• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תכנית פרישה - מה דעתכם?

בבר

משתמש רגיל
דירוג
138
היי כולם,
הוריי היקרים עומדים רגע לפני פרישה לפנסיה.
הם נעזרו באנשי מקצוע לתכנן את הפרישה שלהם, ונעזרו בי כמשקיע חובב כדי לתכנן את ההשקעות האישיות.
הייתי שמח לשמוע הערות או אישרורים בנוגע לתכנית. לצרכי פשטות אני מתאר את התמונה הגדולה ולא נכנס לפרטי פרטים של התכנית.

הוצאות כיום: 20 אלף בחודש
קצבה כוללת צפויה נטו: 25 אלף בחודש
קצבה שתישאר במקרה פטירה של אחד מהם: 17 אלף בחודש
מגורים: דירה בבעלות ללא משכנתא
השקעות במניות: 3.5 מיליון מניות עולמי
השקעות סולידיות: 100 אלף קרן כספית, 300 אלף אגח ארה"ב קצר 1-3, 300 אלף אגח ישראל צמוד.
עזרה לילדים: כבר בוצעה במלואה לפי התכנון.
ירושות צפויות: אין (כבר ניתנו)

ההשקעות מוטות חזק לכיוון מניות כי ההוצאות כיום מכוסות לגמרי על ידי הקצבאות ודי חשוב להם לנסות למקסם ירושה (עד כמה שניתן).

לי זו נשמעת תכנית לא רעה שמשאירה אותם מאוד רגועים כלכלית ברוב התרחישים, אבל אשמח לשמוע דעות נוספות

אבל אשמח לשמוע דעות נוספות
א. הלוואי על כולם, גם המצב הנוכחי וגם התכנון המשותף.
ב. לגבי הוצאות כיום - אני מבין שהם עדיין לפני הפרישה. האם הם חישבו/תכננו עד כמה שניתן מה יהיו ההוצאות השנתיות *אחרי* הפרישה? הרבה אנשים שוגים מפספסים את הנקודה הזאת בתכנוני הפרישה שלהם (מוקדמת או מאוחרת).

אם הלכת לאנשי מקצוע שבחנו את המקרה הספציפי לפרטי פרטים, לא חושב שתקבל כאן ערך מוסף.

השקעות סולידיות: 100 אלף קרן כספית, 300 אלף אגח ארה"ב קצר 1-3, 300 אלף אגח ישראל צמוד.
מה שכן חשוב לציין, זה ש 600 אלף מתוך 700 אלף ש״ח נמצאים בסיכון לרדת 10% תוך כמה ימים (גם ערב סיכון מטבע, גם עקב שינוי ריבית, וגם עקב מדד).
זה רמת-סיכון שההורים שלך מוכנים לקבל, עבר החלק ה״סולידי״?

מה שכן חשוב לציין, זה ש 600 אלף מתוך 700 אלף ש״ח נמצאים בסיכון לרדת 10% תוך כמה ימים (גם ערב סיכון מטבע, גם עקב שינוי ריבית, וגם עקב מדד).
זה רמת-סיכון שההורים שלך מוכנים לקבל, עבר החלק ה״סולידי״?
להיפך. זה דווקא נשמע (לי) מאוד מאוזן. חלק צמוד למדד, חלק צמוד לדולר וחלק משתנה לפי הריבית.

היי כולם,
הוריי היקרים עומדים רגע לפני פרישה לפנסיה.
הם נעזרו באנשי מקצוע לתכנן את הפרישה שלהם, ונעזרו בי כמשקיע חובב כדי לתכנן את ההשקעות האישיות.
הייתי שמח לשמוע הערות או אישרורים בנוגע לתכנית. לצרכי פשטות אני מתאר את התמונה הגדולה ולא נכנס לפרטי פרטים של התכנית.

קצבה כוללת צפויה נטו: 25 אלף בחודש
קצבה שתישאר במקרה פטירה של אחד מהם: 17 אלף בחודש
מגורים: דירה בבעלות ללא משכנתא
השקעות במניות: 3.5 מיליון מניות עולמי
עזרה לילדים: כבר בוצעה במלואה לפי התכנון.
ירושות צפויות: אין (כבר ניתנו)

ההשקעות מוטות חזק לכיוון מניות כי ההוצאות כיום מכוסות לגמרי על ידי הקצבאות ודי חשוב להם לנסות למקסם ירושה (עד כמה שניתן).

לי זו נשמעת תכנית לא רעה שמשאירה אותם מאוד רגועים כלכלית ברוב התרחישים, אבל אשמח לשמוע דעות נוספות
מה הקצבה ברוטו שלהם? האם הקצבה מתחלקת פחות או יותר חצי חצי ולכן אין כמעט מס?

בכל מקרה - לי זה נראה סבבה. אבל אני לא אשת מקצוע ולא מבינה בזה הרבה…
פרישה נעימה להורים.

למען האמת בלי הפרטים הקטנים אי אפשר באמת לחוות דעה..

הקצבה שרשמת שהם מקבלים לא תלויה בהשקעות האחרות? מה מקור הקצבה? קרנות הפנסיה וזיקנה?
מה המטרה של הכסף שמושקע במניות, ומה המטרה של זה באגח? זה כספים שנועדו לירושה נטו?

אם הם מתכננים לצאת לטיול ארוך או לקנות משהו גדול פתאום, אז הכסף מהקצבה יספיק או שזה ילקח מאג״ח?

לדעתי הקצבה לא צריכה רק לכסות הוצאות וצריך לדאוג למרווח מספיק גדול גם להנאות וכיף

חייב להגיד שאני לא רואה פה תוכנית, אני רואה פה עמודת נכסים. אמנם כמות הנכסים כנראה תספיק עד 120 ומעבר, אבל תוכנית אמורה לכלול פרטים נוספים.

למשל: רוצים לקנות רכב חדש/לפרגן למשפחה ולטוס לחו"ל. מאיפה יגיעו הכספים?

כיצד תתחלק הירושה? יש כספים שניתן להוריש עם פטור ממס?

נשמע מעולה!
אני מניחה שהכספים בחלק הסולידי נועדו לכל מיני בלת"מים גם אצלם וגם אצל הילדים והנכדים, נכון? או שיש שימושים מתוכננים אחרים?
אגב, זה לא מעט בהתחשב בעובדה שהם הולכים לקבל פנסיה גבוהה יותר מההוצאות שלהם.
ההנחה היא שההוצאות ישארו כמו היום כאשר שניהם עדיין עובדים? ניסיתם להעריך מה יהיו ההוצאות לאחר הפרישה? אם לא - הייתי מציעה לעשות תרגיל מחשבתי שכולל סך ההוצאות שהן "עצמות יבשות" (כל מה שהכרחי מבחינתם) וסך ההוצאות שניתנות לקיצוץ (הוצאות חשק) כדי להתכונן טוב יותר לבאות.
מצד אחד - אפשרות לירידת ההוצאות שקשורות לעבודה (נסיעות, אוכל בחוץ וכו'), והוצאות שקשורות לעומס נפשי ועייפות (הזמנת טייקאווי, חופשות למילוי מצברים).
מצד שני - אפשרות לעליית הוצאות שקשורות ללייף סטייל (חופשות ארוכות, בילויים, קניות חשק לעצמם ולכם).
מצד שלישי - הגדלת הוצאות על מחלות/מניעת מחלות.
מצד רביעי -הקטנת הוצאות חשק בעקבות מחלה, הזדקנות ועייפות במהלך השנים הבאות.

למען האמת בלי הפרטים הקטנים אי אפשר באמת לחוות דעה..

הקצבה שרשמת שהם מקבלים לא תלויה בהשקעות האחרות? מה מקור הקצבה? קרנות הפנסיה וזיקנה?
מה המטרה של הכסף שמושקע במניות, ומה המטרה של זה באגח? זה כספים שנועדו לירושה נטו?

אם הם מתכננים לצאת לטיול ארוך או לקנות משהו גדול פתאום, אז הכסף מהקצבה יספיק או שזה ילקח מאג״ח?

לדעתי הקצבה לא צריכה רק לכסות הוצאות וצריך לדאוג למרווח מספיק גדול גם להנאות וכיף
הגזמתם אנשים…
יש להם קצבה של 25,000₪ נטו שזה מכובד ביותר אבל לא פחות חשוב (ולמעשה יותר חשוב!) זה מעל ההוצאות החודשיות שלהם.
בנוסף יש להם עוד 4 מליון שקל, שבמשיכה בטוחה של 3% (שבסבירות גבוהה מאוד תשאיר גם ירושה) תתן להם עוד 120,000₪ כל שנה! (״לטיול ארוך או לקנות משהו גדול פתאום״).
ועל הדרך יש גם דירה כך שכל עלויות הדיור שלהם מכוסות, ואם הם צריכים לעבור לדיור מוגן אפשר להשכיר אותה.

לא יודעת. לדעתי יש להם מספיק מרווח גם להנאות וכיף…

תודה רבה לכולם על התשובות! בסה"כ אני מתרשם שגם פה לא חושבים שזו תכנית קיצונית מדי לכיוון מנייתי, אבל סיפקתם עוד חומר למחשבה, תודה!

לקחנו בחשבון גידול של בערך 25% בהוצאות (קשה לדעת בוודאות). אנחנו מקווים שאם טעינו בכמה אלפים מדי חודש אז תיק המניות גדול מספיק בשביל להתמודד עם משיכה כזאת.
הסכום הסולידי די גדול, אבל שניהם לא ניהלו ממש באופן רציני את הכספים שלהם מעולם (ועדיין הגיעו לסכומים יפים כאלה, שאפו להם), ובלי כרית חירום גדולה מאוד הם יכולים להרגיש לא בנוח בעת ירידות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G חוות דעת על תכנית השקעה ל25 שנים שוק ההון 26
U אישור תכנית התחדשות עירונית - מה המשמעות נדל"ן 1
Y פדיון תכנית פנסיה אמריקאית לאחר חזרה מרילוקיישן מיסים 5
מ תכנית חיסכון לילד (רך שנולד) שוק ההון 1
U תכנית "שותפי הפצה" (אפיליאט) מיסים 6
B התפטרות במהלך תכנית espp שוק ההון 3
S איך בונים תכנית עסקית מפורטת? התפתחות אישית 2
ש תכנית בנק ישראל להאצת הצמיחה במשק - המלצה למעבר למס רווח הון / ריבית נומינלי ועוד מיסים 5
G ביידן מכריז על תכנית הכוללת העלאת מס חברות והמניות/מדדים ממשיכים לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 13
הבורח מהמירוץ שבירת תכנית חסכון שוק ההון 6
Rahash תכנית פנסיה בגרמניה צרכנות פיננסית 15
ד תכנית ציבורית לחינוך פיננסי- נא עזרתכם צרכנות פיננסית 44
C תכנית ההשקעה שלי שוק ההון 22
L תכנית חיסכון לילד (קופת גמל להשקעה?) צרכנות פיננסית 10
F תכנית חיסכון שוק ההון 5
S תכנית חיסכון לילד צרכנות פיננסית 2
oz1987 תכנית של חיים הכח - "בין אריזונה לנס ציונה" אוף טופיק 199
ו תכנית השקעה שלי - סופי שוק ההון 17
ו תכנית השקעה שלי - נסיון 2 שוק ההון 11
V תכנית/סקריפט ל"כמה אני שווה" מותאמת אישית אוף טופיק 13
מתכנת ניהול סיכונים, תכנית לפרישה והתיק הפנסיוני של @מתכנת צרכנות פיננסית 25
K תכנון פרישה להורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
D פרישה מאוחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T תכנון פרישה וירושה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
E פרישה מוקדמת - יש חיים אחרי העבודה יומני מסע אישיים 84
littleSeal מחשבות על פרישה מוקדמת: התנסות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
N המלצות לתהליך פרישה יומני מסע אישיים 29
ט איך מייצרים אמונה במטרה של פרישה מוקדמת עם חוסר הוודאות? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
מ מס רווחי הון לאחר פרישה מעבודה מיסים 3
N פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
U מה הצעדים הנדרשים לפני פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
sharon שכירת דירה בשלב המשיכה\פרישה ללא הכנסות ממשכורת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
J מתכנן פרישה "בחינם" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
V דוח שנתי 1301 -מענק פרישה מיסים 3
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
C תכנון מס עבור מענק פרישה מיסים 2
I האם קורס פנסיה מצויין מייתר את הצורך בתכנון פנסיוני+פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y סיכום ושאלות - דחיית מכירת RSU לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
N התיעצות פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
AbuNafha השלמת הכנסה מביטוח לאומי לאחר פרישה לפנסיה, והורשת קרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
H הפרשה פנסיונית לאחר גיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
IAmSam חישוב כדאיות של פרישה מרצון עם מרכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה