• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר

wannaB

משתמש רשום
דירוג
6
היי, כבר זמן מה שאני מעוניין להתחיל להשקיע במניות והבנתי שהכי משתלם מבחינת עמלות לעשות זאת זה דרך בורסה אמריקאית כגון IB.
זה נכון שאם משקיעים דרך בורסה ישראלית אין צורך לשלוח דוחות הצהרת רווח הון למס הכנסה?
לדעתי (החסרת כל ביסוס) בסכום שבו אני מתכנן להכנס 70K+- העמלות היותר יקרות שאשלם יצאו פחות מלשלם כל שנה לרואה חשבון שיסדר לי את תשלום המיסים. האם כך הדבר?
חשבתי להתחיל להשקיע דרך excellence, נראה שהעמלות שלהם די תחרותיות. למישהו יש נסיון איתם או ממליץ על בית השקעות אחר?

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,066
בורסה אמריקאית כגון IB
בורסה - המקום בו נסחרים ניירות הערך. אמזון למשל נסחרת בבורסה האמריקאית, בנק לאומי בבורסה הישראלית.
ברוקר - המתווך שפועל באותה בורסה ודרכו אתה מבצע פעולות. אתה יכול לרכוש מניות בבורסה האמריקאית דרך ברוקר אמריקאי, או דרך ברוקר ישראלי.
IB הם ברוקר אמריקאי, אחד מיני רבים, מאוד פופולרי כאן בפורום. מציע שתבדוק בעצמך אם זה כדאי לך ולא תסתמך על זה שזה נחשב פה בסט-פרקטיס.
זה נכון שאם משקיעים דרך בורסה ישראלית אין צורך לשלוח דוחות הצהרת רווח הון למס הכנסה?
הברוקר הישראלי עושה זאת עבורך, בתוך אותה שנה קלנדרית. במקרים מסוימים בכל זאת כדאי להגיש דו"ח, למשל אם יש לך הפסד שאתה מעוניין לגרור לשנים הבאות לצרכי מגן מס.
לדעתי (החסרת כל ביסוס) בסכום שבו אני מתכנן להכנס 70K+- העמלות היותר יקרות שאשלם יצאו פחות מלשלם כל שנה לרואה חשבון שיסדר לי את תשלום המיסים. האם כך הדבר?
כן. בסכום כזה אין מה לפזול לחו"ל בעיניי. מה גם שבסכום כזה תשלם 10$ בחודש לIB, שזה יותר ממה שתשלם בארץ.

wannaB

משתמש רשום
דירוג
6
בורסה - המקום בו נסחרים ניירות הערך. אמזון למשל נסחרת בבורסה האמריקאית, בנק לאומי בבורסה הישראלית.
ברוקר - המתווך שפועל באותה בורסה ודרכו אתה מבצע פעולות. אתה יכול לרכוש מניות בבורסה האמריקאית דרך ברוקר אמריקאי, או דרך ברוקר ישראלי.
IB הם ברוקר אמריקאי, אחד מיני רבים, מאוד פופולרי כאן בפורום. מציע שתבדוק בעצמך אם זה כדאי לך ולא תסתמך על זה שזה נחשב פה בסט-פרקטיס.
תודה על התיקון, מעריך
כן. בסכום כזה אין מה לפזול לחו"ל בעיניי.
באיזה סכום כן שווה להתחיל לחשוב על IB? יש לך מושג כמה אני צפוי לשלם לרואה חשבון ממוצע על דבר כזה? כי אני מתכנן להגדיל את התיק משמעותית בשנה הקרובה (בערך פי 2)
מה גם שבסכום כזה תשלם 10$ בחודש לIB, שזה יותר ממה שתשלם בארץ.

אני די בטוח דווקא שהעמלות שלי אפסיות כי אני מתחת לגיל 25

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,066
באיזה סכום כן שווה להתחיל לחשוב על IB? יש לך מושג כמה אני צפוי לשלם לרואה חשבון ממוצע על דבר כזה?
רו"ח זה 1,500 ₪ בשנה. שכל אחד יחליט מה הרף ששווה לו.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
10,341
רו"ח זה 1,500 ₪ בשנה. שכל אחד יחליט מה הרף ששווה לו.
יש גם כאלה בחצי מחיר.
ואל תשכח שרו"ח נחשב הוצאה מוכרת גם לשכירים, כלומר בפועל העלות נטו קטנה בהרבה.

חוץ מזה שהשקעה דרך ברוקר זר לא בהכרח גוררת חובת הגשת דו"ח שנתי. וגם אם אתה מגיש דו"ח אף אחד לא אמר שאתה צריך לעשות את זה עם רו"ח.

I.H

משתמש רשום
דירוג
0
היי, כבר זמן מה שאני מעוניין להתחיל להשקיע במניות והבנתי שהכי משתלם מבחינת עמלות לעשות זאת זה דרך בורסה אמריקאית כגון IB.
חשבתי להתחיל להשקיע דרך excellence, נראה שהעמלות שלהם די תחרותיות. למישהו יש נסיון איתם או ממליץ על בית השקעות אחר?

אני מצטרף לשאלה שלו !
אני רוצה להשקיע לטווח ארוך (אני בן 22) ואני מעוניין ליצור לעצמי תיק השקעה .הבעיה שאין מושג איזה דרך איזה פלטפורמה זה עובד ואיך בפועל אני מתחיל ?

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
5,866
אני מצטרף לשאלה שלו !
אני רוצה להשקיע לטווח ארוך (אני בן 22) ואני מעוניין ליצור לעצמי תיק השקעה .הבעיה שאין מושג איזה דרך איזה פלטפורמה זה עובד ואיך בפועל אני מתחיל ?
גוגל: הסולידית מתחילים

yossik

מודרטור
דירוג
11,463
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר שוק ההון 12
S רוצה להתחיל להשקיע, התבלבלתי לגמרי מכל המידע שוק ההון 3
A Peper Invest יכולה להתאים לחייל חובה? רוצה להתחיל להשקיע עצמאית שוק ההון 12
דניאל פינקלברג ממש רוצה להתחיל להשקיע באמצעות IB, אעריך עזרה מבעלי חשבון שם שוק ההון 20
ק רוצה להתחיל להשקיע אך חושש שהשוק לקראת נפילה שוק ההון 26
B רוצה להתחיל להשקיע שוק ההון 17
ע בן 20 רוצה להתחיל להשקיע שוק ההון 18
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
ש צעיר,רוצה להתחיל לסלול את העתיד שלי התפתחות אישית 5
N רוצה להתחיל לסחור באופציות שוק ההון 4
G רוצה להתחיל - צריך עצות יומני מסע אישיים 38
R אני רוצה ללמוד על אג"ח בצורה מעמיקה, מאיפה להתחיל? שוק ההון 17
C רוצה להתחיל לחסוך וקצת מבולבל שוק ההון 3
1 רוצה להתחיל את הדרך יומני מסע אישיים 19
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
G לא רוצה לקחת משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
תפוזינה רוצה לראות ב־IB כמה תשואה יש לי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
ד בעיית "אני רוצה להביא את המכה" התפתחות אישית 147
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 9
W שוהה בארה"ב בתפקיד בכיר, רוצה ללמוד ניהול בפתוחה במקביל התפתחות אישית 8
חתול לילה עצרו אותי אני רוצה לתזמן (מניות הבנקים) שוק ההון 35
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
O רוצה פאסיבי סולידי אבל יש בלוצ'יפ ברווח שוק ההון 11
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
T רוצה לוודא הבנה: באיזו בורסה ובאיזה מטבע לקנות ETF? צרכנות פיננסית 11
ב רוצה להשקיע (גר באירופה) שוק ההון 18
ו רוצה לשמוע את דעתכם לגבי תיק ההשקעות שוק ההון 28
D רוצה ליצור עמוד בויקי לגבי מיסוי דיבידנדים - אשמח להערות ותיקונים מיסים 24
Shaz מה ליברמן רוצה? אוף טופיק 148
ת מעסיק לא רוצה שאעביר את הפנסיה לקופת גמל? צרכנות פיננסית 47
ITS רוצה להעביר קרנה"ש IRA ע"ס 150K ממיטב - לאן אפשר וכדאי? שוק ההון 12
ע דעתכם בנוגע לאסטרטגיה שאני רוצה לבנות שוק ההון 63
צריכה עצה רוצה לעזוב את הבית של ההורים. משכנתא או שכירות? נדל"ן 122
א רוצה לדעת רוסית התפתחות אישית 6
L 'אתה צריך להכיר חמישה אנשים כדי להגיע לאדם שאתה רוצה' מי מזהה מה מקור המשפט? אוף טופיק 2
Shaz רוצה להיות סגור על עצמי לגבי למי להצביע בבחירות אוף טופיק 80
A הפקדה בקה"ש מעבר לתקרה - רוצה לוודא שהבנתי שוק ההון 4
י ש לי אוסף של ביטוח מנהלים וקופות אחרות. אני רוצה להגיע למצב אופטימלי של ניהול אישי / IRA במדדים, אב צרכנות פיננסית 6
V בהנחה שאני רוצה להשקיע במדד מסוים, איך לבחור קרן מחקה? שוק ההון 0
aeh ואם אני לא רוצה קופת פנסיה צרכנות פיננסית 14
W רוצה ללמוד,מתלבט בין תואר לקורס התפתחות אישית 7
ק רוצה לוודא שהבנתי את הרעיון של VALUE INVESTING שוק ההון 17

נושאים דומים

למעלה