• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אזורי השקעה

• פותח הנושא IAR
  • פורסם בתאריך

IAR

משתמש סולידי
דירוג
6
היי,
יש לי סכום כסף נזיל ואני מעוניין לקנות דירה להשקעה.
ההשקעה היא לטווח ארוך מאד ואני לא מחפש עליית ערך משמעותית בזמן קצר, או לשפץ ולמכור.
משהו שבזמן הקרוב יכניס תשואה סבירה משכירות, ומתישהו מעליית ערך הנכס.
המטרה היא לקנות באזורים שעוברים או הולכים לעבור התחדשות, ולכן אני בונה על עליית ערך בטווח הרחוק.
כיוון שזאת דירה ראשונה להשקעה אני מאמין שאעשה לא מעט טעויות ולכן מחפש משהו פחות הרפתקני (דירות נטושות, בעיות משפטיות וכ׳ו), אלא דירה במצב סביר, שלא תדרוש השקעה כספית נוספת גדולה לשיפוץ, גם אם זה במחיר שוק. כמובן שאני מדבר על דירה יד 2 שעוד לא התחילה תהליך, אבל שכן יש מסמך מדיניות/תב״ע של העירייה שמדבר על אותו אזור כמיועד להתחדשות.
אני מעדיף בסכומים נמוכים (עד אזור ה1.5 מיליון) וכמובן באזור שבו יהיה לי קל למצוא יחסית שוכרים.

עשיתי חקר שוק כללי לגבי כל מיני אזורים, מאמין שאני לא מחדש משהו לאף אחד, אבל האזורים שכרגע עוברים או הולכים לעבור התחדשות, ואפשר למצוא דירות בסכומים שהם בתקציב שלי הם:
דרום/מזרח ת״א - כפר שלם, נווה עופר, יפו ד, יפו ג׳, קריית שלום
רמת גן - רמת השקמה.
פתח תקווה - רמת ורבר וקרול

מן הסתם רמות המחירים בפתח תקווה נמוכות מת״א/רמת גן ככה שיהיה לי יותר קל למצוא דירות בתקציב, אבל מצד שני אני חושב שעליית ערך היותר משמעותית תהיה בדרום/מזרח ת״א.
פתח תקווה לא עיר שמצטיינת בתכנון/ביצוע (אומר את זה בתור פתח תקוואי רוב חיי), אבל מצד שני רמת ורבר היא השכונה הראשונה שעשו לה תב״ע ובאמת חשבו עליה, ובגלל הקרבה לקו האדום והמטרו שעובר בשכונה ופארק יד לבנים, אני כן חושב ששם דווקא יכולה להיות עליית ערך יפה.

דרום/מזרח ת״א - ואללה פה אני דיי אבוד, לא באמת מכיר מספיק לעומק אף אחת מהשכונות. כולם עוברות תהליכי התחדשות, יש מסמכי מדיניות שניתן לראות איפה הולכים לעשות התחדשות ואיפה לא פחות או יותר, ובערך בכולם הולך לעבור איזשהו קו רכבת קלה או מטרו. אבל אני לא באמת יודע על איזה שכונה עדיף להתפקס. יש איזשהו אזור נגיד שמועדף על שוכרים ? (או ממש לא מועדף?) - זה יכול להטות את הכף.
ֿ
רמת השקמה - בערך אותם טווח מחירים ממה שאני רואה כמו כפר שלם הצמודה. היתרון זה הקרבה לפארק הלאומי, החסרון זה עיריית רמת גן לעומת ת״א. גם שכונה שעוברת לא מעט התחדשות.

אז בעצם אני רוצה להתחיל בלבחור שכונה, להתפקס עליה, ולהתחיל לרדת לרזולוציה של תת שכונה, או מספר רחובות, ולהכיר קצת יותר טוב, אבל אין לי מושג איך אני עושה את ההחלטה באיזה שכונה לבחור.
אם למישהו יש ידע מעסקאות באחת השכונות לעיל, או ממגורים בה, לגבי אטרקטיביות לשוכרים או איזשהם יתרונות/חסרונות שאני מפספס אשמח לדעת.
אפילו נקודות חשובות כדי להוריד קצת אופציות מהשולחן יהיה מעולה.
אשמח אם מישהו יכול לעזור או לתת לי כיוון מחשבה איך להתקדם מפה, כי אני מרגיש קצת תקוע ולא מרגיש שאני יכול לעשות חקר שוק רציני על כל המקומות האלה בלי להתפקס.

לא מכיר את האיזורים המדוברים באופן אישי
בגדול, אם אתה רוצה לסמוך על עצמך, אתה צריך להריח ולראות את השוק במו עיניך
פשוט תעבור כמה עשרות דירות באיזור שאותו תבחר, מאמין שאם יש לך את החוש, תוכל כבר להבין לבד איזה מהדירות נמכרת במחיר נמוך ואטרקטיבי

פשוט תעבור כמה עשרות דירות באיזור שאותו תבחר, מאמין שאם יש לך את החוש, תוכל כבר להבין לבד איזה מהדירות נמכרת במחיר נמוך ואטרקטיבי
הבעיה זה בלבחור את האזור הראשוני. יש יותר מידי אפשרויות. חיפשתי מידע כדי לסנן יותר.

הבעיה זה בלבחור את האזור הראשוני. יש יותר מידי אפשרויות. חיפשתי מידע כדי לסנן יותר.
הטיפ הכי טוב שאני יכול לתת לך - אל תחפש קיצורי דרך בנדל"ן. אין מנוס מלכתת רגליים.

הטיפ הכי טוב שאני יכול לתת לך - אל תחפש קיצורי דרך בנדל"ן. אין מנוס מלכתת רגליים.
זה טיפ שהוא לא בדיוק טיפ :)
זה קצת כמו להגיד שלקרוא דו״ח על מנייה זה קיצור דרך להשקעות בשוק ההון.

אני באזור שאני דיי clueless בו אז באתי לפה כדי שמישהו אולי ייתן לי כיוון איך להתפקס.
באמת שאין לי בעיה לכתת רגליים ולעשות שיעורי בית, אבל לא בדיוק יודע מה לעשות next.
נגיד והלכתי לכל שכונה, מה אתה עושה כדי להשוות אותה מול שכונה אחרת ? מה חשוב שאבדוק ? איך אתה מחליט באיזה שכונה להשקיע ?
ד״א אם יש מישהו שרואה את זה ויש לו את הידע, מוכן גם לשלם כסף לייעוץ כמובן.

זה לא שיש שכונה אחת בארץ מועדפת ומישהו כאן יוכל לפקס אותך אליה, בנוסף, לכל משקיע יש את האסטרטגיה והסטייל שלו, כך שאין תשובה אחת נכונה.

בכל שכונה יש יתרונות וחסרונות ואף אחד לא יודע עתידות, פשוט תבחר שכונה אחת שיעברו בה קויי רכבת קלה או שעושה לך שכל מכל סיבה אחרת, וכמה שיותר קרובה אליך (יהיה לך יותר נח לראות הרבה דירות, ובהמשך לתחזק את הנכס) או שיש לך זיקה אליה כמו משפחה או חברים.
תתחיל לראות שם דירות, תדבר עם מתווכים ותנסה להרגיש את השטח, סוג השוכרים, רמת הביקושים, וכו' אם תקבל אינדקציות שליליות תעזוב את השכונה ותמשיך הלאה.

אל תשכח שמה שעושה בעיקר את העסקה למוצלחת זה הנכס הסופי והמחיר ששילמת עליו.

בהצלחה

נערך לאחרונה ב:
@IAR אני מבין טוב את הדילמה שלך: להכיר איזור/שכונה לוקח הרבה זמן ולכן צריך לעשות סינון ראשוני כדי לצמצם את החיפוש. אבל כדי לעשות סינון ראשוני צריך להכיר את האיזורים. chicken and egg problem...
לא חושב שמישהו יוכל לעזור לך בזה, זה מאוד מאוד אישי ומה שנכון בשביל הממליץ לא בהכרח יהיה נכון בשבילך.
אילו הייתי במקומך, הייתי בוחר 3 שכונות באופן הבא:
1. שכונה שאתה מכיר טוב. במקרה שלך - פתח תקווה. אולי לא מקום אידיאלי להשיג תשואות שיא אבל אתה מכיר את המקום טוב כדי לזהות מציאות.
2. שכונה שיש לך איזושהי היכרות איתה. אם אתה עובד בחברה מספיק גדולה - דבר עם העמיתים. בטח יש כמות לא מבוטלת של אנשים שגרים בת״א או רמת גן ויכולים לספר לך מה שהם יודעים.
3. שכונה שלישית הייתי בוחר רנדומאלי.

• אהבתי
Reactions: IAR
אשמח אם מישהו יכול לעזור או לתת לי כיוון מחשבה איך להתקדם מפה
היי
תתמקד בסוג השוכרים שאליהם נכסים אלו פונים,
בנגישות התחבורתית למרכזי תעסוקה, בילוי, אוניברסיטאות, וקניות גדולים.

היי
תתמקד בסוג השוכרים שאליהם נכסים אלו פונים,
בנגישות התחבורתית למרכזי תעסוקה, בילוי, אוניברסיטאות, וקניות גדולים.
הייתי אומר שסוג השוכרים זה באמת הקריטריון החשוב שמגלם בתוכו את כל היבטי המיקום, לרבות הנגישות למקומות כאלה ואחרים.
הוא גם יכול במידה רבה להגדיר את הדרישות למצב הנכס (מי שמחפש שוכרים איכותיים יסנן דירות הרוסות או יקח בחשבון את הזמן והכסף של השיפוץ).

(מי שמחפש שוכרים איכותיים יסנן דירות הרוסות או יקח בחשבון את הזמן והכסף של השיפוץ).
לא בהכרח, במרכז תל אביב, גבעתיים, רמת גן........
יש דירות נהדרות למשקיעים הזקוקות לשיפוץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Myrath [שאלת הדיוט] - מדוע ההתנתקות "קירבה" את אזורי הדרום לטווח הטילים? אוף טופיק 195
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0