• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך למכור קרח לאסקימוסים (איכות המים בארץ)

@איליה
אחרי דחיה ארוכה, בסוף קניתי פילטר, ברז וכמה מחברים. כל אלו עלו כ-180 ש״ח בטמבוריה, ולצערי כיוון שאין לי חור מוכן בשיש\כיור, קניתי גם מקדח ראש יהלום בשביל לעשות את החור, רק זה עלה 180 שח נוספים :roll:
6X9xZrT.jpg

אחרי דחיה ארוכה, בסוף קניתי פילטר, ברז וכמה מחברים. כל אלו עלו כ-180 ש״ח בטמבוריה, ולצערי כיוון שאין לי חור מוכן בשיש\כיור, קניתי גם מקדח ראש יהלום בשביל לעשות את החור, רק זה עלה 180 שח נוספים :roll:
איך חיברת לצנרת מתחת לכיור, כמה עולה פילטר וכל כמה זמן מחליפים אותו.
גם אני חשבתי להתקין כזה מכשיר. מתחת לכיור כבר מותקן אצלי ברז עם מפצל, כך זה הגיע מהדייר הקודם שהיה לו מכשיר תמי..

איך חיברת לצנרת מתחת לכיור, כמה עולה פילטר וכל כמה זמן מחליפים אותו.
גם אני חשבתי להתקין כזה מכשיר. מתחת לכיור כבר מותקן אצלי ברז עם מפצל, כך זה הגיע מהדייר הקודם שהיה לו מכשיר תמי..
הפילטר הזה 80 שח. אני בטוח שאפשר שביותר זול, זה מה שהיה בטמבוריה. רשום עליו שנה או 1250 גלון מים.
יש לי כבר מפצל מוכן מתחת לכיור (סגור בפקק), אבל אם אין אז מפצל מתכת עולה עוד כ-40 שח.
מתקין מחר, אעדכן עם התוצאה.

עריכה: 1250 גלון יוצא 4730 ליטר בשנה, שזה 13 ליטר ביום.

תסלחו לי על העצלנות - איבדתי אותכם בעמוד 11 של הדיון.
אפשר בבקשה סיכום על המסקנות לגבי פילטרים ? (תמי 4 לא אופציה, כרגע שותה מים מבוקבקים)
לפי מה שהספקתי לעבור עליו:

1. בריטה טוב לסינון פשוט ולסינון גס של חלודה (?)
2. אם רוצים לסנן עופרת אז צריך פילטר קווי עם RO.
3. יש פילטר יותר מתקדם של בריטה שכן מסנן עופרת (?)
3. ניתן לקנות בריטה בזול בחול.

פספסתי משהו ?
תודה.

@yossik
יש פה כמה תמונות.
הקידוח היה קלי קלות, החלק הכי קשה היה להתעסק עם ההתקנה של הברז מאחורי הכיור, מבלי שיש לי גישה עליו. גם היתה לי נזילה של מים בחיבור בין הצינורית לברז מים, אז הייתי צריך לפרק הכל לתקן את הנזילה ולהרכיב מחדש.
אני גם מרוצה מעוצמת הזרם, ממלא כוס מים בכמה שניות.

היה שלום קנקן בריטה. אני די בטוח שהחייקדים שפיתחו מושבה בקנקן התפצלו ב-10 השנים האחרונות לזן נפרד וחדש שהסתגל באופן מיטבי לחיות בחריצים שבתחתית הקנקן. נקרא להם בריטובקטריום.

בדיוק התחלתי להשתמש במטהר מים של PUR שהזמנתי מאמאזון
עדכון שנראה לי חשוב למקרה ומישהו ישקול את זה גם,

(אמ"לק: אם חשובה לכם אחריות, אל תקנו)

עד כה הייתי די מרוצה מהמוצר, עד שנורת הLED שאמורה לתת אינדיקציה מתי להחליף את הפילטר הפסיקה לעבוד - משהו שמספר מהביקורות על המוצר ציינו שעלול לקרות. בפני עצמו לא אסון גדול - להתרשמותי סה"כ מדובר בטיימר שמתאפס אחרי כל החלפה ולא משהו מתוחכם, אז אני פשוט צריך לשים לב לבד מתי שעברו 3 חודשים.
הבעיה היא שכשפניתי לתמיכה של PUR בנושא הם ציינו בתוקף שהמוצר לא נועד למכירה מחוץ לארה"ב/קנדה (למרות שאמאזון מוכרים אותו לכל העולם ואחותו) ושאינם יכולים להתחיל מולי תהליך RMA עד שאספק להם כתובת אמריקאית (כנראה בשביל שישלחו אליה את המוצר החלופי/מתוקן). מה שהופך את האחריות שנתיים לחסרת טעם. די מאכזב, פעם ראשונה שאני נתקל ביחס כזה מנותן שירות אמריקאי.
זה אומר שאם תהיה תקלה יותר רצינית, אצטרך לשלוח אותו עצמאית אל ארה"ב ובחזרה (דרך התיבת mail forwarding האמריקאית שלי למשל), משהו שכנראה יעלה כמו המוצר עצמו... התמיכה של אמאזון לצערי לא יכלו לסייע מעבר ללתת לי קופון 5$ כפיצוי.
אני כנראה אמשיך להשתמש בו ולקנות עוד פילטרים (כל עוד הוא ממשיך לעבוד), אבל אין לי כוונה לקנות עוד מטהרים שלהם או להציע לאחרים לקנות.
כמו שציינתי בפוסט המקורי, יש לבריטה מוצר מקביל שאולי יכול להוות תחליף, אבל כנראה שכדאי לוודא מראש אם האחריות שלו תהיה תקפה גם בארץ.

חתיכת פוסט עצום.
אני קונה שישיות ונפטר מהרכב בקרוב אז מחפש באמת פיתרון אחר... קראתי בערך חצי מההודעות כאן ונראה לי שאלך על הבריטה.
2 שאלות למי שיודע?
1. ראיתי שאנשים כאן רושמים שהם מחליפים פילטר כל 2-3 חודשים. באחד מהאתרים ראיתי שרשום שצריך כל 4 שבועות... מישהו בדק בדרך כזו או אחרת את הנושא? מניח שלחברה יש אינטרס כאן כמובן, אבל לא רוצה ישר סתם להתעלם מהם.
2. כמה זמן לוקח ל1.4 ליטר להיות "מוכן"?

עריכה:
ראיתי לדוגמא שבהזמנה באינטרנט מאחד האתרים (כשבוע זמן משלוח) אני יכול כרגע להזמין קנקן של 2.4 ליטר או 3.5 ליטר (איך הגיוני ששניהם אותו מחיר?) + 9 פילטרים, כולל משלוח, ב210 ש"ח.
לפי מה שאני רואה בזאפ זה הבדל מחירים די גדול לא? אמור להיות הבדל בין הקנקנים או הפילטרים או משוה שחשוב לבדוק לפני שאני מזמין...?
האתר הוא thehut

נערך לאחרונה ב:
טוב אמנם לא עניתם לי D: אבל אכן הזמנתי בסוף מthehut והיום ניסיתי את זה בפעם הראשונה - ויש טעם לוואי ממש חזק. חמוץ כזה בסוף הלגימה.
לדעתכם זה משהו שאמור לעבור אחרי כמה ליטרים? או שיש איזה טריק משהו..?
או שאולי המים בדירה שלי כל כך גרועים שגם בריטה לא עוזר, למרות שקשה לי להאמין כי מהברז כרגע יותר טעים מהבריטה

טוב אמנם לא עניתם לי D: אבל אכן הזמנתי בסוף מthehut והיום ניסיתי את זה בפעם הראשונה - ויש טעם לוואי ממש חזק. חמוץ כזה בסוף הלגימה.
לדעתכם זה משהו שאמור לעבור אחרי כמה ליטרים? או שיש איזה טריק משהו..?
או שאולי המים בדירה שלי כל כך גרועים שגם בריטה לא עוזר, למרות שקשה לי להאמין כי מהברז כרגע יותר טעים מהבריטה
האם שטפת את הפילטר לפי ההוראות לפני שימוש ראשוני?
צריך להשרות את הפילטר במים, לנער כדי להוציא את האוויר, למלא את הקנקן פעמיים ולשפוך לפני שימוש.

האם שטפת את הפילטר לפי ההוראות לפני שימוש ראשוני?
צריך להשרות את הפילטר במים, לנער כדי להוציא את האוויר, למלא את הקנקן פעמיים ולשפוך לפני שימוש.
לא ידעתי שצריך להשרות את הפילטר, חשבתי שצריך רק לשטוף טיפה. טעות שלי
מניח שאין בעיה שאוציא אותו עכשיו להשרות? או שזה איזה חומר יברח או משהו..? (השתמשתי כבר בשביל כמה ליטרים בפילטר)

תשקה עציצים עם כמה כדים, החמיצות תעבור

RTFM
האם יש הבדל בטעמים בין מי ברז לבריטה?
אכן עברתי על הדף 5 מטר שלהם D: אבל לא ראיתי שמצוין משהו בנוגע להוצאת הפילטר והחזרתו
ושתיתי ממש כוס אחרי כוס בשביל באמת לבדוק, הבריטה יותר חמוצים בסוף הלגימה, טעם לוואי מוזר

אכן עברתי על הדף 5 מטר שלהם D: אבל לא ראיתי שמצוין משהו בנוגע להוצאת הפילטר והחזרתו
ושתיתי ממש כוס אחרי כוס בשביל באמת לבדוק, הבריטה יותר חמוצים בסוף הלגימה, טעם לוואי מוזר
ההוראות על העטיפה של הפילטר...

ההוראות על העטיפה של הפילטר...
כמובן עברתי גם על זה אבל אין שם משהו שלא מופיע בחוברת הדרכה שהגיעה עם הקנקן... בכ"מ בראשון אתקשר אליהם אבדוק את העניין.
בכל מקרה בחיפוש בגוגל ראיתי כמה אנשים שאמרו שהם משתמשים בזה שנים ועדיין כל פעם שהם מחליפים פילטר תמיד יש טעם לוואי אז אולי זה משהו שיילך

חתיכת פוסט עצום.
אני קונה שישיות ונפטר מהרכב בקרוב אז מחפש באמת פיתרון אחר... קראתי בערך חצי מההודעות כאן ונראה לי שאלך על הבריטה.
2 שאלות למי שיודע?
1. ראיתי שאנשים כאן רושמים שהם מחליפים פילטר כל 2-3 חודשים. באחד מהאתרים ראיתי שרשום שצריך כל 4 שבועות... מישהו בדק בדרך כזו או אחרת את הנושא? מניח שלחברה יש אינטרס כאן כמובן, אבל לא רוצה ישר סתם להתעלם מהם.
2. כמה זמן לוקח ל1.4 ליטר להיות "מוכן"?

עריכה:
ראיתי לדוגמא שבהזמנה באינטרנט מאחד האתרים (כשבוע זמן משלוח) אני יכול כרגע להזמין קנקן של 2.4 ליטר או 3.5 ליטר (איך הגיוני ששניהם אותו מחיר?) + 9 פילטרים, כולל משלוח, ב210 ש"ח.
לפי מה שאני רואה בזאפ זה הבדל מחירים די גדול לא? אמור להיות הבדל בין הקנקנים או הפילטרים או משוה שחשוב לבדוק לפני שאני מזמין...?
האתר הוא thehut
לפני שנה קניתי קנקן DAFI מזכוכית עם פילטר מוכן + חבילה של שלושה פילטרים חדשים. מהר מאוד הפסקתי להשתמש בו מפני שלא משנה איזה פילטר שמתי בקנקן, וכמה פעמים מילאתי ורוקנתי את הקנקן, תמיד נפלו שאריות קטנות של הפחמן הפעיל או מה שלא היה במסננים הללו אל תוך המים והיישר אל תוך כוס השתייה. וויתרתי.

כנראה שאין מנוס מפני קנייה יקרה של טכנולוגית אוסמוזה הפוכה + פילטר המחדיר מינרלים חיוניים + תחזוקה חודשית או שנתית ויקרה, של כל המערכת הזאת. ביום שאסיים לשלם משכנתא (שאפילו עוד לא לקחתי), ואתעשר נורא, אעשה זאת.

עד אז, לא רואה אופציה טובה יותר מבקבוקים שעל הדרך גם מחדירים שאריות פלסטיק לגוף.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
C מכירת espp - האם משנה מאיזה הקצאה למכור שוק ההון 10
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
Flex למכור או להמשיך להשכיר? נדל"ן 6
אחד_שיודע האם למכור דירת 3 חדרים במעלה אדומים, עם תזרים חודשי שלילי? נדל"ן 28
H האם למכור VTI בשביל VT? שוק ההון 11
א לא מצליח למכור כבר מעל חודש - אין היענות נדל"ן 33
א למכור RSU עכשיו או לחכות לפנסיה ולחסוך מס שוק ההון 3
de dud האם למכור את הדירה לכסות משכנתא ולהעביר לחול? אוף טופיק 54
breezblock למכור או לא למכור - מה השיקולים נדל"ן 7
Cat האם זה הזמן הנכון למכור את הדירה? נדל"ן 112
N קרן כספית - למכור או להחזיק ? שוק ההון 4
R התלבטות האם למכור מגרש או לבנות נדל"ן 60
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
deussex שאלות תם - איך למכור רכב נכון, בלי ליפול על נוכל + לא להיפגע אוף טופיק 45
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
M איך לא למכור דירה בזול מידי בשוק עולה נדל"ן 15
K להשכיר או למכור? עוד התלבטות נדל"ן 37
ק תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים - למכור ולעבור, או לא לגעת? שוק ההון 22
ט למכור GBTC בגלל פרמיה שלילית הולכת וגדלה? השקעות אלטרנטיביות 43
N למכור דירה לאשתי ?! נדל"ן 14
M האם כדאי מתישהו למכור? לאחר עשור של גאות שוק ההון 9
J לקנות דירה שניה, או למכור את הראשונה ולקנות דירה יקרה? נדל"ן 9
V מכירת RSU - איזו שכבה למכור כדי לשלם מינימום מיסים? מיסים 6
כנשר האם צריך רישיון בכדי למכור (לשווק?) פוליסת ביטוח? צרכנות פיננסית 1
M דילמה - למכור או להשאיר דירה עם אישורים להרחבה נדל"ן 8
O למכור "הרבה" בזול או "מעט" ביוקר? התפתחות אישית 28
ש כשצריך להנזיל: מאיפה עדיף למכור מניות - קרן השתלמות או חשבון רגיל? שוק ההון 28
Plato זוג עם שני ילדים בדילמת מחיר למשתכן - למכור ולקנות? נדל"ן 4
S להשכיר את הדירה או למכור נדל"ן 19
תפוזינה אם מישהו מצהיר שהוא הולך למכור את הדירה הראשונה בתוך שנה וחצי פוסטים מאיכות נמוכה 4
Yos קרן אג"ח שהעלתה דמי ניהול - למכור/להחזיק? שוק ההון 7
גרהם כשמצחצח הנעליים מדבר איתך על מניות חמות, הגיע הזמן למכור שוק ההון 601
I הלוואה מהברוקר במקום למכור עם מס (מק"מ בחסר) שוק ההון 48
G ללא דיבידנדים - איך דואגים שתמיד יהיה אפשר למכור מניות בזמן הפרישה ולשמור על איזון? שוק ההון 4
T למכור הכל לטובת בלאקרוק: קה"ש + תיק ממוסה שוק ההון 7
יהודה שוורץ למכור או לבנות? נדל"ן 15
ה פחד גבהים, שוקל למכור חלק שוק ההון 40
Y האם כדאי למכור אג"ח לפני חלוקת ריבית?אחרי? או שזה לא משנה... שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה