1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

תמחור שוק המניות ותשואה עתידית

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Leo1, ‏30/8/18.

1. DorA

DorA משתמש ותיק

לא בפורום שדוגל במחזור ציטוטים מעוותים וקטילת אנשים עם דעות שונות רק בגלל דעתם השונה. אבל אל תדאג - עוד מעט הצנזורה הסלקטיבית של @adamshalev תמחק רק את ההודעה שלי.

2. Leo1

Leo1 משתמש ותיק

אני חושב עכשיו על המצב לעומת מה שהיה בתחילת אוקטובר. אז חשבתי שכל הגורמים המשפיעים על השוק שליליים מאוד. המצב עכשיו:

נשאר שלילי:
    *) היפוך ההרחבה הכמותית נמשך.
    *) צפי לצמצום ה-Buybacks בארה"ב בעתיד נשאר
    *) מספר גורמי אי וודאות ומתכונים לצרות באירופה

היה שלילי מאוד והפך למעט שלילי:
    *) תמחור המניות היה גבוה מאוד. עכשיו הוא גבוה, אבל כבר לא מאוד.

היה שלילי וייתכן שהפך לחיובי:
    *) מלחמת הסחר לא הייתה מתומחרת. עכשיו היא בהחלט מתומחרת ואני תוהה האם היא לא מתומחרת מדי. ייתכן שחלק מהסימנים להאטה שמתחילים להופיע הם פשוט תוצאה של מלחמת הסחר. גם הסינים וגם טראמפ רוצים מאוד לסיים את מלחמת הסחר. שני הצדדים נפגעים מאוד. כנראה שסין נפגעת קשה יותר, אבל גם יש לה יותר סיבולת, כך שכנראה ששני הצדדים מעוניינים בסיום המלחמה במידה דומה. השאלה היא רק אם טראמפ יידע לרדת מהעץ שהוא טיפס עליו. הוא אגב צודק לגבי זה שהסינים תחמנים ולא משחקים לפי הכללים, אבל הוא בחר לדעתי בכלי הלא נכון להילחם בהם. קשה לראות איך הוא ישיג משהו בדרך הזאת ובינתיים הוא פוגע בכולם. ייתכן שברגע שמלחמת הסחר תסתיים נגלה שסימני האזהרה שהופיעו נעלמים.

3. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

אז הפתרון שלך הוא להחזיר לכולם מנה אחת אפיים, לזרוע דיסאינפורמציה, ולהראות לכולם כמה הם מטומטמים על ידי זה שתתקן מילה בציטוט של שתי מילים מבלי
    להסביר?

4. nicepo1

nicepo1 משתמש בכיר

ממה שראיתי קיבלת תגובות ענייניות לדעות שלך,שצריך להוציא אותם ממך בכוח אחרי שאתה זורק איזה צרוף של 2 מילים שכולם צרכים לפרש כדעה שלך,ואז שולח אותם "לבדוק בעצמם" למה אתה צודק.
    תהיה ענייני תסביר את עצמך ותקבל תגובות ענייניות.
    ולפחות ממה שאני ראיתי צנזרו אותך רק בתגובות שכללת קללות כלפי משתמשים אחרים.
    אף אחד לא מחק הודעה שלך בגלל דעה רק בגלל זה.
    על תצור תמונה שקרית כאילו חוסמים פה דעות.

grimble grumble אוהב/ת את זה.
  5. סטרבו

סטרבו משתמש ותיק

מבחינתי שיצטמצם ל-0.

האם משהו חוץ מצרות יצא מאירופה בשנים האחרונות?

איך אפשר לדעת?

מהיחידים פה שזורעים אינפורמציה מועילה להחלטות שאנחנו מקבלים בעולם האמיתי.

לא מוחקים הודעות.
    אבל די חוסמים דעות.

6. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

הוא הצהיר הלוך וחזור שאין לו שום עניין ללמד כאן אנשים והכל צריך להיות ברור מאליו ומתאים לטענות שלו.

אני האחרון שאגיד שאין פה ויכוחים בפורום. לפעמים הם מתלהטים (במיוחד אלו שקשורים לדיבידנדים). אבל הרוב המוחלט של האנשים מתנסחים בכבוד. באמת לא ראיתי מעולם חסימה של דעה על ידי האדמינים, רק הודעות שחרגו מגבול הטעם הטוב וכללו תקיפות אישיות שלא היו קשורות לנושא הנידון.

אורי ג. אוהב/ת את זה.
  7. DorA

DorA משתמש ותיק

מאוד מעניין איך חברות מבצעות רכישה עצמית כשהשוק יקר ומנפיקות יותר מניות כשהוא זול ועדיין אנשים חושבים שזה יותר טוב מלחלק דיבידנד כשהשוק יקר.

8. DorA

DorA משתמש ותיק

בינתיים מי שזורע דיסאינפורמציה זה המיסיונרים המדדיים שטוענים שטויות כמו "95% מאנשי המקצוע מפסידים למדד" כשנתוני המחקר שעליו הם מתבססים ממש לא מראים זאת. או מעודדי הרכישות העצמיות שטוענים שעדיף שחברה תבצע רכישה עצמי כשהשוק יקר ותנפיק מניות כשהשוק זול במקום לחלק דיבידנד. או אנשים שלא טורחים לבדוק תיק הוליסטי ובמקום בודקים רק חצי ומסיקים מסקנות על תיק הוליסטי. או אנשים שטוענים שבגלל שהשוק האמריקאי הניב תשואת יתר לפרק זמן ארוך אז צריך להשקיע בשוק הסיני שאוסר על אנשים למכור מניות במהלך ירידות ובשוק הגרמני שמנסים להעביר חוק שהם יכולים להלאים נכסים של זרים. אבל את כל ההודעות שלי @adamshalev מצנזר אז אתה בטח לא יודע על מה אני מדבר.
    @adamshalev מוחק ועורך הודעות שלי באופן קבוע.
    תיקנתי לך

סטרבו אוהב/ת את זה.
  9. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

יש פה מישהו שחושב את זה?

10. DorA

DorA משתמש ותיק

הלוואי והיה רק אחד.

11. סטרבו

סטרבו משתמש ותיק

אין לי תלונות למנהלים. עושים עבודה טובה.
    בגלל זה כתבתי שלא מוחקים הודעות (אדמינים) פשוט חוסמים דעות (חלק הרועש בקהילה).

לא ראיתי למה וכמה. אם נכון, חבל שזה קורה.

12. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

יש הבדל בין לחסום דעות, ללא לקבל דעות.

יש מצבים בו הוא מוחק חלק מהודעה, לא שמתי לב ספציפית אצל @DorA אבל זה לא רק אצלו.
    אין לי בסיס להאמין ש @adamshalev מתנכל למישהו ספציפי יותר מלאחרים, וממה שאני כן רואה זה נעשה לרוב כשיש עבירה על חוקי הפורום.
    בכל מקרה ישנם שני אדמינים נוספים שניתן לפנות אליהם אם לדעתך החסימה הייתה לא ראויה.

cypriano de rore אוהב/ת את זה.
  13. adamshalev

adamshalev מודרטור

רק את אלו שבהן אתה משמיץ משתמשים אחרים ועובר על חוקי הפורום באופן בוטה וגס אחרי אינספור אזהרות, כמו ממש עכשיו. לכל הודעה בפורום יש היסטוריית עריכה שזמינה לכל המודרטורים ולאדמינים. אתה מוזמן לפנות לאחד מהם ולהציג ראיות לטענות שלך. אם יש לך כאלו, אתנצל בפניך באופן פומבי. עד אז, אתה לא יותר משקרן.

i3arnon ו-cypriano de rore אוהבים את זה.
  14. DorA

DorA משתמש ותיק

חבל שאתה עושה את זה סלקטיבית רק נגד אנשים שאתה לא מסכים עם דעתם אבל מתעלם ואפילו מצהיר בפומבי שאתה לא מתערב כשאנשים שאתה מסכים איתם כותבים הודעות יותר בוטות.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
תמחור השוק ה"נכון" כולל אגח פינת המשקיעים ‏2/7/19
שאלה על תמחור מנייה מחוץ לשעות הרגילות פינת המשקיעים ‏20/5/19
להשקיע כאשר השוק בירידה - יתרונות/חסרונות? פינת המשקיעים ‏ביום שני ב- 22:53
האם כדאי לחכות לירידות בשוק כדי להעביר תיק לברוקר אחר? פינת המשקיעים ‏5/10/19
שוק ההון S&P500 או נדל"ן - נראה שברור שנדל"ן הלא כן ? פינת המשקיעים ‏2/10/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.