• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה מקיפה מחקה מדד Sַ&P500 - בשורה?

מה עדיף?

• קרן פנסיה זולה מחקה מדד Sַַ&P500

הצבעות: 105 89.0%
  • קופת גמל IRA וקרנות סל בלאקרוק

הצבעות: 13 11.0%

• סך הכל מצביעים
    118
לא ראיתי עדיין (פספסתי?) תשובה לשאלה האם זה באמת 100% מניות, כאשר האג"ח המיועדות הן עבור בטחונות או שזה 70/30 כמו כל שאר המסלולים הכוללים אג"ח מיועדות?

ראיתי בפייס תשובה של נדב לפיה זה באמת 100% מניות , כאשר האג"ח מיועדות משמשות כביטחונות.

לדעתכם זה יתרון או חסרון של איבוד תשואה מובטחת ?

למרות שיש אי ודאות לגבי כמה, אני חושב ששווה להוסיף לפנסיה גם דמי ניהול של 0.1-0.2% על "הוצאות ניהול השקעות" או איך שלא יקראו לזה. בגמל מחקה S&P500 של הלמן, שנה שעברה זה יצא לי 0.13% מהצבירה, לא מבין למה כל כך הרבה מהצבירה אבל זה מה שהיה.
ועוד נקודה שקשה לי לתמחר היא היעילות של קרנות הפנסיה - האם כל הכסף מושקע או שיש איזשהו אחוז שמוחזק במזומן (שמעתי שיש, לא הצלחתי לאמת את זה), ופעם בכמה זמן הכסף מושקע - לדוגמא אם הם צוברים הפקדות ופעם ברבעון משקיעים אותו, אז כל שקל של הפקדות מפסיד בממוצע חודש של תשואה באופן חד פעמי, שזה 0.4% אם מניחים תשואה שנתית של 5%.

בהשקעה בחוזים תמיד יש כסף שמושקע במזומן, הכוונה שלך שרכישת החוזים לא נעשית בהתאם לכלל הסכום שנמצא בקופה.
אכן צוברים הפקדות, אבל לא מחכים רבעון. יותר בכיוון של יום :)
יתרון נוסף שעשוי להיות בקרן הפנסיה, הוא שהקרן לא נותנת הלוואות, אז יש פחות כסף מחוץ למשחק

זה סוג של ארוחה חינם. אתה מקבל גם 100% תשואת המדד (לפי חוזים עתידיים), וגם את תשואת המיועדות.
תוכל להסביר את זה?
נניח ואני נמצא בפנסיה בחברה זו, במסלול הזה, האם זה אומר שיש 100% מהכסף שלי במחקה מדד (לפי חוזים עתידיים) והשאר ממונף(בכסף של מי? איך זה עובד?) על אג"ח מיועדות (ערד אני מניח).

תוכל להסביר את זה?
נניח ואני נמצא בפנסיה בחברה זו, במסלול הזה, האם זה אומר שיש 100% מהכסף שלי במחקה מדד (לפי חוזים עתידיים) והשאר ממונף(בכסף של מי? איך זה עובד?) על אג"ח מיועדות (ערד אני מניח).
איך שחוזים עתידיים עובדים יש לך 5% אחוז מהכסף בחוזה שממונף פי 20, ושאר ה95% מושקע באגח קצר כבטחונות למקרה של ירידה דרסטית של המדד ומשם ישלימו את ההשקעה.

נניח שכעת חוסכים מקבלים 26% מיועדות, אז 26% מהאגח יהיו במיועדות והשאר באגח קצר כמקודם.

מבלי לנסות להחזיר את הדיון על השוואות בין קופ"ג, על גווניה לקרן הפנסיה המדוברת, יש דבר אחד שעדיין לא ברור לי ומתקשר לסיכון:

אין שום סיכון עודף באג"ח ערד על פני אג"ח ממשלתי ישראלי רגיל.

אבל

אג"ח מיועדות יכולות לשמש כביטחונות? כל הרעיון שזה נכס לא סחיר, לא?

נניח הצטברו באפיק הזה 100 מיליון ש"ח. יש חוזים ששוויים 100 מ' ואג"ח מיועדות בשויי 26 מ'. עכשיו נניח שיש ירידה משמעותית של 60%. נשארנו עם חוזים בשווי 40 מיליון ואג"ח מיועדות של 26? במצב כזה ירידה נוספת תוביל למצב שצריך להשתמש במיועדות כבטחונות, אבל לא נראה לי שזה אפשרי, כי זה לא סחיר. אולי אני טועה, אבל המדינה לא מחוייבת\יכולה לקנות אותן חזרה והן לא סחירות בין קרנות פנסיה. האם יש חשש שבמקרה כזה הקרן תאלץ למכור מניות כדי לשמור על נזילות?

מבלי לנסות להחזיר את הדיון על השוואות בין קופ"ג, על גווניה לקרן הפנסיה המדוברת, יש דבר אחד שעדיין לא ברור לי ומתקשר לסיכון:

אבל

נניח הצטברו באפיק הזה 100 מיליון ש"ח. יש חוזים ששוויים 100 מ' ואג"ח מיועדות בשויי 26 מ'. עכשיו נניח שיש ירידה משמעותית של 60%. נשארנו עם חוזים בשווי 40 מיליון ואג"ח מיועדות של 26? במצב כזה ירידה נוספת תוביל למצב שצריך להשתמש במיועדות כבטחונות, אבל לא נראה לי שזה אפשרי, כי זה לא סחיר. אולי אני טועה, אבל המדינה לא מחוייבת\יכולה לקנות אותן חזרה והן לא סחירות בין קרנות פנסיה. האם יש חשש שבמקרה כזה הקרן תאלץ למכור מניות כדי לשמור על נזילות?
אפילו אני לא מאמין בסיכון של ירידה כה גדולה :) (סתם, אני כן)
זה כאילו מעל 70% ירידה במצטבר הנכס עצמו וגם המטבע

מעניין, כי תראה את הדוגמא הבאה:
החוזים יורדים בשווי, גודל הקופה יורד בשווי, כמות האג"ח פוחתת בפועל (הממשלה מקצה פחות ב % מהצבירה הנמוכה),
מה קורה אז?
צריך להכניס הרבה יותר שקלים רק כדי להתקדם במקום

זה סוג של ארוחה חינם. אתה מקבל גם 100% תשואת המדד (לפי חוזים עתידיים), וגם את תשואת המיועדות.
זה בעצם מה שנותן את הפער לטובת קרן הפנסיה?המינוף הקל?
אם נוציא את הביטוחים מחוץ למשחק לרגע, מה גורם פה לעודף תשואה?

@נדב יש סיכוי להכשר על המסלול הזה? כי בטח הרשימה של האחזקות מאושרת תיאורטית.
ויש להם כבר הכשר על חסכון לכל ילד של הבדץ.

כיום יש בהלמן אלדובי הכשר רק במסלול של החיסכון לכל ילד. אין כרגע כוונה להרחיב אותו למסלולים נוספים.
נעדכן ככל ותהייה אפשרות לכשרות של הבדץ או של גופי פיקוח אחרים.

התלבטות...

פתחתי כבר את קרן הפנסיה, והסולק של המעסיק כבר מכין את הניירת כדי שהפקדה ראשונה תיכנס כבר עד אמצע אוגוסט.

אני מתלבט לגבי הצבירה שיש לי בקופת גמל IRA של כ-מלאנתלפים שקלים. אני יודע שאני יכול לנייד רק את מה שהיה עשוי להתקבל בכל מקרה לפנסיה מקיפה בשנים קודמות.

הבעיה היא שיש לי דמי ניהול ממש טובים שם (0.12%) ואני מפחד שהם יעלו לי אם אנייד (למרות שאשאיר סכום כלשהוא וגם ממשיך הפקדות על חלק השכר שלא הולך לפנסיה ובנוסף יש קרן השתלמות עם סכום מכובד גם).

השיקול הוא כזה, תוספת תשואה של 1.25% + 26% מדד לעומת העלאה של דמי הניהול בגמל.

כיום יש בהלמן אלדובי הכשר רק במסלול של החיסכון לכל ילד. אין כרגע כוונה להרחיב אותו למסלולים נוספים.
נעדכן ככל ותהייה אפשרות לכשרות של הבדץ או של גופי פיקוח אחרים.
אני חושב שהשאלה לא היתה אם לפתוח מסלול כשר נוסף, אלא לבדוק מול גופי הכשרות אם המסלול הקיים, שאתם פותחים בכל מקרה, יכול לקבל כשרות.
השיקול הוא כזה, תוספת תשואה של 1.25% + 26% מדד לעומת העלאה של דמי הניהול בגמל.
ביטוח לא בשיקולים שלך?

אין השלכות על הביטוח במקרה של ניוד חלקי מגמל לפנסיה.
יש.
פחות פרמיות ופחות ביטוח (במקרה של אירוע ביטוחי, ההון בגמל נשאר, ההון בפנסיה מתאפס).

יש.
פחות פרמיות ופחות ביטוח (במקרה של אירוע ביטוחי, ההון בגמל נשאר, ההון בפנסיה מתאפס).
זה רלוונטי רק לשארים ולא לאכע (שזה מבחינתי הביטוח העיקרי).
אתה תמיד יכול לעשות ביטוח חיים על ההפרש אם זה כל-כך חשוב לך. העלויות כנראה יהיו אותן עלויות אם לא פחות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
tomer111 מסלול עוקב מדד מניות עולמי פאסיבי קרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
נ קרן פנסיה מקיפה- התאמת מסלול לצרכים צרכנות פיננסית 20
י חלוקת הפקדות בין קרן פנסיה מקיפה למשלימה צרכנות פיננסית 7
D קרן פנסיה מקיפה + קרן פנסיה כללית שוק ההון 41
itamaratz קרן פנסיה מקיפה למול ביטוח מנהלים (לפני 2103) צרכנות פיננסית 6
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
U קרן פנסיה לא פעילה מצד מעביד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E האם לעבור קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K קרן פנסיה כללית עם תנאים נחותים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R קרן פנסיה מור או הפניקס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M מסלול השקעה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T פתיחת קרן פנסיה ממעסיק לא מוכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה