• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך למכור קרח לאסקימוסים (איכות המים בארץ)

בריטה זה עדיף על שום דבר - בייחוד מבחינת המחיר. אני לא מבין איך אפשר לשתות מי ברז אחרי שרואים את כל השחור מצטבר בפילטר. וגם זה שאמר ש"אבנית לא מזיקה לבריאות" - באמת? באמת נראה לך שלשתות חומר כימי שכזה לא משפיע לך על הבריאות? גם אם אין קשר כיום, אי אפשר לדעת לגבי העתיד.
מי שגר בבניין גבוה בטח מכיר לפעמים את פרצי הבוץ שיש בברזים. פשוט אי אפשר לסמוך על המערכות האלה! אני מאמין שמתקני ההתפלה עושים יופי של עבודה עם המים אבל יש את כל התשתיות בדרך שאני בטוח שלא במצב 100%.

אני לא מהמר בדברים האלה. חייב איזשהו פילטר - אפילו בריטה. מי שרוצה להשקיע שיקרא על פילטור "אוסמוזה הפוכה"

באמת נראה לך שלשתות חומר כימי שכזה לא משפיע לך על הבריאות?

לידיעתך, אבנית במים זה יוני סידן מסלעים שהומסו, אמנם חומר כימי אבל די "רגיל", לא משהוא שהגוף שלך לא יכול להתמודד.
ולמרבה ההפתעה בויקיפדיה אף רשום :
על פי מועצת המחקר הלאומי של ארצות הברית, "מים קשים יכולים לספק חלק מצריכת הסידן והמגנזיום הדרושה לתזונה היומית"

וגם זה שאמר ש"אבנית לא מזיקה לבריאות" - באמת? באמת נראה לך שלשתות חומר כימי שכזה לא משפיע לך על הבריאות?
טוב, עם כל הכבוד לבעיות עם אבנית - זה סה״כ סוג של גיר בסופו של דבר, ובכמויות קטנות. כך שמבחינת בריאות גרידא, זה די סתמי.
ולגבי ״חומר כימי״ - סתם נשמע מפחיד, מה לא חומר כימי? גם הדו-מימן חד-חמצני שאתה צורך בכמויות כל יום הוא חומר כימי...

לידיעתך, אבנית במים זה יוני סידן מסלעים שהומסו, אמנם חומר כימי אבל די "רגיל", לא משהוא שהגוף שלך לא יכול להתמודד.
ולמרבה ההפתעה בויקיפדיה אף רשום :
על פי מועצת המחקר הלאומי של ארצות הברית, "מים קשים יכולים לספק חלק מצריכת הסידן והמגנזיום הדרושה לתזונה היומית"
טוב, עם כל הכבוד לבעיות עם אבנית - זה סה״כ סוג של גיר בסופו של דבר, ובכמויות קטנות. כך שמבחינת בריאות גרידא, זה די סתמי.
ולגבי ״חומר כימי״ - סתם נשמע מפחיד, מה לא חומר כימי? גם הדו-מימן חד-חמצני שאתה צורך בכמויות כל יום הוא חומר כימי...
חחחחח כן... ברור שכל חומר הוא "חומר כימי". אני מתכוון כמובן לחומרים שכנראה לא מצויים במי שתיה שמקורם נגיד במעיינות טבעיים - כמו הנחלים שמרכיבים את הירדן למשל. למען גילוי הנאות - אני לא בטוח שהאבנית נמצאת גם בטבע במים, אבל אם היא לא - לא רואה טעם לתבל איתה את המים שלי. את הסידן שלי אני אשיג מהתזונה העשירה בסידן שלי ממילא.
האבנית זה למען האמת מהדברים שהכי פחות מטרידים אותי במי השתיה. שמעתם על האסטרוגן במים? (חפשו בגוגל "הורמונים במים") זה משהו ששמעתי לא רק בישראל אלא גם בקנדה ועוד מדינות מפותחות. מסתבר שהמים שאנחנו שותים מזוהמים בהרבה פעמים על ידי אסטרוגן ועוד הורמונים (שמגיעים לשם על ידינו - זיהום תעשייתי).
הדרך היחידה שיש כדי לסנן הורמונים ממים זה אוסמוזה הפוכה ובגלל זה אני הצעתי את זה.

כנראה לא מצויים במי שתיה שמקורם נגיד במעיינות טבעיים
בטח שכן. זה מצוי בכל מים שעברו דרך סלעי גיר בדרך (פחמן דו-חמצני מהאוויר הופך לחומצה חלשה במים, וממס את סלע הגיר). כשזה שוקע אצלך בקומקום קוראים לזה אבנית. כשזה מצטבר ושוקע באיזו מערה - קוראים לזה נטיפים וזקיפים...

תגידו, אפשר להשתמש בחומץ כמסיר אבנית למכונת הכביסה במקום לקנות מסיר אבנית?
אני פשוט שמה אותו בתא המרכך באיזו כביסה אחת לחודש.

ממה שאני מכיר חומץ הוא בכלל חלופה לגיטימית למרכך (חוץ מתוספת הריח במרכך), ובמיוחד עבור כביסה של מגבות - כי החומרים שבמרכך מצפים את פני המגבת ומקטינים את יכולת הספיגה שלה.

תודה יבגני.
בכביסות של מגבות אני לא מוסיפה מרכך בכלל בכדי לשמור על איכות המגבות.
אבל אחת לחודש אני עושה כביסה של שמעטס ושם שמה את החומץ.
השאלה אם זה מספיק כדי להמיס אבנית בצנרת המכונה או לא.
נראה מה אחרים יענו.

ידוע העניין כבר הרבה זמן שמים מינרליים ניהיו הוצאה מיותרת ביחס למי הברז האיכותיים יחסית של ישראל ולמי שחושש יש פתרונות (פילטרים וכו').

עכשיו לאתגר האמיתי - האם לדעתכם צריך לערבב מים מינרליים עם נוזל קירור לרכב כמו שהמוסכניקים אומרים או שגם מי ברז יעשו את אותה עבודה ללא נזקים? :)

האם לדעתכם צריך לערבב מים מינרליים עם נוזל קירור לרכב כמו שהמוסכניקים אומרים או שגם מי ברז יעשו את אותה עבודה ללא נזקים?
לא.
מי מדלל נוזל קירור עם מים?! כל התכלית שלו זה שאתה תשתמש בו במלואו בגלל ההרכב הכימי שלו ששואף לטמפרטורות נמוכות יחסית למים ונוזלים כאלה. עם מים אתה פשוט תעלה את הטמפרטורה סתם.
ומים מינרליים? זה הדבר הכי משוגע לעשות. אם כבר מים מזוקקים. לא פחות גרוע מהחום - גם הצטברות של מינרלים למיניהן פוגעת במנוע.

האם לדעתכם צריך לערבב מים מינרליים עם נוזל קירור לרכב כמו שהמוסכניקים אומרים או שגם מי ברז יעשו את אותה עבודה ללא נזקים?
מה? תחליף מוסכניק! ברגע שאתה מדלל את נוזל הקירור אתה ׳הורס׳ את הנוסחא של הנוזל שאמור, בצורתו האורגינאלית, לא לקפוא, לא לרתוח וגם למנוע חלודה.

יש נוזלי קירור שבאים מרוכזים ו דורשים דילול בדר'כ 1:1 עם מים רכים/ מזוקקים

נוזל קירור פארפלו אומרים שצריך לערבב, במוסך מורשה אמרו לי לערבב עם מים מינרליים..

בבית אנחנו שותים רק מים מהברז, אבל בשביל הרכב קונים מים מינרליים (די ציני האמת :) )

הסברה הרווחת היא שאיכות המים בישראל היא טובה.
אני שותה מים מהברז, אבל השבוע קבלתי שישיית מים מינרלים-
ונחרדתי.

שני בקבוקים מאותו שבוע, אחד עם מים מהברז אחד עם מים מינרלים.
http://i.imgur.com/zXoxyfn.jpg

האם זה נראה לכם תקין?
(אם זה משנה, אני גרה באיזור חיפה)

מעבר לזה שבעלי הבית לא מוכנים לשמוע על זה או על מכונה,
קניית מים מינרלים היא לא דבר סולידי בכלל

כל חיי שתיתי מים מהברז, גם כשגרתי בחיפה.
יצאתי די בסדר :)

אני חושבת שהיה כבר דיון בנושא פעם, אם אני לא טועה @איליה מגיע מהתחום ואישר שאיכות המים בארץ בסדר, עד כדי הבדלים בצנרת של בניינים ישנים.

היי, גם אני חיפאית.
אני לא חושבת שזה כל כך איכות המים בישראל אלא איכות הצנרת. בדירה הקודמת שלי הייתה צנרת חלודה וישנה. אם לא היינו בבית יום, אכן יצאו מים חומים מהברז. לכן בדירה הנ"ל השתמשתי בפילטר בריטה. מים מינרלים זה לא אופציה מבחינתי, הקונספט מביא לי עצבים.
כשעברתי לבניין שנבנה לפני שנים מועטות, הבעיה הזאת נעלמה ואיתה גם השימוש בפילטר.

ונחרדתי.

האם זה נראה לכם תקין?

לא תקין ואני לא הייתי שותה מים כאלו. עם כאלו מים הייתי בודק האם פילטר איכותי משפר צלילות וטעם. ואם לא, נאלץ לרכוש מים מינרלים.

השרשור של אנא-אל בנושא ׳איכות המים׳ אוחד עם שרשור קיים בנושא.

ונחרדתי.

האם זה נראה לכם תקין?

אני מניח שבקבוק השמאלי בתמונה הוא עם מי ברז. לדעתי הצנרת בבניין ישנה מאוד. אישית הייתי שם פילטר פשוט לסינון חלודה וחלקים מרחפים אחרים שמקורם מנצנרת וברז קטן איתו (סיפור של כ200 שקל בשנה על הפילטרים + התקנה. אנסה לחפש באינטרנט ולשים לינר למערכת פשוטה.

לא תקין ואני לא הייתי שותה מים כאלו. עם כאלו מים הייתי בודק האם פילטר איכותי משפר צלילות וטעם. ואם לא, נאלץ לרכוש מים מינרלים.

אותו כנ"ל - מערכת סינון פשוטה וזלו תעשה את העבודה. אשים לינק למשהו בסגנון מאוחר יותר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א האם זה זמן טוב למכור עכשיו דירה? נדל"ן 8
ה הרהורי נדל"ן - למכור או לשמור? נדל"ן 25
D התלבטות אם למכור RSUs שוק ההון 1
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
C מכירת espp - האם משנה מאיזה הקצאה למכור שוק ההון 10
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
Flex למכור או להמשיך להשכיר? נדל"ן 6
אחד_שיודע האם למכור דירת 3 חדרים במעלה אדומים, עם תזרים חודשי שלילי? נדל"ן 28
H האם למכור VTI בשביל VT? שוק ההון 11
א לא מצליח למכור כבר מעל חודש - אין היענות נדל"ן 33
א למכור RSU עכשיו או לחכות לפנסיה ולחסוך מס שוק ההון 3
de dud האם למכור את הדירה לכסות משכנתא ולהעביר לחול? אוף טופיק 54
breezblock למכור או לא למכור - מה השיקולים נדל"ן 7
Cat האם זה הזמן הנכון למכור את הדירה? נדל"ן 112
N קרן כספית - למכור או להחזיק ? שוק ההון 4
R התלבטות האם למכור מגרש או לבנות נדל"ן 60
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
deussex שאלות תם - איך למכור רכב נכון, בלי ליפול על נוכל + לא להיפגע אוף טופיק 45
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
M איך לא למכור דירה בזול מידי בשוק עולה נדל"ן 15
K להשכיר או למכור? עוד התלבטות נדל"ן 37
ק תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים - למכור ולעבור, או לא לגעת? שוק ההון 22
ט למכור GBTC בגלל פרמיה שלילית הולכת וגדלה? השקעות אלטרנטיביות 43
N למכור דירה לאשתי ?! נדל"ן 14
M האם כדאי מתישהו למכור? לאחר עשור של גאות שוק ההון 9
J לקנות דירה שניה, או למכור את הראשונה ולקנות דירה יקרה? נדל"ן 9
V מכירת RSU - איזו שכבה למכור כדי לשלם מינימום מיסים? מיסים 6
כנשר האם צריך רישיון בכדי למכור (לשווק?) פוליסת ביטוח? צרכנות פיננסית 1
M דילמה - למכור או להשאיר דירה עם אישורים להרחבה נדל"ן 8
O למכור "הרבה" בזול או "מעט" ביוקר? התפתחות אישית 28
ש כשצריך להנזיל: מאיפה עדיף למכור מניות - קרן השתלמות או חשבון רגיל? שוק ההון 28
Plato זוג עם שני ילדים בדילמת מחיר למשתכן - למכור ולקנות? נדל"ן 4
S להשכיר את הדירה או למכור נדל"ן 19
תפוזינה אם מישהו מצהיר שהוא הולך למכור את הדירה הראשונה בתוך שנה וחצי פוסטים מאיכות נמוכה 4
Yos קרן אג"ח שהעלתה דמי ניהול - למכור/להחזיק? שוק ההון 7
גרהם כשמצחצח הנעליים מדבר איתך על מניות חמות, הגיע הזמן למכור שוק ההון 601
I הלוואה מהברוקר במקום למכור עם מס (מק"מ בחסר) שוק ההון 48
G ללא דיבידנדים - איך דואגים שתמיד יהיה אפשר למכור מניות בזמן הפרישה ולשמור על איזון? שוק ההון 4
T למכור הכל לטובת בלאקרוק: קה"ש + תיק ממוסה שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה