• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בחירת ברוקר עבור פתיחת תיק השקעות - אזרח אמריקאי

• פותח הנושא dean
  • פורסם בתאריך
בגדול נכון, רק רל תשכח שככל שהתיק שלך יגדל, בכל מקרה תהיה חייב בדוח בישראל (מעל 338,000 שח בדיבידנדים).
אאל"ט תשואת הדיווידנד של IVV היא בערך 2%? אז מדובר על תיק של 17 מיליון? מאמין שמי שמגיע לסכומים האלה גם ככה צריך להגיש דוח, וכנראה שה1500 שח לרואה חשבון לא קריטי לו.

איך זה כדאי? גם אל תשכח שאם מדרגת המס שלך בארה"ב 0%, לא תקבל החזר. ובשתי המדרגות האחרות תקבל החזרים קטנים יותר. וגם אז אתה נותן למס הכנסה הלוואה במקום להשקיע את הדיבידנדים. אם זו הייתה התוכנית שלך מלכתחילה נו מילא..
הרעיון הוא שעלות הגשת הדוח היא מאוד גדולה ביחס לגודל התיק שלי שמושקע כולו במחקי מדדים ולא במניות דיווידנד. כרגע אני לא מגיש דוח כי הוא עולה בערך כמו החזר המס שאני אמור לקבל. אם אפשר להגיש פעם בכמה שנים זה הופך את זה לכדאי כי אני בעצם משלם את העלות פעם אחת עבור תועלת של מספר שנים.

אאל"ט תשואת הדיווידנד של IVV היא בערך 2%? אז מדובר על תיק של 17 מיליון? מאמין שמי שמגיע לסכומים האלה גם ככה צריך להגיש דוח, וכנראה שה1500 שח לרואה חשבון לא קריטי לו.
האמת זה היה סתם קוריוז, רוב הסיכויים שתצטרך להגיש דוח בשביל החזר מס בגלל גביית מס לא נכונה או העברת הפסדים קדימה.

אם אפשר להגיש פעם בכמה שנים זה הופך את זה לכדאי כי אני בעצם משלם את העלות פעם אחת עבור תועלת של מספר שנים
1. הרו"ח גובה 1500 עבור כל שנת מס, לא משנה לו שחיכית 6 שנים וצברת כמה דוחות (אולי תהיה הנחה מסוימת).
2. יש יועצי מס שזולים משמעותית מ1500
3. ללמוד להגיש לבד זה באמת לא קשה, בטח כשמדובר רק במשכורת ודיבידנדים.

@FIYaacov
המון תודה על התשובה המפורטת !!

כל עוד לא עברה שנת מס מאז שהתחלת להשקיע ב-PFIC. המיסוי יהיה רגיל (כי לא עשית דחיית מס שזה המטרה של חוק ה-PFIC).

האם גם הדיווח יהיה רגיל - דיווח על המכירה כרווח הון ולא על PFIC ?

הצעה שלי היא שתמכור ב-2020 ותעבור ל-ETF אמריקאיים. במיוחד אם אתה בהפסד.

בכדי לעבור לETF אמרקאים עלי לעזוב את הברוקר הישראלי ולעבור לברוקר אמרקאי (בית ההשקעות הישראלי לא מאפשר ניירות זרים לאזרחים אמריקאים).
האם יש משמעות לסדר הפעולות ?
כלומר כדאי להגיש את הדיווחים שציינתה לIRS ולחכות לאישור קבלה ואז לפתוח חשבון אצל הברוקר האמרקאי או שניתן לעשות את הדברים במקביל ?

שוב המון תודה על העזרה מעריך מאד !

האם גם הדיווח יהיה רגיל - דיווח על המכירה כרווח הון ולא על PFIC ?
לא, צריך למלא את טופס 8621, ואז הרווח נגרר לשורה 8 של schedule 1 בקטגוריית other income.
אבל יש כאלה שגורסים שבמקום להסתבך עם הטופסיאדה אפשר לדווח על זה כריבית שיש לזה את אותו מיסוי (רווח הון בעייתי לדווח כי אסור לקזז רווח PFIC מול הפסד הון). ההנחה היא שגם אם תיתפס בגלל שתוצאת המס זהה, אז לא יעשו כלום. [עריכה: אין קנס ספציפי לאי הגשת 8621 על מכירת PFIC, אבל הסנקציה היא ששעון התיישנות לא מתחילה לפעול עד שלא מדווחים על הכמירה ב-8621, אז תיאורטית הריבית על המס ממכירת ה-PFIC יכול להצטבר לרמות אבסורדיות של יותר משווי המכירה עצמה].

כלומר כדאי להגיש את הדיווחים שציינתה לIRS ולחכות לאישור קבלה ואז לפתוח חשבון אצל הברוקר האמרקאי או שניתן לעשות את הדברים במקביל ?
אין שום משמעות להמתנה. אם תמכור ב2020 את הPFIC, אז רק באפריל 2021 תדווח עליו. לא רואה סיבה להמתין.
בית ההשקעות הישראלי לא מאפשר ניירות זרים לאזרחים אמריקאים
זה נשמע מוזר, כי יש כאלה שכן (הרוב אם לא כולם).
אבל שים לב שהשקעה בניירות אמריקאיים דרך בית השקעות זר, יגרור לך גם חבות הגשת דוח שנתי בישראל כל שנה.

נערך לאחרונה ב:
אבל שים לב שהשקעה בניירות אמריקאיים דרך בית השקעות זר, יגרור לך גם חבות הגשת דוח שנתי בישראל כל שנה.
בכל שנה אפילו אם היה רק קניות ללא מכירות ?

כן בגלל הדיבידנדים שלא מנכים בגינם מס במקור.

וואי רק עכשיו נפל לי האיסימון שהקרנות האמריקאיות מחלקות דיבינדים ( לעומת הקרנות הישראלית שאני מחזיק ).
למזלי הגשה בישראל לא הבעיה.. , תודה !

נ"ב
שאלה להבנת המנגנון של הקרנות -
האם קיים ניכוי במקור לדיבינדד שחולק בקרן עם מדיניות השקעה חוזרת של הדיבידנד בקרן ( כמו הקרנות הישראליות ) ?
ואם לא קיים ניכוי במקור זו לא מדיניות מס עדיפה להשקעה ארוכת טווח ?

נערך לאחרונה ב:
האם קיים ניכוי במקור לדיבינדד שחולק בקרן עם מדיניות השקעה חוזרת של הדיבידנד בקרן ( כמו הקרנות הישראליות ) ?
בהחלט. בקרנות ישראליות זה בערך 30% על מדדים אמריקאיים.
בקרנות איריות זה 15% על מדדים אמריקאיים וכ9% על מדדים חוץ אמריקאיים.

@dean

היי! אשמח לשמוע מה עשית בסוף.

יש לי סכום יותר קטן להשקעה (10,000$) ורוצה לפתוח תיק השקעות (אזרח אמריקאי)
אני כרגע לא עובד (סטודנט, מחפש עבודה בתחום) ולא מחזיק נכסים ברשותי.

@FIYaacov
הגיע אפריל 2021 ואני מתחיל לנסות לדווח על הPFIC בטופס 8621 - הPFIC נקנה ב2020 ונמכר כולו ב2020.
ככול הנראה אני באמת הולך להיסתבך עם ה"טופסיאדה" בגלל שמדובר ביותר מ10 קרנות מחקות שנרכשו על פני 2-4 שכבות שונות (הכל נמכר ביום אחד).

בהמשך לפסקה שרשמתה :
יש כאלה שגורסים שבמקום להסתבך עם הטופסיאדה אפשר לדווח על זה כריבית שיש לזה את אותו מיסוי (רווח הון בעייתי לדווח כי אסור לקזז רווח PFIC מול הפסד הון). ההנחה היא שגם אם תיתפס בגלל שתוצאת המס זהה, אז לא יעשו כלום. מצד שני יש קנס על אי דיווח PFIC ככזה, שאין לי מושג מה רמת האכיפה שלו (לא שמעתי על מקרים). מדובר ב$10,000 לכל מכירה שלא דווחה, או לכל PFIC שלא דווח אם הצבירה הכוללת עברה את הסף ($25,000 ליחיד, $50,000 לזוג).
במקרה של רכישת PFIC ומכירה באותה שנה + רצון להימנע מטופסיאדה - האם לדווח על כל החשבון שבו הוחזקו הPFIC כמקשה אחת בטופס 8621 עם תאריך רכישה אחד ותאריך מכירה אחד זאת אנטרנטיבה ?

על פניו נראה פחות חמור מאשר שינוי הסיווג מPFIC לרבית.

נערך לאחרונה ב:
האם לדווח על כל החשבון שבו הוחזקו הPFIC כמקשה אחת בטופס 8621 עם תאריך רכישה אחד ותאריך מכירה אחד זאת אנטרנטיבה ?
ככול הנראה אני באמת הולך להיסתבך עם ה"טופסיאדה" בגלל שמדובר ביותר מ10 קרנות מחקות שנרכשו על פני 2-4 שכבות שונות (הכל נמכר ביום אחד).
דווקא בגלל מה שתיארת, הטופסיאדה פחות נוראית מטופסיאדה שכוללת מכירות כשעברה שנת מס בין הקנייה למכירה.
בגדול, אתה פשוט מחשב פה את הרווח (הדולרי), ואמנם צריך למלא 8621, אבל אין את החישובים המסובכים עם הריבית והמס המקסימלי, ובסוף את כל ההכנסה שאתה מדווח אתה מעתיק לשדה Other Income ב-Schedule 1
אם תשתמש בתוכנה (אני יודע ש-olt.com תומכים ב-8621), זה בכלל יהיה פשוט.

נכון, יהיו לך 10 טפסי 8621, כשבכל אחד אתה משכפל את הדף הרלוונטי 2-4 פעמים, אבל התוכנה מטפלת בזה, ואתה רק מוסיף רשומות. אבל נחסך לך העניין של לצרף Statemnet עבור כל מכירה בו פירוט של החישוב של החלוקה של הימים על פני שנות האחזקה, וחישוב מס וריבית על כל שנה כזאת.
אשמח לעזור לך עם זה כאן על גבי הפורום. כגילוי נאות אינני יועץ מס מוסמך.

מדובר ב$10,000 לכל מכירה שלא דווחה, או לכל PFIC שלא דווח אם הצבירה הכוללת עברה את הסף ($25,000 ליחיד, $50,000 לזוג). [המקור נערך]
יש לך מקור לזה? הסנקציה היחידה שאני מכיר, זה שאין אף פעם התיישנות. כך שתיאורטית תמיד ניתן לערוך ביקורת לשנת מס בה היה אמור להיות 8621 שלא דווח. (כמובן שאם לא דיווחו על החשבון ב 8938 והיה חובת דיווח, ניתן לקבל קנס על אי דיווח 8938)

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
שמח לעזור לך עם זה כאן על גבי הפורום. כגילוי נאות אינני יועץ מס מוסמך.
@FIYaacov המון תודה, אשמח לעשות אתזה פה על השרשור שאחרים גם יוכלו להעזר במידע בעתיד..

אני יתחיל עם איסוף החומר - עבור כל נייר שהחזקתי אצטרך את המידע הבא :
1. שם נייר
2. תיאור הנייר
3. מספר הנייר
4. מידע על כל שכבה שנרכשה
4.1 תאריך רכישה
4.2 תאריך מכירה
4.3 שערי חילפין ביום הרכישה ומכירה
4.4 תמורה ועלות עבור השכבה (רווח ההון)
4.5 מס ששולם עבור השכבה*

*לא הצלחתי ליצא את המידע הזה מהברוקר - יש לי את הסכום הכולל ששולם בחשבון עבור כל הניירות - לא חושב שתהיה בעיה לחשב רווח הון * 25% במקום להתעסק עם הסכום המדיוק

האם יש עוד פריט שכחתי / פריט מיותר ?

ש לך מקור לזה? הסנקציה היחידה שאני מכיר, זה שאין אף פעם התיישנות. כך שתיאורטית תמיד ניתן לערוך ביקורת לשנת מס בה היה אמור להיות 8621 שלא דווח. (כמובן שאם לא דיווחו על החשבון ב 8938 והיה חובת דיווח, ניתן לקבל קנס על אי דיווח 8938)
צודק :) ערכתי את הודעתי המקורית

האם יש עוד פריט שכחתי / פריט מיותר ?
לא. לגבי זה:
לא הצלחתי ליצא את המידע הזה מהברוקר - יש לי את הסכום הכולל ששולם בחשבון עבור כל הניירות - לא חושב שתהיה בעיה לחשב רווח הון * 25% במקום להתעסק עם הסכום המדיוק
לרוב, ממה שאני מכיר, בכל מכירה שולחים לך במערכת הפנימית סיכום מכירה עם התייחסות לכל שכבה נפרדת.

לרוב, ממה שאני מכיר, בכל מכירה שולחים לך במערכת הפנימית סיכום מכירה עם התייחסות לכל שכבה נפרדת.
@FIYaacov
הברוקר הישראלי הצליח להנפיק לי רק טופס 867 ודוח תנועות (קנייה מכירה) , ולכן הייתי צריך למצוא רווח הון ומס חייב עבור כל שכבה , למזלי היה לי את ה867 להשוואה - אם מישהוא נתקל בבעיה כזו בעתיד אני יכול לשלוח אקסל מפורט שיכול לעזור.

אני משתף את הדיווח בOLT עבור PFIC שנמכר בהפסד (שימו לב בקישור 9 עמודים), אשמח לעזרתכם לפני שאני ממשיך להזין עוד.

נ"ב - למיטב הבנתי את ההפסד שדווח פה ב8621 לעיל אצטרך לדווח גם ב8949 כהפסד הון רגיל, האם הבנתי נכון ?

*תיקון - תחת Number of shares held at the end of the tax yea , שינתי מ 7641 ל-0 , בגלל שכל יחידות הPFIC נמכרו.

נערך לאחרונה ב:
אני משתף את הדיווח בOLT עבור PFIC שנמכר בהפסד (שימו לב בקישור 9 עמודים), אשמח לעזרתכם לפני שאני ממשיך להזין עוד.
עד כאן אתה בסדר... אבל בגלל שאלו שכבות שנקנו ונמכרו באותה שנה.
במצב כזה כל הרווח מדווח אמנם ב-8621 אבל מועתק כמו שהוא לשורה 8 של גליון 1 - Other Income.
אכן הפסדי הון מועתקים ל-8949 ויכולים להתקזז שם עם רווחי הון אחרים (לא עם רווחי PFIC).

המצב המעניין הוא שכבות שנקנו לפחות שנה קלנדרית אחת לפני שנת המכירה.

• אהבתי
Reactions: SOR
המון תודה יעקב, אני ימשיך במילוי, האם יש שינויים שאני צריך לצפות להם במילוי הPFIC שנמכרו ברווח (מלבד להוסיף את המס ששולם בישראל בעמודה המתאימה ב8321) ?

אכן הפסדי הון מועתקים ל-8949 ויכולים להתקזז שם עם רווחי הון אחרים (לא עם רווחי PFIC).
אאל"ט במקרה שיש לי הפסדי הון ואין לי מה לקזז נגדם אני יכול לקזז כנגד ordinary income עד לסכום של 3K, האם זה יכול לעזור לי אם אני רוצה לקזז את הרווחי PFIC ?

המון תודה יעקב, אני ימשיך במילוי, האם יש שינויים שאני צריך לצפות להם במילוי הPFIC שנמכרו ברווח (מלבד להוסיף את המס ששולם בישראל בעמודה המתאימה ב8321) ?
בהחלט. ברגע שזה חוצה שנים, צריך להכין נספח חישוב למס.
תשים פה דוגמא למכירה כזאת, ואדגים לך איך לחשב ואיך להעתיק את מה שצריך לשדות בטופס 8621.

אאל"ט במקרה שיש לי הפסדי הון ואין לי מה לקזז נגדם אני יכול לקזז כנגד ordinary income עד לסכום של 3K, האם זה יכול לעזור לי אם אני רוצה לקזז את הרווחי PFIC ?
אתה מקזז הפסדים כנגד ההכנסות שלך מאותה שנה.
חלק מהכנסות ה-PFIC משויכים לשנים קודמותף ולא ניתן לקזז כנגדם את ההפסד.
כשאדגים את החישוב תראה למה הכוונה.

שים פה דוגמא למכירה כזאת, ואדגים לך איך לחשב ואיך להעתיק את מה שצריך לשדות בטופס 8621.
אתה מקזז הפסדים כנגד ההכנסות שלך מאותה שנה.
חלק מהכנסות ה-PFIC משויכים לשנים קודמותף ולא ניתן לקזז כנגדם את ההפסד.
כשאדגים את החישוב תראה למה הכוונה.
למזלי כל ההחזקות בPFIC נקנו ונמכרו בשנת 2020.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A התייעצות לגבי בחירת ברוקר ותמהיל תיק שוק ההון 15
מ בחירת ברוקר לקופת גמל וקרן השתלמות IRA שוק ההון 6
S בחירת ברוקר צרכנות פיננסית 15
Danielovich עזרה עם בחירת ברוקר בארה"ב שוק ההון 10
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
Y בחירת קרן כספית שוק ההון 3
א בחירת דירה - מחיר למשתכן נדל"ן 16
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
י בחירת האינסטרומנט המתאים לגידור שוק ההון 0
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
B בחירת מסלול אצל אקסלנס שוק ההון 4
D מיסוי espp, בחירת אופן חישוב המס מיסים 2
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
caterpillar בחירת מקבילה דואלית מתאימה לנייר שקלי שוק ההון 0
ס בחירת בורסה לרכישת נייר דולרי שוק ההון 9
T בחירת דירה בפינוי בינוי נדל"ן 32
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
S בחירת שכונה למגורים אוף טופיק 16
doc29 בחירת עורך דין מייצג פינוי בינוי נדל"ן 7
ttmoon בחירת דירה ומשכנתא נדל"ן 26
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L בחירת קרן כספית שוק ההון 9
ד בחירת מסלול לימודים - העברית? רייכמן? התפתחות אישית 5
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y בחירת מסלול במשכנתא לסילוק נדל"ן 5
ה בחירת בנק וכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 2
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
I בחירת קרנות מתאימות דרך ib לנאסדק100 ו״לכל העולם״ שוק ההון 1
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
א בחירת מסלול השקעה לs&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O בחירת סוכן פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ל בחירת דירה בפרוייקט מחיר למשתכן נדל"ן 6
F בחירת קרן עוקבת זרה מגודרת/חשופת מט״ח שוק ההון 2
yanosh34 בחירת קרן כספית\מק"מ לפי רמת סיכון שוק ההון 0
ישראלי מצוי בחירת ביטח בריאות - אחד עם הצרת בריאות והשני ללא הצהרה אוף טופיק 0
א התייעצות בחירת בית השקעות ישיר או דרך יועצים פנסיונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אופן בחירת גוף מנהל לקופת פנסיה/קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J בחירת מסלול פאסיבי - קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M בחירת דירה נדל"ן 28
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
C בחירת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 6
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
Y בחירת קרן פנסיה בעניין דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S בחירת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Z בחירת מסלול קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
B בחירת דמי ניהול מ3 אופציות שניתנו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב בחירת פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ תהיות לגבי בחירת מדד להשקעה ב IRA שוק ההון 5