• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם?

Gambit

משתמש רגיל
דירוג
141
אני אסביר,

אני נמצא במצב כנראה לא מאוד ייחודי שבו הכסף שלי מפוזר בין כמה גופים (IRA, חשבון בנק, בית השקעות, קרן פנסיה).
  1. אני ממש לא אוהב את הממשק של אף אחד מהם, הם לא עוזרים לי לדעת את החלוקה של התיק לפי תחומים שמעניינים אותי אלא סתם מסודרים כרשימה ארוכה של נכסים.
  2. כדי באמת לדעת את השווי שלי, אני צריך לחבר את כולם ביחד.
  3. כדי להבין מה פרופיל החשיפה הנוכחי שלי ביחס לתוכנית ההשקעה שלי אני מנהל גוגל שיט מסובך שאותו אני מעדכן לעיתים רחוקות (הוא יוצא מסנכרון כי נכנסות משכורות ואני מבצע פעולות).

היש דרך טובה יותר מספרדשיט?

• אהבתי
Reactions: ITS
אני אסביר,

אני נמצא במצב כנראה לא מאוד ייחודי שבו הכסף שלי מפוזר בין כמה גופים (IRA, חשבון בנק, בית השקעות, קרן פנסיה).
  1. אני ממש לא אוהב את הממשק של אף אחד מהם, הם לא עוזרים לי לדעת את החלוקה של התיק לפי תחומים שמעניינים אותי אלא סתם מסודרים כרשימה ארוכה של נכסים.
  2. כדי באמת לדעת את השווי שלי, אני צריך לחבר את כולם ביחד.
  3. כדי להבין מה פרופיל החשיפה הנוכחי שלי ביחס לתוכנית ההשקעה שלי אני מנהל גוגל שיט מסובך שאותו אני מעדכן לעיתים רחוקות (הוא יוצא מסנכרון כי נכנסות משכורות ואני מבצע פעולות).

היש דרך טובה יותר מספרדשיט?
טמפלייט שמצאתי לפני שנים בבלוג של אסף נתן. מסונכרן לשערים מגוגל פיננסי. פחות מוצלח עם ניירות ישראליים, אבל אין לי הרבה כאלו (עם איישרס הישראלי עובד משום מה).

נערך לאחרונה ב:
מעניין אם פשוט התרגלתם או שהגוגלשיט שלכם משמעותית יותר טוב משלי :)
מה לגבי מעקב דיבידנדים?
יש עוד מעקב שאתם מבצעים בגוגלשיט? (דמי ניהול של קרנות, או משהו כזה?)

מה לגבי מעקב דיבידנדים?
בשביל דוחות המס?
מוריד csv בסוף שנה.

יש עוד מעקב שאתם מבצעים בגוגלשיט?
שווי נקי, והכנסות/הוצאות (בשביל לחשב אחוז חיסכון).
יש לי גם טאב של כל השכבות שלי בכל החלקים של תיק ההשקעות (הרגיל, IRA וכו) בעיקר בשביל ניצול הפסדים (מקבל מייל אם יש שכבה בהפסד משמעותי).

מעניין אם פשוט התרגלתם
לא קשור, פשוט בארץ אין API אחיד, אז בלתי אפשרי לפתח אפליקציה בסגנון של Personal Capital, אז תקרא לזה כורח הנסיבות.

אבל האמת שהוספתי כל כך הרבה קיסטום שאני לא בטוח שאעבור לאפליקציה אוטומטית אם וכאשר.
באמת לא כואב לי להיכנס לכל החשבונות פעם בשבוע ולעדכן. הרוב מתעדכן גם ככה אוטומטית (ערכי השקעות, כולל הקרן פנסיה מחקה sp500+מיועדות).

לא יקרה כלום אם תעשה את זה פעם החודש או ברבעון אפילו. לא כולם OCD כמוני.

בשביל דוחות המס?
מוריד csv בסוף שנה.

שווי נקי, והכנסות/הוצאות (בשביל לחשב אחוז חיסכון).
יש לי גם טאב של כל השכבות שלי בכל החלקים של תיק ההשקעות (הרגיל, IRA וכו) בעיקר בשביל ניצול הפסדים (מקבל מייל אם יש שכבה בהפסד משמעותי).

לא קשור, פשוט בארץ אין API אחיד, אז בלתי אפשרי לפתח אפליקציה בסגנון של Personal Capital, אז תקרא לזה כורח הנסיבות.

אבל האמת שהוספתי כל כך הרבה קיסטום שאני לא בטוח שאעבור לאפליקציה אוטומטית אם וכאשר.
באמת לא כואב לי להיכנס לכל החשבונות פעם בשבוע ולעדכן. הרוב מתעדכן גם ככה אוטומטית (ערכי השקעות, כולל הקרן פנסיה מחקה sp500+מיועדות).

לא יקרה כלום אם תעשה את זה פעם החודש או ברבעון אפילו. לא כולם OCD כמוני.
מעניין…איך אתה מעדכן אוטומטית את הפנסיה?

הרוב מתעדכן גם ככה אוטומטית (ערכי השקעות, כולל הקרן פנסיה מחקה sp500+מיועדות)
מצטרף לשאלה על עדכון הפנסיה
(מוסיף בסוגריים תהיה אם אכן קבוצת הפנסיה כבר הגיעה למדרגה המובטחת 0.96%/0.05% ? אני עדיין בתהליך)

מעניין…איך אתה מעדכן אוטומטית את הפנסיה?
מצטרף לשאלה על עדכון הפנסיה
(מוסיף בסוגריים תהיה אם אכן קבוצת הפנסיה כבר הגיעה למדרגה המובטחת 0.96%/0.05% ? אני עדיין בתהליך)
לגבי העדכון:
אני אחת לחודש נכנס לראות אם התעדכן הצבירה, ואת תאריך העדכון ומזין את הסכומים לגליון.
לפי תאריך העדכון אני מחשב את הערך של spy ושער הדולר, ומחלק את הצבירה העדכנית בשניהם.
=Index(googlefinance("SPY","Price",F35),2,2) =Index(googlefinance("USDILS","Price",F35),2,2)

כאשר F35 זה תאריך עדכון הנתונים האחרון מהאתר של קרן הפנסיה.

אחרי זה זה פשוט להכפיל את התוצאה הזו בערך העדכני של spy ושער הדולר.

בנוסף את האחוז העדכני של חשיפה למניות ולאגח אני מושך מפנסיה נט (זה עוד לא אוטומטי עם importhtml, אבל בדרך...), מחשב 4.86% שנתי לפי מספר הימים שעברו בין תאריך העדכון ליום הנוכחי, ומוסיף את זה כפול אחוז האגח המיועדות כפול ערך הקרן ביום העדכון.
=F55*4.86%*datedif(F35,today(),"D")/365.2422*C47
F55 זה אחוז האגח המיועדות שמשכתי מפנסיה נט, ו-C47 זה צבירת קרן הפנסיה מהאזור האישי בתאריך עדכון הנתונים החודשי שלהם.

מוסיף בסוגריים תהיה אם אכן קבוצת הפנסיה כבר הגיעה למדרגה המובטחת 0.96%/0.05% ? אני עדיין בתהליך)

לא שמעתי עדכון, האמת שבגלל שאנחנו בהלמן אנחנו נעבור למיטב מתישהו בשבוע הראשון של יולי ויחולו עלינו אוטומטית תנאי הקבוצה.

לגבי העדכון:
אני אחת לחודש נכנס לראות אם התעדכן הצבירה, ואת תאריך העדכון ומזין את הסכומים לגליון.
לפי תאריך העדכון אני מחשב את הערך של spy ושער הדולר, ומחלק את הצבירה העדכנית בשניהם.
=Index(googlefinance("SPY","Price",F35),2,2) =Index(googlefinance("USDILS","Price",F35),2,2)

בנוסף את האחוז העדכני של חשיפה למניות ולאגח אני מושך מפנסיה נט (זה עוד לא אוטומטי עם importhtml, אבל בדרך...), מחשב 4.86% שנתי לפי מספר הימים שעברו בין תאריך העדכון ליום הנוכחי, ומוסיף את זה כפול אחוז האגח המיועדות כפול ערך הקרן ביום העדכון.
F55 זה אחוז האגח המיועדות שמשכתי מפנסיה נט, ו-C47 זה צבירת קרן הפנסיה מהאזור האישי בתאריך עדכון הנתונים החודשי שלהם.

לא שמעתי עדכון, האמת שבגלל שאנחנו בהלמן אנחנו נעבור למיטב מתישהו בשבוע הראשון של יולי ויחולו עלינו אוטומטית תנאי הקבוצה.
אפשר לשאול מה המטרה בעדכון בכזו רמת פירוט בתדירות שבחרת?
נדמה לי שכתבת פעם שקרן הפנסיה מיועדת להורשה וממילא אם הבנתי נכון, אז יש לך עשרות שנים עד גיל פרישה (ועד 120 כמובן לאחר מכן).
מתנצל מראש על שאלה כל כך אישית בתגובה לפוסט טכני לגמרי. בסדר גמור מבחינתי אם תענה שזה לא ענייני.

לגבי העדכון:

תודה לך על התגובה המפורטת!
האם הקבוצה עדיין פתוחה להצטרפות? אני גם בהלמן ואשמח להצטרף.

morningstar.com
חינם עד 100 אחזקות בפורטפוליו. מחשב תשואה יחד עם דיוידנד באופן אוטומאטי. יש מקום להכניס עמלות וספליטים.
הממשק לא סופר נוח ולא מהיר, אבל זה הכלי הכי שלם שמצאתי.

אפשר לשאול מה המטרה בעדכון בכזו רמת פירוט בתדירות שבחרת?
קל. כדי לדעת את התאריך והשעה המדויקת שאנחנו עוברים milestone מסוים (סוג של נסיון לחקות את הפונקציונאליות של Personal Capital).
ברור שזה לא חשוב ומשפיע על תוצאת התיק, אבל אנשים מתחברים לסטטיסטיקות שונות (כדורגל, רכבים), אצלי זה זה :)

האם הקבוצה עדיין פתוחה להצטרפות? אני גם בהלמן ואשמח להצטרף
היא נסגרה בפברואר אם אני לא טועה. אבל דבר עם מיטב דש, הם נותנים 1/0.05 כמעט לכל מי שמנייד אליהם צבירה ומשכורת עד התקרה (או מעבר שעובר למשלימה).

אני משתמש באפליקצייה - Investfolio באנדרואיד.
כולל מניות ישראליות

יצרתי לפני שנה כלי שמאחד בממשק אחד חשבונות השקעה ישראליים וחשבונות IB.
הוא לא מושלם, ולצערי אין לי כל כך זמן לתחזק את זה כרגע, אבל אולי זה עדיין יהיה לך שימושי: https://shovi.live

חוץ מזה אני עוקב אחרי השווי הנקי שלי עם חשבון באפליקציית ynab - אם יש לך זיקה תכנותית, אפשר אפילו להעביר לשם אוטומטית הוצאות והכנסות (לינק)
אם לא, זה דיי נוח גם ידנית דרך האפליקציה שלהם.

החשבון שלי במיטב דש והמערכת (שלדעתי משותפת גם לבתי השקעות אחרים) מפיקה דוח CSV מזעזע שדורש עיבוד באקסל , רק לשם דוגמא התאריך כתוב בפורמט הבא "6 בינו׳ 2021" , לך תנצח ככה, מצד שני בזכות זה הרחבתי את הידע שלי באקסל.

morningstar.com
חינם עד 100 אחזקות בפורטפוליו. מחשב תשואה יחד עם דיוידנד באופן אוטומאטי. יש מקום להכניס עמלות וספליטים.
הממשק לא סופר נוח ולא מהיר, אבל זה הכלי הכי שלם שמצאתי.
אני מניח שזה עובד רק לאחזקות אמריקאיות, נכון?

הערך של spy ושער הדולר
לא עדיף כבר את העוקבת של איישרס בארץ? הבנתי שהקרנות גם עוקבות עם אופציות שנותנות NTR, יש דרך להשתמש בזה? אני רואה בגוגל פייננס רק TR

לא עדיף כבר את העוקבת של איישרס בארץ?
לא אם אתה אמריקאי (כי PFIC)
הבנתי שהקרנות גם עוקבות עם אופציות שנותנות NTR
א. אני מניח שאתה מתכוון לחוזים ולא לאופציות.
ב. הקרנות של אישרז לא עוקבות עם חוזים (וגם לא עם אופציות) אלא עם אחזקה ישירה.
ג. אין דבר כזה חוזים על NTR (או אופציות כאלה). כל החוזים הם על המדד עצמו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
R אז מה אתם אומרים על וורן באפט ב-2016? שוק ההון 121
זאב אז איזה סוג של סולידי\ת אתם באמת ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 27
Y אז....איך אתם עם מבצעים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
L אז מה אתם אומרים על שרה וביבי החסכנים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
E האם המשפט “אקנה דירה , מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ,אז אמכור אותה”-הוא מטעה מאוד נדל"ן 18
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
T אז.. ממה מתחילים? שוק ההון 7
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
Y אז מה עושים עם פנסיה משלימה? צרכנות פיננסית 6
ת "אל תמהר להפעיל ביטוח רכב, כי..." אז -האם אני צודק במסקנה שלי אוף טופיק 15
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
K נו... אז הבטיחו תשואה ללא סיכון נדל"ן 1
L אז איפה ככי זול? שוק ההון 8
Wannabe אז מה לעזאזל בעצם קורה פה?! שוק ההון 22
S אז....הצטרפתי לפרוייקט של "דרך ערך" אוף טופיק 31
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
Wonko פתחתי חשבון בבית השקעות! אבל אז התחלתי לקרוא.. שוק ההון 46
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
M אז למה כן להחזיק אג"ח ממשלתי? שוק ההון 87
tpr אז מה לא בסדר בתיק שוקולד מריר שוק ההון 13
P אז אקסלנס החליטו להעלות לי את דמי הטיפול שוק ההון 45
N משקיע חדש - אז... מה קורה עם אג״ח? שוק ההון 2
R אז מה דעתכם לגבי אג"ח בימים אלו? שוק ההון 24
M אז... מתי בעצם למכור? שוק ההון 13
Frenchman אז בעצם, כל הכסף בעולם הוא דיגיטלי? אוף טופיק 40
Y אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות שוק ההון 29
P אז מה דעתכם על מניית GE? שוק ההון 26
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
חסכונית אז כמה אאוטפיטים יש לכם לעבודה משרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
גרהם אז מה נקבע בקשר לקיזוז הפסד שנובע מירידת שעח ? שוק ההון 0
מ אז איפה מכירים סולידיות? אוף טופיק 65
BRK אז מה עושים כשהשוק יורד? שוק ההון 13
c881 אז הגעתי לנקודת הפקדה חודשית לפנסיה שיש לחלק את הסכום שוק ההון 40

נושאים דומים

Back
למעלה