• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפעלת קרן פנסיה לא פעילה

• פותח הנושא IWA
  • פורסם בתאריך

IWA

משתמש רשום
דירוג
0
לפני כ-4 שנים הפסקתי לעבוד וקרן הפנסיה שלי (ברירת מחדל) הפכה ללא פעילה.
כעת, אני חוזר לעבוד והתנאים שהציעו לי מבחינת דמי ניהול טובים הרבה פחות מהתנאים הקיימים לי בקרן שאיננה פעילה, גם בחברה שמנהלת את הקרן.
האם יש דרך להפעיל את קרן הפנסיה ולחזור להפקיד לשם כספים מהמעסיק?

לפני כ-4 שנים הפסקתי לעבוד וקרן הפנסיה שלי (ברירת מחדל) הפכה ללא פעילה.
כעת, אני חוזר לעבוד והתנאים שהציעו לי מבחינת דמי ניהול טובים הרבה פחות מהתנאים הקיימים לי בקרן שאיננה פעילה, גם בחברה שמנהלת את הקרן.
האם יש דרך להפעיל את קרן הפנסיה ולחזור להפקיד לשם כספים מהמעסיק?

לפי החוק אתה בוחר לאיזו קרן להפקיד ואתה לא מחויב בשום צורה להסכמים שיש או אין למעביד שלך עם הסוכנים מטעמו. תבקש להפקיד בקרן ברירת מחדל וזהו, הם חייבים לציית.

לא ניתן "להפעיל" קרן פנסיה של מעסיק קודם, כל מעסיק חדש פותח קרן חדשה. אתה כן אבל תוכל לנייד את הכסף הצבור בקרנות הקודמות שלך לאותו גוף מנהל שתבחר כיום.

לא ניתן "להפעיל" קרן פנסיה של מעסיק קודם, כל מעסיק חדש פותח קרן חדשה. אתה כן אבל תוכל לנייד את הכסף הצבור בקרנות הקודמות שלך לאותו גוף מנהל שתבחר כיום.
מה הכוונה "כל מעסיק חדש פותח קרן חדשה"? אתה מתכוון רק במקרה שהקרן אינה פעילה? כי זה לא המצב הרגיל (לפחות אצלי) בקרן פעילה. יש לי קרן אחת גם אחרי שעברתי כמה מעסיקים. נוצרה לי קרן נוספת רק אחרי שהקרן היתה "לא פעילה" והתחלתי הפקדות שוב באותה חברה.

עד כמה שאני מבין יש 2 אפשרויות כשמתחילים עבודה חדשה

1. אם אין קרן פנסיה פעילה, המעסיק מחוייב לפתוח אחת לאחר חצי שנה (יש כאלה שנותנים גם לפני למרות שלא חייבים)
אם יש קרן לא פעילה אפשר לנייד אותה לקרן החדשה או להשאיר אותה כמו שהיא, רק לשים לדמי ניהול שיכולים לעלות למקסימום

2. אם יש קרן פעילה, הבררת מחדל זה המשך הפקדה לקרן באותם תנאים שקיימים אלא אם נפגשים עם הסוכן פנסיוני במסגרת העבודה ומסכמים על משהו אחר (תמיד טוב לבדוק מה יש להם להציע לרוב התנאים משתפרים)

בשורה תחתונה לא חושב שיש אפשרות ״להחיות״ קרן לא פעילה, אבל אפשר לנסות לפתוח את הקרן החדשה באותו בית השקעות ולבקש את אותם תנאים

מה הכוונה "כל מעסיק חדש פותח קרן חדשה"? אתה מתכוון רק במקרה שהקרן אינה פעילה? כי זה לא המצב הרגיל (לפחות אצלי) בקרן פעילה. יש לי קרן אחת גם אחרי שעברתי כמה מעסיקים. נוצרה לי קרן נוספת רק אחרי שהקרן היתה "לא פעילה" והתחלתי הפקדות שוב באותה חברה.

רשמתי משהו מעט מבלבל, אבל הבנת נכון. קרן פעילה - אפשר להמשיך להפקיד במעבר מעסיק. קרן לא פעילה, תישאר כזו.

כשיש לך קרן פעילה אתה יכול לעבור מעסיק ולהמשיך את ההפקדות אליה. במקרה כזה אתה מעדכן את הגוף המנהל על המעסיק החדש והוא פותח רישום נפרד עבור המעסיק החדש. אם תיכנס לפרטי קרנות הפנסיה שלך תראה שיש הפרדה בכספים בין המעסיקים השונים. זה עניין טכני.

כשיש לך קרן פעילה אתה יכול לעבור מעסיק ולהמשיך את ההפקדות אליה. במקרה כזה אתה מעדכן את הגוף המנהל על המעסיק החדש והוא פותח רישום נפרד עבור המעסיק החדש. אם תיכנס לפרטי קרנות הפנסיה שלך תראה שיש הפרדה בכספים בין המעסיקים השונים. זה עניין טכני.
אצלי קרה משהו מוזר. מנצל את השרשור הזה כי זה באותו עניין.
לפני בערך 12 שנה הפסקתי הפקדות והקרן הפכה ללא פעילה. בינתיים הפקדתי בקרן פנסיה אחרת. לאחר כמה שנים קיבלתי הצעה ארקטיבית מאותה חברה בה היתה הקרן הלא פעילה והחלטתי לנייד אליה את קרן הפנסיה השניה ולהתחיל להפקיד בה מחדש.
היום כשאני נכנס לפרטי הקרן במסלקה הפנסיונית, אני רואה כי קיימות בה שתי קרנות שונות. משום מה שתיהן פעילות למרות שאני מפקיד רק לאחת מהן ובעיה נוספת היא שהכיסוי הביטוחי שלי לשאירים קצת מתחת ל100%. מדובר בסכומים של כמה מאות אלפי שקלים בכל אחת מהקרנות.
מחשבות שעלו לי:
1. כשעשיתי את הניוד חזרה החברה כנראה הפעילה מחדש את הקרן הלא פעילה ולשם גם בוצעו ההפקדות ולכן הכיסוי הביטוחי נפגע (הייתי כבר מעבר לגיל 41 ואני משער שמבחינת החברה פתחתי לכאורה קרן חדשה כביכול). אם היו משייכים הפקדות חדשות לקרן המנוידת הפעילה כמו שהיו אמורים לדעתי לעשות, הכיסוי לא היה נפגע. יש לציין שהפגיעה מינימלית (סביב 2%) כי הייתי בן 42 בזמן הניוד. לא מטריד אותי יותר מדי האמת כי אני גם כך מתכוון לעבור מסלול ביטוחי.
2. עדיף מבחינתי שקרן אחת תהיה לא פעילה כי אז בעצם אני אני יוצר ביטוח חיים בנוסף על הביטוח הרגיל בהפקדות לקרן הפעילה.
3. עד שלא בדקתי במסלקה הפנסיונית בכלל לא הייתי מודע לזה שיש שתי קרנות. בכל הדוחות השנתיים והרבעוניים של החברה מוצג סכום כולל. אין אינדיקציה להפרדה.
4. במידה ואני צודק בהנחותי, איך בכלל אני יכול לפתור את העניין הזה ולבקש להפוך קרן אחת ללא פעילה ? אין סיכוי לפנות למישהו בשרות הלקוחות שבכלל יבין מה אני רוצה מהחיים שלו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P הפעלת מזגן בצורה חסכונית ויעילה יותר - קצת על פונקציית I-FEEL בשלט. צרכנות פיננסית 13
S הפעלת ביטוח תכולה צרכנות פיננסית 6
O הפעלת ביטוח נסיעות לחו"ל - אופן התייחסות חב' הביטוח לבן/בת זוג לצורך כיסוי הוצאות צרכנות פיננסית 3
א שעת מזגן, הפעלת מכונת כביסה וכו'- עלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
B השקעה של אותה קרן מחקה עבור ילדים שונים שוק ההון 17
O קרן ישראלית שמחקה את שילר יותר טובה משילר וסנופי (האמנם?) שוק ההון 9
NeonDrift האם יש כלל אצבע בנושא של דמי ניהול של קרן סל? שוק ההון 4
F קרן כספית שקלית - הכנסת כסף בזמנים שונים שוק ההון 7
A לאיזה בורסה להעביר קרן ACWI ישראלית שוק ההון 1
A העברת קרן ACWI שקלית מברוקר ישראלי ל-IB שוק ההון 4
O קרן השתלמות במסלול כללי פניקס 964, האם מומלץ לעבור למסלול כללי פסיבי 8629 לאור המצב בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
E מח"מ וריבית ממוצעת של קרן מחקה אג"ח שוק ההון 2
S שימוש בכספי קרן השתלמות לטובת רכישת דירה שניה נדל"ן 17
A בחירת קרן סל להשקעה - הכוונה\עזרה להבין נתוני קרן סל\מחקה בהשקעה סקטוריאלית שוק ההון 4
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F סימול קרן acwi 1159235 בגוגל פיננס שוק ההון 7
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A קנית קרן מחקה ל S&P500 ו-Russel2000 שוק ההון 10
N האם להוציא קרן השתלמות אחרי 6 שנים? שוק ההון 90
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 10
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N סגירת חובות באמצעות קרן חירום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
N קרן כספיתת בgoogle finance פוסטים מאיכות נמוכה 1
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ג קרן שמשווקת כאירית נגד CSPX, וההבדלים בין המדד לשווי הקרן שוק ההון 3
מ קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5

נושאים דומים

Back
למעלה