• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה קצת מביכה - למה למישהו אכפת מדיבידנדים ?

שווי של חברה נגזר מסכום תזרים המזומנים העתידי שהיא תייצר, ולמניה יש ערך כי היא מייצגת בעלות חלקית על אותו תזרים.
את תזרים המזומנים החברה מחלקת לבעלי המניות דרך דיבידנדים או קניה חוזרת של מניות.

העובדה שחברות מסויימות מספיק סחירות כדי לאפשר למשקיע למכור את המניות שלו לאחר בכל רגע נתון, לא מבטלת את האמור לעיל.

אתה פשוט טועה.

למיטב ידיעתי, אני לא טועה.
אבל אולי אנחנו לא באמת חלוקים ופשוט לא מבינים אחד את השני.

חברה ללא עודפים יכולה להעביר כסף מחשבונה לחשבון בעל המניות. אתה רוצה לקרוא לזה דיבידנד? אתה יכול. אתה יכול לקרוא לזה גם פצצה גרעינית.
תקרא לזה איך שבא לך.
בפועל, בעל המניות אמור לשלם על הכסף הזה מס שולי. אז מאיזו זה בחינה משרת אותך לכנות את התקבול הזה דווקא "דיבידנד"?

אם מניה מסוימת בוודאות לא מפרישה כלום לעולם, לא דיבידנדים לאורך החיים שלה וגם לא מניות/כסף במותה, ובנוסף אי-אפשר להפיק תועלת אישית מזכות ההצבעה בה, היא לא יכולה להיות שווה משהו, מבחינה הגיונית.

במובן הרוחני?

במובן הכלכלי מספיק שאפשר לקנות ולמכור
אם אין לך שום דרך לפתוח את הכספת, זה באמת נכון.
אבל במניה יש לך דרך כזאת ע"י המסחר בה.
הרעיון הוא שאתה מאמין שהחברה תשרוד יותר זמן ממך,בסופו של דבר כול נכס כולל הדיבידנד שמשולם לך יהפוך לכלום.
אז אין פה משהו מיוחד.
הדרך היחידה להיות בטוח שקיבלת משהו כמו שאתה מתכוון זה לצרוך אותו עכשיו.
נגיד לקנות בדיבידנד שקיבלת גלידה ולאכול אותה.
או למכור מניה ולקנות את הגלידה ולאכול אותה.
הדיבידנד עצמו הוא לא גלידה אלה נייר חסר ערך(כסף) שלעולם לא יהיה שווה לך כלום(במובן שאתה מציג)חוץ מ"להעביר אותו לפראייר הבא" בדיוק כמו המניה עצמה.

נערך לאחרונה ב:
חברה ללא עודפים יכולה להעביר כסף מחשבונה לחשבון בעל המניות. אתה רוצה לקרוא לזה דיבידנד? אתה יכול. אתה יכול לקרוא לזה גם פצצה גרעינית.
תקרא לזה איך שבא לך.
בפועל, בעל המניות אמור לשלם על הכסף הזה מס שולי. אז מאיזו זה בחינה משרת אותך לכנות את התקבול הזה דווקא "דיבידנד"?
אני מדבר אך ורק מבחינה מהותית, חשבונאית זה לא מעניין וזה לא ממש משנה איך אתה או אני קוראים לזה.
בעל מניות לא ישלם על זה מס שולי אם זו חברה אמריקאית.
דיבידנד יכול להגיע מהרבה מקומות, כמו גיוס הון, רווחי שיערוך וגיוס חוב, יתרה מכך נקבע פרוצדורה לכך בדין הישראלי גם אם אין רווחים חשבונאיים:
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3763046,00.html
אני יכול לתת לך אינספור דוגמאות של חברות שמחלקות הרבה יותר דיבידנדים מאשר הן מרוויחות, ויתרה מכך, ממשיכות לחלק דיבידנדים גם כשהן פסע לפני פשיטת רגל (יותר נכון פירוק).
אז מאיזו זה בחינה משרת אותך לכנות את התקבול הזה דווקא "דיבידנד"?
מבחינתי וכל משקיע סביר אחר, "דיבידנד" = "כסף שיוצא מקופת החברה ונכנס לכיס שלי"
גם לענייני מיסוי בארץ ROC נחשב דיבידנד ככל שידוע לי.

אני מדבר אך ורק מבחינה מהותית, חשבונאית זה לא מעניין וזה לא ממש משנה איך אתה או אני קוראים לזה.
בעל מניות לא ישלם על זה מס שולי אם זו חברה אמריקאית.
דיבידנד יכול להגיע מהרבה מקומות, כמו גיוס הון, רווחי שיערוך וגיוס חוב, יתרה מכך נקבע פרוצדורה לכך בדין הישראלי גם אם אין רווחים חשבונאיים:
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3763046,00.html

.

שוב, חברה יכולה לחלק "דיבידנד" גם אם אין לה רווחים (אגב, בכתבה שצרפת הבאת דוגמה לחלוקה כאשר יש רווחים חשבונאיים אך רווחים משערוך, שלא שולם עליהם מס). וכאמור, המיסוי על הדיבידנד הזה לא יהיה 25%/30%. אינני מכיר החרגה לתושב ישראל המחזיק בחברה אמריקאית לעניין זה.

אני יכול לתת לך אינספור דוגמאות של חברות שמחלקות הרבה יותר דיבידנדים מאשר הן מרוויחות, ויתרה מכך, ממשיכות לחלק דיבידנדים גם כשהן פסע לפני פשיטת רגל (יותר נכון פירוק).
.

אתה משתמש במילה "מרוויחות". זה לא מעניין ולא רלוונטי אם חברה מרוויחה או לא מרוויחה. זה מעניין אם יש לה עודפים/רווחים צבורים.

מבחינתי וכל משקיע סביר אחר, "דיבידנד" = "כסף שיוצא מקופת החברה ונכנס לכיס שלי"
.

אם הכסף שיוצא מקופת החברה ונכנס לכיס שלי, ממוסה ב- 30%/25% או במס שולי, מבחינתי, זה הבדל מהותי.
רוצה לקרוא לכסף שאתה מקבל מהחברה ותשלם עליו מס שולי- "דיבידנד"? או קיי. אני רואה את זה אחרת.

עלייה בערך המניה מבוססת במידה רבה על סנטימנט (ע"ע טסלה), שבתורו עשוי להתבסס על אי-אילו מניפולציות חשבונאיות (ע"ע אנרון).
דיבידנד, להבדיל, מחולק מתוך רווחים. במילים אחרות, dividends don't lie
דיבידנד הרבה יותר מוטה מניפולציה (במיוחד שציינת אנרון) - מכיוון שכל הנדרש הוא החלטה שרירותית של קומץ בעלי אינטרס (הדירקטריון).
למחיר מנייה יש איזושהי בקרה של השוק (למרות שאני נוטה להסכים שהבקרה היא לא מאוד אמינה).

ולגבי הסייפא:
ick8vVr.png

https://www.forbes.com/forbes/2002/1111/046.html?sh=4ab0c00e74c2

יש גם משמעות לאיזה צורך משמש הדיבידנד:
- אם בשלב הצבירה והוא משמש להשקעה חוזרת בחברה, אז למעשה לא עשינו כלום והמשקיע לא "רואה" כלום בתהליך
- אם בשלב המשיכה, אזי המשקיע יכול למכור את אחזקתו, ואין משמעות ל"מה יקרה למחיר המנייה בעתיד כשהחברה תיסגר"

1. דיבידנד לא מחולק מתוך רווחים (אולי חשבונאית) הוא מחולק מתוך כסף בחשבון של החברה, לא משנה-מאיפה-הוא-הגיע.
2. BUT THEY DO LIE
Dividend trap:
נדמה לי שנכון להבחין בין חברה שמחלקת דיבידנד (כלשהו), לבין חברה שמגדילה את הדיבידנד באופן עקבי. את המקרה האחרון, קשה "לזייף".

נדמה לי שנכון להבחין בין חברה שמחלקת דיבידנד (כלשהו), לבין חברה שמגדילה את הדיבידנד באופן עקבי. את המקרה האחרון, קשה "לזייף".
מסכים, בטח שלא לאורך זמן אבל היטיב לסכם על כך:
יש עדיפות לוגית לחברה שקונה מניות של עצמה.
יש עדיפות לוגית לחברה שמשתמשת בכסף שלה לצמיחת ופעילות החברה.
יש חסרון לוגי בחברה שמחלקת דיבידנד (חסרון המס הכפוי וכ'ו).
ויש יתרון פסיכולגי למחלקות דיבידנדים.
מי שצריך יתרון פסיכולגי בבחירת מניות שיעסיק יועץ השקעות, זה יתן הרגשה טובה אם כי לא בהכרח תוצאה עדיפה.

