• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברתי קרן פנסיה לקופת גמל SP500 באמצע הירידות, איך למקסם

• פותח הנושא CR7
  • פורסם בתאריך

CR7

משתמש רגיל
דירוג
79
היי,
אז התחלתי תהליך להעביר את הפנסיה לגמל IBI SP500 בתחילת נוב' ומפה לשם זה תכל'ס בוצע באמצע החודש כשהירידות התחילו.
תאריך הערך שלי הוא ה 6.12.18 למרות שהכספים עברו ב 18.12 למסלול של 100% SP500.
האם כדאי לי לבקש מ IBI לתארך את הכספים לפי ה 18.12? אני חושב שכן, אבל רוצה לוודא שאני לא טועה.
תודה:)

האם כדאי לי לבקש מ IBI לתארך את הכספים לפי ה 18.12?
הם יתנו לך בכלל? מבחינתם תאריך הערך זה התאריך שהם גובים ממנו דמי ניהול, אז קשה לי לראות אותם מוותרים.

מלבד זאת, זה דורש תיאום עם קרן הפנסיה (וגם תשלום פרמיה נוספת על הביטוחים עד ה18).

הם יתנו לך בכלל? מבחינתם תאריך הערך זה התאריך שהם גובים ממנו דמי ניהול, אז קשה לי לראות אותם מוותרים./QUOTE]
השאלה העיקרית היא האם מבחינתי למהלך יש הגיון (אני חושב שכן, אבל מעוניין לוודא).
אם כן אני אנסה להניע את המהלך מולם ונראה באיזה קיר זה יעצר.

לא הבנתי מה כל תאריך אומר. אני גם באמצע מעבר בין קרנות ומנסה להבין אם יש מצב שבו הכסף לא מושקע כלומר לא נושא תשואה של הקרן המעבירה וגם לא של הקרן המקבלת.

בניוד בין חברות למשך יום אחד לפחות הכסף נמצא מחוץ לשוק ההון מבלי שמושקע.

לא הבנתי מה כל תאריך אומר. אני גם באמצע מעבר בין קרנות ומנסה להבין אם יש מצב שבו הכסף לא מושקע כלומר לא נושא תשואה של הקרן המעבירה וגם לא של הקרן המקבלת.
תאריך הערך: היום שלפיו IBI מתארכים את כניסת הכספים אליהם (להבנתי- היום שממנו מתחילה להיספר התשואה). נקבע לפי היום שבו נשלחה בקשת ההעברה למקור הכספים/היום שאושרה ההעברה ע"י הצד השני (אני לא בטוח מה מהם).
תאריך ההעברה: היום שהכספים הגיעו לחשבון הבנק של IBI.

התשואה שלך לפי מה שהושקע בפועל, לפי מה שהם עשו עם הכסף שלך בפועל.
אם הכסף הושקע וירד/עלה למחרת 5%, התאריך שאתה רוצה לא ישנה את מה שכבר קרה.

התשואה שלך לפי מה שהושקע בפועל, לפי מה שהם עשו עם הכסף שלך בפועל.
אם הכסף הושקע וירד/עלה למחרת 5%, התאריך שאתה רוצה לא ישנה את מה שכבר קרה.
בתיאוריה.
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/מעבר-מסלולים-באינטר-גמל.3376/
https://www.hasolidit.com/kehila/th...ות-בחשבון-הלמן-אלדובי-ו-ibi.9604/#post-217489

מנסיון אישי. כשניידתי קרן פנסיה פספסתי את אחד הימים הכי טובים ב 2014. מצד שני כשניידתי קופת גמל בתחילת פברואר 2016 הרווחתי מהצד השני.
נראה לי שביום שעוברים הכספים, הם לא מושקעים שזה הגיוני. הם לא במעבירה ולא אצל הקולטת.

מנסיון אישי. כשניידתי קרן פנסיה פספסתי את אחד הימים הכי טובים ב 2014. מצד שני כשניידתי קופת גמל בתחילת פברואר 2016 הרווחתי מהצד השני.
נראה לי שביום שעוברים הכספים, הם לא מושקעים שזה הגיוני. הם לא במעבירה ולא אצל הקולטת.
על פניו נראה לי שדי קשה להבין שפספסת יום טוב לפי הסכום שעבר בין גופים מנוהלים.
אלא אם כן שתי הקופות הן שקופות לגמרי כמו מחקה SP500.
את ההגיון שאתה מתאר אני יכול להבין.
למרות שאני יכול לתאר איזה מנגנון שיתמודד עם המצב הזה בלי לאבד יום עסקים.
מה שאני לא יכול להבין זה שאין חובה של ידוע הלקוח על הסיכון הזה.
הרגולציה על התחום הזה כל כך מפוארת שיש צורך במסמך הנמקה אם זה נעשה על ידי סוכן ועוד אלף ואחד תקנות. העברתי קופות מספר פעמים ואף פעם לא נתקלתי שסוכן או אחד הגופים יידע אותי על הסיכון הזה.

את ההגיון שאתה מתאר אני יכול להבין.
למרות שאני יכול לתאר איזה מנגנון שיתמודד עם המצב הזה בלי לאבד יום עסקים.
אין לי מושג מה נכון בפועל, אבל בעיקרון אין סיבה שיהיה "יום בחוץ". אאל"ט, יום ההעברה נקבע לפי החוק ליום בו הקופה הקודמת מאשרת את ההעברה (גם אם אני טועה, יש יום כלשהו שמוגדר כיום הקובע, והוא לא תלוי בהעברת כספים בפועל). הקופה הקולטת יכולה להשקיע כבר לפי האישור שהתקבל, גם אם הכסף יופיע בחשבונה רק למחרת (לרוב יש מספיק מזומן לדברים כאלו). אגב, סביר שהקופה הקולטת גם כך לא משקיעה בפועל בדיוק לפי כמות השקלים שהעברת, אלא זה נספג בקופה באופן כללי (לא מאמין שהקופה מושקעת בדיוק עד רמת האגורה), והיא פשוט זוקפת לזכותך את התשואות החל מהיום הקובע (תאריך הערך).

אין לי מושג מה נכון בפועל, אבל בעיקרון אין סיבה שיהיה "יום בחוץ". אאל"ט, יום ההעברה נקבע לפי החוק ליום בו הקופה הקודמת מאשרת את ההעברה (גם אם אני טועה, יש יום כלשהו שמוגדר כיום הקובע, והוא לא תלוי בהעברת כספים בפועל). הקופה הקולטת יכולה להשקיע כבר לפי האישור שהתקבל, גם אם הכסף יופיע בחשבונה רק למחרת (לרוב יש מספיק מזומן לדברים כאלו). אגב, סביר שהקופה הקולטת גם כך לא משקיעה בפועל בדיוק לפי כמות השקלים שהעברת, אלא זה נספג בקופה באופן כללי (לא מאמין שהקופה מושקעת בדיוק עד רמת האגורה), והיא פשוט זוקפת לזכותך את התשואות החל מהיום הקובע (תאריך הערך).
בדיוק:
1. מה שאמרו לי ומה שקרה (יום הערך: 6.12, הכסף התקבל אצלם בפועל ב 18.12)
2. מה שרציתי לשאול- האם שווה לי להגיד להם 'תשנו את תאריך הערך' כדי להתקבע על תאריך ערך עם שער נמוך יותר?

@גילגמש , הקופות היו כלליות. התשואות פלוס מינוס בכל הגופים דומות. היו הבדלים חריגים מהתשואות באותו החודש. פעם ציינתי זאת כסיכון בתקופה תנודתית בדף של יועץ פנסיוני והוא לא סתר את הטענה.

מה שרציתי לשאול- האם שווה לי להגיד להם 'תשנו את תאריך הערך' כדי להתקבע על תאריך ערך עם שער נמוך יותר?
לא ברורה השאלה. אם ב18.12 הכסף שלך יכול לקנות יותר מאשר ב6.12 אז שווה לך מן הסתם, למה לא? זה לא אומר שהם יסכימו כמובן, ובפרט אם הם אכן התחילו להשקיע עבורך ב6.12.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K העברתי מט''ח וממשיכים לחייב צרכנות פיננסית 6
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
ק עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
N קרן כספיתת בgoogle finance פוסטים מאיכות נמוכה 1
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ג קרן שמשווקת כאירית נגד CSPX, וההבדלים בין המדד לשווי הקרן שוק ההון 3
מ קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
H קרן מור 70-30 לבעלי אזרחות אמריקאית מיסים 1
ה מכירת קרן סל פוסטים מאיכות נמוכה 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן השתלמות - שכיר ועצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
מ קרן סל עם דמי "נאמן" שוק ההון 6
R איך לזהות קרן שנחשבת PFIC לענייני מיסים אמריקאים מיסים 2
I כמה נכונה ההמלצה לא לשבור קרן השתלמות לעומת מכשירים אחרים? מיסים 49
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ד קרן השתלמות לעצמאי שכבר לא פעיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
S עצמאי פטור - קרן ההשתלמות מלאה, מה האפיק הבא לחיסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
I קרן השתלמות שכיר ועצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
X דמי הניהול בקופת גמל, קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N קרן אירית או אמריקאית שוק ההון 5
Y בחירת קרן כספית שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה