• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק ההשקעות הראשון שלי

Yuval328

משתמש רגיל
דירוג
42
היי אני בן 23, ועד לפני חודש לא היה לי שום ידע על השוק ועל הבורסה.
בתחילת אפריל יצאתי לחל"ת, מה שפינה לי מלא זמן ללמוד את הנושא, התחלתי בספר שהמליצו לי
"Money Master The Game" של טוני רובינס ותוך כדי נברתי בבלוג ובפורום.
אחרי שעות של לימוד ביום, חישובים, מידע ובדיקות על סמך נתוני עבר בניתי תיק שאני בטוח ומאמין בו
ואשמח לדעת את דעתכם עליו.
אני רק בן 23 ככה שההכנסה החודשית שלי לא גדולה מידי אבל מאמין שבעתיד אוכל להעביר יותר כספים להשקעה.

התיק מתמקד בשוק האמריקאי ונבנה בהשראה לתיק של ריי דליו שהוזכר בספר.
סכום השקעה ראשוני: 60K שקל
הוספה של 4K שקל כל חודש
איזון של התיק פעם בשנה.

TLT - אג"ח ממשלתי אמריקאי - 50%
VTI - מניות ארה"ב - 35%
SGOL - זהב - 15%

אחרי שעות של לימוד ביום, חישובים, מידע ובדיקות על סמך נתוני עבר בניתי תיק שאני בטוח ומאמין בו

TLT - אג"ח ממשלתי אמריקאי - 50%
VTI - מניות ארה"ב - 35%
SGOL - זהב - 15%
אשמח שתפרט מה פשר הבחירות שלך.

אשמח שתפרט מה פשר הבחירות שלך.
מניות מסוכנות פי 3 מאג"ח, לכן החלוקה של יותר אג"ח ממניות.
אג"ח לטווח ארוך אמנם תנודתי אבל לא רק שהוא יוצר יותר תשואה הוא בדרך כלל תנודתי לכיוון ההפוך מהמניות
כך שאם השוק נופל העליות של האג"ח מפצות על כך.
הזהב נועד למתן את התנודתיות של המניות והאג"ח ובו זמנית להגן על התיק מאינפלציה.
אפשר לראות את הביצועים של התיק מ2005 כאן.
התיק יצר תשואה של כמעט 5% ב2008, הסיכון שלו בתקופה הזאת (05-היום) קטן פי 4.1 מהסיכון של הS&P500
והתשואה שלו בתקופה הזאת כמעט וזהה לS&P500.

התיק מתמקד בשוק האמריקאי ונבנה בהשראה לתיק של ריי דליו שהוזכר בספר.
מדוע דווקא מניות שנסחרות בבורסות של ארה"ב? (לא חופף בהכרח ל"שוק אמריקאי")
מדוע ההטייה דווקא למניות אלו מאשר למניות של חברות שנסחרות בבורסות באירופה אוסטרליה קנדה ומזרח אסייה?

מדוע דווקא מניות שנסחרות בבורסות של ארה"ב? (לא חופף בהכרח ל"שוק אמריקאי")
מדוע ההטייה דווקא למניות אלו מאשר למניות של חברות שנסחרות בבורסות באירופה אוסטרליה קנדה ומזרח אסייה?
שיקולי מס בעיקר וגם נזילות,
על מניות שנסחרות בארהב ירד לי 25% מס על הרווח, מניות בלונדון לדוגמה הקרן מורידה אוטומטית מס מארצות הברית (9% אם אני זוכר נכון) לפי הסכם בין המדינות, ובנוסף יורד לי 25% על הרכב בזמן מכירה

תיק שמתאים לאדם מבוגר אחרי פרישה (או שונא הפסדים באופן קיצוני).
מבחינת הסיכון כן, אבל הסתכלת על התשואה?
היית מעדיף תיק של 70% מניות ו30% אג"ח שהיה מביא את אותה תשואה עם סיכון גדול פי 2?

מבחינת הסיכון כן, אבל הסתכלת על התשואה?
היית מעדיף תיק של 70% מניות ו30% אג"ח שהיה מביא את אותה תשואה עם סיכון גדול פי 2?
תעשה סימולציה להקצאת נכסים כזו לטווח של 40 שנה (שיותר מתאים למישהו בגילך).
השתמש ב- portfolio visualizer.

תעשה סימולציה להקצאת נכסים כזו לטווח של 40 שנה (שיותר מתאים למישהו בגילך).
השתמש ב- portfolio visualizer.
תודה לא הכרתי את הכלי של הסימולציה שלהם.
בתוצאה ראשונית נראה שבאמת הסיכון בתיק 70/30 שווה את התשואה על התיק שלי,
אבל יש את העניין שאם מסתכלים על האחוזון של ה50 שלהם הוא שונה ממה שקרה במציאות בשנים האחרונות.
לכן עשיתי השוואה בין תוצאות האמת לבין סימולציה של 15 שנה כדי לדעת על איזה אחוזון להסתכל שתואם למציאות בסימולציה ארוכה יותר.
ולפי התוצאות של האחוזון הזה אני מעדיף עדיין ללכת על התיק שלי שיוצר תשואה כמעט זהה בסיכון נמוך פי 2.

תודה לא הכרתי את הכלי של הסימולציה שלהם.
בתוצאה ראשונית נראה שבאמת הסיכון בתיק 70/30 שווה את התשואה על התיק שלי,
אבל יש את העניין שאם מסתכלים על האחוזון של ה50 שלהם הוא שונה ממה שקרה במציאות בשנים האחרונות.
לכן עשיתי השוואה בין תוצאות האמת לבין סימולציה של 15 שנה כדי לדעת על איזה אחוזון להסתכל שתואם למציאות בסימולציה ארוכה יותר.
ולפי התוצאות של האחוזון הזה אני מעדיף עדיין ללכת על התיק שלי שיוצר תשואה כמעט זהה בסיכון נמוך פי 2.
15 שנה זה טווח בעייתי - הוא לא מספיק ארוך ויוצא שהוא כולל את המשבר של 2008 בתחילתו ואת משבר הקורונה בסופו מה שגורם להטייה.
אפשר להסתכל על זה גם ככה - למרות 2 המשברים הוא הניב תשואה טובה לפחות כמו של אחת סולידית יותר שבטווח ארוך תניב תשואה נמוכה יותר

15 שנה זה טווח בעייתי - הוא לא מספיק ארוך ויוצא שהוא כולל את המשבר של 2008 בתחילתו ואת משבר הקורונה בסופו מה שגורם להטייה.
אפשר להסתכל על זה גם ככה - למרות 2 המשברים הוא הניב תשואה טובה לפחות כמו של אחת סולידית יותר שבטווח ארוך תניב תשואה נמוכה יותר
נכון וכשאני משווה בין זה לתיק עם יותר סיכון, האפשרות של לקבל עוד 1% תשואה בסך הכל בשביל להוסיף עוד 12.5% סיכון, לא נראית לי כל כך מושכת.
בנוסף הסימולציה מתייחסת לנתונים עד 2019 ככה שלא מחשיבה את המשבר האחרון שהיה מאד חשוב,
בעיקר כשאני מאמין שעוד לא הגענו לסופו (זה לא אומר כלום כי אף אחד לא קורא עתידות חח)

בתקופה הזאת (05-היום)
אתה יודע כמה שנות ריבית (ריבית בלבד, לא כולל החזר הקרן) היית צריך ב2005 כדי להחזיר את הקרן על אג"ח אמריקאי ל-20 שנה? 15 (עם השקעה מחדש של הריבית, כמובן)
וכיום? 66!
יודע איך מתנהג אג"ח ארוך בריבית יורדת? ריבית יציבה? ריבית עולה?

אתה יודע כמה שנות ריבית (ריבית בלבד, לא כולל החזר הקרן) היית צריך ב2005 כדי להחזיר את הקרן על אג"ח אמריקאי ל-20 שנה? 15 (עם השקעה מחדש של הריבית, כמובן)
וכיום? 66!
יודע איך מתנהג אג"ח ארוך בריבית יורדת? ריבית יציבה? ריבית עולה?
את החלק הראשון של המשפט לא הבנתי, תוכל בבקשה להסביר?
לגבי החלק השני, כן אני יודע איך מתנהג אג"ח ארוך בהשוואה לריבית, בשביל זה יש את הזהב שימנע מהירידות להיות חדות במצב שהריבית תעלה,
ובנוסף בגלל המצב הנוכחי קשה לי לראות את הריבית עולה בשנים הקרובות,ובמקסימום אם יעלו אותה אבצע שינויים

את החלק הראשון של המשפט לא הבנתי, תוכל בבקשה להסביר?
זה הכל אותו חלק: לפני 15 שנה, TLT החזיקה נכסים ששילמו ריבית גבוהה. בנוסף, היא נהנתה מירידת ריבית משמעותית. במבט לאחור (כמובן), לא מפתיע שהתשואה היתה דומה למניות.
היום, TLT מחזיקה נכסים שמשלמים ריבית נמוכה (יחסית), כך שבמישור הזה היא צפויה להרוויח פחות בבירור. בנוסף, כדי להנות מירידת ריבית כמו זו שהיתה, הריבית צריכה להמשיך לרדת, ועמוק לתוך התחום השלילי.
הציפיה ש-TLT תתנהג ב-15 שנים הבאות כמו בקודמות היא דימיונית.
הזהב שימנע מהירידות להיות חדות במצב שהריבית תעלה
לא הבנתי את המנגנון. יש הצמדה של הריבית למחיר הזהב??
אם יעלו אותה אבצע שינויים
אם תעשה שינויים אחרי שיעלו יתכננו להעלות אותה, כבר הפסדת. אם לפני - חבל: קנה רק מניות, ותעשה שורט לפני שהם יורדות.

זה הכל אותו חלק: לפני 15 שנה, TLT החזיקה נכסים ששילמו ריבית גבוהה. בנוסף, היא נהנתה מירידת ריבית משמעותית. במבט לאחור (כמובן), לא מפתיע שהתשואה היתה דומה למניות.
היום, TLT מחזיקה נכסים שמשלמים ריבית נמוכה (יחסית), כך שבמישור הזה היא צפויה להרוויח פחות בבירור. בנוסף, כדי להנות מירידת ריבית כמו זו שהיתה, הריבית צריכה להמשיך לרדת, ועמוק לתוך התחום השלילי.
הציפיה ש-TLT תתנהג ב-15 שנים הבאות כמו בקודמות היא דימיונית.
אוקיי אני אבדוק יותר לעומק תודה

לא הבנתי את המנגנון. יש הצמדה של הריבית למחיר הזהב??
לפי מה שהבנתי, עלייה של הריבית גורמת להאטה בשוק, ואז מחירי הזהב עולים

תיק שמתאים ל: אף אחד.
היי ראיתי כמה הודעות שלך פה בפורום
אמרו לך פעם שיש לך גישה מאד "נחמדה" ושהתגובות שלך לא מועילות אם אתה לא מסביר מה עומד מאחוריהן?

אמרו לך פעם שיש לך גישה מאד "נחמדה"
אם לאורי היה שקל כל פעם שמישהו חושב כך, הוא היה יכול לפרוש כבר...

אבל ברצינות, בנית תיק שלחלקו הגדול יש תוחלת שלילית: TLT בגלל עליית ריבית, זהב בגלל דמי ניהול.
זה אחלה תיק למבוגר שלא מוכן לקחת שום סיכון חוץ משחיקה איטית של התיק.

אם לאורי היה שקל כל פעם שמישהו חושב כך, הוא היה יכול לפרוש כבר...

אבל ברצינות, בנית תיק שלחלקו הגדול יש תוחלת שלילית: TLT בגלל עליית ריבית, זהב בגלל דמי ניהול.
זה אחלה תיק למבוגר שלא מוכן לקחת שום סיכון חוץ משחיקה איטית של התיק.
אוקיי תודה אבדוק איזה שינויים אני יכול לעשות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G חוות דעת תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 2
Y תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 10
T תיק ההשקעות הראשון שלי- שינוי קטן לשנה החדשה :) שוק ההון 11
R תיק ההשקעות הראשון שלי צרכנות פיננסית 6
נטע11 התייעצות - תיק ההשקעות הראשון שוק ההון 9
OkanemochiJanai התייעצות בהרכבת תיק ההשקעות הראשון שוק ההון 17
ד תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 36
L זמני הגיע, תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 50
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
B תיק ההשקעות שלי, או: איפה טעיתי שוק ההון 7
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ס תיק ההשקעות של סרגיי הלוי שוק ההון 8
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
י תושב חוץ - חייב לסגור את תיק ההשקעות בפועלים - ניוד לברוקר שוק ההון 21
R ייעול תיק ההשקעות שוק ההון 7
Z האם נישום יכול לבחור שנה אחת לדרוש הוצאות על תיק ההשקעות ואז לשלם 30% מס על רווח הון ושנה הבאה לא לדרוש מיסים 0
י תיק ההשקעות שלי שוק ההון 18
Michel קופת גמל ישנה + תיק השקעות לאדם מבוגר. איך לנהל את ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
A במה להשקיע את החלק הסולידי של תיק ההשקעות? שוק ההון 10
I תיק ההשקעות המורכב שלי שוק ההון 7
בייניש עברה שנה מאז פתיחת תיק ההשקעות שלי, איפה והאם אני יכול לייעל? שוק ההון 5
ס רכישת דירה למגורים ומכירת תיק ההשקעות נדל"ן 10
B שאלות על גיוון תיק ההשקעות שוק ההון 0
S צומת דרכים עם תיק ההשקעות - אשמח לעזרה שוק ההון 0
T דרכים להזין את תיק ההשקעות שוק ההון 18
T האם תיק ההשקעות (+רווחים,ריבית דריבית) צמוד למדד המחירים לצרכן? שוק ההון 2
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
יבגני_ל שאלת היתכנות מימון משכנתא אגרסיבי תוך העמדת תיק ההשקעות בשוק ההון כביטחונות נדל"ן 6
ת שיקולים בהשקעה במדד ממונף במסגרת תיק ההשקעות שוק ההון 6
ח שאלה בסיסית על תיק ההשקעות פוסטים מאיכות נמוכה 4
RICOnERT מה עושים עם תיק ההשקעות הסולידי אחרי המוות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
O ויזואליזציה של תיק ההשקעות שוק ההון 1
E תיק ההשקעות שלי(העתידי) שוק ההון 5
O תיק ההשקעות גדל ואיתו מחשבה על שינוי שוק ההון 11
E השפעת מט"ח על תיק ההשקעות שוק ההון 1
M תיק ההשקעות שלי שוק ההון 3
מרק סרפדים ריוויזיה על תיק ההשקעות שוק ההון 0
Y תיק ההשקעות של משקיע בתחילת דרכו - אשמח לכל ביקורת שהיא! שוק ההון 12
ס יתרונות חסרונות בלקיחת משכנתא אם תיק ההשקעות שלי לא 100% מניות נדל"ן 6
D ניהול כלל תיק ההשקעות בקרן השתלמות שוק ההון 1
D מבקש לקבל חו"ד בבניית תיק ההשקעות והפנסיה שלי (מעט מורכב) שוק ההון 10
ג דעתכם על תיק ההשקעות שוק ההון 2
S פיזור סיכונים - האם יש טעם לפזר את תיק ההשקעות בבתי השקעות שונים? שוק ההון 4