• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית דירה בפולין

daniel1259

משתמש רשום
דירוג
0
לא יודע אם זה המקום הנכון?
אבל למישהו יצא פה לקנות נדל״ן בפולין?
משפחה שלי ברחו מאוקראינה כי נפלו להם טילים על הבית ואין בית יותר ..
כרגע אנחנו שוכרים להם דרך Airbnb כבר סביבות השנה, רוצים לקנות להם דירה למגורים שמקסימום תשמש אחר כך להשקעה, מחפש חברה נוחה שתעשה את הבירוקרטיה בגדול בשבילי

לא הייתי קונה דירה במדינה שהולכת להיהפך להר של נשורת רדיואקטיבית, במקומך.

שימשיכו לברוח מערבה - לפחות עד גרמניה, אבל אני הייתי הולך אפילו יותר.

אוסיף ואומר שפולין עוברת תהליך של טורקיזציה (פירוק הדמוקרטיה על ידי השלטון), עוד סיבה להימנע מרכישה שם.

יש אמצע בין לשכור עבורם airbnb ללקנות דירה בפולין.
אם הכוונה זה שכירת דירה, אז אנחנו שוכרים בairbnb לטווח ארוך, מבחינת מחיר זה יוצא דומה, אבל מקנה לנו אפשרות עזרה מרחוק יותר קלה, המשפחה זה אנשים מבוגרים שלא יודעים אנגלית...

שימשיכו לברוח מערבה - לפחות עד גרמניה, אבל אני הייתי הולך אפילו יותר.
זה אנשים מבוגרים, שברחו מהמלחמה כמעט חצי שנה אחרי שהיא התחילה, ורק בטיל השלישי שנחת על הבניין שלהם הם עזרו כוח לברוח... כל תזוזה מבחינתם זה סיוט.
הכוונה שלך היא שאם פוטין יפיל פצצה? לא נראה לי שבמקרה הזה מה שיעניין אותי זה 50-100 אלף יורו שזרקתי על נדלן באירופה חחחח מאמין שבמקרה הזה כל העולם ישתגע :roll:
אוסיף ואומר שפולין עוברת תהליך של טורקיזציה (פירוק הדמוקרטיה על ידי השלטון), עוד סיבה להימנע מרכישה שם.
זה אכן משהו שלא ידעתי, תודה.
אבל אוסיף ואומר שפולין מבחינתי היא לא היעד המושלם להשקעה. האלמנט של ההשקעה הוא בא בצד אחרי האלמנט של לדאוג לשקט ויציבות למשפחה. בנוסף דירה קנויה שם יכולה לעזור במקרה שפולין תחליט לסלק את כל האוקראינים יום בהיר (על פי עורך דין מקומי).

הם בסך הכל גורסים שהחוק הפולני צריך להיות מעל החוק של האיחוד האירופי. מה שעושות דרך אגב גם גרמניה ודנמרק, למשל. פשוט לפולנים קל להיטפל, כי הם עם חלש.

לי, יש איתם בעיות רק בענייני מדיניות חוץ. ההנהגה שם - יתכן שמבלי להבין - מביאה במהירות מבהילה למצב פולין הולכת להפוך למדינת-חזית בין רוסיה למערב. ויהיו לזה המון השלכות כואבות דורות קדימה. וזה מאוד חבל, כי יש מה לחפש בפולין מבחינת השקעות - גם אני הייתי מעוניין, עד המבצע הצבאי המיוחד.
זה אנשים מבוגרים, שברחו מהמלחמה כמעט חצי שנה אחרי שהיא התחילה, ורק בטיל השלישי שנחת על הבניין שלהם הם עזרו כוח לברוח... כל תזוזה מבחינתם זה סיוט.
זה מאוד חבל, אבל יתכן שלא תהיה להם ברירה. אני טסתי החודש וראיתי בנתב״ג בני 80 טסים לבד ומבלים - אני יודע שהם היו בני 80, כי לקחו אותם לתור מיוחד של גימלאים.

אם הם רק יעשו עוד מאמץ קטן ויעלו על רכבת, הם יהיו בגרמניה - שהיא הרבה יותר בטוחה ממה שפולין תהיה אי פעם, כשזה מגיע לבעיות עם רוסיה.

אם הכוונה זה שכירת דירה, אז אנחנו שוכרים בairbnb לטווח ארוך, מבחינת מחיר זה יוצא דומה, אבל מקנה לנו אפשרות עזרה מרחוק יותר קלה, המשפחה זה אנשים מבוגרים שלא יודעים אנגלית...
כל הכבוד שאתם עוזרים למשפחה, אבל אין סיכוי שairbnb עולה כמו דירה רגילה, זה שהמשכיר יודע אנגלית כבר מעלה את המחיר, הם יכולים לשכור בשוק המקומי הרבה יותר בזול מאשר בשוק התיירותי/תושבי חוץ של airbnb.

הם בסך הכל גורסים שהחוק הפולני צריך להיות מעל החוק של האיחוד האירופי. מה שעושות דרך אגב גם גרמניה ודנמרק, למשל. פשוט לפולנים קל להיטפל, כי הם עם חלש.
לא על זה אני מדבר, יש להם שם השתלטות של השלטון על מערכת המשפט והתקשורת. בדרך כלל דברים כאלו לא מובילים לכיוון חיובי.

נערך לאחרונה ב:
אין לך אפשרות לעלות אותם לארץ?

בהצלחה. אין לי שום דבר לתרום לצערי, אך הסיטואציה נשמעת מאוד לא נעימה. מקווה שהעתיד יהיה טוב יותר עבורם.
תודה רבה
כל הכבוד שאתם עוזרים למשפחה, אבל אין סיכוי שairbnb עולה כמו דירה רגילה, זה שהמשכיר יודע אנגלית כבר מעלה את המחיר, הם יכולים לשכור בשוק המקומי הרבה יותר בזול מאשר בשוק התיירותי/תושבי חוץ של airbnb.
כן אבל אז אין לנו אפשרות לעזור והם לא יודעים אנגלית או פולנית אז זה עוד יותר קשה
הי
אני מצרף כאן לינק לפרטים של מתווכים מקומיים,

https://www.globalpropertyguide.com/Europe/Poland/Realtors

בהצלחה.
תודה רבה
אין לך אפשרות לעלות אותם לארץ?
לצערי לא, סבתא נשואה שנית ללא יהודי, אבל האמת בכל מקרה עם המחירים בארץ זה קשוח
האם בשביל כוס חלב תקנה פרה…? אם אין לך זיקה של ממש לפולין, ורצוי גם מישהו מקומי שעוסק בנדל״ן שאתה סומך עליו - לא הייתי נוגעת במקל.
זה נפלא שאתה עוזר למשפחה אבל לא כדאי לערבב בין השקעות לבין עזרה למשפחה כדי שלא תכנס להשקעה גרועה במיוחד עם סכום גדול מידי.
כן כנראה שאתם צודקים, מצב בעייתי

כן אבל אז אין לנו אפשרות לעזור והם לא יודעים אנגלית או פולנית אז זה עוד יותר קשה
אני בטוח שיש שם מתווכים שיודעים אוקראינית ונותנים שירות לשוק הזה.
חגבי העברת כספים אני לא יודע, אבל בטוח זאת בעיה שיש לה פתרון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
J קניית דירה ראשונה - התלבטויות נדל"ן 2
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
J קניית דירה ראשונה נדל"ן 4
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
N קניית דירה ראשונה למגורים בזמן המלחמה אוף טופיק 10
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
T קניית דירה ברחוב שאמור לעבור בו מטרו נדל"ן 0
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
צ קניית דירה - זוג לפני חתונה נדל"ן 24
D קניית דירה בלי משכנתא נדל"ן 19
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
י התלבטות על מזומן לפני קניית דירה נדל"ן 10
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 27
D שאלה בנושא התקדמות בהליך קניית דירה , מהם השלבים הנדרשים? שלב העורכי דין, המו"מ , התשלום נדל"ן 6
D שאלה לגבי קניית דירה ללא חנייה נדל"ן 14
ה קניית דירה נוספת לאחר זכייה במחיר למשתכן נדל"ן 25
S שאלות בנוגע למחקר לפני קניית דירה ראשונה להשקעה - בדגש על התחדשות עירונית נדל"ן 11
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 0
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 42
מ קניית דירה במגדל מגורים (כ-20 קומות) לעומת דירה בבניין עד 9 קומות נדל"ן 18
מ קניית דירה מעמידר ללא קבלת הנחה ולחסוך את הערת הזהרה נדל"ן 7
א קניית דירה מדיור ציבורי נדל"ן 10
משקיע בתבונה כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
F קניית דירה בחכירה - כמה משפיע על השווי? נדל"ן 11
ולנטין קניית דירה ראשונה למגורים בצפון נדל"ן 14
מומו הברווז קניית דירה כמשפר דיור... בלי חרטות? נדל"ן 1
M משכנתא על קניית חצי דירה נדל"ן 17
ד קניית דירה לטווח קצר נדל"ן 8
B קניית דירה למגורים כדירה שנייה נדל"ן 8
L קניית דירה חדשה למגורים, שתהיה גם השקעה טובה נדל"ן 74
O השוואה בין אלטרנטיבות - קניית דירה אחת או שתי דירות (הון התחלתי זהה) נדל"ן 2
A הון עצמי נמוך קניית דירה נדל"ן 21
ח קניית דירה להשקעה , עם מינוף וחלוקה לשלישים נדל"ן 7
Y התלבטות לגבי קניית דירה בנאות אפק בקריית ביאליק דרך מחיר למשתכן נדל"ן 5
ד שאלה לגבי קניית דירה מכונס נכסים נדל"ן 13