ובל נשכח את הדבר החשוב ביותר לדעתי:
אם כבר משקיעים במניות/תעודות אמריקאיות שכן חשופות למס ירושה גם המדדים המובילים מחלקים דיבידנדים שגדלים לאורך זמן.
כל מי שרוצה מוזמן לבדוק מה היו הדיבידנדים של SPY מיום היווסדה.

אז בגדול האלטרנטיבות הן:
1. רכישה של מדדים רחבים על השוק, שמחלקות דיבידנדים שגדלים לאורך זמן ותשואת דיבידנדים מהווה חלק לא שולי מתשואתם הכוללת.
2. רכישה של מדדים מוטי דיבידנדים, חברות שמין הסתם יהיו חברות ערך כלומר הטיה לפקטור מסוים, בהנחה שהתוחלת התשואה היא זהה לחלופה 1 אז נשלם מס עודף קרי התשואה הכוללת נטו שלנו תהיה נמוכה יותר, יתרה מכך בשנים האחרונות הפקטור הזה נכשל נחרצות ככה שהתשואות במדדי דיבידנד ב5 שנים האחרונות הפסידו למדד רחב בעשרות אחוזים כלומר "נקנסנו" פעמיים.
3. רכישה ישירה של מניות דיבידנד, כמו ב2 גם פה נשלם מס עודף, נאלץ לנתח ולבדוק חברות ולהיות עם יד על הדופק, יהיה קשה לנו להגיע לפיזור ראוי, עלויות עודפות של עמלות, איזון ככל שעושים מסובך וגורר מיסוי עודף, בלתי אפשרי לפיזור סקטוריאלי, חוסר פיזור בפקטורים, נסבול ירידות של התזרים מדיבידנדים בעת משבר (גם אם אנחנו חושבים שלא AKA הטיית השרידות), שלא לדבר על הסיכון מט"ח, הרי אנחנו צורכים הרוב בש"ח והתזרים הוא דולרי אז הוא ירד גם ירד.
4. רכישה של תעודות איריות צוברות על מדדים רחבים למי שיכול, היתרונות ידועים לכל.

הכל כלכלית בלבד.

אגב אני הראשון שיודה: זה הרבה יותר כיף ומספק לקבל דיבידנד מאשר למכור מניה ברווח (ובטח ובטח שבהפסד).

נערך לאחרונה ב:
אני חושבת שההסתכלות על דיבידנדים כמשהו חשבונאי קצת מפספסת את החשיבות שלהם. נדמה לי שכולם מסכימים על העובדות. ירידת שער טכנית, חוסר יעילות מס. אפשר לייצר דיבידנד לעצמך באמצעות מכירה של חלק מהמניות. מייגע אותי לקרוא את זה, זה פשוט חוזר שוב ושוב.

2 האגורות שלי כמי שמשקיעה רק במניות שמחלקות דיבידנדים והתמדתי בהשקעה הזאת תקופה ארוכה. קודם כל, אין ייתרון מובנה אינהרנטי לדיבידנדים על שיטות אחרות. אם הייתי קונה ברקשייר הייתי מאוד שמחה שבאפט ישקיע מחדש את הרווחים כי זו המומחיות שלו לא הייתי מצפה לקבל דיבידנד לעולם. אם אני קונה את גן שמואל או ישקר (שהחזקתי בעבר) הייתי מצפה לקבל דיבידנד כי אלה עסקים מבוססים עם מודל עסקי טוב ואני לא רוצה שהם יתחילו להשקיע את הכסף בשטויות (או גרוע מזה במינוי מקורבים ושחיטות). חברות צמיחה לא צריכות לחלק דיבידנד כי המשקיעים מצפים שישיקעו את הכסף שלהן בהגדלת העסק וגם בדרך כלל השווי הכלכלי שלהן נמוך מאוד ביחס לעלות המניה ככה שגם אם יחלקו זה זניח.

אוקי אז דיבידנדים לא יותר טובים משום דבר, הם בסך הכל רק אפשרות אחת מיני רבות של חברות להשיא ערך למשיקיעם. למה אני בכל זאת חיפשתי אותם? פסיכולוגיה וניגודי עניינים.

1. פסיכולוגיה ללא עוררין משפיעה על השוק ולכן ייתרון פסיכולוגי הוא חד משמעית ייתרון כלכלי גם אם פלוני אלמוני חושב שזה לא משפיע עליו. רוב האנשים שאני מכירה כן מונעים מפסיכולוגיה גם אם המצליחים לנהוג ברציונליות ברוב הזמן. וגם מנהלי השקעות מנוסים שהיו רצינולים לחלוטין 99% מהזמן איבדו את הראש ב2008. המפתח להצלחה בהשקעה הוא ניהול סיכונים נבון, ויעילות מס זו אופטימיזציה מסדר שני. ייתרון פסיכולוגי הוא סיבה מספיק טובה בעיני להתפשר על תשואה. לא כל המשקיעים מנסים הלרוויח הכי הרבה, אני שמחה אם אני מצליחה להישאר בפנים ולקבל החלטות רציונליות בלי לאבד את הראש. בכל זאת הייתי על 100% מניות תקופה ארוכה.

2.ניגודי עניינים: יש ניגוד עניינים מובנה בין בעל השליטה לבעלי מניות המיעוט בחברה. דיבידנד היא צורת חלוקה שוויונית - אבל ישנן צורות אחרות לחלוקת רווחים. החל מהעסקת "חברת ניהול" בתעריף שערורייתי, וכלה בג'ובים במשכורות מופרעות למקורבים. מבחינתי כבעלת מניות מיעוט בחברה זו הסיבה העיקרית שאני מחפשת דיבידנדים. זו אנידיקציה לא רעה שחלק משמעותי מהרווח מחולק בצורה שוויונית. אחד הדברים שחשובים לי בהחלטת השקעה היא עד כמה ניהול החברה מפלה לרעה את בעלי מניות המיעוט. אגב, השקעתי המון בתעשיה קיבוצית בדיוק בגלל הנושא הזה.

3.פרופיל השקעה (שלי): אני באופן אישי משקיעה בחברות משעממות ופשוטות שאני מצליחה להבין. משמע, החברות שאני משקיעה בהן לא צומחות באופן משמעותי ואם לא יחלקו את הרווחים שלהן כדיבידנד מה יעשו איתם? (אני גם משקיעה בחברות לא ממונפות, ונזילות יחסית - באמת אין להן מה לעושת עם הכסף).

מה שאני מנסה להגיד, דיבידנד זה כלי לגיטמי בארסנל של חברה ויש חברות שממש חייבות לחלק דיבידנדים כדי שמשקיע רציני יתקרב אליהן בעוד עבור אחרות זה רעיון רע.

נערך לאחרונה ב:
מה שאני מנסה להגיד, דיבידנד זה כלי לגיטמי בארסנל של חברה ויש חברות שממש חייבות לחלק דיבידנדים כדי שמשקיע רציני יתקרב אליהן בעוד עבור אחרות זה רעיון רע.
כל מה שאמרת הוא נכון, אבל הדרך המומלצת להשקעה על פי כל מחקר ונסיון של אינסוף אנשים הוא לא לרכוש מניות בצורה ישירה אלא להשקיע בהם בעזרת קרנות סל זולות ואז כל מה שאמרת אינו רלוונטי.

תעודת סל SDY כולל הדיבדנדים ששולמו, מפגרת אחרי הSPY (רק צריך לבחור טווח תאריכים)
הסיבה תמחור גבוה של חברות שמעלות דיבידנדים לאורך זמן.
1. פסיכולוגיה ללא עוררין משפיעה על השוק ולכן ייתרון פסיכולוגי הוא חד משמעית ייתרון כלכלי גם אם פלוני אלמוני חושב שזה לא משפיע עליו.
לכן הרבה אנשים מצליחים יותר בנדל"ן מאשר בשוק ההון, למרות ששוק ההון נותן בתוחלת תשואה טובה יותר.
ולכן אנשים קונים דירה למרות שהגיוני יותר להשקיע ולשכור.
בסופו של ים אחרי שיש נדל"ן ואחרי שיש אג"ח בפנסיה, לפחות את הקצת כסף שאנשים בוחרים מה לעשות אתו לפחות שיבחרו במה שהכי הגיוני ולאו דוקא נוח, אם קשה להם, בשביל זה יש יועץ השקעות או אפי' רעיון יותר טוב פסיכולוג (בקטע טוב).

נערך לאחרונה ב:
כל מה שאמרת הוא נכון, אבל הדרך המומלצת להשקעה על פי כל מחקר ונסיון של אינסוף אנשים הוא לא לרכוש מניות בצורה ישירה אלא להשקיע בהם בעזרת קרנות סל זולות ואז כל מה שאמרת אינו רלוונטי.[/QUOT
תראה אם אתה מניח שאי אפשר לקבל אלפה על "השוק", אז אני לא מבינה מדוע להתמקד במניות מסוג אחד ולהזניח כאלה אחרות. קונים הכל מהכל וחלק מחלקות דיבידנד וזה כמו גשם אפשר לאהוב את זה או לא, אבל אין מה לעשות. (אז על מה הדיון בעצם?)

אם אתה מתמקד רק בחברות שמחלקות דיבידנד, אז אתה כבר משקיע לפי פרופיל השקעה מאוד מסויים שכולל חברות רווחיות שצומחות לאט (או לא צומחות). האם זו עדיין השקעה פאסיבית במהותה? עצם הבחירה להשקיע רק במניות מסוג מסויים זה לא stock picking? מה ההגיון הכלכלי מאוחרי השקעה כזאת? אתה לא מסתכל על שום נתון כלכלי הרי. יש משהו שאני יכולה לקרוא לגבי זה? (אני מודה שאני פשוט לא מצליחה להבין למה להשקיע ככה).

נערך לאחרונה ב:
תראה אם אתה מניח שאי אפשר לקבל אלפה על "השוק", אז אני לא מבינה מדוע להתמקד במניות מסוג אחד ולהזניח כאלה אחרות. קונים הכל מהכל וחלק מחלקות דיבידנד וזה כמו גשם אפשר לאהוב את זה או לא, אבל אין מה לעשות. (אז על מה הדיון בעצם?)
אבל זה בדיוק הרעיון בהשקעת מדדים פאסיבית.
אם אתה מתמקד רק בחברות שמחלקות דיבידנד, אז אתה כבר משקיע לפי פרופיל השקעה מאוד מסויים שכולל חברות רווחיות שצומחות לאט (או לא צומחות). האם זו עדיין השקעה פאסיבית במהותה?
ברור שלא.
עצם הבחירה להשקיע רק במניות מסוג מסויים זה לא stock picking?
זה כן
הרי לפי התיאוריה של השקעה פאסיבית אתה פשוט לא יכול לקבל יותר טוב מלהשקיע בהכל.
בדיוק!

@roneng אגב התיאוריה אומרת גם באיזה משקלים להשקיע בהכל?

@roneng אגב התיאוריה אומרת גם באיזה משקלים להשקיע בהכל?
כן! לפי משקל שווי השוק!
לפי התיאוריה, זו אמורה להיות ההקצאה היעילה ביותר - קרי מקסימום תשואה פר יחידת סיכון!

עריכה:
(בהנחה שאת מתכוונת לתיאוריית ההשקעה הפסיבית במדד כללי, לגבי דיווידנדים אין לי מושג)

אם אתה מתמקד רק בחברות שמחלקות דיבידנד, אז אתה כבר משקיע לפי פרופיל השקעה מאוד מסויים שכולל חברות רווחיות שצומחות לאט (או לא צומחות). האם זו עדיין השקעה פאסיבית במהותה? עצם הבחירה להשקיע רק במניות מסוג מסויים זה לא stock picking? מה ההגיון הכלכלי מאוחרי השקעה כזאת? אתה לא מסתכל על שום נתון כלכלי הרי.

הרי לפי התיאוריה של השקעה פאסיבית אתה פשוט לא יכול לקבל יותר טוב מלהשקיע בהכל.
יש רמות שונות של אמונה (או אפיקורסיות).
אני יכול להאמין בסקטור / מדינה בגלל דעות שיש לי על העתיד, בלי לדעת איזו חברה תהפוך למובילה בתוך הפלח שלדעתי יתן תשואת יתר.
באופן אישי אני מאד נהנה לשחק בכדורי בדולח במאקרו בלי לקרוא דוחות ולעקוב אחרי הודעות לבורסה, כך שהדרך הזו מתאימה לי.

כן! לפי משקל שווי השוק!
לפי התיאוריה, זו אמורה להיות ההקצאה היעילה ביותר - קרי מקסימום תשואה פר יחידת סיכון!
אני לא חושב שזו המסקנה של תאוריות עדכניות מרובות פקטורים (וזה לא סותר את זה שיש מצב שזו צורת ההשקעה הכי סבירה כיום למשקיע פסיבי אינדיבידואלי).

זה לא מדויק.
ההקצאה בעלת הסיכון הנמוך ביותר ביחס לתשואה תתמקד בפקטורים/פיזור בינ"ל עם קורלציה קטנה ככל האפשר.
החסרון הוא כמובן החיכוך שבאיזון. והעובדה שמה שהיה הוא לא מה שיהיה אז לסמוך על ההיסטוריה בהקצאה זה בעייתי.
@גילגה כל מה שאמרת לגבי דיווידנדים אפשר לעשות להבנתי עם בייבק (כפי שוורן באפט עושה).אם אני טועה אז בבקשה תתקנו אותי בלי להכנס לפרטים כי השרשור מספיק עמוס גם כך.

בפורום הזה יש נטייה כללית ל(אובר)אופטימיזציה והיפר-רציונליות. אנשים יתווכחו איתך כאן על הוזלה של 0.1% בדמי ניהול או על יכולת לחסוך תשלומי מס מזעריים ועוד. היתרון באסטרטגיית דיבידנדים הוא פסיכולוגי. אני מפיקה תועלת פסיכולוגית אדירה מזה שקימברלי קלארק משלמת לי כדי לקנות קלינקס ונייר טואלט, או ששברון משלמת לי את חשבון החשמל. האם מבחינה פיננסית הייתי עשירה יותר אילו הייתי דוגלת ב-100% השקעה בקרנות צוברות בחשבונות מוגנים ממס? כן, קרוב לוודאי. אבל מבחינה פסיכולוגית, לראות את הדיבידנד מתקבל בחשבון גורם לי להרגיש עשירה יותר. זה אולי נראה קצת רומנטי, אבל מנסיוני, בהשקעה לטווח ארוך פסיכולוגיה היא 80% מהסיפור.

בפורום הזה יש נטייה כללית ל(אובר)אופטימיזציה והיפר-רציונליות. אנשים יתווכחו איתך כאן על הוזלה של 0.1% בדמי ניהול או על יכולת לחסוך תשלומי מס מזעריים ועוד. היתרון באסטרטגיית דיבידנדים הוא פסיכולוגי. אני מפיקה תועלת פסיכולוגית אדירה מזה שקימברלי קלארק משלמת לי כדי לקנות קלינקס ונייר טואלט, או ששברון משלמת לי את חשבון החשמל. האם מבחינה פיננסית הייתי עשירה יותר אילו הייתי דוגלת ב-100% השקעה בקרנות צוברות בחשבונות מוגנים ממס? כן, קרוב לוודאי. אבל מבחינה פסיכולוגית, לראות את הדיבידנד מתקבל בחשבון גורם לי להרגיש עשירה יותר. זה אולי נראה קצת רומנטי, אבל מנסיוני, בהשקעה לטווח ארוך פסיכולוגיה היא 80% מהסיפור.
נדמה לי שרוב המשתתפים כאן בשלב הצבירה, ובהקשר של דיבידנדים, ההבדל משלב המשיכה מאד משמעותי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T שאלה קצת מביכה על הקרנות של בלאקרוק שוק ההון 5
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
L שאלה קצת מוזרה שוק ההון 2
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
א שאלה בנושא - ריבית דריבית שוק ההון 2
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 5
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
N שאלה בקשר לשדה 258\272 בטופס 1301 מיסים 16
B ירושות וגירושין, חשבון השקעות אמריקאי - שאלה אוף טופיק 0
G שאלה על קרן 1159235 שוק ההון 6
B שאלה על קרן הסל 1159250 שוק ההון 7
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
ש העברה בנקאית - שאלה של טירון בתחילת דרכו צרכנות פיננסית 14
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
S שאלה בסיסית - פקודת לימיט בקניה שוק ההון 4
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א שאלה על המדד העולמי, שוק ההון 2
M שאלה תיאורטית לגבי סחר חליפין מיסים 3
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
T שאלה לגבי מיסוי על רבע מדירה מיסים 3
T שאלה על מס שבח נדל"ן 9
ה שאלה בסיסית - קניית מניות בהפקדה חודשית שוק ההון 5
Odnight והפעם שאלה שונה לגמרי - האם לפרוע משכנתא? נדל"ן 14
N שאלה על תעודה עוקבת מדד שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה