• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה קצת מביכה - למה למישהו אכפת מדיבידנדים ?

אבל אם הוא לא ממומש לעולם, אז זה משחק סכום אפס.
הסברתי למעלה למה גם כשלא מחולק דיבידנד, יש מי שיכול להרוויח מהמניה ומכאן שוויה.

פעם היה אפשר, היום אי אפשר.
תוכל לפרט מה הכוונה? כשאני משלם לממשלת ישראל בשקלים אני לא פודה אותם?
מודה שאני לא מבין במערכת הפיננסית המודרנית.

בכל מקרה אין עוררין על כך שכסף פיאט הוא משחק סכום אפס. הקטע זה שהשקעות לא אמורות להיות כאלה. אבל אם המניה לעולם לא מפרישה תפוקה, אז נראה שזה אכן המצב.

הסברתי למעלה למה גם כשלא מחולק דיבידנד, יש מי שיכול להרוויח מהמניה ומכאן שוויה.
אני מסכים שמחיר יכול לנבוע מפוטנציאל, זה לא סותר את מה שכתבתי.

בכל מקרה אין עוררין על כך שכסף פיאט הוא משחק סכום אפס. הקטע זה שהשקעות לא אמורות להיות כאלה. אבל אם המניה לעולם לא מפרישה תפוקה, אז נראה שזה אכן המצב.

אני לא ממש מבין את העמדה שמציגה את הדיבידנד כקדוש
בואו נדמיין מצב שיש לי תוכנית חיסכון עם 100 ש"ח, שבחרתי לא לנגוע בה (למרות שהיא נזילה בכל רגע) אלא לשמור אותה לשנה בצד
אחרי שנה, נניח שיש לי בתוכנית החיסכון 110 ש"ח, כלומר התוכנית הניבה לי 10 ש"ח רווחים

עכשיו אני יכול לבחור אם למשוך 10 ש"ח (="דיבידנד"), למשוך את כל החיסכון (=למכור את החברה/לפרק את החברה/למכור את המניה במימד של המשקיע הפרטי) או להמשיך לעוד שנה
חברות צמיחה עם צמיחה נאה בוחרות באופציה השלישית שוב ושוב ושוב, כך ש"תוכנית החיסכון" שלי הייתה תופחת משנה לשנה
נכון שלא הייתי ממש אותה ו"מרגיש את הכסף בידיים", אבל אם יש לי X דולרים שאני יכול למשוך בכל רגע ואני בוחר שלא כדי שיניבו לי עוד כסף - זה עדיין אומר שיש לי X דולרים שאני יכול למשוך בכל רגע לו ארצה, וברור שיש לו שווי - ממש כמו שלכסף שנמצא מאחורי מנעול בכספת יש שווי

אגב, אם חברת הצמיחה שלנו תגיעה למיצוי, היא יכולה להתחיל לחלק דיבידנד גבוה ולהפוך לחברת ערך

אני לא ממש מבין את העמדה שמציגה את הדיבידנד כקדוש
בואו נדמיין מצב שיש לי תוכנית חיסכון עם 100 ש"ח, שבחרתי לא לנגוע בה (למרות שהיא נזילה בכל רגע) אלא לשמור אותה לשנה בצד
אחרי שנה, נניח שיש לי בתוכנית החיסכון 110 ש"ח, כלומר התוכנית הניבה לי 10 ש"ח רווחים

עכשיו אני יכול לבחור אם למשוך 10 ש"ח (="דיבידנד"), למשוך את כל החיסכון (=למכור את החברה/לפרק את החברה/למכור את המניה במימד של המשקיע הפרטי) או להמשיך לעוד שנה
חברות צמיחה עם צמיחה נאה בוחרות באופציה השלישית שוב ושוב ושוב, כך ש"תוכנית החיסכון" שלי הייתה תופחת משנה לשנה
נכון שלא הייתי ממש אותה ו"מרגיש את הכסף בידיים", אבל אם יש לי X דולרים שאני יכול למשוך בכל רגע ואני בוחר שלא כדי שיניבו לי עוד כסף - זה עדיין אומר שיש לי X דולרים שאני יכול למשוך בכל רגע לו ארצה, וברור שיש לו שווי - ממש כמו שלכסף שנמצא מאחורי מנעול בכספת יש שווי

אגב, אם חברת הצמיחה שלנו תגיעה למיצוי, היא יכולה להתחיל לחלק דיבידנד גבוה ולהפוך לחברת ערך

אתה יוצא מנקודת הנחה שאתה יכול לממש בכל רגע נתון את המספרים על הנייר, ואתה אכן צריך לממש אותם בסופו של דבר כדי להרוויח.
אני מתאר מצב בו חברה לעולם לא מפרישה דבר. במידה והיא מחליטה להתחיל לחלק דיבידנדים בשלב מסוים זה גם לא נופל למצב שהגדרתי.

אתה יוצא מנקודת הנחה שאתה יכול לממש בכל רגע נתון את המספרים על הנייר, ואתה אכן צריך לממש אותם בסופו של דבר כדי להרוויח.
אני מתאר מצב בו חברה לעולם לא מפרישה דבר. במידה והיא מחליטה להתחיל לחלק דיבידנדים בשלב מסוים זה גם לא נופל למצב שהגדרתי.

אבל אני יכול לממש בכל רגע נתון את המספרים על הנייר - הרווחים שלי נמצאים בחשבון הבנק, הנכסים והפעילות של החברה במקום במזומן שקיבלתי לכיס שלי
למשל, הנה תרחיש לחברה שלא מחלקת דיבידנד:
נניח כי בתחילת 2019 לחברה יש בח-ן הבנק 100 ש"ח, ויש מניה אחת שלה בעולם שעולה 200 ש"ח (100 ש"ח מיוחסים למזומן+100 ש"ח לשאר הנכסים והפעילות)
אם בתחילת 2020 לחברה יש בח-ן 200 ש"ח (נוספו 100 ש"ח שמקורם מרווחים), אז בהתאם, על המניה האחת של החברה לעלות למחיר של 300 ש"ח (200 ש"ח למזומן+100 ש"ח לשאר החברה, בהנחה שאין שינוי בה לטובה או לרעה)

בסופו של יום, הכסף שמייצג הדיבידנד לא נעלם-הוא פשוט מתגלגל להשקעה שוות ערך בחברה (או במקרה "הרע", להחזקה של הכסף בחשבון הבנק של החברה)

נערך לאחרונה ב:
אבל אני יכול לממש בכל רגע נתון את המספרים על הנייר - הרווחים שלי נמצאים בחשבון הבנק, הנכסים והפעילות של החברה במקום במזומן שקיבלתי לכיס שלי
למשל: למיטב זכרוני, מניית אדובי אינה מחלקת דיבידנד (לא המלצה)
נניח כי בתחילת 2019 לחברה יש בח-ן הבנק 100 ש"ח, ויש מניה אחת שלה בעולם שעולה 200 ש"ח (100 ש"ח מיוחסים למזומן+100 ש"ח לשאר הנכסים והפעילות)
בתחילת 2020 לחברה יש בח-ן 200 ש"ח (נוספו 100 ש"ח שמקורם מרווחים), אז בהתאם, על המניה האחת של החברה לעלות למחיר של 300 ש"ח (200 ש"ח למזומן+100 ש"ח לשאר החברה, בהנחה שאין שינוי בה לטובה או לרעה)

בסופו של יום, הכסף שמייצג הדיבידנד לא נעלם-הוא פשוט מתגלגל להשקעה שוות ערך בחברה

למכור את המניה שלך ב-300 ש"ח למישהו זה לא באמת מימוש, אלא העברה של הכדור לשחקן הבא. אם גם הוא לא הולך לקבל כלום מהמניה, הדרך היחידה שלו להרוויח ממנה היא להעביר אותה לשחקן הבא, וכן הלאה. בסוף השרשרת חייב להיות מפסיד.

כמובן, כל זה רק תחת ההנחה שהמניה לעולם לא מפרישה דבר.

למכור את המניה שלך ב-300 ש"ח למישהו זה לא באמת מימוש, אלא העברה של הכדור לשחקן הבא. אם גם הוא לא הולך לקבל כלום מהמניה, הדרך היחידה שלו להרוויח ממנה היא להעביר אותה לשחקן הבא, וכן הלאה. בסוף השרשרת חייב להיות מפסיד.

כמובן, כל זה רק תחת ההנחה שהמניה לעולם לא מפרישה דבר.

העניין זה שיש לך בעלות חוקית על החברה (כי המניה מייצגת את העסק), וכתוצאה מכך יש לך בעלות גם על חשבון הבנק שלה והמזומן שבידה
הטענה שאם החברה לא מפרישה דבר אז אף אחד לא הרוויח כלום, פשוט לא נכונה, כי הוא פוסל כל רווח שהוא לא פירותי
על ההיגיון הזה אני יכול לפסול כל סוג של רווח הון, כי כל עוד לא מימשת הכסף לא בידיים שלך

למשל, אם קנית דירה ב-1M ששווה היום 1.5M, איפה "קבורים" 0.5M? הם לא קיימים כי "הדירה לא הפרישה אותם"?
הם פשוט נוספו לשווי הדירה, וכשיגיע היום תוכל להנזיל אותם ולקחת אותם לכיס שלך

עזוב אפילו רווח, על בסיס אותו היגיון אני יכול לומר של-100 ש"ח שנעלתי בכספת אין שום שווי, כי הם לא נגישים לי כרגע

אני אמחיש בצורה יותר ברורה את הכוונה שלי:
לצורך ההמחשה נניח שאין איפלציה, ושהתועלת היחידה שמניה יכולה להפיק היא לחלק כסף. (ז"א נניח בצד את האופציה של חלוקת מניות או את התועלת האפשרית שבהצבעה, או שנמיר אותן לכסף)
עכשיו ניקח מניה X ונחשוב על כל המשתתפים במשחק שלה. אני סוכם על פני כל המשתתפים, לכל משתתף במינוס כמה שילם ובפלוס כמה קיבל סה"כ מהמשחק.
כמה שילם = בכמה קנה, כמה קיבל = כמה המניה הפרישה לו + בכמה מכר. מה קורה כשאני סוכם על פני כל המשתתפים? כל עלויות הקניה ומכירה שהן לא בהנפקה או בפירוק החברה מתבטלות, ונשארנו עם (סך ההפרשות לאורך החיים) ועוד (סך מענקים בסיום החיים) פחות (סך מחירי ההנפקה).

מכאן, החשבון ברור. אם מניה מסוימת לא מפרישה דבר לאורך החיים, וגם לא מפרישה דבר בסיום החיים, הרי שהיא משחק סכום שלילי בסך מחירי ההנפקה.

העניין זה שיש לך בעלות חוקית על החברה (כי המניה מייצגת את העסק), וכתוצאה מכך יש לך בעלות גם על חשבון הבנק שלה והמזומן שבידה
זה לא בדיוק נכון, אני לא יכול להחליט באופן עצמאי למשוך את החלק שלי.

למשל, אם קנית דירה ב-1M ששווה היום 1.5M, איפה "קבורים" 0.5M? הם לא קיימים כי "הדירה לא הפרישה אותם"?
הם פשוט נוספו לשווי הדירה, וכשיגיע היום תוכל להנזיל אותם ולקחת אותם לכיס שלך
אם קניתי דירה ואני משכיר אותה בחינם (או תמורת השבחת הנכס) בלי למכור לנצח (או עד שלמשל היא נהרסת בגלל אסון וכבר לא שווה כלום), אני למעשה מופסד.

עזוב אפילו רווח, על בסיס אותו היגיון אני יכול לומר של-100 ש"ח שנעלתי בכספת אין שום שווי, כי הם לא נגישים לי כרגע
אם אין לך שום דרך לפתוח את הכספת, זה באמת נכון.

נערך לאחרונה ב:
על ההיגיון הזה אני יכול לפסול כל סוג של רווח הון, כי כל עוד לא מימשת הכסף לא בידיים שלך
זו בתמצית, בדיוק הסיבה בגללה לאנשים אכפת מדיווידנדים.
אתה לא יודע מה יוליד יום. כל עוד לא מימשת, הרווח באמת לא קיים. אתה מורווח רק על הנייר ואין לך מה לעשות עם זה חוץ מאשר לקחת margin loan. אבל גם זה ילך, אם וכאשר השווי יפול.

העוצמה בדיווידנדים היא שהם הדבר היחיד שאתה רואה מהחברה, הלכה למעשה. כסף מזומן שאתה מקבל ישר לידיים. וגם אם בעוד 10 שנים החברה כבר לא תהיה, אז זה משהו ששום כוח לא יקח ממך - בניגוד לרווחי הון.

אני אמחיש בצורה יותר ברורה את הכוונה שלי:
לצורך ההמחשה נניח שאין איפלציה, ושהתועלת היחידה שמניה יכולה להפיק היא לחלק כסף. (ז"א נניח בצד את האופציה של חלוקת מניות או את התועלת האפשרית שבהצבעה, או שנמיר אותן לכסף)
עכשיו ניקח מניה X ונחשוב על כל המשתתפים במשחק שלה. אני סוכם על פני כל המשתתפים, לכל משתתף במינוס כמה שילם ובפלוס כמה קיבל סה"כ מהמשחק.
כמה שילם = בכמה קנה, כמה קיבל = כמה המניה הפרישה לו + בכמה מכר. מה קורה כשאני סוכם על פני כל המשתתפים? כל עלויות הקניה ומכירה שהן לא בהנפקה או בפירוק החברה מתבטלות, ונשארנו עם (סך ההפרשות לאורך החיים) ועוד (סך מענקים בסיום החיים) פחות (סך מחירי ההנפקה).

מכאן, החשבון ברור. אם מניה מסוימת לא מפרישה דבר לאורך החיים, וגם לא מפרישה דבר בסיום החיים, הרי שהיא משחק סכום שלילי בסך מחירי ההנפקה.

אוקיי, אז בחברה שלא מפרישה דיבידנד, סך מענקים בסיום החיים יכלול גם סכום הדומה להפרשות לאורך החיים שהיו יכולות להתבצע, שהרי המזומן נמצא בחשבון הבנק או בנכסי החברה בשיעור מסוים.

זה לא בדיוק נכון, אני לא יכול להחליט באופן עצמאי למשוך את החלק שלי.

אם קניתי דירה ואני משכיר אותה בחינם (או תמורת השבחת הנכס) בלי למכור לנצח (או עד שלמשל היא נהרסת בגלל אסון וכבר לא שווה כלום), אני למעשה מופסד.

אם אין לך שום דרך לפתוח את הכספת, זה באמת נכון.

אתה יכול פשוט לממש קצת מהמניה כל פעם, בשיעור שתרצה למשוך.
למשל, אם החברה צברה עוד 10% מזומן בחשבון הבנק, ואתה רוצה אותו אצלך, תמכור 10% מהמניות שלך. זה לא בדיוק עובד ככה כי ההרכב לא משתנה, אבל ניחא. זה גם יעיל יותר מבחינת מס.

זו בתמצית, בדיוק הסיבה בגללה לאנשים אכפת מדיווידנדים.

אתה לא יודע מה יוליד יום. כל עוד לא מימשת, הרווח באמת לא קיים. אתה מורווח רק על הנייר ואין לך מה לעשות עם זה חוץ מאשר לקחת margin loan. אבל גם זה ילך, אם וכאשר השווי יפול.

העוצמה בדיווידנדים היא שהם הדבר היחיד שאתה רואה מהחברה, הלכה למעשה. כסף מזומן שאתה מקבל ישר לידיים. וגם אם בעוד 10 שנים החברה כבר לא תהיה, אז זה משהו ששום כוח לא יקח ממך - בניגוד לרווחי הון.

אתה יכול פשוט לממש את המניות שלך מדי פעם, אין באמת הבדל.

תוכל לפרט מה הכוונה? כשאני משלם לממשלת ישראל בשקלים אני לא פודה אותם?
לא, אינך מקבל דבר ואתה גם לא משלם איתו לממשלת ישראל למעט מיסים.
פעם בארה"ב ובעוד מדינות רבות נוספות היית יכול ללכת לנציג הממשל ולקבל תמורת הדולרים שלך את השווי שלהם בזהב.

אבל אני לא רוצה למכור.
מה שאמכור היום, לא יוכל לצמוח יותר אף פעם (בידיים שלי).
מצב א: 10 מניות, כל אחת שווה 10 שח, אין דיבידנד, מכרת מניה אחת ונותרת עם 9 מניות.
מצב ב: 10 מניות, כל אחת שווה 9 שח, דיבידנד של 10 שח.
אין שום הבדל, מלבד המיסוי, בין שני המקרים כי בשניהם נותרת עם אחזקות בשווי 90 שח של מניות החברה.

למה דיבידנדים מעניינים אנשים, why is it a thing
מחיר המניה הוא פועל יוצא של ציפיות המשקיעים לגבי רווחיה של החברה בעתיד.
הדיבידנד המחולק הוא פועל יוצא של החלטת הנהלת החברה ואישור הדירקטוריון.
אלה שני ערוצים מקבילים שאינם משפיעים זה על זה, שדרכם המשקיע במניות יכול לקבל החזר בעד השקעתו.
עלייה בערך המניה מבוססת במידה רבה על סנטימנט (ע"ע טסלה), שבתורו עשוי להתבסס על אי-אילו מניפולציות חשבונאיות (ע"ע אנרון).
דיבידנד, להבדיל, מחולק מתוך רווחים. במילים אחרות, dividends don't lie. יש לזה ערך בעיני, הן מבחינה פיננסית והן מבחינה פסיכולוגית, עבור משקיעים הדוגלים באסטרטגיית קנה והחזק לטווח ארוך, המבקשים לקיים את מחייתם מתיק ההשקעות, ללא קשר לסערות התקופתיות בשווקים.
אין פה שום דבר דתי או אידיאולוגי.

יש עדיפות לוגית לחברה שקונה מניות של עצמה.
יש עדיפות לוגית לחברה שמשתמשת בכסף שלה לצמיחת ופעילות החברה.
יש חסרון לוגי בחברה שמחלקת דיבידנד (חסרון המס הכפוי וכ'ו).
ויש יתרון פסיכולגי למחלקות דיבידנדים.
מי שצריך יתרון פסיכולגי בבחירת מניות שיעסיק יועץ השקעות, זה יתן הרגשה טובה אם כי לא בהכרח תוצאה עדיפה.

עריכה:
יתרון פסיכולגי אולי כדאי גם מבחינה לוגית אם זה מה שיעזור לא לעשות שטויות (הצמדות לתכנית ההשקעה, לא למכור בירידות) אפי' שזה על חשבון התשואה בפועל.

נערך לאחרונה ב:
יש עדיפות לוגית לחברה שקונה מניות של עצמה.
יש עדיפות לוגית לחברה שמשתמשת בכסף שלה לצמיחת ופעילות החברה.
יש חסרון לוגי בחברה שמחלקת דיבידנד (חסרון המס הכפוי וכ'ו).
ויש יתרון פסיכולגי למחלקות דיבידנדים.
מי שצריך יתרון פסיכולגי בבחירת מניות שיעסיק יועץ השקעות, זה יתן הרגשה טובה אם כי לא בהכרח תוצאה עדיפה.

עריכה:
יתרון פסיכולגי אולי כדאי גם מבחינה לוגית אם זה מה שיעזור לא לעשות שטויות (הצמדות לתכנית ההשקעה, לא למכור בירידות) אפי' שזה על חשבון התשואה בפועל

מסכים עם הכל רק שזה לא בפועל אלא
אפי' שזה על חשבון התשואה בפועל.
בתוחלת.

1. דיבידנד לא מחולק מתוך רווחים (אולי חשבונאית) הוא מחולק מתוך כסף בחשבון של החברה, לא משנה-מאיפה-הוא-הגיע.
2. BUT THEY DO LIE
Dividend trap:
https://seekingalpha.com/article/4356886-what-is-dividend-trap#:~:text=A dividend trap is a,giving it away to shareholders.

ראיתי מאות מקרים של חלוקות דיבידנד (בחברות פרטיות) אשר בהם לחברה לא היה שקל אחד בחשבונה. וחולק דיבידנד אף על פי כן.
בהעדר רווחים, הזרמת כספים של חברה מחשבונה אל חשבון הבעלים, אינו דיבידנד. לא חשבונאית, לא מיסויית, ולא מהותית.
אתה מערבב פה בין מהות לבין תזרים.

בהעדר רווחים, הזרמת כספים של חברה מחשבונה אל חשבון הבעלים, אינו דיבידנד. לא חשבונאית, לא מיסויית, ולא מהותית.
אתה מערבב פה בין מהות לבין תזרים.
אתה פשוט טועה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T שאלה קצת מביכה על הקרנות של בלאקרוק שוק ההון 5
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
L שאלה קצת מוזרה שוק ההון 2
N שאלה על ארנונה מיסים 3
מ שאלה תאורטית - ניירות ערך בבית ההשקעות שוק ההון 2
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
א שאלה בנושא - ריבית דריבית שוק ההון 2
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 8
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
N שאלה בקשר לשדה 258\272 בטופס 1301 מיסים 16
B ירושות וגירושין, חשבון השקעות אמריקאי - שאלה אוף טופיק 0
G שאלה על קרן 1159235 שוק ההון 6
B שאלה על קרן הסל 1159250 שוק ההון 7
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
ש העברה בנקאית - שאלה של טירון בתחילת דרכו צרכנות פיננסית 14
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
S שאלה בסיסית - פקודת לימיט בקניה שוק ההון 4
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א שאלה על המדד העולמי, שוק ההון 2
M שאלה תיאורטית לגבי סחר חליפין מיסים 3
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
T שאלה לגבי מיסוי על רבע מדירה מיסים 3
T שאלה על מס שבח נדל"ן 9

נושאים דומים

Back
למעלה