• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בין אושר ועושר. באמצע שנות ה-20 רופא לעתיד.

סטטוסקופ

משתמש רשום
דירוג
0
אז הנה ככה מתחילים. אחרי שנים של מעקב נלהב אחרי הבלוג של הסולידית עזרתי אומץ לעשות זאת.
אני פותח את הפוסט בתקווה שיתן לי כוח להמשיך ולהתמיד במסע העיקש שאליו אני רוצה לצאת, המסע לעושר ואושר.

לכל מי ששרד עד הלום. תודה לכם זה לא מובן מעליו.

להלן האוטוביוגרפיה

אני סטודנט לרפואה לקראת סוף השנה ה-4 ללימודים. נשארו לי עוד שנתיים לסיום התואר. לאחר מכן אלוהים גדול. איני יודע באיזה תחום אתמקצע לאחר הסטאז אבל מאמין שיהיה בסדר מבחינת הכנסה.
כרגע אני מתקיים בעיקר מכספי ההורים שתומכים בי כלכלית ומעבודות צדדיות שמהן אני מכניס כסף. מדובר במיני חלטורות מכיוון שאין לי באמת זמן לעבודה מסודרת.

נכסים​

עו"ש: 14,000
תיק השקעות: 42,000 וכאן נכנסת התייעצות הראשונה, אני מעוניין בתיק בחשיפה גבוה למניות כרגע :
MSTR 25% מהתיקאמור לעקוב אחרי מחיר הביטקוין
עוקב S&P 500 15% מהתיקדמי ניהול 0%
ADOBE 5%
TESLA 7%
URTY מדד ראסל 2000 פי 315% מהתיק
QLD &TQQQ עוקב אחרי נאסדק פי 2 ו פי 330%
לצערי בזמנו חשבתי שמדדים ממונפים פי2 ו 3 הם רעיון טוב כי הריי מדדים עולים תמיד בטווח הרחוק לכן יעלו כפליים. טעיתי

*אין לי כרגע קופת גמל, ביטוח חיים פנסיה השקעות אחרות וכו... לכל הידוע לי*

הכנסות​

לצערי, אין לי כרגע הכנסות שוטפות וקבועות (ראה כוכבית) . אני בעיקר מסתמך על ההורים רגשות האשם כבר בשיא והייתי שמח להיפטר מהתמיכה הכלכלית מהם אך כרגע זו לא אופציה
מדי פעם אני עושה חלטורות למינהן, מלגות, שיעורים פרטיים ועוד עבודות מזדמנות.
*ישלי הכנסה של 3000 שח משכירות מדירתם של ההורים.

אני מבין שכרגע אני בעיקר בשלב שבו אני צריך להגדיל את ההכנסות שלי ככל הניתן ולצמצם בהוצאות בעקבות זאת שוקל לקחת בשנה הבאה את הצעדים הבאים:
1. לקחת משרת עוזר רופא, משכורת נמוכה מאוד אך עם חשיפה גדולה למקצוע ובתקווה ליצור לעצמי קשרים והזדמנויות למציאת תקן להתמחות בעתיד.
2. להמשיך ולעשות שיעורים פרטיים, יש לזה פוטנציאל להיות מאוד מתגמל, תוהה האם כדי לפתוח עוסק פטור בסכומים האלה.

הוצאות​

ברור לי שעיקר היכולת שלי כרגע היא במיקסום החסכון. רק ע"י חיסכון אגרסיבי אוכל לחסוך מעט שקלות בשנים הקרובים. לפחות עד השנים בהם אוכל לעבוד במקצוע.
הצעדים שכרגע אני מתכוון לנקוט בהם הם בעיקר כדי להיות יותר מודע להוצאות שלי.
גילוי נאות לא ניהלתי מעקב הדוק אחרי ההוצאות שלי עד כה. זה השלב שעוקבים נלהבים יסקלו אותי באבנים אך אני מבקש להרגיע את הרוחות ולהדגיש אני מתכוון לעקוב מעכשיו והאלה.

מה לדעתכן הדרך הטובה והקלה ביותר לעקוב אחרי ההוצאות. ראיתי את האקסולידית אך נדמה לי שלמלא פעם בשבוע את כל ההוצאות זה משהו שלבסוף יתמסמס לו.?
רייזאפ ונגזרותיה? יש לכם המלצות אחרות לאיך כיצד לנהל מעקב שכזה....

חיים אישים ותוכניות​

אני נמצא בזוגיות אנחנו גרים ביחד. התמזל מזלי ונפלתי באורך פלא על מישהי שמאוד תומכת בחיים חסכניים ויצירת עצמאות כלכלית. אני הפזרן שבנינו שתבינו. בשנים הקרובות אנחנו לא מתכננים ילדים דירה או כל הוצאה גדולה כזו או אחרת.

אני מתכנן לטוס לטיול גדול בחודשי הקיץ הקרובים ואצטרך לרכוש אוטו בחודשים הקרובים. מעבר לכך לא מתוכננות אצלי הוצאות גדולות.

מעריב לנוער שלום?​

1. קודם כל אשמח לשמוע ממכם מה אתם חושבים האם יש דברים שאני יוכל לשפר צעדים מסוימיים שכדי שאקח שיקדמו אותי בדרך לאושר ועושר?!?!?

2. איני בטוח עדיין כמה לחסוך ואיפה. אני חושב שזה נגזרת של כך שאיני עושה את כספי. אני שוקל לעבור למתכונת בה אני מקבל מההורים סכום כסף מסויים שאמור להיות איתי לכל השנה ואיתו אסתדר. ממש לא בטוח שהם יסכימו איתי על כך בכל זאת כששומעים סכום גדול זה באופן לא רציונלי קשה יותר מאשר להעביר פעם בכמה חודשים סכום קטן יותר.

3. לנסות למקסם את ההכנסות אני מחפש דרכים יצירתיות בהתחשב במחסור בזמן שאני נמצא בו אשמח לשמוע על רעיונות....
וכמובן להוריד את ההוצאות

4. מה לדעתכם לגבי ביטוחים פנסיה וכו זה עולמות שעדיין לא נגעתי בהם. האם יש טעם לסטודנט שעדייין לא עובד להיכנס לכך ואם כן אז למה?

ברוך הבא לפורום.

אני מבין שכרגע אני בעיקר בשלב שבו אני צריך להגדיל את ההכנסות שלי
לא חושב.. אתה בשלב שאתה צריך להתמקד בקריירה שלך ולא בהכנסות שלך, הכנסות מגיעות אחר כך.

אני לא יודע איך זה ברפואה, אבל אני מניח שמי שמצליח בלימודים משיג סטאז׳ים יותר מוצלחים, מה שמוביל למשכורת גבוהה יותר בעתיד, אם זה באמת המצב, תשקיע יותר בלימודים.

כל הכבוד על ההתלהבות אבל לדעתי אתה קצת מקדים את המאוחר, במיוחד בגלל הסיבה שאתה חי במימון של ההורים.

אני מסכים על שנאמר מעלי וכרגע הכי כדאי לך זה להשקיע ברכישת המקצוע שלך. נשמע שאין לך הרבה זמן אז קשה לי לראות איך אתה מגדיל את ההכנסות בצורה משמעותית בלי לפגוע בלימודים ואם נהייה כנים, עוד כמה אלפים שתרוויח בשנתיים-שלוש לפני שתתחיל להיות רופא לא ישנו לך את החיים.

אני כן בעד לנצל את בזמן ולנהל מעקב ולבסס התנהלות כלכלית נכונה בלי קשר להשקעות, ובין היתר תחסוך להורים שלך כסף. הם ממנים לך שכירות ומה עוד.. אז לבקש מהם כסף כדי להשקיע לדעתי זה קצת לא במקום.

מבחינת פנסיה, גם לא משמעותי אבל יש לזה יתרונות, אם אתה יכול עדיף לך לעבוד ב20-50% משרה (לפי מה שאתה יכול) אצל מעסיק אחד כדי לקבל תנאים סוציאלים מאשר עבודות מזדמנות כל פעם במקום אחר שלהם אין חובה להפריש לך

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ריש-לקיש קרן אושר אישית - סטייל העיזבון של בנג'מין פרנקלין אוף טופיק 13
C איך מבטלים ביט שעדיין לא אושר צרכנות פיננסית 19
Trevor הבנק הדיגיטלי הראשון אושר כחבר בורסה צרכנות פיננסית 22
איליה אושר ניוד תיק ההשקעות - מעניין מה יהיה עכשיו :) צרכנות פיננסית 21
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
A זוג באמצע הדרך יומני מסע אישיים 25
C התלבטות בין בנק לבית השקעות באמצע תהליך ניוד צרכנות פיננסית 12
ש דירה להשכרה באמצע חודש נדל"ן 3
deussex הגשת בקשה להחזר מס מקוונת, שנתקע באמצע באתר מיסים 3
L מחיר למשתכן באמצע החיים נדל"ן 65