1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

פתיחת תיק השקעות או קופת גמל להשקעה?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י דנהדנה, ‏7/7/19.

1. דנהדנה

דנהדנה משתמש רשום

שלום, אני חדשה בפורום, עם זאת קראתי המון ובחצי שנה האחרונה למדתי על שוק ההון.
    אני מרגישה שיש לי את הידע על השקעות פסיביות אבל עכשיו כשאני מרגישה שהגיע הרגע לבצע את הצעד הראשון בפתיחת התיק אני קצת מתקשה. יש לי כמה שאלות שאשמח אם תענו לי עליהם.

1. האם כדאי לפתוח תיק השקעות ולקנות כמה מדדים מובילים או לנהל קופת גמל להשקעה (בהנחה ואני לא יחזיק את הכסף בקופה עד גיל 60). מבחינת ניהול הייתי מעדיפה ניהול עצמי עם רכישה כל רבעון (אין לי מספיק הון לIRA)
    2. אני רוצה לרכוש מדד של S&P 500, בשביל שדיבידנדים יהיו מושקעים מחדש אני צריכה לקנות מדד מסוג TOTAL RETURN, או מצד שני איך עושים השקעה מחדש של הדיבידנדים מבלי לשלם מס עליהם?
    3. אם אני ירצה לפתוח תיק השקעות, איך אני עושה את זה? פשוט מתקשרת לחברות ומבקשת מהם פרטים על עמלות? יש מישהו שאולי יכול לעזור לי בבחירת החברה?

השאלות האלה הן בעיקר מה שמונע ממני להתחיל ואני מרגישה שכל יום שעובר הוא יום מבוזבז, עם זאת אני קצת חוששת לעשות טעות ורוצה להיות בטוחה בצעדים שלי.
    תודה מראש

2. Yoss

Yoss משתמש בכיר

ראשית, אין קשר ל-IRA - IRA זה רק לחיסכון פנסיוני או לקרן השתלמות.
    שנית, לעצם העניין - בקופ"ג להשקעה יש דמי ניהול, מה שלרוב הופך את זה לפחות משתלם מתיק השקעות לאורך זמן. השיקולים שאני מכיר בעד קופ"ג להשקעה זה בעיקר למי שחושש לנהל תיק בעצמו. אם, כמו שכתבת, את מעדיפה ניהול עצמי, אז רוב הסיכויים שזה גם יהיה הרבה יותר משתלם עבורך.
    אי אפשר להשקיע במניות אמריקאיות (S&P 500) בלי מס דיבידנד, כי האמריקאים גובים מס במקור בכל חלוקת דיבידנד. לכן לרוב המעקב הוא אחרי מדד NTR (כלומר לאחר מס דיבידנד). קרנות ישראליות עוקבות אחרי מדד NTR "סטנדרטי", כלומר בניכוי 30% מס דיבידנד. קרנות אמריקאיות פשוט יחלקו את הדיבידנד כך שתשלמי 25% (ויש גם אופציה למתקדמים - קרנות איריות צוברות, מהן האמריקאים יגבו רק 15%, אבל כשתממשי רווחים תצטרכי לשלם עוד מס, ולכן פחות מוסכם איזו אופציה עדיפה. תוכלי להתחיל לקרוא על זה כאן, אבל תזכרי שזו סופר-אופטימיזציה ויותר חשוב להתחיל להשקיע).
    חשוב לציין- גם קופ"ג להשקעה עוקבת אחרי NTR.
    בגדול כן. אישית אני לא אוהב את זה אז בחרתי בבית ההשקעות שנתן לי את מלוא התנאים בצורה שקופה באינטרנט. בדיעבד אני מרוצה מהבחירה (מבין בתי ההשקעות הישראליים). בכל מקרה אין הבדלים דרמטיים בין בתי ההשקעות.

ברוכה הבאה לפורום!

roneng אוהב/ת את זה.
  3. yossik

yossik מודרטור

+1

4. roneng

roneng משתמש בכיר

אל תשכח שגם הקרנות הישראליות הן צוברות, ובעצם גם שם תשלם עוד מס במכירה. ולכן אין באמת חוסר הסכמה על כך שקרנות איריות עדיפות על ישראליות (לפחות לא מהסיבה הזאת. יש את ענייני מיסוי ריאלי מול נומינלי ועוד שלל הבדלים).

Yoss אוהב/ת את זה.
  5. Yoss

Yoss משתמש בכיר

זה נכון, אבל יש מספיק דיונים בעניין... לא רציתי להתפזר.

roneng אוהב/ת את זה.
  6. דנהדנה

דנהדנה משתמש רשום

תודה רבה על העזרה. אני יודעת שאתם לא יכולים להמליץ פה אבל אולי עדיין יש איזה רשימה של בתי השקעות שכדאי להשקיע בהם או להפך. בתי השקעות שצריך להתרחק מהם?

אופציה נוספת, בית השקעות עם אתר נוח לתפעול ותמיכה 24/7?
    תודה לכם

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
פתיחת תיק השקעה במקביל לקרן השתלמות פינת המשקיעים ‏אתמול ב- 21:36
פתיחת תיק ראשון פינת המשקיעים ‏17/7/19
פתיחת תיק השקעות -שאלות שלא הצלחתי למצוא תשובות עבורן פינת המשקיעים ‏19/6/19
התייעצות לגבי אופן פתיחת התיק פינת המשקיעים ‏3/6/19
רגע לפניי פתיחת תיק, כמה שאלות. פינת המשקיעים ‏12/5/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.