• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיאום מס באמצע השנה או החזר מס רטרואקטיבי?

• פותח הנושא keen
  • פורסם בתאריך

keen

משתמש רגיל
דירוג
31
היי,

השתחררתי משירות קבע השנה, והתחלתי לעבוד כמה חודשים לאחר השחרור בהייטק.
המשכורת הנוכחית שלי גבוהה מהמשכורת שהרווחתי בתחילת השנה ושיעור מס הכנסה מגיע למדרגה גבוהה יותר.
ממה שהבנתי, זה אומר שעבור שנת 2018 אני משלם מס הכנסה גבוה ממה שאני אמור לשלם, מכיוון שהוא מחושב שנתית ולא חודשית.

בהנחה שהבנתי נכון - האם עדיף לעשות תיאום מס הכנסה (טופס 116) כרגע (באמצע השנה), או לחכות לשנה הבאה ולהגיש בקשה להחזר מס הכנסה (טופס 135 וטופס 106) עבור שנת 2018? יש יתרון לדרך מסוימת?

תודה

יש יתרון לדרך מסוימת?
תיאום מס אורך כמה דקות באינטרנט, ובסופם תקבל מכתב למעסיק החדש. לפעמים התהליך קצר עוד יותר אם מבוצע כחלק מה101.
בקשה להחזר מס (לראשונה) דורשת התייצבות פיסית במס הכנסה לפתיחת תיק, דיווח על כל מקורות ההכנסה באותה שנה, ושהות של מספר חודשים עד לתשובה של הרשות.

עדיף תיאום. בטח אם זה פעם ראשונה שאתה עושה את זה. אפשר דרך האתר, מהיר ובקלות.
החזר מס אפשר רק פיזית (או דרך רוא"ח), האופציה נפתחת רק באזור מאי וההחזר יכולה לחכות חודשים ושנים. אני עדיין מחכה להחזר מס שהגשתי איך שהאפשרות נפתחה. ממש מעדיפה את הכסף אצלי כמה שיותר מהר...

בעניין החזר מס טריק קטן שמיועד ליודעי ח"ן, אם אין למ"ה פרטי חשבון בנק של מבקש ההחזר/פרטים לא נכונים, הוא משאיר את הכסף אצלו.
כידוע ניתן לדרוש החזר 6 שנים אחורה.
חוב של מ"ה צובר ריבית של קרוב ל-4% וגם צמוד למדד ולכן זאת תכנית החיסכון עם התשואה הכי טובה היום בשוק..

תיאום מס אורך כמה דקות באינטרנט, ובסופם תקבל מכתב למעסיק החדש. לפעמים התהליך קצר עוד יותר אם מבוצע כחלק מה101.
בקשה להחזר מס (לראשונה) דורשת התייצבות פיסית במס הכנסה לפתיחת תיק, דיווח על כל מקורות ההכנסה באותה שנה, ושהות של מספר חודשים עד לתשובה של הרשות.
בעניין החזר מס טריק קטן שמיועד ליודעי ח"ן, אם אין למ"ה פרטי חשבון בנק של מבקש ההחזר/פרטים לא נכונים, הוא משאיר את הכסף אצלו.
כידוע ניתן לדרוש החזר 6 שנים אחורה.
חוב של מ"ה צובר ריבית של קרוב ל-4% וגם צמוד למדד ולכן זאת תכנית החיסכון עם התשואה הכי טובה היום בשוק..

לפי השרשור צורך בתיאום מס למי שעבד בשתי עבודות באותה שנה - אך לא בו זמנית אני צריך לעשות החזר מס ולא תיאום מס, אם לא עבדתי בשתי עבודות במקביל. אני טועה?

כמו כן, תיאום מס אני יכול לעשות מתי שאני רוצה במהלך השנה עבור שנת המס הנוכחית? אין סיבה לחכות?

"במקביל" = באותה שנה.

שאלה, מי שעושה תיאום מס לא יצטרך בכל מקרה לעשות גם החזר מס? הרי פקיד השומה בדרך כלל לא יכול לדעת בדיוק מה תהיה המשכורת בכל מקום עבודה (נדיר שאין שום תנודות) ואז הוא יתן תמיד מדרגת מס קצת גבוהה יותר וכדי לקבל את ההפרש צריך להגיש החזר מס.
(אלא אם כן תיאום המס אמר שלא צריך לנכות בכלל מס במקור לבעלי הכנסות נמוכות)

שאלה, מי שעושה תיאום מס לא יצטרך בכל מקרה לעשות גם החזר מס? הרי פקיד השומה בדרך כלל לא יכול לדעת בדיוק מה תהיה המשכורת בכל מקום עבודה (נדיר שאין שום תנודות) ואז הוא יתן תמיד מדרגת מס קצת גבוהה יותר וכדי לקבל את ההפרש צריך להגיש החזר מס.
(אלא אם כן תיאום המס אמר שלא צריך לנכות בכלל מס במקור לבעלי הכנסות נמוכות)
לאחר מעבר בין עבודות עשיתי תיאום מס ממש לקראת סוף השנה לפני מספר שנים ולמרות שידעתי מה המשכורת הצפויה עד רמת השקל עד סוף השנה הפקיד החליט לאשר לי מדרגת מס גבוהה יותר. בהתחלה התעצבנתי אבל אז נזכרתי שזו הלוואה נוחה בשבילי למדינה.

הוא יתן תמיד מדרגת מס קצת גבוהה יותר
לא תמיד, אם ההכנסה הצפויה מגרדת את מדרגת המס הבאה את צודקת, אם יש עוד מרווח מספיק אז יתן שיעור מס הוגן.
באינטרנט אפשר לראות סימולציה של התיאום לפני ביצוע התיאום בפועל, (אפשר רק פעם בשנה באינטרנט, הפעם השניה אצל פקיד בלבד)
אני עשיתי פעם, והגדלתי עוד קצת את ההכנסה הצפויה מעבר לצפוי וזה לא הקפיץ את שיעור המס.

מישהו מבין מה אפשר לעשות אם לא זכאים לשימוש ביישום לתיאום מס באינטרנט?
אני קוראת פה:
https://taxes.gov.il/IncomeTax/Pages/IncomeTaxGuides/IncomeTaxGuideHakalot.aspx#GovXParagraphTitle5
ולא מצליחה להבין בסעיף "הקלות בתיאום מס באמצעות מערכת פניות חדשה באתר רשות המסים"
איך מגיעים למערכת הפניות (שנשמע שהיא שונה מהיישום לתיאום מס).

איך מגיעים למערכת הפניות (שנשמע שהיא שונה מהיישום לתיאום מס).
כנראה התפספס להם הלינק,
נדמה לי שמדובר על זה:
https://taxes.gov.il/Pages/InfoTaxesGovIl/MAPAL.aspx
יש למלא את השדות כך:
תחום הפניה: מידע אישי
נושא ראשי: מס הכנסה
תת נושא: תאום מס - הגשת טפסים
ולצרף את הטופס 116 כולל המסמכים הדרושים.

לאחר מעבר בין עבודות עשיתי תיאום מס ממש לקראת סוף השנה לפני מספר שנים ולמרות שידעתי מה המשכורת הצפויה עד רמת השקל עד סוף השנה הפקיד החליט לאשר לי מדרגת מס גבוהה יותר. בהתחלה התעצבנתי אבל אז נזכרתי שזו הלוואה נוחה בשבילי למדינה.

אז בעקרון מומלץ לעשות תיאום מס לקראת דצמבר?

אז בעקרון מומלץ לעשות תיאום מס לקראת דצמבר?
המעסיק החדש דרש ממני לעשות תיאום מס לפני תחילת העבודה. יכול להיות שאם הייתי מתעלם מבקשתו הוא היה מנכה מס מקסימלי ואז הייתי יכול לבקש החזר מס לאחר סוף השנה.

באינטרנט אפשר לראות סימולציה של התיאום לפני ביצוע התיאום בפועל, (אפשר רק פעם בשנה באינטרנט, הפעם השניה אצל פקיד בלבד)
זה היה נכון עד לפני מספר שנים. השנה אפשר לעשות תיאומי מס נוספים לאותה שנה, גם דרך האינטרנט . (זה נקרא תיאום חוזר או משהו בסגנון.
ומצטרף למה שכבר נכתב פה, במידה וקיים סכום להחזר, הוא נושא הצמדה וריבית. ומהבחינה הזו, אני מגיש את הבקשה להחזר לאחר 6 שנים מתום שנת המס.

נקודת נוספת, שנדמה לי שלא הוזכרה, היא שבהחזר מס החישוב מדוייק יותר, לטוב ולרע.
רואה חשבון יכול להכיר מעט אפשרויות להקטין את המס, גם לשכיר, בעוד תיאום המס הוא כללי יותר.
מצד שני, אם שולם מעט מדי מס בגלל באגים של המערכת (למשל, אי מיסוי דמי לידה), אז הבקשה להחזר מס תניב חיוב במס בדרך כלל.

נקודת נוספת, שנדמה לי שלא הוזכרה, היא שבהחזר מס החישוב מדוייק יותר, לטוב ולרע.
רואה חשבון יכול להכיר מעט אפשרויות להקטין את המס, גם לשכיר, בעוד תיאום המס הוא כללי יותר.
מצד שני, אם שולם מעט מדי מס בגלל באגים של המערכת (למשל, אי מיסוי דמי לידה), אז הבקשה להחזר מס תניב חיוב במס בדרך כלל.
אוסיף עליך, שגם אם בדקת לפני והדוח אמור להניב החזר מס,
עדיין, עצם הגשת הדוח עלולה להיות טריגר למס הכנסה לבדוק אותך גם בשנים אחרות בהם לא הגשת האם היה חיוב בחסר.

עצם הגשת הדוח עלולה להיות טריגר למס הכנסה לבדוק אותך גם בשנים אחרות בהם לא הגשת האם היה חיוב בחסר.
יש לך אסמכתא שהן פועלים כך או שזו תחושת בטן?

יש לך אסמכתא שהן פועלים כך או שזו תחושת בטן?
סיפור אישי (של קולגה)
הוא הגיש בקשה על שנה X
ואז הם גילו שבשנה Y הוא לא עשה תיאום מס או החשב שכר טעה (משהו כזה עד כמה שזכור לי)
ההחזר על שנה X היה זניח לעומת החוב על שנה Y ונפל עליו חוב של כמה אלפי שח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A תיאום מס ובלאגן אחד שלם מיסים 22
R הקטנת מס לאחר תיאום מס משתי משרות מיסים 1
יבגני_ל התייחסות בטופס תיאום מס להפרשות מעסיק לאכ"א מיסים 6
T עזרה בנושא תיאום מס מיסים 2
J תיאום מס הכנסה עם IB או ברוקר זר מיסים 3
S עבודה צדדית מידי פעם - מס/תיאום מס/ אישור מעסיק ? מיסים 1
O למה צריך להגיש תיאום מס? מיסים 7
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
I תיאום מס לשכיר - זיכוי עבור תשלום לריסק פרטי ומטריה ביטוחית צרכנות פיננסית 7
ס תיאום מס סולידי (עם מומחי מס וללא תשלום) מיסים 14
amoramio תיאום מס - שכירים מיסים 3
M תיאום מס, מה הדרך הקלה ביותר? צרכנות פיננסית 3
E תיאום מס רטרואקטיבית צרכנות פיננסית 27
M תיאום מס לצורך מכירת rsu בשנה ללא הכנסה שוק ההון 31
ח תיאום מס נפרד על רכיבים שונים מיסים 0
Z תיאום מס לעבודה ראשונה מיסים 10
B תיאום מס במעבר בין עבודות צרכנות פיננסית 3
unrealx תיאום מס - שאלות אוף טופיק 1
unrealx האם חייב לעשות תיאום מס במידה ואני בתכנית ESPP ולא עשיתי auto sell? שוק ההון 17
Y תיאום מס צרכנות פיננסית 8
I תיאום (תשלום \ קיזוז) מס מתיק השקעות שוק ההון 2
efrat תיאום מס ומיסוי פנסיה צרכנות פיננסית 17
K סוכן ישיר מול סוכנות הסדר - תיאום דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י תיאום לאינפלציה של רווח הון במכירה בחסר (שורט) - הוראות החוק והתקנות מיסים 6
ל תיאום דמי בריאות צרכנות פיננסית 2
deussex התמודדות עם אי תיאום ציפיות בעבודה ויציבות נפשית התפתחות אישית 17
ח תיאום דמי ביטוח לאומי צרכנות פיננסית 1
Kipodi מקדם תיאום שוק ההון 9
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 11
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
L פוטרתי וקיבלתי מענק, מה התשלום מס בגינו? מיסים 9
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
A מס בישראל על מכירת דירה בחו״ל (לטביה) נדל"ן 4
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12
ר מס שבח - בנייה עצמית פרטית על כמה מגרשים נדל"ן 0
Cat מס בתלוש משכורת כשאני בחופשת לידה מיסים 7
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0

נושאים דומים

Back
למעלה