• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
984
אהלן לכולם,

אז אני שוקל להתחיל פרישה מוקדמת בגיל 33, ולפני שאני קופץ למים, יש לי כמה תהיות ושאלות שיעזרו לי ולכל מי שאי פעם יעשה את הצעד:

1) נורות אזהרה:

נניח ופרשתי מוקדם לפי כלל ה3% (או ה4% לפחות מחמירים) והתרחשה מפולת במהלך השנים הקריטיות להצלחת התיק (10 השנים הראשונות), מהן נורות האזהרה שמראות שצריך לחזור לעבוד כי שרידות התיק ל60 שנות הפרישה מוטלת בספק? אני מניח שאחוז המשיכה שיתקבל עקב המפולת, אך לא סגור על מה יהיה אחוז המשיכה הזה, רעיונות?, משהו אחר?.

2) בלת"מים:

בלתמ"ים שגרתיים כמו תיקונים בבית וברכב, טלויזיה או מחשב שהתקלקלו, טיפולים רפואיים בעלות סבירה, אני מחשיב כחלק מההוצאות השנתיות הקבועות כמה שאפשר - אני פשוט מתמחר עלות הגיונית של כל אחד מהבלתמים שאני יכול לחשוב עליהם, סוכם אותם ומוסיף להוצאה השנתית. דעתכם?.

אבל מה לגביי בלת"מים גדולים? כמו למשל חלילה מצב סיעודי בגיל צעיר כשאין אפשרות לעשות ביטוח סיעודי מעבר ל5 שנים היום? או חלילה מצב סיעודי מתאונת דרכים שכלל לא מכוסה בביטוח סיעודי של השב"ן? או כל הפתעה גדולה בדמות הוצאת עתק שיכולה לנחות במפתיע? התשובה לכך היא כאמור ביטוח מתאים, אך נתתי דוגמאות למקרים שאי אפשר לבטח, מה אז? מניח שלמשל במצב סיעודי חו"ח אפשר לקבל קצבת נכות אך היא לא בהכרח תעזור לכסות את ההוצאות יחד עם הסכום שנמשך למחיה מהתיק.

4) החלק הסולידי:

אני יודע שהצלחת התיק תלויה בחלק המנייתי כמעט לחלוטין, אך גם לתשואות החלק הסולידי יש חשיבות, למשל אם השוק קורס, תשואות סבירות בחלק הסולידי יכולות ממש לעזור לקנית מניות בזול ו\או לשמש למחיה לזמן רב יותר מבלי למכור מניות בהפסד לצורך המחיה.
אבל, כאן נכנס העניין של סיכון עלית ריבית וסיכון אינפלציה שהם דיי גבוהים בתקופתינו, אני יודע שיש מחלוקות על האם זה מתומחר כבר, ואני יודע שזה גם תזמון שוק, אבל בכל זאת זה גורם לי לא להסגר עד הסוף על החלק הזה.
כרגע החלק הזה אצלי בפק"מ צמוד מדד (קרמבולה) שבהשוואה לקרן אג"ח ממשלתי כללי או אפילו קרן אגח צמוד קצר פונטנציאל התשואה הרבה יותר נמוך, ואף מקבלים תשואה רק אם משאירים את הכסף עד הפידיון, אחרת מקבלים רק מדד....

לכן, במקום, חשבתי לחלק חצי חצי בין קרן מחקת מדד אג"ח צמוד קצר וקרן מחקת מדד אג"ח ממשלתי כללי במקום הפק"מ...כדי ל"הרוויח" משני העולמות:
1) להגן מאינפלציה - בעיקר בזכות האג"ח הצמוד הקצר
2) להעלות את הסיכוי לתשואה גבוהה יותר (ובאופן בלתי נמנע, גם את הסיכון) - בעיקר בזכות האג"ח הממשלתי הכללי

אשמח לדעות והערות\הארות...

5) התייחסות הבנק לחוסר בהכנסות:

משהו שאני תוהה לגביו, עד עכשיו קיבלתי משכורת יפה, ואני מניח שבזכותה ובזכות ההון שצברתי הבנק מסכים לכל בקשותיי לגביי עמלות, ואני מקבל עמלות טובות יותר אפילו משל בית השקעות וכמובן פטור מדמי שמירה ודמי שקר אחרים.

אך מה קורה בעת הפרישה המוקדמת? האם הבנק עלול פתאום להתעקש על העלאת העמלות בגלל שאין יותר הכנסות ויש רק הוצאות? (האם רווח ו\או משיכה מני"ע נחשבת כהכנסה לגיטימית בשביל הבנק בכלל? הרי זו לא משכורת).

אני יודע שגם אם הבנק אכן עלול לעשות בעיות, הפתרון הוא כביכול לעבור בנק, אבל אז לאחר תקופה מסויימת גם הבנק החדש יעשה בעיות מאותן סיבות.

מישהו שכבר פרש בגיל צעיר או לא עבד תקופה ארוכה ויש לו הון עצמי מכובד יכול לענות?, האם הבנק פנה אליו או שאל אותו לגביי כך שאין לו יותר הכנסות ממשכורת?

6) הטבות וקצבאות למי שאינו עובד:

בנתיים אני יודע שמי שאינו עובד יכול לקבל הנחה בארנונה והבטחת הכנסה, אך מקריאה מעמיקה יותר ועיון בטפסים הרלוונטים זה נראה שאת שני אלו יכול לקבל רק מי שבאמת במצב של מסכנות ויתרות החשבון שלו בבנק נמוכות...אני מניח שאדם שמגיע למצב שיכול לפרוש מוקדם, אין סיכוי אם כך שיקבל הנחה בארנונה או הבטחת הכנסה בגלל שמן הסתם יש לו ני"ע בשווי גבוה מאוד, אמת?.

אשמח לדעת לגביי הטבות\הנחות\משהו שאפשר לקבל בתור מישהו שלא עובד ללא מבחני הכנסה

תודה חבר'ה! מקווה שהדיון יעזור לעוד אנשים חוץ ממני עכשיו או בעתיד :)

אולי לא התשובה שאתה מחפש, אבל מה עם עבודה תוך כדי פרישה? או שפרישה מבחינתך זה אומר שאתה לא מכניס יותר כסף לעולם?
אם לא, אז אולי מה שאתה עושה עכשיו רק במשרה חלקית? או הסבת מקצוע למשהו אחר שמכניס לך כסף בלי המון מאמץ?
זרם הכנסות נותן מענה לרוב הבעיות שהעלית (למעט נושא הסיעוד שהוא מורכב מעט יותר וראוי לדיון נפרד לדעתי).

תודה חבר'ה! מקווה שהדיון יעזור לעוד אנשים חוץ ממני עכשיו או בעתיד

היי
מבלי לרדת לפרטים על הנקודות שרשמת, אני רוצה להעלות בפניך נקודות נוספות:

1. בהתאם לגידול בתוחלת החיים, פרישה בגיל 33 משמעותה חשיפה ל 60 שנות עלייה
בעלויות המחיה נטו, כאשר ההכנסה הפסיבית שלך היא ברוטו לפני תשלום מס רווחי הון,
יש כאן שחיקה בכוח הקניה של ההכנסה הפסיבית לאורך זמן, אתה לא מביא פה בחשבון
שינוי בסטטוס המשפחתי בעתיד.

2. מניסיוני האישי לאחר הגעה לעצמאות כלכלית משמעותית בסוף 2014, יש אתגר מאוד גדול
של כיצד מעבירים את הימים את החיים שנותרו, מבלי להתדרדר מבחינה נפשית, מנטלית.......
אני בחרתי בפרק ב' בקריירה, תחום עיסוק הקרוב לליבי.

לכן, במקום, חשבתי לחלק חצי חצי בין קרן מחקת מדד אג"ח צמוד קצר וקרן מחקת מדד אג"ח ממשלתי כללי במקום הפק"מ...כדי ל"הרוויח" משני העולמות:
דעתי האישית (לא ממליץ לא יועץ), שנדלן יכול להוות חלופה יותר טובה מאג"ח לחלק הסולידי
נדלן הכוונה לבית מגורים/ דירת השקעה במקום יחסית קרוב
יתרונות:
1. תשואה יחסית קבועה ללא קשר למצב השוק סביב ה3.5 אחוז נטו
2. בתכנון נכון אין בכלל מיסים (מול מס רווחי הון)
3. עלית ערך שדי מקבילה להצמדה למדד כי זה נכס ראלי
4. התנהגות שוק מסמפיק שונה ממניות (אפילו בחלק מההיבטים הפוכה)
5. השקעה ארוכת טווח ופחות תנודתית

חסרונות:
1. נזילות
2. כאב ראש עם דיירים / תיקונים
3. עלויות כניסה מאוד גדולות
4. תשלומים בעת עסקה ומכירה להרבה לווינים (מתכוונים, מיסוי, עורכי דין)
5. מיסוי בקניה ומכירה בדגש על דירה שניה
6. רכוזי ואין פיזור, שכונה שהדרדרה, מפגע ביטחוני/ בריאותי

התייחסות הבנק לחוסר בהכנסות:
כן הבנק מסתכל קודם על משכורות

אבל גם אם תבוא עם סכום מספיק גדול אתה תקבל את כל התנאים אם תבקש
(עכשיו פתחתי גם קרמבולה וקיבלתי את כל התנאים ללא העברת משכורות)

כן הבנק מסתכל על הכנסות ולא משכורות רק
פתחתי לאמי חשבון מנהלים במזרחי וצריך העברת משכורת של 12K
היא לא עובדת
והסכימו להחשיב פשוט את הקצבת ביטוח לאומי ושכר דירה במקום
הטבות וקצבאות למי שאינו עובד:
יש, אתה בטוח שאתה רוצה את זה?
לי זה נראה מעט קטנוני וחוטא למטרה

כן יש הטבה גדולה של נקודות זיכוי מס ששווה תנצל
אבל זה לא הטבת מסכנות זה מה שמגיע לך בחוק

אולי לא התשובה שאתה מחפש, אבל מה עם עבודה תוך כדי פרישה? או שפרישה מבחינתך זה אומר שאתה לא מכניס יותר כסף לעולם?
אני לא שולל, פשוט מניח שיקח זמן למצוא משהו שיכול להתאים לי,כי זה יהיה משהו שהוא כנראה 180 מעלות שונה ממה שעשיתי עד עכשיו (מתכנת) וממה שלמדתי 4 שנים קשות עבורו (מדעי המחשב)...לא מעוניין להמשיך למכור את כל הזמן והבריאות שלי תמורת כסף אם יש לי אפשרות לא לעשות זאת.

יש לי הון עצמי גבוהה מאוד ואני לא בטוח שאקלע למצב בו באמת אהיה חייב לחזור לעבוד, אבל כן חשוב להיות מעורה באפשרויות התעסוקה, גם כי אי אפשר לדעת מה יהיה וגם כי אולי כן ארצה לעבוד במשהו או כל סיבה אחרת.
כעקרון, הייתי מעדיף עבודה מהבית, השאלה איזה משרות 'קלות' מהבית יש במשרה חלקית? נשמע too good to be true, אשמח לכיוון.

למעט נושא הסיעוד שהוא מורכב מעט יותר וראוי לדיון נפרד לדעתי
כנראה שאפתח דיון נוסף.
אבל אם אני לא טועה, גם עבור מי שעדיין עובד יש את הבעיה הזו כי אם חלילה הוא נהיה סיעודי בגיל צעיר מתאונת דרכים, ההוצאות שלו יהיו סביב ה15K והאכ"ע + קצבת נכות שיקבל לא בהכרח יספיקו לו למחיה לכל החיים, אלא אם הוא הייטקיסט ואז האכ"ע שיקבל יהיה גבוהה מאוד, אבל לא כולם עובדים בהייטק...האם זו בעצם בעיה כלל מדינית של רוב האוכלוסיה העובדת שמבוטחת בפנסיה ולא רק של מי שפרש מוקדם ולא יהיה מבוטח בפנסיה? אני מפספס משהו?

1. בהתאם לגידול בתוחלת החיים, פרישה בגיל 33 משמעותה חשיפה ל 60 שנות עלייה
בעלויות המחיה נטו, כאשר ההכנסה הפסיבית שלך היא ברוטו לפני תשלום מס רווחי הון,
יש כאן שחיקה בכוח הקניה של ההכנסה הפסיבית לאורך זמן, אתה לא מביא פה בחשבון
שינוי בסטטוס המשפחתי בעתיד.
אבל כל העקרון של פרישה מוקדמת הוא שאתה פורש כאשר יש לך מספיק כסף להוצאות המשוערות שלך מבלי לשחוק את ההון, עצם העובדה שמדובר על 60 שנה רק אומר שצריך יותר הון במניות ואחוז משיכה נמוך יחסית. בגלל זה אני הולך על אחוז משיכה ברוטו של 3.5% שאמור לצאת בערך 3% נטו בזכות הטבות מס כאלו ואחרות...(יכול להיות שאני טועה וזה יצא יותר מ3% נטו אבל בגלל ההון הגבוהה, אני אוכל להסתדר עם סכום קצת נמוך יותר למחיה).

לגביי שינוי סטטוס משפחתי, חשבתי על זה הרבה, והרי אם וכאשר אתחתן (אני אכן רווק, שכחתי לציין את זה אבל הניחוש שלך היה נכון :) ) מספיק שבת זוגי תעבוד בשכר מינימום כדי לאפשר כלכלה של משפחה ממוצעת שהיא כ15K בחודש, כרגע אחוז המשיכה שלי מספיק לי לבערך 10K...כלומר בת זוגי תצטרך להרוויח עוד 5K בחודש ואנחנו נהיה מסודרים.
לא בטוח שזה כזה רעיון גרוע בהתחשב בכך שאני אוכל להיות בבית עם הילדים ולחסוך עלויות מסביב של בייביסיטר וכו'. ברור שזה משהו שאי אפשר לנבא ויכול להיות שכורך המציאות יאלץ אותנו להוציא הרבה יותר מזה וזו עוד סיבה לשמר את היכולת לחזור לשוק העבודה.
מה אתה חושב?

2. מניסיוני האישי לאחר הגעה לעצמאות כלכלית משמעותית בסוף 2014, יש אתגר מאוד גדול
של כיצד מעבירים את הימים את החיים שנותרו, מבלי להתדרדר מבחינה נפשית, מנטלית.......
אני בחרתי בפרק ב' בקריירה, תחום עיסוק הקרוב לליבי.
חשוב לי לציין שלפחות עכשיו אני לא מפחד מחוסר עיסוק.
קיבלתי דמי אבטלה במשך כמעט שנה שלמה והעסקתי את עצמי טוב מאוד עם רגעים ספורים של שעמום, אבל אולי במשך שנים רבות זה יהיה שונה...למרות שכשאני מסתכל על תקופת העבודה שלי, אני לא ממש רואה איך היא עוזרת להפגת שעמום...בסופו של דבר גם בעבודה משעמם אחרי תקופה, לא כל הזמן יש דברים מאתגרים ומעניינים..לכן אני חושב שאני מעדיף להשתעמם חופשי ומשוחרר בכיף שלי ולא מעבודה עבור בוס כזה או אחר.
לגביי הדרדרות מנטלית ונפשית, לא בעיה לתחזק את הראש עם תחביבים כמו לימוד שפות (כבר הספקתי ללמוד ספרדתית ואיטלקית ברמה סבירה במהלך הקורונה) ולטייל בעולם בזמן הפנוי הרב...להפך, אני חושש מהדרדרות מנטלית ונפשית דווקא בהמשך עבודה שוחקת עד גיל 67

חסרונות:
1. נזילות
2. כאב ראש עם דיירים / תיקונים
3. עלויות כניסה מאוד גדולות
4. תשלומים בעת עסקה ומכירה להרבה לווינים (מתכוונים, מיסוי, עורכי דין)
5. מיסוי בקניה ומכירה בדגש על דירה שניה
6. רכוזי ואין פיזור, שכונה שהדרדרה, מפגע ביטחוני/ בריאותי
לדעתי החסרונות עולים על היתרונות, החלק הסולידי הוא נמוך יחסית בתיק וגם לא אמור לתת תשואה גבוהה, אבל מצד שני גם לא אפסית, לכן אני חושב שחלוקה כלשהי בין אג"ח ממשלתי כללי ואג"ח צמוד וקצר היא אופטימאלית, אבל לא סגור על מהי החלוקה הכדאית או אם אני מפספס משהו וכדאי להכניס אג"ח מסוג אחר גם

כן הבנק מסתכל על הכנסות ולא משכורות רק
כן אבל דיברתי על חסוכנות וני"ע בסכום גבוהה בבנק זה לא אותו דבר.
אפשר לפשט את השאלה כך: האם בהנתן סכום גבוהה בחסכונות ובני"ע, הבנק יסכים לתת את הפטור וההנחות בעמלות גם ללא הכנסה ממשכורת או שכר דירה? האם מספק את הבנק לדעת שיש לך הון גבוהה אצלו? ומה קורה אם השוק נחתך? מהי רצפת הסכום שיסכים להשאיר את ההטבות עבורו?

יש, אתה בטוח שאתה רוצה את זה?
לי זה נראה מעט קטנוני וחוטא למטרה
אני לא מנסה לקחת שום דבר במרמה או שלא מגיע לי, לכן לא רואה בעיה עם זה.
חשוב לדעת מה אפשר לקבל זה יכול להצטבר לסכומים לא קטנים

כן יש הטבה גדולה של נקודות זיכוי מס ששווה תנצל
כבר עושה את זה :)

כרגע אחוז המשיכה שלי מספיק לי לבערך 10K...
סליחה שאני מחשב אבל אם אתה מתכנן למשוך 10K בחודש שהם 3.5% מההון שלך, זה אומר הון של 3.4~ מיליון, אני לא הייתי פורש עם סכום כזה, נשמע מסוכן מאוד. או שפיספסתי משהו.

אני לא שולל, פשוט מניח שיקח זמן למצוא משהו שיכול להתאים לי,כי זה יהיה משהו שהוא כנראה 180 מעלות שונה ממה שעשיתי עד עכשיו (מתכנת) וממה שלמדתי 4 שנים קשות עבורו (מדעי המחשב)...לא מעוניין להמשיך למכור את כל הזמן והבריאות שלי תמורת כסף אם יש לי אפשרות לא לעשות זאת.
חשוב לי לציין שלפחות עכשיו אני לא מפחד מחוסר עיסוק.
קיבלתי דמי אבטלה במשך כמעט שנה שלמה והעסקתי את עצמי טוב מאוד עם רגעים ספורים של שעמום, אבל אולי במשך שנים רבות זה יהיה שונה...למרות שכשאני מסתכל על תקופת העבודה שלי, אני לא ממש רואה איך היא עוזרת להפגת שעמום...בסופו של דבר גם בעבודה משעמם אחרי תקופה, לא כל הזמן יש דברים מאתגרים ומעניינים..לכן אני חושב שאני מעדיף להשתעמם חופשי ומשוחרר בכיף שלי ולא מעבודה עבור בוס כזה או אחר.
לגביי הדרדרות מנטלית ונפשית, לא בעיה לתחזק את הראש עם תחביבים כמו לימוד שפות (כבר הספקתי ללמוד ספרדתית ואיטלקית ברמה סבירה במהלך הקורונה) ולטייל בעולם בזמן הפנוי הרב...להפך, אני חושש מהדרדרות מנטלית ונפשית דווקא בהמשך עבודה שוחקת עד גיל 67
הרשה לי לומר שזה נשמע שאתה לא אוהב את הקריירה שבנית לעצמך ושמצאת את הבלוג הזה בתור "יציאת חירום" ממנה.
אני בהחלט יכול להזדהות עם התחושה :)
אבל זה לא עובד ככה.

אי אפשר לא לעבוד - כלומר לא לייצר שום ערך לחברה במשך 60 שנה, לפחות לא בלי לחוות הדרדרות נפשית ומנטלית כפי שציין @רוני .
כן אפשר, ע"י הגעה לעצמאות כלכלית, להתנתק מבוסים אידיוטים, ביורוקרטיה ארגונית, לו"זים בלת אפשריים, לחץ נפשי, חוסר בפעילות גופנית, פקקים, שהייה תחת פלורסנטים רוב שעות היום, ועוד כל מיני דברים שאני לגמרי מבין למה אתה שונא.
אבל עבודה לא חייבת לכלול אף אחד מהמאפיינים הנ"ל כדי להיחשב כעבודה, וזו נראת לי נקודה שאתה קצת מפספס פה.
מה שאתה (והסולידית) קוראים לו "פרישה" זה בסך הכל היכולת לייצר לעצמך עיסוק שמתאים לך בול בלי להיות מוטרד מגובה המשכורת בו (הסולידית הקימה בלוג למשל), אבל אתה צריך שיהיה לך בראש עיסוק כזה לפני שאתה פורש אחרת זה לא יהיה כזה כיף כמו שאתה חושב.

נניח ופרשתי מוקדם לפי כלל ה3%
3% אמור לשרוד כל מפולת שהיתה בעבר, בהנחה שיש אחוז מנייתי מספיק גבוה.
התייחסות הבנק לחוסר בהכנסות:
יקטין מסגרות אשראי, ומשיכת יתר.
לגבי עמלות בכל מקרה עדיף בית השקעות.
זה לא ריאלי להתכונן לכל תרחיש.

כמה מחשבות:
פרישה מוחלטת בגיל כזה צעיר עם סכום כזה זה קצת מסוכן ולא מאד סביר. אדם לא יכול להשאר ״מובטל״ 50 שנים.
מבלי למהר, הייתי חושב על ״קריירה v2״ כמו שרוני ציין.
תמצא משהו שאתה אוהב, ועל הדרך דרך לייצר מזה הכנסה. זה יתן לך עניין, תעסוקה, אתגר, מטרה ומקור הכנסה מנותק משוק ההון שיחס את החוסן הכלכלי שלך עם כל שנה שעוברת.
זה לא משהו שאתה חייב לחפש בלחץ או בכח, אבל תניח שאתה לא תשאר מובטל 50 שנה ואז תתחיל לחשוב/לדמיין איפה אתה 5 שנים מהיום.
לדוגמא - הסולידית מצאה את עצמה בלוגרית וסטודנטית.

עוד נקודה - לטווח זמן כזה גדול אתה צריך תיק כמה שיותר מנייתי. יש חשיבות גם לפלח ״סולידי״ לבלתמים ולשקט הנפשי, אבל בטווח הארוך ההגנה הכי טובה שלך נגד בלתמים היא להגדיל את ההון.

רק להזכיר לכולם שהסולידית פרשה עם סכום נמוך בהרבה מ 3-4 מיליון ש"ח בגיל דומה.
וחיה בסגפנות, כרווקה וללא כל תוכניות לעשות ילדים.
מעטים האנשים שעונים על אותם קריטריונים.

המלצה לקריירה V2 בתחום - הוראה במכללה אקדמית.
בהתאם לרצון ולכישורים, אפשר להתקדם לדוקטורט ולהתקדם בסולמות הדרגות, או להישאר מרצה זוטר בהיקף משרה שאתה קובע לעצמך כל שנה, בעיקר בשביל התעסוקה.

גם בדרגות הנמוכות, השכר לשעת עבודה גבוה (מורה מן החוץ במכללה מרויח 270 להרצאה של 45 דקות). המשכורת הכוללת נמוכה כי היקף התעסוקה נמוך - בשביל פורשים בגילאים צעירים זה אידיאלי.

יש עידכון בפוסט הלפני אחרון בבלוג. לא קיבלת את הממו? :)
היא פרשה אז, לא היום. האם היא הייתה פורשת עם תקציב הוצאות פי 2 יותר גדול? האם התיק שלה היה מחזיר מעמד עם אחוז משיכה גדול פי 2? האם עדיין הייתה בוחרת בהררי בראון על פני תיק עם יותר מניות?

היא פרשה אז, לא היום. האם היא הייתה פורשת עם תקציב הוצאות פי 2 יותר גדול? האם התיק שלה היה מחזיר מעמד עם אחוז משיכה גדול פי 2? האם עדיין הייתה בוחרת בהררי בראון על פני תיק עם יותר מניות?
3% נחשב לאחוז משיכה די בטוח מבחינה אקדמאית.
אז פותח השירשור יזדקק ל 4 מיליון על מנת למשוך 10 אלף בכל חודש.
זה כמעט פי 3 מהמשיכה של הסולידית בפרישה.
אם ידחה את הפרישה בשנתיים ייתכן ויגיע לזה.
מצד שני, אם יסתפק בקיצבה של 8.75 אלף בחודש, יוכל לפרוש די בביטחה כנראה כבר כעת.

גם אם הוא יתחתן ויביא ילדים, זה אמור להיות מספיק לחיים רגילים. אם ירצה דירה משלו, עלול להיות בבעיה.

תוספת: אני לא זוכר מה היחס למס רווחי הון במודלים האלה.

נערך לאחרונה ב:
קטע,
בלוג שלם מטיף לפרישה מוקדמת ומימוש עצמי,
מגיע אחד שכביכול מגשים את החלום, הולך לפרוש בגיל 33, וכולם כמו: תזהר זה מסוכן! אל תפרוש לגמרי!..:>:>
אני חושב שהבלוג התבגר בשמונה שנות קיומו מאז הפוסטים הראשונים שהתייחסו לרעיון של עצמאות כלכלית בצורה פשטנית מידי ולא מציאותית לטעמי. אז הבלוג התייחס לעבודה כמו שירות בצבא, משהו שפשוט צריך לסבול ולתת לפז"ם לדפוק עד לשחרור ואז ולצאת לחופש של 60 שנה.
בזכות הפורום אנשים הביאו נקודות מבט קצת שונות וביחד עשו בריינסטורמינג ושדרגו את את הפורמט והגיעו למודלים קצת יותר ברי קיימא. וזה סבבה.

קטע,
בלוג שלם מטיף לפרישה מוקדמת ומימוש עצמי,
מגיע אחד שכביכול מגשים את החלום, הולך לפרוש בגיל 33, וכולם כמו: תזהר זה מסוכן! אל תפרוש לגמרי!..:>:>
אתה צודק שזה אבסורד.
אבל הסולידית היא אנומליה.
אדם ״רגיל״ עם 3-4 מיליון שקל שמניח שהוא יכול לפרוש ולא לעבוד רגע אחד בכל שארית החיים שלו (50 שנים) עלול להכוות במגוון דרכים. זה לא אומר שהוא לא יכול, זה רק אומר שהוא צריך להיות מודע ולקחת דברים בחשבון: זוגיות טורפת את כל הקלפים כשזה נוגע לכספים, ילד ממוצע עולה כחצי מליון עד מיליון שח ובממוצע משפחה עושה 3 ילדים בישראל, בית מגורים למשפחה עולה כ-1.5-2 מיליון, השוק יכול לרדת 50%, וכן הלאה וכן הלאה.

3% נחשב לאחוז משיכה די בטוח מבחינה אקדמאית.
אז פותח השירשור יזדקק ל 4 מיליון על מנת למשוך 10 אלף בכל חודש.
זה כמעט פי 3 מהמשיכה של הסולידית בפרישה.
אם ידחה את הפרישה בשנתיים ייתכן ויגיע לזה.
מצד שני, אם יסתפק בקיצבה של 8.75 אלף בחודש, יוכל לפרוש די בביטחה כנראה כבר כעת.

גם אם הוא יתחתן ויביא ילדים, זה אמור להיות מספיק לחיים רגילים. אם ירצה דירה משלו, עלול להיות בבעיה.

תוספת: אני לא זוכר מה היחס למס רווחי הון במודלים האלה.
אין ספק שזאת נקודת התחלה טובה. היא פשוט לא חסינה לכשלים, לכן צריך לא להניח שהיא לא תכשל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
M מתמחה בראיית חשבון - שוקל הסבה התפתחות אישית 65
T שוקל לממש סנופי לסגור פריים במשכנתא / להכניס לפקדון שוק ההון 10
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
M קיימת קופת גמל להשקעה, שוקל לעבור לברוקר? שוק ההון 146
M שוקל להשקיע חלק משמעותי מהכסף של אמא שלי בחשיפה ל100% מניות שוק ההון 26
E שוקל להחליף מקצוע מצלם לנדל"ן, אבל ההתלבטות קשה. מה אומרים? אוף טופיק 34
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Roi מוח כוורת - שוקל עבודה עצמאית בתור מלווה לקניית נכסים בספרד נדל"ן 43
E שוקל לחזור להורים ולחסוך לבית או שעדיף להשכיר דירה יותר זולה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
ה פחד גבהים, שוקל למכור חלק שוק ההון 40
twister התלבטות - שוקל לעבור מואנגרד ל black rock שוק ההון 21
A בן 30 בצומת דרכים - שוקל הסבה התפתחות אישית 20
N קרן חרום/ מזומנים בעו"ש בימים אלה - שוקל להמיר חלק לדולרים צרכנות פיננסית 10
M אג"ח ממשלתי כללי - שוקל למכור. שוק ההון 6
T דיווח: הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים שישקיעו בשוק ההון שוק ההון 2
T "הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים ישקיעו בשוק ההון" אוף טופיק 5
F שוקל לקיחת הלוואה לקניית נכס בחול נדל"ן 6
ה שוקל לקנות מניה שוק ההון 11
S שוקל ברצינות לשנות את התיק שלי לתיק בהשראת חבר הפורום מורכב מ-50% sso 50% ,tlt בחלק האמריקאי שוק ההון 44
B שוקל מספר אופציות לפני קנייה נדל"ן 12
Y שוקל להעביר את הכספים מקרן הפנסיה לקופת גמל IRA שוק ההון 51
C שוקל שינוי מסלול מהנדסה לתוכנה התפתחות אישית 27
ט שוקל לקחת מתכנן פיננסי שוק ההון 4
ק שוקל הסבה מקצועית אוף טופיק 20
M תושב ארה"ב שוקל למשוך כספי פנסיה להשקעה נזילה יותר צרכנות פיננסית 1
K תכנון פרישה להורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
D פרישה מאוחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T תכנון פרישה וירושה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
E פרישה מוקדמת - יש חיים אחרי העבודה יומני מסע אישיים 84
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
N המלצות לתהליך פרישה יומני מסע אישיים 29
ט איך מייצרים אמונה במטרה של פרישה מוקדמת עם חוסר הוודאות? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
מ מס רווחי הון לאחר פרישה מעבודה מיסים 3
N פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
U מה הצעדים הנדרשים לפני פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
sharon שכירת דירה בשלב המשיכה\פרישה ללא הכנסות ממשכורת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
J מתכנן פרישה "בחינם" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ב תכנית פרישה - מה דעתכם? שוק ההון 10
V דוח שנתי 1301 -מענק פרישה מיסים 3

נושאים דומים

Back
למעלה