שאתה לא צריך לדווח על חלק מהשכבות שלך.
בתמונה שפירסמת, החזקה 1 פטורה מדיווח, בגלל שהיה לך בסוף השנה פחות מ 25000$, ולא היה לך שום רווחים במהלך השנה.
החזקה 2 פטורה מדיווח בגלל שהחזקת פחות מ 30 יום.

לא המלצה... אם לא באמת משעמם לך, ואתה לא מאוד נהנה ממילוי טפסים, תשכח מכל העניין
כל ההחזקות נמכרו, למיטב הבנתי אין רף על דיווח של רווח/הפסד מכירות של PFIC
אם מישהוא תהה אני לא ממש נהנה ממילוי ה30 טפסים האלה - ממש לא ממליץ

בנוסף נראה לי שיעקב התייחס לזה בתחילת השרשור:
הבהרה חשובה!
ישנם שתי חובות הקשורות ל-PFIC.
1. בחירת אופציית מיסוי והליכה לפיה, אופציית ברירת המחדל היא לחשב מיסים מאוד גבוהים בעת המכירה. אופציה נוספת היא מיסוי על הרווח על הנייר בכל שנה.
2. דיווח על קיום ויתרה של PFIC.

רק 2 קשור לרף המדובר ($25,000 לרווק). כלורמ גם אם היית מתחת לרף ומכרת PFIC אתה עדיין צריך לדווח על המכירה ולחשב את המס הדרקוני.

נערך לאחרונה ב:
כלומר התוכנה (OLT) עושה את זה אוטומטית (משיכת רווחים והפסדים) או שנדרש ממני פעולה נוספת אחרי מילוי 8621 ?
העברת הרווח לגליון 1 נעשה אוטומטית.
לגבי ההפסד, לדעתי לא, ואתה צריך להוסיף שורה בטופס 8949, מספיק שורה אחת מצטברת שתקרא לה 1291 Losses.

כל ההחזקות נמכרו, למיטב הבנתי אין רף על דיווח של רווח/הפסד מכירות של PFIC
אם מישהוא תהה אני לא ממש נהנה ממילוי ה30 טפסים האלה - ממש לא ממליץ

בנוסף נראה לי שיעקב התייחס לזה בתחילת השרשור:
אם אין 25000, יש חיוב לדווח8621 במקרה של excess distribution. מכירה בהפסד היא לא excess distribution.
אני לא אומר שאין לך שום חובת דיווח. השאלה היא למה להשקיע את הזמן והמאמץ. אם אין לך חיוב מס בשורה התחתונה, ממה אתה חושש?

• אהבתי
אם אין 25000, יש חיוב לדווח8621 במקרה של excess distribution. מכירה בהפסד היא לא excess distribution.
לא היה EXCESS DIS' אבל היה לי Disposition של PFIC ולכן אני צריך לדווח ב8621, חלק מהקרנות ברווח וחלק לא - במצטבר מדובר ברווח של כ 1.5 אלף דולר.

יכול להיות שאחרי המס הישראלי והיותי במדרגות הנמוכות באמת יצא 0 מס חייב.
אני לא אומר שאין לך שום חובת דיווח. השאלה היא למה להשקיע את הזמן והמאמץ. אם אין לך חיוב מס בשורה התחתונה, ממה אתה חושש?
אני מדווח על זה בדיוק מאותה סיבה שאני מדווח בכלל לIRS, בעיקרון כל דוח שלי מ2016 זה מס 0 בשורה התחתונה.

אני מדווח על זה בדיוק מאותה סיבה שאני מדווח בכלל לIRS, בעיקרון כל דוח שלי מ2016 זה מס 0 בשורה התחתונה.
מה שדן התכוון זה שאמנם מכירה ברווח לפי 1291 זה נחשב excess distribution, אבל מכירה בהפסד לא, ולכן מספיק רק 8949.

כמובן כל זאת בתנאי שהצבירה שלך בPFIC נמוך מ$25,000 ואז בכל מקרה יש לך חובת גילוי כל סוגי הPFIC שיש לך על 8621 בין אם היו מכירות או לא.

• אהבתי
@FIYaacov @דן ג. , נתקלתי בעוד בעיה - סיימתי למלא את את טפסי 8621 אבל נראה שהרווחים לא נמשכים לי לשום מקום ובנוסף שורת הסיכום באתר מראה 0$ (למרות שהיה רווח).
אני מצרף :
1 - תמונה של הדיווח ב8621 PART V (היה שינוי קטן, הכנסתי את הרווח שהפקתי גם בשדה שמקושר לשורה 16B בדוח - ראה צהוב)
2 - שורת הסיכום
3 - תמונה של ה1040

קבצים מצורפים

• 1.PNG
    1.PNG
    KB 61.8 · צפיות: 6
  • 2.PNG
    2.PNG
    KB 30.7 · צפיות: 6
  • 3.PNG
    3.PNG
    KB 187.3 · צפיות: 6
@FIYaacov @דן ג. , נתקלתי בעוד בעיה - סיימתי למלא את את טפסי 8621 אבל נראה שהרווחים לא נמשכים לי לשום מקום ובנוסף שורת הסיכום באתר מראה 0$ (למרות שהיה רווח).
אני מצרף :
1 - תמונה של הדיווח ב8621 PART V (היה שינוי קטן, הכנסתי את הרווח שהפקתי גם בשדה שמקושר לשורה 16B בדוח - ראה צהוב)
2 - שורת הסיכום
3 - תמונה של ה1040
שתי אופציות:
1. לפתוח טיקט לשירות לקוחו.
2. להוסיף בעצמך לגליון שורה 8 תחת other income במסך של ההכנסות

לא.
אני מדבר על זה שהברוקרים בארץ לא יודעים לתת לך דו"ח אמריקאי מסודר (1099) וגם עושים לך בלגן גדול עם הניכויי מס במקור מה שיגרום לך בתלות בהכנסות שלך לשלם מיסים כפולים ואז לבקש החזרים אחרי בממוצע שנה.

שלום, האם זה עדיין כך?
דיברתי היום עם מיטב דש טרייד, (היחידים שמקבלים אזרחים אמריקאיים...) אמרו שיש אצלם הרבה אמריקאים. קצת מפתיע שכולם נופלים בזה. או שמיטב דש משקרים....

בכל מקרה, אשמח אם תוכל לתת דוגמה איך יכולה להתרחש טעות כזו.
תודה רבה

אתה מקבל דיבידנד ממניה אמריקאית.

מיטב דש רואים שיש לך W9 ובגלל חוקי ניכוי במקור בארה"ב, לא מנכים לך מס.
מצד שני, חוקי ניכוי במקור בארץ גורסים שאם אין ניכוי במקור למדינת הדיבידנד, אז מנכים 25% לישראל.

כעבור חצי שנה עד שנה, אתה מגיש דוח מס ומגלה שעל הדיבידנד לארה"ב אתה חייב 15% או 20%, או אפילו 37% אם זה דיבידנד לא מוכר.

במצב כזה ישראל צריכה להחזיר לך את ההפרש (עד אותם 25 שניכו לך במקור) == עוד דוח לישראל כדי לקבל החזר מס.
זה לא אשמת מיטב, אלו חוקי הניכוי במקור בישראל.

אבל זה אכן עושה בעיה של מיסוי כפול שתקבל החזר רק כעבור חודשים ספורים.

דיברתי היום עם מיטב דש טרייד, (היחידים שמקבלים אזרחים אמריקאיים...) אמרו שיש אצלם הרבה אמריקאים.
יש הרבה אמריקאים שלא מגיעים לרף סף המס שם והרבה אמריקאים שמעלימים שם מס או שסתם לא מגישים דו"חות.
1. קניית PFIC.
2. ניכוי מס במקור על דיבידנד אמריקאי לרשות המיסים בעוד חובת התשלום הראשונה היא לארה"ב, תאלץ לחשב לבד כמה לשלם שם, להגיש שם דו"ח, לשלם את המס (יותר נכון לשלם מקדמות מס במהלך השנה), ואז לאחר תשלום המס להגיש דו"ח בארץ ולבקש החזר פה.
3. דיווח לא נכון של LTCG וSTCG.
4. הכל מחושב לך שקלית בעוד בארה"ב אתה צריך הכל דולרית.
5. חלוקות שאולי ממוסות בארץ ולא ממוסות שם, בהצלחה בלהבין מי נגד מי.
6. החשבון עצמו כפוף לFBAR.

אבל זה אכן עושה בעיה של מיסוי כפול שתקבל החזר רק כעבור חודשים ספורים.
למה חודשים ספורים? יכול לעבור אפילו שנה, בנוסף אם לא שילם מקדמות בארה"ב אז יחטוף גם קנסות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A התייעצות לגבי בחירת ברוקר ותמהיל תיק שוק ההון 15
מ בחירת ברוקר לקופת גמל וקרן השתלמות IRA שוק ההון 6
S בחירת ברוקר צרכנות פיננסית 15
Danielovich עזרה עם בחירת ברוקר בארה"ב שוק ההון 10
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
Y בחירת קרן כספית שוק ההון 3
א בחירת דירה - מחיר למשתכן נדל"ן 16
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
י בחירת האינסטרומנט המתאים לגידור שוק ההון 0
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
B בחירת מסלול אצל אקסלנס שוק ההון 4
D מיסוי espp, בחירת אופן חישוב המס מיסים 2
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
caterpillar בחירת מקבילה דואלית מתאימה לנייר שקלי שוק ההון 0
ס בחירת בורסה לרכישת נייר דולרי שוק ההון 9
T בחירת דירה בפינוי בינוי נדל"ן 32
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
S בחירת שכונה למגורים אוף טופיק 16
doc29 בחירת עורך דין מייצג פינוי בינוי נדל"ן 7
ttmoon בחירת דירה ומשכנתא נדל"ן 26
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L בחירת קרן כספית שוק ההון 9
ד בחירת מסלול לימודים - העברית? רייכמן? התפתחות אישית 5
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y בחירת מסלול במשכנתא לסילוק נדל"ן 5
ה בחירת בנק וכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 2
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
I בחירת קרנות מתאימות דרך ib לנאסדק100 ו״לכל העולם״ שוק ההון 1
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
א בחירת מסלול השקעה לs&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O בחירת סוכן פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ל בחירת דירה בפרוייקט מחיר למשתכן נדל"ן 6
F בחירת קרן עוקבת זרה מגודרת/חשופת מט״ח שוק ההון 2
yanosh34 בחירת קרן כספית\מק"מ לפי רמת סיכון שוק ההון 0
ישראלי מצוי בחירת ביטח בריאות - אחד עם הצרת בריאות והשני ללא הצהרה אוף טופיק 0
א התייעצות בחירת בית השקעות ישיר או דרך יועצים פנסיונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אופן בחירת גוף מנהל לקופת פנסיה/קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J בחירת מסלול פאסיבי - קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M בחירת דירה נדל"ן 28
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
C בחירת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 6
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
Y בחירת קרן פנסיה בעניין דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S בחירת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Z בחירת מסלול קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
B בחירת דמי ניהול מ3 אופציות שניתנו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב בחירת פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ תהיות לגבי בחירת מדד להשקעה ב IRA שוק ההון 5