• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אשמח לדעתכם על הביטוח שלי (ניתן לשינויים)

סול

משתמש רגיל
דירוג
1,280
אהלן כולם.

אני בן 34 בקרוב ואתמול נפגשתי עם סוכן ביטוח ו"סוף סוף" עשיתי ביטוח בריאות.
הסיבה שלא עשיתי עכשיו היתה יותר מדי מידע ואי הבנה כיצד לברור אותו לצרכי.
אבל אני צריך ביטוח בריאות כיוון שכמעט כל הוני מושקע בנדל"ן, (800,000) ובמניות (400,000)

אינני מפריש לפנסיה באופן קבוע ולכן אין לי ביטוח אובדן כושר עבודה. נראה לי שאתחיל לעשות זאת.
לפני הפגישה עם הנציג היה לי רק מכבי זהב וביטוח סיעודי בסיסי.

פניתי לסוכנות הביטוח "הראל" כי הבנתי שהם היחידים שמאפשרים ביטוח תאונות אישיות גם לרוכבי אופניים חשמליים. אינני מחזיק רכב ובתקופה הזאת אני רוכב כמעט מדי יום באופניים. נזהר מאד, אך אני צריך ביטוח.
זה יעלה לי 71 שקלים לחודש.

בנוסף, כיוון שהנציג כבר הגיע והציע, ורציתי לעשות במילא, עשיתי גם ביטוח בריאות.
לא התכוננתי מספיק ואפילו לא רפרשתי את הזכרון אך זכרתי שהפילוסופיה הסולידית היא שהסטטיסטיקות בצד של חברות הביטוח, ולכן היא רוכשת אך ורק מה שהיא לא תוכל לעמוד בו במקרה של קטסטרופה. לפי העקרונות האלה שזכרתי במעורפל, רכשתי למעשה בדיוק את מה שהיא ציינה בטבלה שצריך לרכוש -
ניתוחים בחו"ל, השתלות איברים, והרכבה לתרופות.

בנוסף לזה רכשתי עוד שני מוצרים מחברת הביטוח, די "השכנעתי" לרכוש אותם עקב השיחה עם הנציג, ואני יכול לבטל בכל שלב. אשמח לשמוע את דעתכם עליהם:

"נספח יעוץ ובדיקות" - זה עוד 20 שקלים בחודש, מה אתם חושבים?

נספח טיפולים פרימיום - עוד 9 שקלים לחודש ליחידה. רכשתי 2 יחידות (18). שתיהן יחד נותנות לי 100,000 שקלים פיצוי במידה ואקבל מחלה כלשהו מתוך רשימה ארוכה של מחלות,, בינהן סרטן (אך לא כל סוגי הסרטן, חלקם מוחרגים). התפתתי לכך בגלל שזה פיצוי כספי ולא שיפוי, שיכול לעזור לי קצת במקרה של בעיה. אני לא חושב שאני באמת באמת צריך את ה100,000 האלה אבל אני גם לא בטוח שלא, וזה סוג של מרגיע אותי שאקבל איזשהי תמיכה אם תהיה לי בעיה כלשהי.

מתלבט לגבי השניים האחרונים. מה דעתכם?

ספח טיפולים פרימיום - עוד 9 שקלים לחודש ליחידה. רכשתי 2 יחידות (18). שתיהן יחד נותנות לי 100,000 שקלים פיצוי
יש לך חיסכון של 400 אלף ש"ח, בעצם רכשת כאן אופציה להשתמש ב- 200 אלף ש"ח על פני ה- 400 שיש לך. אני מניח שבאיזה שלך תחליט שזה מיותר.
"נספח יעוץ ובדיקות" - זה עוד 20 שקלים בחודש
תלוי באופי שלך, עד כמה אתה הולך לרופאים מומחים ומסתמך על פרטי ולא על קופת החולים
זה יעלה לי 71 שקלים לחודש
מה אתה עתיד לקבל מהביטוח תאונות אישיות תמורת העלות החודשית?
ניתוחים בחו"ל, השתלות איברים, והרכבה לתרופות
מצויין

בסיכומו של דבר, העלות של הביטוח היא לא דרמטית. במיוחד בגיל שלך. אני מניח שבעתיד תוותר על הרכיב של התאונות והמחלות קשות.

בנוסף לזה רכשתי עוד שני מוצרים מחברת הביטוח, די "השכנעתי" לרכוש אותם עקב השיחה עם הנציג, ואני יכול לבטל בכל שלב. אשמח לשמוע את דעתכם עליהם:

"נספח יעוץ ובדיקות" - זה עוד 20 שקלים בחודש, מה אתם חושבים?

נספח טיפולים פרימיום - עוד 9 שקלים לחודש ליחידה. רכשתי 2 יחידות (18). שתיהן יחד נותנות לי 100,000 שקלים פיצוי במידה ואקבל מחלה כלשהו מתוך רשימה ארוכה של מחלות,, בינהן סרטן (אך לא כל סוגי הסרטן, חלקם מוחרגים). התפתתי לכך בגלל שזה פיצוי כספי ולא שיפוי, שיכול לעזור לי קצת במקרה של בעיה. אני לא חושב שאני באמת באמת צריך את ה100,000 האלה אבל אני גם לא בטוח שלא, וזה סוג של מרגיע אותי שאקבל איזשהי תמיכה אם תהיה לי בעיה כלשהי.

מתלבט לגבי השניים האחרונים. מה דעתכם?
לא מהתחום, לא ממליץ
לדעתי שניהם מיותרים וגם הביטוח תאונות אישיות
תפריש לקרן פנסיה - ביטוח יותר זול פי 10 ויתן לך גם ערך מוסף של חיסכון ללא דמי ניהול

מבלי להיכנס לפרטים, תבטח קטסטרופוטת
רוב מה שאמרת זה יחסית כסף קטן
מניח שיש לך קרן חירום, תעבה אותה בהתאם

טוב הנה מה שהחלטתי לעשות.
להוסיף לבינתיים השתלות בארץ (43 שקלים לחודש).
לחכות 3 חודשים כדי שיכנס תוקף הביטוח.
לאחר מכן לעשות בדיקה כוללת.
לאחר שיתברר שהכל בסדר אוריד את ההשתלות בארץ, את נספח יעוץ ובדיקות, ואת ספח טיפולים פרימיום.
את הביטוח תאונות אישיות אני חושב להשאיר בתקופה בה אני מתנייד על אופניים חשמליים, לעיתים בדרכים בין עירוניות. יש הרבה תאונות. דברים עלולים לקרות ואני יחסית חי בתנועה (רוקד).
זה ביטוח יקר מאד, הכי יקר, אבל הוא זמני, והוא במקום להחזיק רכב. אותו אני מתכוון להשאיר.

• אהבתי
Reactions: A42
טוב הנה מה שהחלטתי לעשות.
באמת ממליץ בחום לשקול הפרשה לפנסיה
גם כסף קטן יכול לתת לך מענה ביטוחי מאוד גדול בכלום כסף
יש גם דרכים מלאכותיות להגדיל את המרכיב הביטוחי בפנסיה בהפקדות קטנות (להפריש רק תגמולים ללא פיצוים לבחור מסלול ביטוח כפול/ קצבה מוגדל וכו)
ואם אין לך שארים בכלל תוכל להוזיל את העלויות של הביטוח הזה

איך עושים את זה טכנית? הוראת קבע? אני עצמאי, לא יודע כמה כסף ארוויח כל שנה, לא יודע כמה להפריש מדי חודש. יש לי איזה 8000 בקופת הפנסיה.

כל שנה, לא יודע כמה להפריש מדי חודש. יש לי איזה 8000 בקופת הפנסיה.
מניח שזה די פשוט, וגם כנראה מחוייב בחוק
תבדוק עם הרואה חשבון שלך
מניח שאתה יכול להחליט איזה סכום להפריש
וכנראה שיכול להפריש גם פעם בשנה בסוף השנה
כנל לגבי קרן השתלמות

איך עושים את זה טכנית? הוראת קבע? אני עצמאי, לא יודע כמה כסף ארוויח כל שנה, לא יודע כמה להפריש מדי חודש. יש לי איזה 8000 בקופת הפנסיה
גם אני עצמאי ולא יודע כמה ארוויח כל שנה. מה שאני עושה:
הוראת קבע של 300 שח כל חודש, ובסוף שנה משלים למינימום הנדרש בחוק אם יש צורך

ם אני עצמאי ולא יודע כמה ארוויח כל שנה. מה שאני עושה:
הוראת קבע של 300 שח כל חודש, ובסוף שנה משלים למינימום הנדרש בחוק אם יש צורך

סליחה על הבורות העמוקה, אבל אפילו את זה אני לא יודע לעשות. איך עושים הוראת קבע כזאת? מדברים עם רואת החשבון? עם הלמן אלדובי?

הלמן אלדובי - חפש באתר שלהם טופס הוראת קבע/הרשאה לחיוב חשבון, קבע סכום הגיוני - תמיד אפשר להפקיד לפני סוף שנה עוד
מבחינתי העניין הקשה יותר היה להחליט כמה להפריש - בפועל אני מפקיד את המינימום המותר בחוק פחות או יותר

אגב - נראה לי שקנות הפנסיה של הלמן עברו לחברה אחרת (אולי הפניקס) כדאי לך להתעדכן.. :)

עריכה - לאחר חיפוש של כ10 דקות באתר של הפניקס לא מצאתי טפסים בכלל (לטעמי אתר מאוד לא נוח). יכול להיות שהגישה אליהם היא דרך האזור האישי - או שתפנה אליהם טלפונית
בהצלחה

נערך לאחרונה ב:
לדעתי לעשות בבריאות תרופות שלא בסל, ניתוחים וטיפולים מיוחדים/בחול והשתלות. תאונות אישיות לדעתי לרוב מיותר. יש שם כל כך הרבה החרגות שכמעט לא מקבלים כלום (אם שוברים זרת יד דומיננטית מקבלים 10 אחוז וכו כל מיני שטויות כאלה, תקרא את הנספחים עם האותיות הקטנות). מחלות קשות זה גם סביר כי זו תקופה שלא תוכל לעבוד. אז שווה אולי לבטח את השכר שלך כפול 6 או 12 חודשים. לא מומחה בתחום.
עריכה: נספח אמבולטורי פחות קריטי לדעתי. אם תצטרך ייעוץ דחוף פשוט תמצא רופא פרטי ותשלם לו 2000 שקל וזהו (אלא אם אתה ממש מרבה לבקר אצל רופאים ולעשות טיפולים).

גם כסף קטן יכול לתת לך מענה ביטוחי מאוד גדול בכלום כסף
יש גם דרכים מלאכותיות להגדיל את המרכיב הביטוחי בפנסיה בהפקדות קטנות (להפריש רק תגמולים ללא פיצוים לבחור מסלול ביטוח כפול/ קצבה מוגדל וכו)
ואם אין לך שארים בכלל תוכל להוזיל את העלויות של הביטוח הזה
זאת תגובה מעולה שאני רוצה ליישם. האם אני צריך לעשות את זה דרך סוכן? סוכן חיצוני או של הפנסיה עצמה? הלמן אלדובי עוד קיימים?

זאת תגובה מעולה שאני רוצה ליישם. האם אני צריך לעשות את זה דרך סוכן? סוכן חיצוני או של הפנסיה עצמה? הלמן אלדובי עוד קיימים?
איך שאתה רוצה
אתה יכול לפנות בעצמך לחברות הפנסיה כמו החברות ברירת מחדל

או דרך סוכן פנסיוני חינם שלהם לרוב דרך מקומות העבודה

או סוכן פנסיוני פרטי בתשלום

זה לא ממש מסובך
אבל לך יהיה אולי הכי קל להתחיל עם האופציה ה2 כי זה הרבה בקשות לא שגרתיות אז אולי קצת בירוקרטי (רק תיזהר שלא ימכרו לך ביטוחים נוספים שאתה לא צריך)

ולא אין כבר הלמן אלדובי אבל יש רבים אחרים
כולם אותו הדבר כמעט

זה הכינוי לארבעה כיסויי יסוד: תרופות מחוץ לסל, תרופות בהתאמה אישית, השתלות וניתוחים בחו"ל.

זה הכינוי לארבעה כיסויי יסוד: תרופות מחוץ לסל, תרופות בהתאמה אישית, השתלות וניתוחים בחו"ל.
וזה נפרד מביטוח תאונות אישיות וביטוח מחלות קשות?
עושים את זה דרך הרחבה של הביטוח בקופה או שזה רק דרך חברת ביטוח?
איך בודקים אם אני מכוסה לגבי זה?

וזה נפרד מביטוח תאונות אישיות
כן

וביטוח מחלות קשות
צריך לבדוק אם זו פוליסה מסוג פיצוי שפשוט משלמת כסף בקרות מקרה הביטוח או שזו פוליסה עם כיסויים לקטסטרופות. אני מהמר שזה הראשון.

רק דרך חברת ביטוח?
זה, בדרך כלל.
איך בודקים אם אני מכוסה לגבי זה?
בודקים את הפוליסות שלך.

כדאי לקרוא את הפוסט הזה בבלוג להרחבה

מה זה ביטוח נגד קטסטרופות?
יש לזה שם?
זה לא סוג של ביטוח
זה ההגיון שאני משתמש בו

תבטחו לפי מה שאתה מגדירים קטסטרופה
כלומר אירוע שלא תוכלו לעמוד בו כלכלית (שגם זה סובייקטיבי)

אצל אחד להפוך לסיעודי זה הגדרה של קטסטרופה והוא לא יוכל לעמוד בתשלומים למטפל ולמחיה שלו. ולמישהו אחר במיוחד אלה שפרשו מוקדם זה לא ממש משפיע כלכלית כי גם ככה ההכנסה החודשית הפאסיבית מכסה את זה

זה בדיוק כמו לעשות ביטוח מקיף לאוטו או לא
נניח שהשווי שלו הוא 50 אלף שקל
לאחד 50 אלף שקל זה משהו שנמצא לו בקרן חירום ולא ממש יעשה השפעה על החיים
ולאחר זה יכניס אותו להלוואות וסחרור פננסי שיהיה לו מאוד קשה לצאת מזה

כלכלית כל ביטוח הוא לא משתלם. כי החברות ביטוח צריכות להרוויח

אצלי בגדול כל אירוע ביטוחי שהוא פחות מ500 אלף שקל זה לא קטסטרופה
בגלל זה אין לי ביטוחים לרכב, ביטוחי חיים, ביטוחים סיעודים, מחלות קשות וכל הדברים האלה...

זה חלק מהדברים שביטוח בריאות פרטי מציע
זה לא באמת קטסטרופות בדגש על ישראל

חלק גדול מהדברים גם ככה מכוסים ברובם על ידי הביטוח בריאות שיש לכולם של המדינה או הביטוח המשלים של קופות החולים

תרופות מחוץ לסל זה טריקי (זה משהו בודד שגם יש לי אבל זה היסטורי ובגלל משהו רגשי)
בפועל לרוב אלה תרופות לא יעילות ממש
כי מה שיעיל נכנס לסל
ומה שיעיל או חדש ועוד לא בסל אתה תקבל בדרכ בבתי החולים הגדולים בחינם במסגרת כזו או אחרת

ניתוחים והשתלות בארץ הכל בחינם וברמה מאוד מאוד גבוה
לא ממש רואה סיבה לטוס לחול
רוב מה ששומעים עליו של ארגוני צדקה וכו
זה מקרים שלרוב זה בניגוד להמלצות הרפואיות בארץ
יש כמובן יוצאים מהכלל אבל החלק הגדול לדעתי האישית זה בעיקר משמש לרפד את כספי העמותות שאוספות את הכספים

חלק גדול מהדברים גם ככה מכוסים ברובם על ידי הביטוח בריאות שיש לכולם של המדינה או הביטוח המשלים של קופות החולים
בחלק המהמקרים זה לא עוזר אם יקח לי חצי שנה ויותר לקבל תור.
בפועל לרוב אלה תרופות לא יעילות ממש
כי מה שיעיל נכנס לסל
פשוט לא נכון. יש תרופות מועילות שפשוט אין מספיק אנשים שזקוקים להם כדי להצדיק את ההכנסה שלהן לסל. לא כל התרופות שמועילות מוצאות תקציב.
ומה שיעיל או חדש ועוד לא בסל אתה תקבל בדרכ בבתי החולים הגדולים בחינם במסגרת כזו או אחרת
לא נכון. אם לצורך העניין לא הצלחת להכנס לניסוי או לתכנית כזו או אחרת, תצטרך לשלם והרבה.
ניתוחים והשתלות בארץ הכל בחינם וברמה מאוד מאוד גבוה
לא ממש רואה סיבה לטוס לחול
לא נכון. יש לא מעט ניתוחים שבכלל לא מבוצעים בארץ, וחלקם מבוצעים בארץ מעט מאוד, פשוט מכיוון שיש מעט אנשים שזקוקים להם בשנה. אתה מעדיף ללכת למנתח שעשה את הניתוח הזה 5000 פעם, ולא מנתח שזו הפעם הראשונה שלו.
רוב מה ששומעים עליו של ארגוני צדקה וכו
זה מקרים שלרוב זה בניגוד להמלצות הרפואיות בארץ
יש כמובן יוצאים מהכלל אבל החלק הגדול לדעתי האישית זה בעיקר משמש לרפד את כספי העמותות שאוספות את הכספים
זו כבר סתם השמצה. ההערה לגבי הסעיף הקודם עונה על זה.

אצלי בגדול כל אירוע ביטוחי שהוא פחות מ500 אלף שקל זה לא קטסטרופה
בגלל זה אין לי ביטוחים לרכב, ביטוחי חיים, ביטוחים סיעודים, מחלות קשות וכל הדברים האלה...
אז איזה ביטוחים *אתה* כן עושה? מה נשאר?…
(בהנחה שאת התרופות מחוץ לסל וניתוחים והשתלות בחו״ל אתה לא חושב שצריך בישראל)

ועוד שאלה. איך הגדרת את הסכום?
האם זה סכום שגם אם תהיה קריסה בשווקים (סטייל שנות ה- 2000) התשובה לא תשתנה?
האם זה סכום שלא יגרום לך לרדת ברמת החיים שתכננת/רצית למשפחתך? או שרק מבטיח שלא תקרסו כלכלית?

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
stamEhad קיבלתי הצעה למשכנתא - אשמח לדעתכם נדל"ן 34
M 2 הצעות שקיבלתי לקרן הפנסיה, אשמח לדעתכם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
O השקעה בנדלן מניב בישראל - אשמח לדעתכם נדל"ן 32
G לא יודע לאן מכאן - אשמח לדעתכם התפתחות אישית 21
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A מבולבל מכל החומר התיאורתי, אשמח לדעתכם בנושא. שוק ההון 24
G אסטרטגיית השקעות אשמח לדעתכם שוק ההון 7
מ טביעת רגל ראשונה בעולם הפיננסי - אשמח לדעתכם. שוק ההון 26
L כמה גולשים פעילים יש באתר? אשמח לדעתכם: איך אתם רואים את החיים אוף טופיק 87
ר למכור או להשכיר -דילמה אשמח לדעתכם.. נדל"ן 28
סול אשמח לדעתכם לגבי הדרך בה בחרתי בית השקעות שוק ההון 5
B אשמח לדעתכם על הרכב משכנתא נדל"ן 23
Y תיק פשוט למשקיע צעיר - אשמח לדעתכם שוק ההון 12
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
לב מישקין קושי בעבודה עם קולגה - אשמח לתובנות אוף טופיק 32
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
א החלטות חשובות, אשמח לעזרה שוק ההון 20
Homer תיק סולידי חו"ל - אשמח להערות והארות שוק ההון 3
S ניהול סיכונים ככל שמתקרבים לגיל הפרשיה - אשמח לשמוע עצות פרקטיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
F אשמח להתייעצויות בנושא עוסק אוף טופיק 9
deussex סוגיית צביעת דירה לפני יציאה/כניסת דייר - אשמח לתובנות נדל"ן 29
M אשמח לתגובות בנוגע לאפשרות ועיתוי הכניסה ל : Bloomberg US Corporate 1-5 Years PTF שוק ההון 0
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
M אשמח לקישור או אפליקציה למערכת גרפים השוואתיים לקרנות וני"ע בארץ ובעולם שוק ההון 0
S קרנות מחלקות/צוברות אשמח לעזרה בבקשה שוק ההון 28
ו הי, אשמח להפניה לפוסט של הסולידית עם הסבר על השקעות דרך בתי השקעות בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 0
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C אשמח לעזרה התפתחות אישית 8
V התיק שלי - אשמח להערות שוק ההון 15
B אני אזרח אמריקאי והשקעתי בני״ע במיטב טרייד PFIC. אשמח לעזרה שוק ההון 8
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
לב מישקין קשיים בעבודה חדשה אשמח לתובנות אוף טופיק 14
Tsachi01 מתמודד עם חרדת טיסות - אשמח לטיפים מועילים אוף טופיק 52
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
T אלוקציה בתיק השקעות פאסיבי --- אשמח לעזרה !! שוק ההון 4
R קרן IJR ו-VOO. אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 7
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
א אשמח לחוות דעתכם נדל"ן 5
D אשמח לביקורת על הצעת משכנתא שקיבלתי נדל"ן 7
H אשמח לעזרה מאיפה להתחיל לקרוא התפתחות אישית 1
Adrian אשמח אם מישהו יכול להסביר לי יותר לעומק שוק ההון 13

נושאים דומים

Back