• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

באמצע החיים

wake_up

משתמש רגיל
דירוג
473
שווה לדעת להבא, אאל"ט אפשר לפנות לעירייה ולברר איתם לגבי נכס לא מושכר-האם אפשר שלא לשלם ארנונה עליו.
עד כמה שידוע לי יש את זה בדירות מגורים אז שווה לברר לגבי ארנונה בנכס מסחרי אם יש משהו דומה.

Alinelo

משתמש סולידי
דירוג
9
שווה לדעת להבא, אאל"ט אפשר לפנות לעירייה ולברר איתם לגבי נכס לא מושכר-האם אפשר שלא לשלם ארנונה עליו.
עד כמה שידוע לי יש את זה בדירות מגורים אז שווה לברר לגבי ארנונה בנכס מסחרי אם יש משהו דומה.

עשיתי את זה בנכס מסחרי. קיבלתי פטור לשנה. אחרי שנה ולמרות שלא היה לי שוכר - הייתי צריך להתחיל לשלם.
אגב, יש עוד מצב לשפר את המצב וזה אם משנים (או מרחיבים) את יעוד השימוש של הנכס המסחרי. יכול להיות הפרש גדול בארנונה בין היעודים השונים של הנכס.

Alinelo

משתמש סולידי
דירוג
9
צודק, בד"כ לשנה.
בהצלחה.
Roi, אורי ג.
סופסוף מצאתי שוכר לנכס. המחיר לא בשמיים, אך לפחות איני משלם יותר ארנונה ודמי אחזקה לחברת הניהול.
אני רוצה כעת לחשב את התשואה, או במילים אחרות, אם היה לי את הכסף הזה לפני כמה שנים, האם היה שווה להשקיע אותו בנכס הזה או בהשקעה חלופית? (האם ההחלטה שלי הייתה נכונה)
שאלה נוספת (אולי הראשונה...): כעת, כאשר הנכס מושכר ומניב כ-4% שנתי (בחישוב העלות לקחתי בחשבון את מחיר הנכס ששילמתי + כל ההוצאות שהיו עד לרגע ההשכרה כגון ארנונה + דמי ניהול. לא לקחתי בחשבון את ה"הפסד" של החודשים בהם הנכס לא היה מושכר), האם כדאי לי למכור אותו?

Roi

משתמש בכיר
דירוג
4,925
לא לקחתי בחשבון את ה"הפסד" של החודשים בהם הנכס לא היה מושכר),
אתה צריך להכניס אותם לחישוב, זה חלק מהעניין, אח"כ תבדוק תשואה.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
31,379
אני רוצה כעת לחשב את התשואה, או במילים אחרות, אם היה לי את הכסף הזה לפני כמה שנים, האם היה שווה להשקיע אותו בנכס הזה או בהשקעה חלופית? (האם ההחלטה שלי הייתה נכונה)
IRR
שאלה נוספת (אולי הראשונה...): כעת, כאשר הנכס מושכר ומניב כ-4% שנתי (בחישוב העלות לקחתי בחשבון את מחיר הנכס ששילמתי + כל ההוצאות שהיו עד לרגע ההשכרה כגון ארנונה + דמי ניהול. לא לקחתי בחשבון את ה"הפסד" של החודשים בהם הנכס לא היה מושכר), האם כדאי לי למכור אותו?
כל מה שציינת לא רלוונטי, מה שכן רלוונטי הוא שכירות חודשית של הנכס מינוס CAPEX חלקי שווי הנכס נטו.

wa11a

משתמש רגיל
דירוג
872
להבנתי, אם הייתי לוקח את אותו כסף ומשקיע אותו בדירת מגורים להשכרה במקום נכס מסחרי, לא הייתי צריך לשלם מס הכנסה. זה נכון?
לא בדיוק. יש לך כבר 2 שירות. הכנסה משכירות של מעל 5000 שח חיעבת במס. שים לב שאתה לא מעלים. זה לא סכום פר דירה זה סכום כולל.

רוני

משתמש בכיר
דירוג
5,732
האם כדאי לי למכור אותו?

היי
קח בחשבון הפסד של 50% ממחיר ההשקעה, מאחר ורוכש פוטנציאלי יצפה לתשואה מינימלית משכירות בגובה של 8%,
כשמדובר בנכס במיקום זה, ועליות תחזוקה במידה והנכס לא מושכר שיכרסמו בתשואה של הנכס.
ולאחר כל זה, במידה והרוכש מתחת לגיל 60,
הוא ישלם כאן מס הכנסה מינימלי של 31% על הרווח נטו בניכוי הוצאות ופחת.

Nina T

משתמש בכיר
דירוג
524
לא בדיוק. יש לך כבר 2 שירות. הכנסה משכירות של מעל 5000 שח חיעבת במס. שים לב שאתה לא מעלים. זה לא סכום פר דירה זה סכום כולל.
גם הסכום הכולל הזה מופחת אם יש 2 דירות.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
31,379
אם יש דירה לא למגורים, התקרה יורדת
התקרה הזו של ה5030 של הפטור היא קבועה והיא לא יורדת, זה פטור משכ"ד לדירת מגורים או דירות מגורים המושכרות למגורים, בכל מקרה התקרה לא יורדת באגורה היא רק תקיפה לדירה או דירות מגורים, אין קשר לכמה דירות יש לך, 1 או 5.

Nina T

משתמש בכיר
דירוג
524
התקרה הזו של ה5030 של הפטור היא קבועה והיא לא יורדת, זה פטור משכ"ד לדירת מגורים או דירות מגורים המושכרות למגורים, בכל מקרה התקרה לא יורדת באגורה היא רק תקיפה לדירה או דירות מגורים, אין קשר לכמה דירות יש לך, 1 או 5.
אם יש דירת מגורים ודירת מגורים בשכירות לעסק לא למגורים-לוקחים את ההכנסות משתיהן והן הבסיס לחישוב פטור
למשל נאמר הפטור הוא 5010
הכנסה מדירת מגורים 2000
הכנסה מדירת מגורים המושכרת שכירות עסקית 8000
הסכום מעל התקרה לא יהיה אפס אלא 4990 והסכום החייב יהיה 9980
זאת אומרת שאין פטור גם אם השכירות למגורים נמוכה בהרבה מהתקרה.
אתה לא תשתמש בפטור למגורים עבור דירה שלא משמשת למגורים אבל היא מקטינה את התקרה

כך למדתי. לא יודעת איפה זה כתוב בדיוק בחוק, כי את חוק פטור שכירות למגורים, אני מבינה כמוך.
אך הנה ציטוט מאתר מס הכנסה

הכנסה חודשית משכר דירה כוללת את ההכנסות מכל דירות המגורים המושכרות על ידי המשכיר, בן זוגו המתגורר עמו או של ילדו עד גיל שמונה עשרה. בין אם הדירה מושכרת למגורים, ובין אם למטרה עסקית (כגון דירת מגורים המושכרת לעו"ד).

https://taxes.gov.il/IncomeTax/Pages/IncomeTaxGuides/IncomTaxGuigeRentHakalot.aspx

נערך לאחרונה ב:

wa11a

משתמש רגיל
דירוג
872
שניכם צודקים ואומרים את אותו הדבר פשוט יש לכם קצר בתקשורת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
L מחיר למשתכן באמצע החיים נדל"ן 65
R משפחה באמצע החיים וטעות אחת... יומני מסע אישיים 13
A הייטקיסט עם משפחה, באמצע החיים יומני מסע אישיים 30
ס בין אושר ועושר. באמצע שנות ה-20 רופא לעתיד. יומני מסע אישיים 3
A זוג באמצע הדרך יומני מסע אישיים 25
C התלבטות בין בנק לבית השקעות באמצע תהליך ניוד צרכנות פיננסית 12
ש דירה להשכרה באמצע חודש נדל"ן 3
deussex הגשת בקשה להחזר מס מקוונת, שנתקע באמצע באתר מיסים 3
נ דירה להשקעה באמצע תמ"א 38 נדל"ן 0
Myrath מקום טוב באמצע יומני מסע אישיים 26
R סגירת עסק באמצע שנה ענייני מיסוי אוף טופיק 2
Evgeny Sahnin הקפצת ריביות ע״י הבנק באמצע לקיחת המשכנתא נדל"ן 2
S משיכת פיקדון באמצע ריבעון שוק ההון 10
A איך עוברים דירה באמצע חוזה אוף טופיק 9
B צומת דרכים מפתיעה באמצע המסע יומני מסע אישיים 21
C העברתי קרן פנסיה לקופת גמל SP500 באמצע הירידות, איך למקסם צרכנות פיננסית 16
K תיאום מס באמצע השנה או החזר מס רטרואקטיבי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
S זכיינות או עסק עצמאי? יש דרך באמצע? התפתחות אישית 2
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
T הגדלת הוצאות לשיפור איכות החיים התפתחות אישית 36
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
A צומת רבע החיים - שאיפות, הקרבות ואיזונים יומני מסע אישיים 17
G דיבדנדים כאמצעי לשיפור רמת החיים שוק ההון 14
S עלייה ברמת החיים או חסכון פוסטים מאיכות נמוכה 12
צ ריבית דה-ריבית זה החיים :) יומני מסע אישיים 1
Y תרגילים פסיכולוגיים לשיפור החיים? אוף טופיק 9
הפרופסור תואר שני במדעי החיים התפתחות אישית 11
מ איך החיים במושבות וקיבוצים? אוף טופיק 9
niceguy23 החסכונות בדולרים, החיים בשקלים שוק ההון 2
MichaelScott הלוואת גרייס לכל החיים נדל"ן 13
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
McMurphy האם לשמור על ביטוח החיים, למרות העלות הגבוהה, בשביל לשמור על אפשרות לקחת משכנתא? צרכנות פיננסית 5
חדש בשוק התייעצות בתחילת החיים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
Tsachi01 מה דעתכם על אורח החיים הסולדי בחברה החרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 541
R התלבטות בין תואר במדעי המחשב לבין מדעי המחשב ומדעי החיים התפתחות אישית 37
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
J סדר בתוכנית לעתיד (קופ"ג, השתלמות, פנסיה וביטוחים להמשיך החיים ותיכנון סגירה המשכנתא מוקדם) צרכנות פיננסית 7
קירכהוף ערן זהבי - "החיים זולים - הפוזה עולה כסף" אוף טופיק 17
L כמה גולשים פעילים יש באתר? אשמח לדעתכם: איך אתם רואים את החיים אוף טופיק 87
M חשיבות מיקום ביטוח החיים? צרכנות פיננסית 3
א סקר ריבית מובטחת עד סוף החיים שוק ההון 20
Y ספר החיים או הכסף פוסטים מאיכות נמוכה 0
ERE בלי ה E השקעה בשוק ההון כדחיית החיים "לעתיד" לעומת תזרים מזומנים "עכשיו" מנדל"ן שוק ההון 12
ת רמת החיים, משהו לא מסתדר לי. המצב הכלכלי קשה ורמת החיים עולה? אוף טופיק 305
ש צעיר ומבולבל, מהי מטרת החיים? אוף טופיק 62
M ספר החיים או הכסף אוף טופיק 9
M מישהו ממשתתפי הפורום, יכול להעיד שהוא מרגיש שהוא מנצל וחווה את החיים במלואם? התפתחות אישית 63

נושאים דומים

למעלה