• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רוצה להתחיל - צריך עצות

• פותח הנושא gogo
  • פורסם בתאריך
זה גם יכול לנבוע ממעברים תכופים בין עבודות כך שלא עבד באף מקום חצי שנה במשך השנים הראשונות. המעסיק הראשון שעובדים אצלו מחוייב להפריש פנסיה רק לאחר חצי שנה ואז המעסיקים הבאים כבר חייבים להפריש מהיום הראשון. בעיניי זה חוק מזעזע שלא ברור איך הוא נולד.
תחשבו על בחור צעיר שמשתחרר מהצבא ועובד בכל מיני עבודות מזדמנות עם הפסקות לתרמילאות ולימודים. מי המחוקק שהחליט על כך ולטובת מי הוא? :(

בדיוק, רק תוסיף לזה שנתיים של עבודה כעצמאי שביטוח לאומי חגג עליו ולא השאיר לו שקל (עד היום הם לא מניחים לי),
שנתיים של לימודים ועוד שלל סיבות.

על המצב שלך אומר רבי נחמן מברסלב:"יעשה מה שיעשה ובלבד שיעשה טוב לבלי לדקדק הרבה..." בשפה שלנו העיקר שתתחיל בלעשות טוב לעצמך בתחום הפיננסי.
פחות חשוב כרגע מה ספציפי האם קופת גמל,האם חסכון האם קרן לשעת חרום,האם קרן מחקה וכו'.
העיקר שתתחיל לבלי לדקדק הרבה ותצא מהתקיעות. העיקר להתחיל לעשות.
בהצלחה!!!

אני שוקל את האופציה של - לשים את כל החסכונות בקרן פנסיה כדי שיהיה שם משהו.. ולהתחיל לחסוך ממהתחלה..
מבדר כמה שאני מרגיש שאני מתעסק בשטויות.
לחשוב שבמקרה ועוד שנתיים ההכנסה שלי תתחיל לעלות, הכל יילך חלק ואני לא אשבר וארכוש לי איזה כמה חולצות..
אז יהיו לי עוד 12000 שקל בעוש.

אתה צעיר, כנראה בריא ומצאת את עצמך בפורום הזה, כך מצבך הרבה יותר טוב מאנשים אחרים ויכול להיות מצוין בעתיד אם תתחיל עכשיו ותעשה את זה בצורה מוצלחת, או לפחות ממושמעת.

1. מצא עבודה נוספת.
2. תקטין הוצאות בצורה חדה. צמצם הוצאות בעיקר בתחבורה, מגורים ואוכל.
3. את הסכום הנוכחי תשמור כקרן למקרי חירום.
4. תקנה ביטוח בריאות טוב וזול. תפטר מביטוחים מיותרים.
5. את הכסף שתחסוך מעתה והלאה תשקיע במוצרים עוקבי מדד זולים.
6. תמשיך להפקיד לחסכון כסף מידי חודש.
7. אם אתה מעשן, תפסיק. יש הרבה עזרה באינטרנט.

בהצלחה

בעיניי זה חוק מזעזע שלא ברור איך הוא נולד.
(נכתב על חוק פנסיה חובה)
כשמסתכלים על הפופוליזם בתקשורת ושל רבים מנבחרי הציבור שרוצים להביא רווחה כלכלית לכל אדם זקן שלא חסך לפנסיה (רווחה שתגיע מכספם של אנשים אחרים), אני מבין איך הוא נולד.
אולי יש טעם לעשות איזשהן החרגות, אבל גם להחרגות יש מחיר והן מובילות לעיוותים משל עצמן.

@בת העמק, כנראה שזה שייך לפה :)
לא הבנתי איך זה קשור למה שכתבתי. אני התייחסתי לעניין התחלת הפרשת הפנסיה לאדם בתחילת דרכו בשוק העבודה.
אם המדינה רוצה להקל על תשלום לזקנים, היא דווקא צריכה להעדיף שיופרשו כספים לפנסיה מהיום הראשון של העבודה. גם בשביל הזקנים בהווה וגם בשביל הזקן שהאדם עצמו יהיה תוך 50 שנה.
יכול להיות שלא הבנתי מדוע את חושבת שזה חוק שאת לא מבינה איך הוא נולד. בגלל זה שהוא מאלץ אנשים (ומעסיקים) להפריש לפנסיה? או בגלל שהמעסיק הראשון לא מחויב להפריש אלא אחרי חצי שנה? אני מניח שמה שעמד לנגד עיניי המחוקק הוא פשרה בין הצורך להכריח עובדים ומעסיקים להפריש לבין אי הרצון להוסיף עוד עלויות על המעסיק שיגרמו לו להמעיט בגיוס עובדים.

אני שוקל את האופציה של - לשים את כל החסכונות בקרן פנסיה כדי שיהיה שם משהו.. ולהתחיל לחסוך ממהתחלה..
חבל. אתה עשוי להצטרך את הכסף.
שנתיים של לימודים
מה למדת? האם משהו שיש בו פרנסה? אם לא, האם יש משהו שהיית רוצה להתפרנס ממנו? איזשהן שאיפות מקצועיות? אם כן, שוב - מה שאני הייתי עושה זה להשקיע את הכסף בכיוון הזה (בזהירות כמובן), מתוך הבנה שמצבך ישתפר הרבה יותר מהשקעה נבונה בהתמקצעות לעומת כל השקעה בשוק ההון.

חבל. אתה עשוי להצטרך את הכסף.

מה למדת? האם משהו שיש בו פרנסה? אם לא, האם יש משהו שהיית רוצה להתפרנס ממנו? איזשהן שאיפות מקצועיות? אם כן, שוב - מה שאני הייתי עושה זה להשקיע את הכסף בכיוון הזה (בזהירות כמובן), מתוך הבנה שמצבך ישתפר הרבה יותר מהשקעה נבונה בהתמקצעות לעומת כל השקעה בשוק ההון.
לא משהו שעסקתי בו..
עד עכשיו ניהלתי את העסק המשפחתי והשקעתי שם את כל כספי..
ועכשיו יצאתי משם עקב סכסוך וזה מה שהביא אותי בעיקר למצב הזה .

למה שלא תעשה קורס מורי דרך? קורס מעניין מאוד בן שנתיים של 3 ימים בשבוע שאתה יכול לעבוד במהלכו, ובסופו תוכל להתחיל להדריך טיולי בתי ספר, משלחות מחו”ל (אם אתה שולט באנגלית או בשפה זרה אחרת) ועוד הרבה אחרים.
הקורס הזה לא הולך ברגל והמבחנים בסופו קשים אבל מורי דרך מרוויחים יפה מאוד, על אחת כמה וכמה אם בנית לעצמך שם (אני כרגע עובד זמנית כמאבטח טיולים ורק היום דיברתי עם המורה דרך של הטיול - גובה מינימום 900 שקל ליום הדרכה שלו).

זה מקצוע שהוא מאוד פופולרי בתור קריירה שנייה, של אנשים שמאסו בעבודה שלהם ורוצים לשנות אווירה. הרבה אנשים בגילך ואפילו יותר. הקטע הוא שאתה צריך לאהוב להדריך אנשים ולהיות מסוגל לעבוד מול הרבה גורמים ולא לראות הרבה בית. אבל זרקתי הצעה :)

גילוי נאות - לא עשיתי את הקורס הזה.

אני חושבת שאתה צריך לשנות את דרך החיסכון שלך ואני אסביר. להפריש כל חודש סכום קבוע של 500 שקלים זה נחמד (באמת ) ותמיד יש בלתמים זה נכון. אבל מה קורה אם אחרי שהפרשת את ה500 ולא היו בלתמים מפחידים נשארת בסוף החודש עם נגיד 100-200 שקל יותר.
יודע מה אפילו באמצע החודש אתה קולט שאתה במצב טוב וכבר ״חסכת״ וכבר שילמת שכר דירה אז .... בוא נעשה משהו כייפי עם ה-200 שקל בוא נלך למסעדה טובה/ קניון / נחפש מה לקנות באינטרנט וכו׳.
אני אומרת ההיפך את ההפרשה לחיסכון עושים בסוף החודש. יש איזה יום יומיים בין תשלום כרטיס האשראי ותשלום שכר דירה ועד כניסת המשכורת החודשית. ביומיים האלה אתה מאופס ז״א אין לך יותר חובות בכלל וההכנסה שלך וההוצאות לחודש הבא טרם החלו. זה הזמן להסתער העו״ש לקחת את כל מה שיש שם עד השקל האחרון ולהעביר לחיסכון. חודש אחד זה יצא עוד 100 שקל חודש אחר פתאום עוד אלף אחרי זה עוד 50 וכו׳.
חברה מאוד טובה היא בזבזנית חסרת תקווה כל יומיים יש לה תיק חדש שמתאים לנעלים החדשות. היו לנו המון שיחות על חיסכון וצימצום הוצאות וזה פשוט לא מעניין אותה היא לא רוצה להרגיש חנוקה. הצעתי לה את השיטה הזאת ואחרי תקופה היא התקשה לדווח לי על חיסכון של 12K. אין לה מושג איך זה קרה זה פשוט קרה.
בהיבט פרקטי כי אנחנו לא אוהבים לשלם עמלות וזה כסף לחיסכון עד שמחליטים שאפשר להעביר אותו לחיסכון ארוך טווח, אני קונה כל חודש פקמ עם ריבית אפסית שאני לא משלמת עליו עמלות, שמה שם את החיסכון המצטבר ומוודא שתאריך הפירעון של אותו פקמ יפול בימים הקסומים של אחרי תשלום אשראי ושכר דירה ולפני כניסת משכורת חדשה. החובות שולמו, הפקמ נפדה , כל מה שיש בעוש עובר לפקמ ואני מתחילה את החודש עם אפס (יום אחרי נכנסת משכורת אז זה לא מלחיץ מאוד).
ברגע שמתרגלים זה נחמד ואפילו קצת מאתגר לפעמים אני מוצאת את עצמי ב20 לחודש מסתכלת על ההוצאות ומתאגרת את עצמי לעמוד ביעדים ולהוציא פחות בימים הקרובים על מנת להעביר יותר לחיסכון. זה נשמע מצחיק אבל חודש אחרי חודש במשך תקופה מתחילים לראות תוצאות .

אני חושבת שאתה צריך לשנות את דרך החיסכון שלך ואני אסביר. להפריש כל חודש סכום קבוע של 500 שקלים זה נחמד (באמת ) ותמיד יש בלתמים זה נכון. אבל מה קורה אם אחרי שהפרשת את ה500 ולא היו בלתמים מפחידים נשארת בסוף החודש עם נגיד 100-200 שקל יותר.
יודע מה אפילו באמצע החודש אתה קולט שאתה במצב טוב וכבר ״חסכת״ וכבר שילמת שכר דירה אז .... בוא נעשה משהו כייפי עם ה-200 שקל בוא נלך למסעדה טובה/ קניון / נחפש מה לקנות באינטרנט וכו׳.
אני אומרת ההיפך את ההפרשה לחיסכון עושים בסוף החודש. יש איזה יום יומיים בין תשלום כרטיס האשראי ותשלום שכר דירה ועד כניסת המשכורת החודשית. ביומיים האלה אתה מאופס ז״א אין לך יותר חובות בכלל וההכנסה שלך וההוצאות לחודש הבא טרם החלו. זה הזמן להסתער העו״ש לקחת את כל מה שיש שם עד השקל האחרון ולהעביר לחיסכון. חודש אחד זה יצא עוד 100 שקל חודש אחר פתאום עוד אלף אחרי זה עוד 50 וכו׳.
חברה מאוד טובה היא בזבזנית חסרת תקווה כל יומיים יש לה תיק חדש שמתאים לנעלים החדשות. היו לנו המון שיחות על חיסכון וצימצום הוצאות וזה פשוט לא מעניין אותה היא לא רוצה להרגיש חנוקה. הצעתי לה את השיטה הזאת ואחרי תקופה היא התקשה לדווח לי על חיסכון של 12K. אין לה מושג איך זה קרה זה פשוט קרה.
בהיבט פרקטי כי אנחנו לא אוהבים לשלם עמלות וזה כסף לחיסכון עד שמחליטים שאפשר להעביר אותו לחיסכון ארוך טווח, אני קונה כל חודש פקמ עם ריבית אפסית שאני לא משלמת עליו עמלות, שמה שם את החיסכון המצטבר ומוודא שתאריך הפירעון של אותו פקמ יפול בימים הקסומים של אחרי תשלום אשראי ושכר דירה ולפני כניסת משכורת חדשה. החובות שולמו, הפקמ נפדה , כל מה שיש בעוש עובר לפקמ ואני מתחילה את החודש עם אפס (יום אחרי נכנסת משכורת אז זה לא מלחיץ מאוד).
ברגע שמתרגלים זה נחמד ואפילו קצת מאתגר לפעמים אני מוצאת את עצמי ב20 לחודש מסתכלת על ההוצאות ומתאגרת את עצמי לעמוד ביעדים ולהוציא פחות בימים הקרובים על מנת להעביר יותר לחיסכון. זה נשמע מצחיק אבל חודש אחרי חודש במשך תקופה מתחילים לראות תוצאות .
לא מבין למה צריך טריקים פסיכולוגיים בשביל לחסוך. רוצה לחסוך, תחסוך.
במקום לעבוד על עצמך, תעבוד על הפסיכולוגיה שלך.
הטריק הזה אולי עבד בשבילך וחברה שלך, אבל רוב הסיכויים שיקרה ההיפך ולא ישאר כלום לחיסכון.

לא מבין למה צריך טריקים פסיכולוגיים בשביל לחסוך. רוצה לחסוך, תחסוך.
במקום לעבוד על עצמך, תעבוד על הפסיכולוגיה שלך.
הטריק הזה אולי עבד בשבילך וחברה שלך, אבל רוב הסיכויים שיקרה ההיפך ולא ישאר כלום לחיסכון.

השינוי הפסיכולוגי הקשה פה (והיחידי לדעתי) זה לא לאבד תקווה.. אחרי שנה שנתיים שאתה רואה שאתה לא מתקדם לשום מקום עם החיסכון הזעום.

השינוי הפסיכולוגי הקשה פה (והיחידי לדעתי) זה לא לאבד תקווה.. אחרי שנה שנתיים שאתה רואה שאתה לא מתקדם לשום מקום עם החיסכון הזעום.
אני מניח שכל שלב בחיסכון מביא את האתגרים שלו

קודם כל באמת תיפטר מתחושת העליבות בנאדם.
זה לא ישפר לך את ההרגשה אבל חבר שלי גרוש עם 2 ילדים, בלי שום לימודים/מקצוע/עיסוק, חי מהיד לפה בשלל עבודות שהוא מצליח להשיג, עכשיו הוא גנן מקודם היה מתקין מתקני מים, אחרי פשיטת רגל, בלי שקל על התחת וגם חייב 6K למכולת השכונתית כי הוא קונה בהקפה (נודע לי על זה לפני שובעיים). הוא בקושי מצליח להאכיל את הילדים שלו לצערי.
נו, אז הוא שינה בעצמו משהו?... הוא הפך לסולידי? למינימליסט? למישהו שחושב עוד ועוד ועוד על צרכניזם, קפיטליזם, דחיית סיפוקים ורצונות, איכות החיים וכו' וכו'? (אין לי כח אפילו לטחון בעניין הזה).
חוץ מלהצטמצם ופשוט לא לקנות (לא בגלל שינוי תודעתי, אלא רק בגלל חוסר אפשרות) בעקבות העוני היחסי הוא נשאר אותו הדבר. עדיין קונה לילדים שלו המבורגר זוגלובק יקר פי 3 לפחות במקום לקנות בשר טחון ולעשות להם בעצמו. עדיין קונה אוכל מוכן יקר יותר ומעובד מאשר לקנות מוצרים טריים ולהכין לבד. עדיין מאכיל אותם בזבל עופות כמו מעדני חלב וקורנפלקס מיותרים לגמרי. עדיין קונה להם שתיה ממותקת יקרה ולא נחוצה. עדיין משלם יקר על כל מיני פינוקים ודברים מיותרים שהוא יכול להכין לבד ברבע מחיר. עדיין קונה להם ולו כל כך הרבה דברים מיותרים.
ממש White trash פריפריאלי בדיוק כמו בארה"ב שלא מעוניין להתפתח מוחית (וסליחה אם מהדברים שכתבתי נקראת שיפוטיות מסריחה).
תודעה של עוני ותודעת חוב לעולם לא תוציא אותך מהבור שאתה ספציפית בקושי נמצא בו.
הסיפורים הגרועים ומה לא - לא נגמרים.
אם אתה לא בחובות - כבר מעולה.
אם אין לך ילדים שאתה מוכרח לפרנס כשאתה לא מסוגל לפרנס אותם - כבר טוב.
אם אתה לא חייב שקל לאף חברת מימון או ליסינג על איזה רכב חדש שהתחשק לך עליו - כבר מעולה.
אם אתה לא חייב לבנק שקל - כבר מצויין.
אם אתה לא נשען על ההורים שלך בכבדות וטוחן להם את המזומנים - כבר משהו.

גש ותן לעצמך שתי סטירות מול המראה, תחייך ותשמח שאתה זה מה שאתה ושהגעת לאן שהגעת לאחר שלמדת המון שיעורים בחיים שבלי מה שעברת לעולם לא היית לומד.
כסף זה באמת לא הכל בחיים ולא חייבים להיות משקיעים כדי להבין את זה.
עוד לפני שאתה מסתכל על סך השקלים שיש לך בחשבון הבנק, אני חושב שיותר חשוב לשנות הרגלים! - קנה פחות, חיה פשוט יותר, תחשוב על מינימליזם והקטנת רצונות, תיפטר מהצרכניזם לכל סוגיו ומינו, תחשוב באופן שקול ורציני.
תתחיל שם, בשינוי הרגלים ובעבודה קשה וחזקה וקפדנית על הפסיכולוגיה.
אחרי ההרגלים הכסף יתחיל להצטבר, תוכל להבין אותו יותר, תוכל להכיר את עצמך ולמה אתה זקוק לו יותר... כמובן ששום דבר לא מונע ממך לחסוך תוך כדי שינוי ההרגלים וההתנהגות.

ולמה הלכת ושילמת בכלל על קורס מסחר יומי? רצית להיות סוחר? אם אין לך כסף עם איזה כסף רצית לסחור?
שב עם עצמך ותשאל שאלות ותבין כמה דברים. תתאפס קצת ותיפטר מתחושת המסכנות. המצב שלך עוד מצויין באופן יחסי גם מבלי לנגוח ראש בקיר ב"צרת רבים חצי נחמה" (=נחמת טיפשים).

קודם כל באמת תיפטר מתחושת העליבות בנאדם.
זה לא ישפר לך את ההרגשה אבל חבר שלי גרוש עם 2 ילדים, בלי שום לימודים/מקצוע/עיסוק, חי מהיד לפה בשלל עבודות שהוא מצליח להשיג, עכשיו הוא גנן מקודם היה מתקין מתקני מים, אחרי פשיטת רגל, בלי שקל על התחת וגם חייב 6K למכולת השכונתית כי הוא קונה בהקפה (נודע לי על זה לפני שובעיים). הוא בקושי מצליח להאכיל את הילדים שלו לצערי.
נו, אז הוא שינה בעצמו משהו?... הוא הפך לסולידי? למינימליסט? למישהו שחושב עוד ועוד ועוד על צרכניזם, קפיטליזם, דחיית סיפוקים ורצונות, איכות החיים וכו' וכו'? (אין לי כח אפילו לטחון בעניין הזה).
חוץ מלהצטמצם ופשוט לא לקנות (לא בגלל שינוי תודעתי, אלא רק בגלל חוסר אפשרות) בעקבות העוני היחסי הוא נשאר אותו הדבר. עדיין קונה לילדים שלו המבורגר זוגלובק יקר פי 3 לפחות במקום לקנות בשר טחון ולעשות להם בעצמו. עדיין קונה אוכל מוכן יקר יותר ומעובד מאשר לקנות מוצרים טריים ולהכין לבד. עדיין מאכיל אותם בזבל עופות כמו מעדני חלב וקורנפלקס מיותרים לגמרי. עדיין קונה להם שתיה ממותקת יקרה ולא נחוצה. עדיין משלם יקר על כל מיני פינוקים ודברים מיותרים שהוא יכול להכין לבד ברבע מחיר. עדיין קונה להם ולו כל כך הרבה דברים מיותרים.
ממש White trash פריפריאלי בדיוק כמו בארה"ב שלא מעוניין להתפתח מוחית (וסליחה אם מהדברים שכתבתי נקראת שיפוטיות מסריחה).
תודעה של עוני ותודעת חוב לעולם לא תוציא אותך מהבור שאתה ספציפית בקושי נמצא בו.
הסיפורים הגרועים ומה לא - לא נגמרים.
אם אתה לא בחובות - כבר מעולה.
אם אין לך ילדים שאתה מוכרח לפרנס כשאתה לא מסוגל לפרנס אותם - כבר טוב.
אם אתה לא חייב שקל לאף חברת מימון או ליסינג על איזה רכב חדש שהתחשק לך עליו - כבר מעולה.
אם אתה לא חייב לבנק שקל - כבר מצויין.
אם אתה לא נשען על ההורים שלך בכבדות וטוחן להם את המזומנים - כבר משהו.

גש ותן לעצמך שתי סטירות מול המראה, תחייך ותשמח שאתה זה מה שאתה ושהגעת לאן שהגעת לאחר שלמדת המון שיעורים בחיים שבלי מה שעברת לעולם לא היית לומד.
כסף זה באמת לא הכל בחיים ולא חייבים להיות משקיעים כדי להבין את זה.
עוד לפני שאתה מסתכל על סך השקלים שיש לך בחשבון הבנק, אני חושב שיותר חשוב לשנות הרגלים! - קנה פחות, חיה פשוט יותר, תחשוב על מינימליזם והקטנת רצונות, תיפטר מהצרכניזם לכל סוגיו ומינו, תחשוב באופן שקול ורציני.
תתחיל שם, בשינוי הרגלים ובעבודה קשה וחזקה וקפדנית על הפסיכולוגיה.
אחרי ההרגלים הכסף יתחיל להצטבר, תוכל להבין אותו יותר, תוכל להכיר את עצמך ולמה אתה זקוק לו יותר... כמובן ששום דבר לא מונע ממך לחסוך תוך כדי שינוי ההרגלים וההתנהגות.

ולמה הלכת ושילמת בכלל על קורס מסחר יומי? רצית להיות סוחר? אם אין לך כסף עם איזה כסף רצית לסחור?
שב עם עצמך ותשאל שאלות ותבין כמה דברים. תתאפס קצת ותיפטר מתחושת המסכנות. המצב שלך עוד מצויין באופן יחסי גם מבלי לנגוח ראש בקיר ב"צרת רבים חצי נחמה" (=נחמת טיפשים).

יש שאומרים פסימי/עליבות אני מעדיף ריאלי.
ביולוג יקר, מעריך את התגובה שלך וזה שאתה בכלל מקדיש זמן. אבל צריך טיפה תאקט,
אתה לא יודע מי אני ומה אני וזה לא ממש לעניין להשוות אותי לחבר הגרוש עם הילדה והחוב למכולת או לכל אדם אחר.
סתם כדי שיהיה לך טיפה רקע, הרגלי החיסכון שלי לא יביישו את גדולי החוסכים, מחושב לרמת האגורה (מאז עזבתי את העסק).
שהייתי בין עבודות, יצא לי להיות בבית מובטל (לא צריך הטפות מוסר, כל יום כמעט הייתי בראיון עבודה)
הגשתי לראשונה בחיי תביעה לדמי אבטלה. לא קיבלתי אותם עד היום, מכיוון שהחברים היקרים בביטוח לאומי החליטו שהם לא מאמינים והם רוצים לחקור את הנושא עקב חשד לרמאות, שזה אחלה, רק שעברו שישה חודשים מאז.. ומדי פעם הם שולחים מכתב דרישה לעוד מסמך... וכשהם מקבלים אותו, ישנה תקופת עיכול למסמך שלוקחת שבוע מינימום. לא מזמן התחלתי הליך תביע נגדם.
יומיים לאחר הגשת התביעה - קיבלתי מהם באופן "מקרי" חוב שיש לי על שנת 2013 ! עקב "טעות חישוב" 3500 שקל.
ויש לי עוד כל כך הרבה דברים שאני לא ארחיב עליהם.. מקווה שהעיקרון ברור אבל.

יש שאומרים פסימי/עליבות אני מעדיף ריאלי.
בתור אדם היפר-ריאלי, שמתעקש להביט למציאות ישירות בעיניים ולא למצמץ, אני מבין בדיוק למה אתה מתכוון.
גם אני נוקט בגישה המעשית הזו וחי איתה בשלום (בקושי) למרות וגם בגלל האתגרים שהיא מעמידה.
יש להשתדל שלא "ליפול" מהיפר-ראליות לפסימיזם או לציניקניזם (שאני חוטא בה לרוב)... זה מדרון חלקלק.

ביולוג יקר, מעריך את התגובה שלך וזה שאתה בכלל מקדיש זמן. אבל צריך טיפה תאקט,
תודה וסליחה.
באמת שלא התכוונתי להיות שיפוטי, ואם כבר הביקורתיות היא רק על הגישה, על הלך הרוח ולא על המעשים (שיפוטיות היא צחנה מבאישה, ביקורתיות היא דבר רצוי כשהוא נאמר בטעם ובצורה הוגנת).

אתה לא יודע מי אני ומה אני וזה לא ממש לעניין להשוות אותי לחבר הגרוש עם הילדה והחוב למכולת או לכל אדם אחר.
שים לב שלא השוותי אלא רק נתתי אותו כדוגמא. רק כדוגמא למצבים יותר גרועים בהרבה (לדעתי האישית), שיכולים לתת לך מושג על עד כמה הבורות בחיים הללו יכולים להיות עמוקים.
אני ממש לא בעד השוואות כי השוואות יוצרות סבל. אני דוגל ב"תמיד תסתכל על הצלחת שלך ושלך בלבד ותנסה להבין איך ממלאים אותה ואותה בלבד". כל שאר הצלחות מנצנצות לי להביט אליהן ולהתקנא אבל אני מנסה בכל מאודי להתעלם מהן.

פחות או יותר נדמה לי שזהו. ביקורתיות היא מצרך נדיר (כי אנשים מפחדים להביע אותה כשהיא לגטימית וניתן ללמוד ממנה המון), שיפוטיות זה מסריח. דוגמאות זה נחמד והן לא חייבות להתקבל כהשוואה כל עוד אין להן בסיס השוואה משותף רחב ולא אנקדוטלי.
באופן אישי, באמת שרק ניסיתי לתת לך פרספקטיבה וסוג של לחזק אותך לשנס את מותניך (אני בטוח שאתה עושה זאת ממילא) ולתת לחיים האלו בראבק ולא לוותר להם למרות כל הסאחי והאתגרים, להיכנס עם הראש בקיר אם צריך ולהבין שיש כאלו שהקלפים שחולקו להם טובים משלך אבל כל מה שאמור לעניין את הבנאדם הם הקלפים שחולקו לו (ולא למה הוא קיבל דווקא אותם) ומה הוא רוצה למשוך מהקופה ;)
שיהיה בהצלחה בן אדם!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר שוק ההון 12
S רוצה להתחיל להשקיע, התבלבלתי לגמרי מכל המידע שוק ההון 3
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
A Peper Invest יכולה להתאים לחייל חובה? רוצה להתחיל להשקיע עצמאית שוק ההון 12
ש צעיר,רוצה להתחיל לסלול את העתיד שלי התפתחות אישית 5
דניאל פינקלברג ממש רוצה להתחיל להשקיע באמצעות IB, אעריך עזרה מבעלי חשבון שם שוק ההון 20
ק רוצה להתחיל להשקיע אך חושש שהשוק לקראת נפילה שוק ההון 26
M רוצה להתחיל להשקיע שוק ההון 17
N רוצה להתחיל לסחור באופציות שוק ההון 4
R אני רוצה ללמוד על אג"ח בצורה מעמיקה, מאיפה להתחיל? שוק ההון 17
C רוצה להתחיל לחסוך וקצת מבולבל שוק ההון 3
1 רוצה להתחיל את הדרך יומני מסע אישיים 19
ע בן 20 רוצה להתחיל להשקיע שוק ההון 18
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
א מפתחת Backend - רוצה להתמקצע בבינה מלאכותית התפתחות אישית 5
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
D רוצה להתגרש אוף טופיק 18
N רוצה להחכים יומני מסע אישיים 8
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
ח רוצה לטוס בפעם הראשונה לחו"ל אוף טופיק 14
c881 סגן שר הבריאות רוצה לראות רופאים חרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 48
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
D רוצה ללמוד על עסקים התפתחות אישית 2
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
T אני רוצה ללמוד לצייר התפתחות אישית 1
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
G לא רוצה לקחת משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
ד בעיית "אני רוצה להביא את המכה" התפתחות אישית 147
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
W שוהה בארה"ב בתפקיד בכיר, רוצה ללמוד ניהול בפתוחה במקביל התפתחות אישית 8
חתול לילה עצרו אותי אני רוצה לתזמן (מניות הבנקים) שוק ההון 35

נושאים דומים

Back
למעלה