סגירת עסק באמצע שנה ענייני מיסוי

ramhal

משתמש ותיק
דירוג
193
היי, רציתי לשאול אם יש פה מישהו שמבין מניסיון בסיטואציה כזו.
מכרתי את החלק שלי בעסק באמצע השנה כלומר מחודש יוני אני כבר לא עובד.
מבחינת מס הכנסה אני יודע שזה לא כל כך משנה הרווח מתחלק על כל השנה (לא יהיו עוד הכנסות השנה חוץ מזה).
מבחינת ביטוח לאומי לפי הרוח שלי לא סגרתי את התיק והיא פרסה לי את הרווח לכל השנה כי אם הייתי מחלק את הרווח לחמישה חודשים בלבד אז המדרגות של הבטל היו עולות והייתי משלם יותר.
אני מעוניין לסגור את התיק כדי לפנות לבטל ואולי בעקבות הקורונה מגיעות לי איזושהן זכויות.
אני יודע שלפי החוק היבש כנראה שלא מגיע לי כיוון שאני עצמאי אבל מניסיוני עם ביטוח לאומי אם יודעים לדבר עם הפקיד והוא מעוניין לעזור הם כן מצליחים להעביר כסף לפי איזשהו סעיף.
רציתי להתייעץ אם כדאי לקחת את הסיכון לסגור את התיק וזהו או שיש איזושהי דרך שגם בלי לסגור את התיק ולהעלות סכום הבטל השנתי יש דרך להוציא איזה מסמך שמעיד שאין לי הכנסות מחודש יוני וללכת איתו לבטל.

yossik

מודרטור
דירוג
11,532
אני מניח שהיה לך גם תיק במע"מ ולעניות דעתי זה הראשון שצריך לסגור כי אז תוכל לדווח לביטוח לאומי שאתה לא עובד והתשלומים ירדו לרמה של מובטל.
במקרה שלך אני חושב ורצוי ליווי של רואה חשבון שיתנהל מול מס הכנסה. זה לא בדיוק סגירת תיק במס הכנסה, זו התאמה למצב חדש כי עדיין תחוייב להגיש דיווחי מס לשנת 2020. אני פנסיונר ויש לי תיק במס הכנסה ורק כך אני יכול לקבלי החזרי מס על ריווחי הון/דבידנדים/ריביות.
אני מציע לא 'לסגור וזהו', זה עלול לחזור אליך כבומרנג עוד שנה, שנתיים או מתי שתצטרך אותם.
מסמך שמעיד שאין לי הכנסות מחודש יוני וללכת איתו לבטל.
מה? לא נתת לעצמך משכורת ולא דיווחת? אז עכשיו רואה חשבון ימסור את חוזה מכירת חלקך בעסק לרשיות המס ואם מכרת 'מתחת לשולחן' אז אתה בבעייה.

ramhal

משתמש ותיק
דירוג
193
אני מניח שהיה לך גם תיק במע"מ ולעניות דעתי זה הראשון שצריך לסגור כי אז תוכל לדווח לביטוח לאומי שאתה לא עובד והתשלומים ירדו לרמה של מובטל.
במקרה שלך אני חושב ורצוי ליווי של רואה חשבון שיתנהל מול מס הכנסה. זה לא בדיוק סגירת תיק במס הכנסה, זו התאמה למצב חדש כי עדיין תחוייב להגיש דיווחי מס לשנת 2020. אני פנסיונר ויש לי תיק במס הכנסה ורק כך אני יכול לקבלי החזרי מס על ריווחי הון/דבידנדים/ריביות.
אני מציע לא 'לסגור וזהו', זה עלול לחזור אליך כבומרנג עוד שנה, שנתיים או מתי שתצטרך אותם.

מה? לא נתת לעצמך משכורת ולא דיווחת? אז עכשיו רואה חשבון ימסור את חוזה מכירת חלקך בעסק לרשיות המס ואם מכרת 'מתחת לשולחן' אז אתה בבעייה.
שום דבר לא היה מתחת לשולחן, התיקים נמצאים בניהול של רואה חשבון.
הסיטואציה היא רווח גדול שהצטבר מינואר עד מאי ומכירת העסק במאי. מיוני העסק מדווח 0 הכנסות. מעמ אני לא בטוח אם התיק סגור או לא זה לא כל כך משנה כי ההכנסות הן כאמור 0. מס הכנסה זה לא כל כך משנה גם מתי אני יסגור את התיק כי הרווח מבחינת מס הכנסה מתפרש על כל השנה גם אם הרווחת אותו רק בינואר. הבעיה מתחילה עם ביטוח לאומי שבגללה אני לא יכול לסגור את התיק לגמרי. מבחינת ביטוח לאומי הרוח המליצה לחלק את הרווח ל12 חודשים במקום ל5 וככה לחסוך כמה אלפי שקלים מה שאומר שהתיק שם פתוח אני עדיין משלם לשם מקדמות כביכול עד סוף השנה.
השאלה שלי הייתה אם כדאי לסגור את התיק בכל מקרה לשלם את העלייה במדרגות של הבטל (בערך 10000) ואז לגשת לבטל בתור מובטל.
שוב לפי החוק היבש וההמלצה של הרוח אין טעם בכלל לגשת לבטל בתור עצמאי שיצא לאבטלה כיוון שאין לנו שום זכויות ולא מגיע לי שקל.
אני מניסיון יודע שפנייה לביטוח לאומי לפעמים נותנת פירות גם אם לפי החוק היבש לא מגיע לי כלום.
זו שאלה קצת מסובכת אני מבין בגלל זה אמרתי למי שיש ניסיון במקרה ספציפי כזה של מכירת עסק באמצע השנה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
1 סגירת הפלח הסולידי למטרת פרישה מוקדמת שוק ההון 16
twister לאחר סגירת הלמן אלדובי, לאן העברתם את הפנסיה שלכם? שוק ההון 13
Wonko הורדת מינוף וסדר סגירת הלוואות צרכנות פיננסית 12
L סגירת פינות אחרונות לפני כניסה לשוק ההון :) שוק ההון 6
A התלבטות לגבי סגירת משכנתא נדל"ן 3
J שתי שאלות על משכנתא: (1) משכון נכס קיים לטובת סגירת משכנתא אחרת (2) ריהוט וגמר נדל"ן 8
P החזרי מס אחרי סגירת חברה? מיסים 2
פדידה סגירת משכנתא האם כדאי? נדל"ן 2
O משכון נכס נקי לטובת סגירת משכנתא קיימת שוק ההון 1
ג סגירת משכנתא, השקעות כפויות והערך הכספי של הזמן צרכנות פיננסית 9
Y סגירת קרנות נאמנות שוק ההון 5
N סגירת סניף פועלים Be online צרכנות פיננסית 6
N אפליקציה חלופית לזיהוי תקלות ברכב בעקבות סגירת אנג'י צרכנות פיננסית 7
א סגירת חשבון ב-Interactive Brokers צרכנות פיננסית 11
A מיטב ד״ש - סגירת הלוואות בזמן הקורונה צרכנות פיננסית 6
ITS סגירת תיק השקעות בבית השקעות ישראלי - איך לבצע נכונה? צרכנות פיננסית 2
Rahash אסטרטגיית סגירת משכנתא נדל"ן 9
ק רכישת דירה ללא היתר בנייה (סגירת מרפסת) נדל"ן 14
L סגירת מינוס עם הלוואה צרכנות פיננסית 12
S סגירת חשבון באינטרקטיב ישראל צרכנות פיננסית 12
פשוט סגירת תיק יזומה על ידי בית ההשקעות צרכנות פיננסית 36
S סגירת חשבון בנק בגרמניה צרכנות פיננסית 12
G אקסלנס - סגירת חשבון השקעות עקב מיעוט פעולות שוק ההון 83
ד השקעה בקופת גמל להשקעה או סגירת משכנתא? שוק ההון 26
I סגירת חשבון בנק שיש בו הלוואה שטרם נפרעה במלואה צרכנות פיננסית 14
ט סגירת חובות של 100k על ידי מישכון דירה? שוק ההון 27
H הפקדה לקרן השתלמות אחרי סגירת עוסק מורשה צרכנות פיננסית 4
Frenchman לקיחת הלוואה לצורך סגירת הלוואה צרכנות פיננסית 80
אוהד הצלחות סגירת משכנתא לעומת המשך השקעה נדל"ן 25
Res Cogitans סגירת עוסק מורשה צרכנות פיננסית 13
B מייל מ-IBI על סגירת חשבון עקב תושבות בארה''ב שוק ההון 12
Gazorpazorp צריך לדעת משהו לפני סגירת חשבון בנק? צרכנות פיננסית 10
מיקי לחסוך תוך כדי סגירת חובות או קדם לסגור חובות ומהר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
D כמה שאלות לפני סגירת התיק. שוק ההון 4
המהנדל פתיחת עסק להתעסקות עם ספקי שירות התפתחות אישית 7
א הערות על שיטת עבודה עם תיק ממוסה, עסק עצמאי, חיסכון פנסיוני ומה שבניהם שוק ההון 16
י עסק להשכרת מתנפחים השקעות אלטרנטיביות 17
מיקי שאלה בקשר להלוואה ופתיחת עסק פוסטים מאיכות נמוכה 4
M עסק בתחום פינוי המתכות אוף טופיק 8
G עסק לגרפי מניות אוף טופיק 7
M עסק עצמאי - קפיצת המדרגה לעסק עם עובדים התפתחות אישית 8
P סיפוק מעבודה, כסף + פתיחת עסק + הייטק התפתחות אישית 14
שמנת חמוצה פתיחת עסק ללא הכנסות בשביל IRA שוק ההון 2
ת הגדרת ״עסק פעיל״ לצורך מענק הקורונה צרכנות פיננסית 9
N שאלה לגבי חברה בע"מ לעומת עסק מורשה צרכנות פיננסית 4
ה עסק שני: ניהול כספים (או: איך יוצאים מפשיטת רגל ומתחילים מאפס) יומני מסע אישיים 15
O פתיחת עסק חייל משוחרר (קרן השתלמות- מהפיקדון) שוק ההון 8
י עסק פטור + שכיר ומה שינהם צרכנות פיננסית 6
A פתיחת עסק ייבוא שוק ההון 2
ק איך מחשבים מס לשכיר שיש לו עסק בנוסף? צרכנות פיננסית 0

נושאים דומים

למעלה