• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה מקיפה מחקה מדד Sַ&P500 - בשורה?

מה עדיף?

• קרן פנסיה זולה מחקה מדד Sַַ&P500

הצבעות: 105 89.0%
  • קופת גמל IRA וקרנות סל בלאקרוק

הצבעות: 13 11.0%

• סך הכל מצביעים
    118
השיקול הוא כזה, תוספת תשואה של 1.25% + 26% מדד
אם זה נכון מה שכתבו כאן שזה מסלול 100% מניות + 26% מיועדות, אז זה בעצם מסלול ממונף.
ראיתי בפייס תשובה של נדב לפיה זה באמת 100% מניות , כאשר האג"ח מיועדות משמשות כביטחונות.
לא הצלחתי למצוא את המקור, אשמח לקישור.
קצת מוזר האמת,
א. לקרן יש 100% מזומן בשביל לספק בטחונות לחוזה, למה היא צריכה את המיועדות ?
ב. להבנתי המיועדות זה אג"ח שקלי בעוד שקרן מחקה סנופי (לא מגודרת) יתרות המזומן + הבטחונות דולריים, איך המיועדות עוזרות כאן ?
נניח הצטברו באפיק הזה 100 מיליון ש"ח. יש חוזים ששוויים 100 מ' ואג"ח מיועדות בשויי 26 מ'. עכשיו נניח שיש ירידה משמעותית של 60%. נשארנו עם חוזים בשווי 40 מיליון ואג"ח מיועדות של 26? במצב כזה ירידה נוספת תוביל למצב שצריך להשתמש במיועדות כבטחונות, אבל לא נראה לי שזה אפשרי, כי זה לא סחיר. אולי אני טועה, אבל המדינה לא מחוייבת\יכולה לקנות אותן חזרה והן לא סחירות בין קרנות פנסיה. האם יש חשש שבמקרה כזה הקרן תאלץ למכור מניות כדי לשמור על נזילות?
קודם כל הלמן הלדובי קונים גם אגח מיועדות בשביל מסלולים אחרים, כך שהם יכולים תיאורטית לסחור באג"ח בין המסלולים שלהם (כלומר בהפקדה הבאה, במקום לקנות מהמדינה את האגח לקנות מהמסלול של המחקה סנופי)
שנית, המונח בטחונות בהקשר של חוזים מתייחס ל 5%~ מהסכום שאותו מפקידים כביטחון אצל הברוקר, יתר 95% המזומן נמצא בפיקדון/אג"ח דולרי לכן אני בכלל לא מבין את המשפט:
האג"ח כביטחון לחוזים

אם זה נכון מה שכתבו כאן שזה מסלול 100% מניות + 26% מיועדות, אז זה בעצם מסלול ממונף.
לא באמת.
קח בחשבון שק"ס עוקבת סנופי בעצם מחזיקה חוזה ב5% מהשווי שלה ואג"ח/מק"מ ב95% האחרים.
מה זה משנה אם ה95% הללו מורכבים מאג"ח "רגיל" או מאג"ח מיועדות?

אתה יכול כמובן להגיד שה ~70% שהם לא אג"ח ממונפים (לכ140% במקרה של 30% אג"ח, או ל 135% במקרה של 26% אג"ח), אבל בהסתכלות כוללת המסלול לא ממונף.
לא הצלחתי למצוא את המקור, אשמח לקישור.
הוא רשם את זה גם פה כמה פעמים במספר דיונים.
אין לי כרגע לינק, אבל אם אתה מאוד רוצה אני אחפש לך :)
א. לקרן יש 100% מזומן בשביל לספק בטחונות לחוזה, למה היא צריכה את המיועדות ?
לא 100% אלא 95%.
ובד"כ לא מזומן אלא מכשיר שנותן תשואה כלשהי (מק"מ/אג"ח וכו)
ומה ההבדל הגדול בין אג"ח "רגיל" לבין מיועדות, למעט העובדה שמיועדות נותנות תשואה גבוהה יותר?
ב. להבנתי המיועדות זה אג"ח שקלי בעוד שקרן מחקה סנופי (לא מגודרת) יתרות המזומן + הבטחונות דולריים, איך המיועדות עוזרות כאן ?
נכון, זה נותן לך חשיפה מסויימת לשקל. מצד שני המיועדות צמודות למדד, אז זה לא באמת חשוף כלכך לשקל.
שנית, המונח בטחונות בהקשר של חוזים מתייחס ל 5%~ מהסכום שאותו מפקידים כביטחון אצל הברוקר, יתר 95% המזומן נמצא בפיקדון/אג"ח דולרי לכן אני בכלל לא מבין את המשפט:
הכוונה היא לא לביטחונות שאתה מפקיד אלא לאותם 95% האחרים שאתה מחזיק ב"דמוי מזומן".

אתה יכול כמובן להגיד שה ~70% שהם לא אג"ח ממונפים (לכ140% במקרה של 30% אג"ח, או ל 135% במקרה של 26% אג"ח), אבל בהסתכלות כוללת המסלול לא ממונף.
אתה טוען שאין מינוף כי 26%-30% מתוך ה95% הם אג"ח מיועדות? זאת השערה או מבוסס?

הוא רשם את זה גם פה כמה פעמים במספר דיונים.
כן. חיפשתי הודעות אחרונות שלו ומצאתי בקלות, לא מבין איך זה חמק לי מתחת לראדר כשאתם מדברים על זה כאן כבר חודש :)
נכון, זה נותן לך חשיפה מסויימת לשקל. מצד שני המיועדות צמודות למדד, אז זה לא באמת חשוף כלכך לשקל.
כיום, תזוזה של 15 אג׳ בשע״ח שוות ערך לתשואה של המיועדות (או 20 אג׳ אם מניחים מדד של 1%)
יש תקופות בהם שע״ח תרם לתשואה אחוזים שלמים, כך שלא כזה בטוח מה עדיף (תלוי כנראה בתדירות האיזון)
צפה לשגיאת עקיבה כתוצאה מהחשיפה השקלית.
קח בחשבון שק"ס עוקבת סנופי בעצם מחזיקה חוזה ב5% מהשווי שלה ואג"ח/מק"מ ב95% האחרים.
צודק.
שנה שעברה זה יצא לי 0.13% מהצבירה
תתעלם ממה שמופיע אצלך בדוח כי זה חישוב שגוי (כפי שמוסבר בלינק)
לפי חישוב שעשיתי בזמנו הגעתי ל 0.1%.
בקופת גמל IRA זה יוצא לי 0.08% ולהבנתי גם בהלמן זה ככה, למרות ש0.13% זה גם לא רע.
לא
ב ira זה שקול לדמי ניהול מהפקדה (כי תשלם רק ברכישה)
במנוהל זה שקול לדמי ניהול מצבירה (כי תשלם כל שנה - עלויות גלגול והוצאות בגין עמיתים אחרים)
תחת ההנחות הללו, קרן הפנסיה עדיין אטרקטיבית למרות שאיבדה 100k
אני מתלבט לגבי הצבירה שיש לי בקופת גמל IRA של כ-מלאנתלפים שקלים. אני יודע שאני יכול לנייד רק את מה שהיה עשוי להתקבל בכל מקרה לפנסיה מקיפה בשנים קודמות.
מה בוער לך הרגע ? כפי שניתן להבין מהסימולציה שלך עיקר ההשפעה נובעת מגיל 50 ותחת הנחה של 30% מיועדות (כי לפני כן המספר רק דועך)
לפני כן זה די הבדל יותר זניח (4.5% טוטל לגיל 50)
לכן, לגבי הניוד אפשר להמתין עוד קצת ולהחליט.

מה בוער לך הרגע ? כפי שניתן להבין מהסימולציה שלך עיקר ההשפעה נובעת מגיל 50 ותחת הנחה של 30% מיועדות (כי לפני כן המספר רק דועך)
לפני כן זה די הבדל יותר זניח (4.5% טוטל לגיל 50)
לכן, לגבי הניוד אפשר להמתין עוד קצת ולהחליט.
לא בוער :) תודה על ההארה

פתחתי כבר את קרן הפנסיה, והסולק של המעסיק כבר מכין את הניירת כדי שהפקדה ראשונה תיכנס כבר עד אמצע אוגוסט

היי,
הצטרפת דרך האתר או טלפונית?
דרך האתר אי אפשר לבחור במסלול הזה. רק ברירת מחדל.

היי,
הצטרפת דרך האתר או טלפונית?
דרך האתר אי אפשר לבחור במסלול הזה. רק ברירת מחדל.
דרך האתר.
דיברתי איתם, הם אמרו שצריך לשלוח להם מייל להחלפת המסלול בתוספת אישור מהמעסיק שהוא מסכים שהפיצויים יכנסו למסלול מנייתי.

דרך האתר.
דיברתי איתם, הם אמרו שצריך לשלוח להם מייל להחלפת המסלול בתוספת אישור מהמעסיק שהוא מסכים שהפיצויים יכנסו למסלול מנייתי.

המעסיק יכול לא להסכים?

המעסיק יכול לא להסכים?
אם הוא לא חתום על סעיף 14, הוא לא חייב להסכים (כי בסוף כל הפסד \ חוסר תשואה של מרכיב הפיצויים, הוא יידרש להשלים במקרה של פיטורים).
אם הוא מפריש לפי צו פנסיה חובה, סעיף 14 מוחל אוטומטית.

אם הוא לא חתום על סעיף 14, הוא לא חייב להסכים (כי בסוף כל הפסד \ חוסר תשואה של מרכיב הפיצויים, הוא יידרש להשלים במקרה של פיטורים).
אם הוא מפריש לפי צו פנסיה חובה, סעיף 14 מוחל אוטומטית.

יש דרך לבדוק את זה מבלי לפנות למעסיק? דרך תלוש או חוזה?

אם הוא לא חתום על סעיף 14, הוא לא חייב להסכים
אם יש סעיף 14 מדלגים על הסכמה שלו לחלוטין, צריך להציג לחברה את הטופס חתום.
לא בוער :) תודה על ההארה
התכנית שלי להתחיל להפקיד לקרן הזו כספים חדשים בכל מקרה.
כמו גם ליידע חברים שחופרים לי כל היום על מסלולי פנסיה
עוד שנתיים-שלוש נוכל לבדוק שגיאת עקיבה בחלונות זמן שונים דרך פנסיה נט (שיש שם נתוני תשואה חודשיים) ולהחליט האם כדאי לנייד צבירה מ ira

אגב, דיברתי היום עם סוכן של הלמן, הוא אמר לי ששיעור החשיפה של הקרן ל s&p500 הוא 70% והשאר באג״ח מיועדות (כלומר, הן לא משמשות כבטחונות לחוזים).
שאלתי אותו כמה פעמים אם הוא בטוח בזה, והוא אמר שהוא בטוח.

מישהו שמע ממקור ראשון משהו אחר?

חוזה, או שאר המסמכים שקיבלת כשהתחלת לעבוד.
מה אני צריך לחפש בחוזה? הוא באנגלית. לא ראיתי משהו לגבי סעיף 14

אגב, דיברתי היום עם סוכן של הלמן, הוא אמר לי ששיעור החשיפה של הקרן ל s&p500 הוא 70% והשאר באג״ח מיועדות (כלומר, הן לא משמשות כבטחונות לחוזים).
אתמול דיברתי עם נציג של הלמן בטלפון, וזה גם מה שנאמר לי.

שאלתי אותו כמה פעמים אם הוא בטוח בזה, והוא אמר שהוא בטוח.

מישהו שמע ממקור ראשון משהו אחר?
שיעור חשיפה למדד 100% - שיעור חשיפה לדולר גם 100% (כתבתי בשבוע שעבר אחרת, אבל יש עדכונים ממחלקת השקעות).

דרך האתר.
היי, הצטרפתי גם דרך האתר וממה שהבנתי התוכנית לא תהיה מועדכנת בהפקדת הכספים והעברת הכספים מהקופה הקודמת?
אני צריך לפנות אליהם להחלפת מסלול? הייתי בטוח שזה מעודכן אוטומטית כי בתנאים שרשמו לי זה התנאים של המסלול הזה(0.05 ו1.49 בהתאמה)
אני עובד בענף השמירה וממה שמצאתי בכל זכות חל סעיף 14 אז איזה אישור אני צריך להציג? את החוזה הקיבוצי?

מה אני צריך לחפש בחוזה? הוא באנגלית. לא ראיתי משהו לגבי סעיף 14
בד״כ מצרפים אותו כנספח, בחוזה עצמו זה מצוין בד״כ בהקשר של הפקדות פנסיוניות, אם מופיע שם 8.33% פיצויים אמורה להיות התייחסות לסעיף 14
אני עובד בענף השמירה וממה שמצאתי בכל זכות חל סעיף 14 אז איזה אישור אני צריך להציג? את החוזה הקיבוצי?
לא ידע מה להגיד
מה שכן אוכל לומר זה שמנסיוני בכמה חברות אם מציגים להם סעיף 14 חתום בינך לבין המעסיק הם מוותרים על הסכמת מעסיק.
בדכ אני נוטה להאמין יותר לסמנכ"ל בחברה מאשר לסתם עובד זוטר.
זאת הזדמנות לציין שמדהים אותי, איך בעל תפקיד כזה כותב בפרום בכזו צניעות כאחד האדם ומבלי להתבלט.
שיעור חשיפה למדד 100% - שיעור חשיפה לדולר גם 100% (כתבתי בשבוע שעבר אחרת, אבל יש עדכונים ממחלקת השקעות).
למה מה שכתבת שבוע שעבר סותר את מה שכתבת עכשיו ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
tomer111 מסלול עוקב מדד מניות עולמי פאסיבי קרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
נ קרן פנסיה מקיפה- התאמת מסלול לצרכים צרכנות פיננסית 20
י חלוקת הפקדות בין קרן פנסיה מקיפה למשלימה צרכנות פיננסית 7
D קרן פנסיה מקיפה + קרן פנסיה כללית שוק ההון 41
itamaratz קרן פנסיה מקיפה למול ביטוח מנהלים (לפני 2103) צרכנות פיננסית 6
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
U קרן פנסיה לא פעילה מצד מעביד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E האם לעבור קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K קרן פנסיה כללית עם תנאים נחותים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R קרן פנסיה מור או הפניקס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M מסלול השקעה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T פתיחת קרן פנסיה ממעסיק לא מוכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה