• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פתיחת תיק השקעות

מהו לדעתך תיק לא ספקולטיבי? הארי בראון?
25% זהב? בשם @אורי ג. אני אומר לך שהספקולציה גדולה עוד יותר.
לא רק שהוא מאד ספוקלטיבי הוא גם חרא של תיק לדעתי.
תיק השקעות אינו דיכוטומי קרי ספוקלטיבי/סולידי, יש ספקרטרום רחב של אפור בין השחור ללבן, השאלה היא מה מתאים לך, לי לדוגמא מתאים אולטרה ספקולטיבי.
לא הבנתי כ"כ איזה פירוט אתה מבקש, תיק של 80% מניות הינו בהגדרה תיק מסוכן/ספקולטיבי.

תיק השקעות אינו דיכוטומי קרי ספוקלטיבי/סולידי, יש ספקרטרום רחב של אפור בין השחור ללבן, השאלה היא מה מתאים לך, לי לדוגמא מתאים אולטרה ספקולטיבי.
לא הבנתי כ"כ איזה פירוט אתה מבקש, תיק של 80% מניות הינו בהגדרה תיק מסוכן/ספקולטיבי.
אני לא מצליח לחלץ תובנות מהתגובות שלך.
פרסמתי פוסט בשביל לקבל עצות ודעות מפורטות, זה אמורפי מידי "חרא תיק" או "תיק ספקולטיבי".

פרסמתי פוסט בשביל לקבל עצות ודעות מפורטות
אתה מבין שאסור לייעץ, אז תיקח כמה צעדים אחורה ותפרק את התיק שלך
תעבור נכס נכס ותשאל את עצמך: האם אני יודע למה הוא פה?
אחרי שתענה על השאלות הללו, תשאל עוד שאלה: "למה אני צריך אותו ובכמות כזאת?
ברגע ששאלות אלו יענו, תמשיך לשאלה, כמה יעלה לי לקנות את כל זה וכמה להתחזק (לאזן) בהתחשב בכל הנתונים (שאתה משלם היום)
אני מבטיח לך שאם באמת תידע במה שאתה משקיע, המשמעות "חרא ו\או ספקולטיבי" יסבירו את עצמם

עוד דבר שאני ממליץ זה לראות את התיקים של חברי הפורום, כמות התובנות גבוהה מאוד, תרפרף, תתעמק ותחזור עם הסברים לעצמך

אני לא מצליח לחלץ תובנות מהתגובות שלך.
כי אין ממש תובנות לחלץ מהם, רק ציינתי עובדה, לא אומר שהוא טוב ולא אומר שהוא רע וגם לא אומר שהוא מתאים או לא מתאים לך, רק ציינתי שהוא ספקולטיבי/אגרסיבי יחסית ושאפשר בנקל גם לצמצם את כמות הני"ע בתיק, זה הכל.

אתה מבין שאסור לייעץ, אז תיקח כמה צעדים אחורה ותפרק את התיק שלך
תעבור נכס נכס ותשאל את עצמך: האם אני יודע למה הוא פה?
אחרי שתענה על השאלות הללו, תשאל עוד שאלה: "למה אני צריך אותו ובכמות כזאת?
ברגע ששאלות אלו יענו, תמשיך לשאלה, כמה יעלה לי לקנות את כל זה וכמה להתחזק (לאזן) בהתחשב בכל הנתונים (שאתה משלם היום)
אני מבטיח לך שאם באמת תידע במה שאתה משקיע, המשמעות "חרא ו\או ספקולטיבי" יסבירו את עצמם

עוד דבר שאני ממליץ זה לראות את התיקים של חברי הפורום, כמות התובנות גבוהה מאוד, תרפרף, תתעמק ותחזור עם הסברים לעצמך
עצוב יכולות להיות איך להתנהל ולנתח את התיק, ולא במה עליי להשקיע.
וגם איך להעריך את יכולותיו של הנייר שבחרתי.
אבל לקחתי לתשומת ליבי את ההערות שלך, תודה.
אם יש לך דברים נוספים, אני אשמח אם תוכל לסייע או לעזור לי להיכנס למסלול הנכון.

@אורי ג. @אנדי ג
אני חושב שמה שאורי רצה לומר הוא שקיימים
סיכונים רבים בהחזקת 80% מניות. זה לא אומר לא להחזיק זה רק אומר להיות מודע לסיכונים. יש לסולידית פוסט מוצלח על 25 תיקי השקעות אתה יכול לטעום קצת סיכון בהשוואה בינהם.

@כימאי אסור לייעץ לאחרים מה לעשות. נא להקפיד על חוקי הפורום.
היי @adamshalev
ייתכן כי אינני מנוסה מספיק בפורום ומבין את הכללים, אך במה שונה מה שכתבתי מהודעות אחרות בשרשור הזה?
לא הזכרתי נייר כזה או אחר. יש כאן הודעות נוספות שאומרות X אחוזים זה כן/לא טוב. במה זה שונה ממה שאני רשמתי?
תודה

היי @adamshalev
ייתכן כי אינני מנוסה מספיק בפורום ומבין את הכללים, אך במה שונה מה שכתבתי מהודעות אחרות בשרשור הזה?
לא הזכרתי נייר כזה או אחר. יש כאן הודעות נוספות שאומרות X אחוזים זה כן/לא טוב. במה זה שונה ממה שאני רשמתי?
תודה
הצעת במפורש לפות"ש מה הוא צריך לעשות עם התיק שלו. אם יש עוד הודעות כאלו גם הן צריכות להמחק. אפשר לשאול שאלות, ואפשר להציג עובדות. אסור להמליץ.

הצעת במפורש לפות"ש מה הוא צריך לעשות עם התיק שלו. אם יש עוד הודעות כאלו גם הן צריכות להמחק. אפשר לשאול שאלות, ואפשר להציג עובדות. אסור להמליץ.
@כימאי
בלי שאלות קיטבג (או תיק אחר כלשהו) :)

@קפה שחור @FIYaacov @כימאי @adamshalev
למה בחרת אותם? אני מניח שלא עשית הגרלה או שמיינת אותם לפי הזולים ביותר?
בצעתי מספר שינויים קלים בשביל לצמצם מעט את הניירות אבל שמרתי על הקווים שלי.
באופן כללי-
אני מחפש ניירות של קרנות מחקות או תעודות סל שמכסים חלקים נרחבים משווקי היעד שלי.
שהם ארה"ב, מפותחות, מתפתחות, ישראל ונגיעה בריט(ריט אמריקאי וישראלי) ובזהב.
תכנון ההשקעה שלי הוא לטווח מאוד ארוך, של 15+ שנים.
מכיוון שאין לי הבנה גדולה, ולמרות שאני מרגיש שקראתי המון (את הבלוג הזה לאורכו ולרוחבו, כולל פוסטים שהפנו אותי אליהם) ספרים שהסולידית המליצה עליהם וגם הייתי בקורס של BDO (לצורך הבנה וחידוד של מושגים ולקבל הבנה ברורה יותר של מה העולם הזה)
שמגיעים לחלק הפרקטי - מעט קופאים, והרבה מהשיקולים הם בטניים(ספקולטיביים) גם אם אשכנע את עצמי שהם רציונליים.
אני הערכתי שהפיזור יאפשר לי גמישות באיזונים, שאומנם יהיה חשוף יותר למשברים כלכליים, אבל בנזק נמוך יותר - שאולי יאפשר לי להתמודד איתו באמצעות האיזונים. ואולי מתוך אמונה כללית שהכלכלה העולמית ככלל צומחת לאורך זמן.
אני באמת לא יודע להעריך אם תיק של S&P 90% ו10% אג"ח צמוד ולא צמוד הוא נכון יותר. כי אני לא יודע להעריך את המשמעויות של כל אחד מהם ומהם היתרונות.
אם עכשיו אני צריך לפרוט את היתרונות והחסרונות של התיק שלי, אני מצליח לראות מעט. מהחסרונות שליקטתי פה - ריבוי ניירות, ספקולטיביות והשקעה בישראל.
לגבי השאלה למה בחרתי נייר ספציפי, נובע אך ורק ממחירו.

ביצעתי מספר שינויים, ואשמח לקרוא מה דעתכם:
הרכב התיק-
(70% מניות, 20% אגח ממשלתי, 5% ריט, 5% זהב)

48% - US
20% - אגח ישראל
10% - מפותחות
10% - מתפתחות
5% - זהב
5% ריט
2% - הימורים

ועכשיו חלוקה פנימית-
US:
•קסם S&P 500 מנוטרלת מטבע (5122957) – 50%
•VXUS – 26%
•VTI – 24%
אגח:
•קסם KTF ממשלתי שקלי ריבית קבועה (5118047) -50%
•קסם KTF ממשלתי צמוד (5113386) – 50%
מפותחות:
•תכלית MSCI WORLD (מס' קרן: 5124573) – 100%
מתפתחות:
•iShares Core MSCI Emerging Markets IMI UCITS ETF - 100%
זהב:
•תעודת סל תכלית סחורה זהב לונדון AM (נייר 1113521)- 100%
ריט:
•איביאי סל נדל"ן מניב (5120282) – 50%
•Vanguard REIT ETF – VNQ – 50%

בנוסף,
יש לי קרן השתלמות: (0.8%)
אי.בי.אי. השתלמות מסלול מחקה מדד S&P500 (מ"ה 2265)
וקופת גמל להשקעה - (0.8%) - הפקדה שנתית מקסימלית
•אלטשולר שחם חיסכון פלוס 7798
פנסיה במסלול מניות-
כלל פנסיה מסלול מניות

בצעתי מספר שינויים קלים בשביל לצמצם מעט את הניירות אבל שמרתי על הקווים שלי.

החלק של המניות קצת בעייתי באחוזי ההקצאה, אבל לא בעייתי עבורך, הוא בעייתי כי יש הרבה חלקים חופפים ולא בטוח שזאת המטרה
נניח לצורך העניין שיש לך חלק מניות אמריקאי ואתה רוצה להחשף אליו באחוזים כלשהם ביחס למדינות האחרות העולם
אז אאל"ט 54 % אחוז מהשוק העולמי תופסת ארה"ב, כמה אחוז היא תופסת אצלך בחלק המנייתי - אם תסכום את כל החשבונות (גם קרה"ש)?
האם אתה שלם עם המספר שיצא לך?, החלטה שלך
עכשיו, לשאר העולם (המפותח\מתפתח) נותרו כ 46%, כמה אחוז שאר העולם תופס אצלך?
האם אתה שלם עם המספר הזה גם אם הוא מאוד נמוך? שוב, החלטה שלך
בנוסף לשאר העולם יש את ישראל, אמנם בחלקיק של 0.2%, אבל אתה משתמש בה בחלקים שאין לך שליטה עליהם ובחלקים שיש לך שליטה עליהם
תבדוק שוב עם החשיפה הזאת תואמת לרוחך
על זהב אין לי מה להגיד חוץ מזה שזה תכשיט נחמד שאף אחד לא לובש עונד ויש עלות לאיחסון שלו
נדל"ן זה חלק שבאחוזים קטנים מאוד, לא מוסיף ולא גורע מהכוון הכללי של התיק, אם תהיה לו השפעה מהותית על תשואה בתיק אין לדעת, ויתכן שהוא דורס חלק אחר שכן מגיע לו להיות ריווחי

החלק של המניות קצת בעייתי באחוזי ההקצאה, אבל לא בעייתי עבורך, הוא בעייתי כי יש הרבה חלקים חופפים ולא בטוח שזאת המטרה
נניח לצורך העניין שיש לך חלק מניות אמריקאי ואתה רוצה להחשף אליו באחוזים כלשהם ביחס למדינות האחרות העולם
אז אאל"ט 54 % אחוז מהשוק העולמי תופסת ארה"ב, כמה אחוז היא תופסת אצלך בחלק המנייתי - אם תסכום את כל החשבונות (גם קרה"ש)?
האם אתה שלם עם המספר שיצא לך?, החלטה שלך
עכשיו, לשאר העולם (המפותח\מתפתח) נותרו כ 46%, כמה אחוז שאר העולם תופס אצלך?
האם אתה שלם עם המספר הזה גם אם הוא מאוד נמוך? שוב, החלטה שלך
בנוסף לשאר העולם יש את ישראל, אמנם בחלקיק של 0.2%, אבל אתה משתמש בה בחלקים שאין לך שליטה עליהם ובחלקים שיש לך שליטה עליהם
תבדוק שוב עם החשיפה הזאת תואמת לרוחך
על זהב אין לי מה להגיד חוץ מזה שזה תכשיט נחמד שאף אחד לא לובש עונד ויש עלות לאיחסון שלו
נדל"ן זה חלק שבאחוזים קטנים מאוד, לא מוסיף ולא גורע מהכוון הכללי של התיק, אם תהיה לו השפעה מהותית על תשואה בתיק אין לדעת, ויתכן שהוא דורס חלק אחר שכן מגיע לו להיות ריווחי
מה הבעיה בחפיפות?
מצטער אם אני יוצא טיפש.

דעתי:
1. התיק ספקולטיבי, האם זה רמת הסיכון אותה אתה מעוניין לקחת?
מקובל לבחון את זה כפונקציה של הגיל בעיקר.
@אנדי ג אני מבין מאד את החשש שלך. נסה לעשות אקסטרפולציה של רמת הסיכון כפונקציה של הגיל שלך ואופק ההשקעה. האם אתה מתכנן לשמור על אותה רמת סיכון לכל אורך שנות ההשקעה? האם אתה מתכנן או מוכן לשנות את רמת הסיכון בכל X שנים? התשובות לכך תוכלנה לעזור לך להחליט מאיזו רמה של סיכון להתחיל.

*** לא אחראי, לא ממליץ, ובד"כ האנשים בפורום לא מסכימים עם דעתי. ***

מה הבעיה בחפיפות?
אין בעיה, זה מגדיל הקצאה למשהו מסוים שלא נראה כשמסתכלים מרחוק על התיק
עכשיו תיקח את חלק המניות ותקרא לו 100%, שהוא גם מספר
תיקח את כל השווי הכספי שיש לך בכל אחד מהכלים ותקרא לו גם 100%
תחלק את האחוזים לחשבון הממוסה, חשבון לא ממוסה - קרן השתלמות, חשבון לא ממוסה - פנסיה
תבודד את החלק המנייתי מכל כלי כזה ותסכם את המספרים
תרשום לעצמך, כמה אחוזי מניות יש לי בכל כלי השקעה
תיכנס לכל כלי וכלי ותבדוק כמה מהם (באחוזים) מושקעים ביבשות\מדינות שונות בחלק המנייתי
נניח, כמה מניות לארה"ב, כמה מניות לישראל וכמה מניות ל"שאר העולם"
שוב תסכום את המספרים, התוצאה תהיה ההקצאה האמיתית של הניירות שתיכננת לקנות
בידייך האפשרות להגיע למסקנות אמיתיות מה צריך לאזן כראוי לפי מה שכתבת בפירוט הניירות שלך - ה"קווים" שלך

נערך לאחרונה ב:
@אנדי ג , אתה מודע לכך שצירוף של vxus וvti נותן לך כיסוי משמעותי של רוב השוק העולמי מבחינת שווי שוק? (עם דגש על חברות שהן large cap).
מדוע אתה מוסיף על vti נייר שמחקה את הS&P 500? מדוע אתה מוסיף עוד נייר שמחקה מדד של מדינות מפותחות אם כבר יש לך את vti + vxus שכוללים יחד נתח נכבד של מדינות מפותחות?
אתה יודע לומר מדוע אתה נותן משקל יתר למדינות מתפתחות לעומת הטיות אפשריות אחרות, דוגמת גודל/ערך?
לא ממליץ, לא מייעץ, אינני בעל רשיון כלשהו.

נערך לאחרונה ב:
אם המטרה שלך היא לשמר הון עם מינימום תנודתיות (אליבא דביצועי עבר)? אני מודע לכך שפות"ש מנסה להצמיח הון ולא לשמרו. מעוניין לשמוע את דעתך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
A פתיחת תיק השקעות גדול בבנק שוק ההון 4
W מה לעשות עם כסף מתחת לרף פתיחת תיק השקעות שוק ההון 6
S פתיחת תיק השקעות פאסיבי שוק ההון 3
S מינוף חיצוני לצורך פתיחת תיק השקעות צרכנות פיננסית 9
ז קפיצה למים - פתיחת תיק השקעות וקופ"ג שוק ההון 21
א פתיחת תיק השקעות ומיסוי ללא תושבות קבועה מיסים 19
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
A התייעצות פתיחת תיק בבית השקעות, זוג נשוי שוק ההון 12
A פתיחת תיק בבית השקעות זוג נשוי - התייעצות שוק ההון 1
S פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
פ קופצת למים - רגע לפני פתיחת תיק השקעות שוק ההון 6
A פתיחת תיק השקעות שוק ההון 1
E פתיחת תיק השקעות שוק ההון 4
A פתיחת תיק השקעות שוק ההון 5
ס אשמח לשמוע דעות לפני פתיחת תיק השקעות, האם זה הדבר הנכון כרגע? שוק ההון 20
ע פתיחת קופת גמל מול הגדלת תיק השקעות קיים שוק ההון 5
א פתיחת תיק השקעות שוק ההון 4
T פתיחת תיק השקעות בתקופה תנודתית שוק ההון 6
T לקראת פתיחת תיק השקעות - חוות דעתכם בבקשה שוק ההון 12
ב כמה שאלות תם על פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 11
D בחירת ברוקר עבור פתיחת תיק השקעות - אזרח אמריקאי שוק ההון 53
Omri. פתיחת תיק השקעות עצמאי שוק ההון 3
H פתיחת תיק השקעות להשקעה חד פעמית בבית השקעות/בנק שוק ההון 10
M פתיחת תיק השקעות למתחיל שוק ההון 4
S פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
ד פתיחת תיק השקעות או קופת גמל להשקעה? שוק ההון 5
Odnight פתיחת תיק השקעות -שאלות שלא הצלחתי למצוא תשובות עבורן שוק ההון 8
O פתיחת תיק השקעות בפעם הראשונה.. שוק ההון 10
W פתיחת תיק השקעות IRA שוק ההון 10
ת פתיחת תיק בית השקעות ibi שוק ההון 4
A שאלה לגבי פתיחת תיק השקעות שוק ההון 9
K פתיחת תיק השקעות שוק ההון 0
R פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 33
משה פתיחת תיק השקעות - התייעצות שוק ההון 51
O מחיקת הלוואות / פתיחת תיק השקעות צרכנות פיננסית 5
ayeletavr פתיחת תיק השקעות לעומת קופות גמל והשתלמות שוק ההון 10
PAPI שאלה (או שתיים) על פתיחת תיק השקעות בפועל שוק ההון 7
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
H פתיחת תיק מניות במיטב דש שוק ההון 4
A פתיחת תיק כעצמאי, חשש ממס הכנסה מיסים 4
ס פתיחת תיק השקעה פאסיבי ארוך טווח שוק ההון 5
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
U מחויבות בירוקרטית על פתיחת תיק עוסק פטור מיסים 2
Y חוות דעת לפני פתיחת תיק שוק ההון 4
I פתיחת תיק ראשון כאזרח אמריקאי שוק ההון 2
בייניש עברה שנה מאז פתיחת תיק ההשקעות שלי, איפה והאם אני יכול לייעל? שוק ההון 5
G פתיחת תיק מתנה לילד לבר מצווה שוק ההון 6
O התייעצות לגבי פתיחת תיק שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה