• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה לגבי טיסה בחברת raynair

השארת 3 ילדים קטנים בין אנשים זרים וחיכית לראות מה יקרה?

D:
רציתי שהדיילות ילכו בעצמן לבקש מאנשים להחליף מקומות. זה ממש חוצפה להגיד ללקוח לעשות את זה.

כלומר, שהילדים יהיו לא רגועים ברמה שזה יפריע לדיילות ולשאר הנוסעים?
אל תדאג, כמעט בכל טיסה שלי בראיין אייר או בלאו קוסט אחרים יש סיפור כזה - זה לא מגיע להמראה אפילו.

בנסיון שלי, הם מפרידים בכוונה ובצורה ממש מכוערת. פעם קנינו 2 זוגות כרטיסים משני חשבונות שונים אבל באותו הזמן, ובמקום לתת לשני הזוגות כל אחד זוג מקומות, הם בכוונה הפרידו את הזוגות וערבבו ביניהם. במקרה אלה היו אנחנו וחברים, כך שלא היתה בעיה, אבל כשאתה מזמין ובמקרה זוג זר קונה מקומות, ויש מקומות לשני הזוגות ועושים פשוט כיסאות מוזיקלים, זה מרגיז ממש. עדיין, אני לא משלמת על התוספת בדרך כלל והילדים שלי מעל גיל 18 כך שגם שם אין בעיות...

אל תדאג, כמעט בכל טיסה שלי בראיין אייר או בלאו קוסט אחרים יש סיפור כזה - זה לא מגיע להמראה אפילו.
לא דואג. אלו לא הילדים שלי. נראה קצת חוסר התחשבות בסביבה (אולי המסכנים שיושבים ליד הילד שילמו על המקום או שסתם לא בא להם שיכריחו אותם לעבור מקום?) ובילדים, אבל כנראה אלו חוקי הפורמט.
אני לא מבין למה החברה מלכתחילה מוכרת כרטיסים מוזלים לא צמודים להורה, לילד בן 3.

אני די מופתע לקרוא אנשים מתלוננים על הפרדת משפחות, טסתי בשנים האחרונות לא מעט בחברות הלואו קוסט (כולל אלו שהוזכרו כאן) ואף פעם לא הפרידו ביני לבין הילדים, ולא שילמתי אף פעם על הושבה.
יכול להיות שזה תלוי בזמן ביצוע הצ׳ק אין? כי אני תמיד מקפיד לבצע ברגע שזה מתאפשר

נראה קצת חוסר התחשבות בסביבה (אולי המסכנים שיושבים ליד הילד שילמו על המקום או שסתם לא בא להם שיכריחו אותם לעבור מקום?) ובילדים, אבל כנראה אלו חוקי הפורמט.

צודק. אבל שיבואו בטענות לחברת התעופה. היא מייצרת את הסיטואציה בניסיון לסחוט עוד כמה דולרים.

צודק. אבל שיבואו בטענות לחברת התעופה. היא מייצרת את הסיטואציה בניסיון לסחוט עוד כמה דולרים.
הייתי בא בטענות גם להורה שידע מראש מה התימחור ושם לידי ילד שנלחץ כי אינו מכיר אף אחד כדי ללחוץ עלי לעבור מקום אחרי שאני כן עשיתי את החשבון על מה אני משלם.

הייתי בא בטענות גם להורה שידע מראש מה התימחור ושם לידי ילד שנלחץ כי אינו מכיר אף אחד כדי ללחוץ עלי לעבור מקום אחרי שאני כן עשיתי את החשבון על מה אני משלם.

מבין את נקודת המבט שלך, אבל כשאני משלם על משהו כסף ומקבל תמורה לא ראויה אני בא בטענות רק למי ששילמתי לו.
ורק להבהיר, המטרה היא ממש לא ללחוץ על אנשים לעבור מקום. המטרה היא ללחוץ על חברת התעופה לסדר מקומות ראויים במטוס שלה בלי לסחוט ממני עוד כסף.

מבין את נקודת המבט שלך, אבל כשאני משלם על משהו כסף ומקבל תמורה לא ראויה אני בא בטענות רק למי ששילמתי לו.
אולי יש לי ציפיות לא ריאליות מאנשים. בעיני תפקיד ההורה שילדו לא יפריע במידת האפשר ובוודאי לא ליצור לילד במכוון סיטואציה מלחיצה כדי שיפריע לאחרים. נדמה לי גם שקיבלת את המוצר עליו שילמת - מושבים לא צמודים.
מסכים איתך שלא מקצועי לבקש ממך להזיז אנשים ממקומם. מראש מכרו לך כרטיס שלא מתאים לילדים.

אולי יש לי ציפיות לא ריאליות מאנשים. בעיני תפקיד ההורה שילדו לא יפריע במידת האפשר ובוודאי לא ליצור לילד במכוון סיטואציה מלחיצה כדי שיפריע לאחרים. נדמה לי גם שקיבלת את המוצר עליו שילמת - מושבים לא צמודים.
מסכים איתך שלא מקצועי לברש ממך להזיז אנשים ממקומם. מראש מכרו לך כרטיס שלא מתאים לילדים.
חייב לציין שאני מסכים איתך לגמרי,
אולם לפעמים צריך לעשות קצת רע בשביל שיהיה הרבה טוב.
נכון שבמקרה פה זה ילדים וזה קצת "מוגזם" לחלק מהאנשים, אבל לעיתים צריך שיהיה איזה מישהו שיתרעם על כסא במטוס (=או באוטובוס אם אתה רוזה פארקס) או שאר דברים הזויים, מעצבנים, בכל אספקט שהוא...
בשביל שמישהו למעלה יבין שהארגון/ממשלה מתנהלת ברשלנות או בחוסר מקצועיות

חייב לציין שאני מסכים איתך לגמרי,
אולם לפעמים צריך לעשות קצת רע בשביל שיהיה הרבה טוב.
נכון שבמקרה פה זה ילדים וזה קצת "מוגזם" לחלק מהאנשים, אבל לעיתים צריך שיהיה איזה מישהו שיתרעם על כסא במטוס (=או באוטובוס אם אתה רוזה פארקס) או שאר דברים הזויים, מעצבנים, בכל אספקט שהוא...
בשביל שמישהו למעלה יבין שהארגון/ממשלה מתנהלת ברשלנות או בחוסר מקצועיות
אני מדבר בכלליות ולא מתייחס ליאנוש.
בעיני הבחירה בין מספר רמות של כרטיסים מיטיבה עם הלקוח ולא פוגעת בו. ברור שאם לקוחות כוחניים ישלמו על מעט ויסחטו הרבה במעמד הטיסה, המודל יקרוס ונחזור לשלם מחיר גבוה כולל שרותים לא נחוצים.
ושוב, אני מדבר עקרונית. לפחות לפי הסיפור של יאנוש חברת התעופה צריכה לשפר את השרות שלה.

ממשיך את הדיון בכלליות.
חברת התעופה חייבת לייצר מצב שילדים קטנים תמיד ישובצו עם ההורים, מראש. לטובת כולם. על זה אין ויכוח.
ואז נשארת רק השאלה של האם זה צריך להיעשות על ידי כך שהיא תאלץ את ההורים לבחור מקומות ולשלם עליהם במהלך ההזמנה, או שהיא תשבץ אותם כך מראש ללא עלות גם אם הלקוח דילג על שלב בחירת המקומות.
בנושא הזה אין לי דעה חד משמעית מה נכון והוגן, אבל אם אני חייב לבחור אז אני כן נוטה יותר לכיוון של לאלץ את הלקוח לבחור ולשלם אבל במחיר מוזל שלא מבטיח את המושבים הספציפיים במטוס אבל כן מבטיח ישיבה ביחד.

פתאום משחקים אותה ראש קטן - לא ראיתי, לא שמעתי, לא קראתי, לא ידעתי לא הבנתי...
גם בשדות התעופה במדינות עולם שלישי יש טרמילים/מסופים לצ'ק אין והנפקת כרטיס עליה למטוס ללא תשלום.

אמנם ערב יום כיפור, אבל תרשו לי לנצל את חלון הזמן לפני שהחג נכנס ולהוציא מעט קיטור.
אני לא מבין איך הורים עם ילדים טסים בלאו-קוסט כאשר כללי המשחק מוגדרים וידועים מראש.
תשמעו, זה לא טיול אחרי צבא שמחפשים בזכוכית מגדלת איך לחסוך דולר פה ודולר שם.
יש להורים אחריות לצאצאים. זה חוסר אחריות לשלוח ילד בן 3 לתיזננאבי למושב מרוחק מההורים ומצפה שתרבות הסמוך המקובלת בארץ תעבוד עם הגויים שעובדים לפי ספרים ונהלים.
הפתרון הוא חברות הבת המוזלות של החברות ה"ממוסדות" המחיר הוא אי שם באמצע הדרך אפשר להביא מזוודה, טרולי, מחשב, הזמנת מקומות וארוחות ללא תשלום.
מה שאי אפשר זה לבטל או לשנות כרטיס או תאריך.

יש להורים אחריות לצאצאים. זה חוסר אחריות לשלוח ילד בן 3 לתיזננאבי למושב מרוחק מההורים ומצפה שתרבות הסמוך המקובלת בארץ תעבוד עם הגויים שעובדים לפי ספרים ונהלים.

אפשר גם לנסח את זה הפוך.
זה חוסר אחריות של הגויים לצפות לפי תרבות הסמוך שהלקוח יהיה זה שאחראי לרכוש מושבים מסומנים לילדים, ולהתנות את גורל חווית הטיסה של שאר הלקוחות שלהם על תרבות הסמוך הזאת.

זה חוסר אחריות לשלוח ילד בן 3 לתיזננאבי למושב מרוחק מההורים ומצפה שתרבות הסמוך המקובלת בארץ תעבוד עם הגויים שעובדים לפי ספרים ונהלים.
+1
ישראל נחשבת לידידותית להורים ולילדים (לטוב ולרע).
לא ניתן לסמוך שזה יהיה המצב במדינות אחרות.

אפשר גם לנסח את זה הפוך.
זה חוסר אחריות של הגויים לצפות לפי תרבות הסמוך שהלקוח יהיה זה שאחראי לרכוש מושבים מסומנים לילדים, ולהתנות את גורל חווית הטיסה של שאר הלקוחות שלהם על תרבות הסמוך הזאת.

אתה בעצם טוען שלהורה אין אחריות הורית כלפי הילדים שלו כל עוד זה עלול (רחמנא ליצלן) לעלות לו כמה שקלים?
אולי כשתגיע לרכב שהשכרת ותגלה שאין מושב בטיחות תדרוש בזעם צדקני שיסופק לך אחד מיידית בחינם כי זו לא אחריות שלך אלא של חברת ההשכרה לדאוג לבטיחות של ילדייך?
אולי זוהי אחריותה של חברת התעופה לא להגיש במטוס אגוזים, כי הילד שלך עלול לזחול, לאכול אחד שנפל ולהיחנק (וזו לא אחריותך, חס וחלילה, למנוע ממנו לבלוע את זה?)
לצפות שחברת התעופה תיתן לך מוצר שהיא גובה עליו כסף בחינם כי אתה הזנחת את האחריות ההורית שלך על מנת שתחסוך כמה שקלים (ומה אם לא היו מעבירים את הילדים מקום וליד אחד מהם היה יושב פדופיל?) אחרת כל נוסעי המטוס והצוות יסבול זה פשוט ניצול לרעה של הסובבים אותך ושל המחויבות של החברה לעשות את המיטב כדי להנעים את הטיסה עבור לקוחותיה.

אתה בעצם טוען שלהורה אין אחריות הורית כלפי הילדים שלו כל עוד זה עלול (רחמנא ליצלן) לעלות לו כמה שקלים?

זה ממש לא מה שטענתי.
טענתי שזאת אחריות חברת התעופה כלפי שאר לקוחותיה שילדים ישבו עם הוריהם.
אתה אולי מבלבל בין אחריות הורית כלפי הילדים לבין אחריות הורית כלפי הסביבה.
אם הייתי חושב שישיבה לבד היתה מסוכנת לילדים אז בוודאי שלא הייתי עושה משחקי כוח עם חברת התעופה על חשבון זה.

תדרוש בזעם צדקני שיסופק לך אחד מיידית בחינם כי זו לא אחריות שלך אלא של חברת ההשכרה לדאוג לבטיחות של ילדייך?

לא. וגם במקרה של הטיסה לא דרשתי מקומות בחינם לילדים. אני לא נוהג לדרוש דברים שלא שילמתי עליהם.

זה ממש לא מה שטענתי.
טענתי שזאת אחריות חברת התעופה כלפי שאר לקוחותיה שילדים ישבו עם הוריהם.
אתה אולי מבלבל בין אחריות הורית כלפי הילדים לבין אחריות הורית כלפי הסביבה.
אם הייתי חושב שישיבה לבד היתה מסוכנת לילדים אז בוודאי שלא הייתי עושה משחקי כוח עם חברת התעופה על חשבון זה.

א. אתה באמת אומר לי שהייתי מוכן שבנך בן ה-3 יישב לבד במרחק של כמה עשרות מטרים ממך מוקף בזרים? באמת? עזוב פדופילים/לבלוע משהו שהוא לא אמור וכו', אתה חושב שהסיטואציה לא תפחיד אותו? שהוא ירצה דמות מוכרת כמו הורה לידו?
ב. אוקיי, נניח והסכמתי. אתה לא חושב שלך יש אחריות הורית כלפי הסביבה שלך? היית מחליף לילדים שלך חיתול ונותן לצואה שלהם להימרח בכל מקום ולא משתמש במשטח או מחתל במקום מסודר? אתה תיתן לילדים שלך לקחת דברים מאנשים (כי זה מה שילדים עושים) ולא תמנע מהם כי זה רכוש של אנשים אחרים? אתה תיתן להם להפיל אוכל וללכלך ולא תנקה אחריהם?
בהנחה שאתה לא עושה את אחת מהדוגמאות הנ"ל, מה ההבדל בין זה לבין לא לשלם עוד כמה שקלים כדי שהילד שלך לא יצרח/יטריד את הסובבים אותו כי אתה לא לידו לטפל בו (כמו שאתה הודית בעצמך שברור לך שיהיה המצב, כי אחרת לא היית אומר לצוות שלהם תהיה בעיה יותר גדולה ממך אם תושבו בנפרד)?

לא. וגם במקרה של הטיסה לא דרשתי מקומות בחינם לילדים. אני לא נוהג לדרוש דברים שלא שילמתי עליהם.

צודק, רק "איימת" על הצוות שאם לא תקבל את מבוקשך, הם ושאר הנוסעים בטיסה יסבלו... בראבו!
היית מעדיף שבשלב הרכישה היו מחייבים אותך לקנות כרטיס עם בחירת מקום לכל ילדייך? או שאז היית כועס ש"מכריחים" אותך?

היית מעדיף שבשלב הרכישה היו מחייבים אותך לקנות כרטיס עם בחירת מקום לכל ילדייך?
זה בדיוק מה שהחברות צריכות לעשות עבור ילדים מתחת לגיל מסויים.
הסיבה שהן אינן טורחות לעשות זאת היא כנראה שאחוז האנשים שייתנו לבן השלוש שלהם לשבת לבד במטוס ליד זרים כדי לחסוך כסף על בחירת מושבים הוא יחסית נמוך.

@Dor P לא הייתי כועס אם היו מכריחים אותי לבחור מקום לילדיי ולשלם על כך. כתבתי אפילו כמה הודעות למעלה שזה מה שלדעתי הם צריכים לעשות.

באופן עקרוני אני כן משתדל להתחשב בסביבה. ספציפית במקרה הזה הסביבה נקלעה להתגרות שהתחשק לי לבצע מול חברת התעופה.
סוג של הטרלה לנוכך הגילוי שהמערכת שלהם לא מאלצת אותי לבחור מקומות, ולראות מה יקרה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M שאלה תיאורטית לגבי סחר חליפין מיסים 3
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
T שאלה לגבי מיסוי על רבע מדירה מיסים 3
חצי פנסיון שאלה לגבי הזנת רווחים מהבורסה בטופס 135 מיסים 5
N שאלה לגבי קרנות סל - השקעה ראשונה שוק ההון 2
D שאלה לגבי טופס 101 אוף טופיק 3
Shekel Hadash שאלה לגבי מיסוי מיסים 8
R שאלה לגבי משיכת כספים מקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
עצמאית שאלה לגבי החלק הסולידי בתיק קרן כספית או אגח ממשלתי כללי? שוק ההון 10
פ שאלה טכנית לגבי לאומי טרייד שוק ההון 1
Shekel Hadash שאלה לגבי הבדלי מיסוי מיסים 39
I שאלה לגבי דוח שנתי 1301 מיסים 2
O שאלה לגבי הרכב נכסי קרן כספית שוק ההון 6
R שאלה לגבי קיזוזי רווח דיבידנדים והפסד ממסחר במניות מיסים 8
C העברת ני"ע מבנק בארץ ל IB שאלה לגבי השכבות שוק ההון 7
Z שאלה לגבי מיסוי עסקים בחו"ל שמקורם בארץ מיסים 16
A שאלה תיאורטית לגבי קרנות נאמנות שוק ההון 8
A שאלה לגבי אג"ח צמוד מדד שוק ההון 64
A שאלה לגבי מיסוי בעקבות מכירת RSU מיסים 2
M שאלה לגבי מס בתיק מניות מיסים 7
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
Aslan שאלה לגבי שערי מט״ח ומיסוי מכירת ניירות ערך זרים שוק ההון 6
A שאלה לגבי הגשת דוחות ובקשה להמלצה מיסים 23
O שאלה לגבי חישוב הרווח מאג"ח treasury bill שוק ההון 1
N שאלה לגבי דוח פעילות שנתי בInteractive - לטובת דוח שנתי למס הכנסה מיסים 5
K שאלה לגבי מסלול השקעות עוקב מדדים ← קרנות חוץ לעומת קרנות שקליות שוק ההון 18
A שאלה לגבי קרן נאמנות (או קרן סל) סנטטית שוק ההון 12
O שאלה לגבי מס מחושב בנייר ערך בארה"ב שוק ההון 2
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
A שאלה לגבי תמהיל משכנתא -- אוקטובר 2022 נדל"ן 11
Shnizelia יש בעלי Google Pixel בקהל? יש לי שאלה לגבי ה-Voice Recorder פוסטים מאיכות נמוכה 5
ל שאלה לגבי קרן מחכה S&P שוק ההון 2
D שאלה לגבי קניית דירה ללא חנייה נדל"ן 14
W שאלה לגבי wecheck נדל"ן 10
A שאלה לגבי דוחות כספיים שוק ההון 2
S שאלה לגבי גוגל פיננס אוף טופיק 6
H שאלה לגבי תנאי קבלה למחיר למשתכן עקב מצב מסורבל. נדל"ן 17
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
ש שאלה לגבי פקדונות שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה