• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה מההורים לצורך רכישת דירה

יובל 729

משתמש רגיל
דירוג
128
כמה אתם חושבים זה לגיטימי בימינו שההורים יעזרו לרווק לקנות דירה? באיזה סכום זה נחשב עזרה ולא "פינוק"?
בתור רווק הרבה יותר קשכ עם משכורת אחת כמובן. זה נשמע מטורף לחסוך יותר מחצי מיליון לבד עדיין לקחת עוד חצי מיליון(או יותר) משכנתא בשביל דירת 2 חדרים.
מצד שני יש מקרים שההורים נותנים מימון גדול וזה גם לא אידיאלי כי בסוף גבר צריך לדעת לדאוג לעצמו ולא לבנות על הון משפחתי.
אשמח לשמוע לדעתכם? לדעתי 100 אלף זה סכום יפה, 200 זה כבר דחיפה משמעותית

זה לא פינוק, ואם ההורים יכולים ורוצים לעזור אפשר לקחת ולהוקיר תודה ובבוא היום לדאוג לילדים שלך.
כל הורה רוצה שלילדיו יהיה טוב, כל עוד זה לא מכניס את ההורים למצוקה כלכלית אני לא רואה בזה משהו פסול. בבוא היום לרווק גם יהיו ילדים והוא גם ירצה לעזור להם.
חינוך לעצמאות כלכלית, לבגרות ולקבלת החלטות רציונלית לא עומד בסתירה לקבלת עזרה מההורים וקבלת עזרה מההורים אין בהכרח משמעותה עצלנות וניצול.

באיזה סכום זה נחשב עזרה ולא "פינוק"?
דעתי האישית היא שזה ייחשב לפינוק אם יש לך את ההון העצמי הנדרש (או שאתה יכול להגיע אליו לבד) ובכל זאת אתה רוצה לקבל מהם כסף.
כל עוד זה לא מכניס את ההורים למצוקה כלכלית אני לא רואה בזה משהו פסול
נכון, אבל גם אם לא פסול זה יהיה פינוק אם אתה יכול להסתדר לבד (זה תקף לא רק לכסף ולא רק לדירה).
כי בסוף גבר צריך לדעת לדאוג לעצמו ולא לבנות על הון משפחתי
למה לכתוב גבר ולא כל אחד? אישה כן צריכה לבנות על ההון המשפחתי?

כתבתי גבר אבל הטקסט מכוון לשני המינים.
ספציפית כלפי גבר יש יותר ציפייה "להביא כסף" או הון לנישואין, כי מה לעשות השכר יותר גבוה מכל מיני סיבות.
אני מעלה את השאלה כי אם ההורים נותנים סכום גדול זה יכול להוריד את הצורך של של הגבר להרוויח הרבה ולהישאר בעבודות בינוניות כי מבחינת דירה הוא מסודר. כמובן שמי שעוסק במשהו שהוא אוהב(שחקן נגיד) אז הכסף לא אישיו

אם ההורים נותנים סכום גדול זה יכול להוריד את הצורך של של הגבר להרוויח הרבה ולהישאר בעבודות בינוניות
זה תקף גם לאישה. בכלל, אם יש לך הורים עשירים, זה מוריד את הצורך לפרנס את עצמך לאפס. האם זה עוזר לך לפתח עצמאות ואי-תלות באחרים? האם זה עוזר לך לפתח בטחון עצמי בערכך האישי? אם הם עשירים, אפשר גם לא לעבוד וגם לקבל מהם דירה במתנה...
ובקשר לשאלה הפותחת
זה לגיטימי בימינו שההורים יעזרו לרווק לקנות דירה?
ברור שזה לגיטימי באופן כללי. האם ההורים שלך באופן אישי ישמחו לתת לך עזרה כשאתה עדיין רווק? תצטרך לשאול אותם אבל אולי תוכל לשכנע אותם בכך שעדיף להיות בעל דירה לפני נישואין כדי שזה לא ייחשב לחלק מההון הזוגי (סכנת גירושין).
באיזה סכום זה נחשב עזרה ולא "פינוק"?
הסכום הוא פונקציה של עלות הדירה, יכולת ההורים ורצונם. יש הורים שלא מסוגלים להגיד לא או שרוצים להיות לארג'ים לילדיהם על חשבון עצמם, ויש ילדים שרוצים נכסים מעבר ליכולתם האישית ולא אכפת להם אם זה יזיק להורים לתת עזרה - זה בעיניי הקטע של לפנק ולהתפנק.

בתור רווק הרבה יותר קשכ עם משכורת אחת כמובן. זה נשמע מטורף לחסוך יותר מחצי מיליון לבד עדיין לקחת עוד חצי מיליון(או יותר) משכנתא בשביל דירת 2 חדרים.
להיכנס לחוב של חצי מיליון(או יותר) ש"ח נשמע לי מטורף לא משנה איך מסתכלים על זה. אבל זה רק אני.
אבל בוא נתחיל בלהבין שזה לא משהו שאתה חייב לעשות. אם אתה בוחר לקנות דירה זו לגמרי בחירה שאף אחד לא הכריח אותך לבחור.
ואחרי ההבנה הזו, תשאל את עצמך אם זה הכרחי בכלל כל תהליך גיוס הכספים הזה.

מצד שני יש מקרים שההורים נותנים מימון גדול וזה גם לא אידיאלי כי בסוף גבר צריך לדעת לדאוג לעצמו ולא לבנות על הון משפחתי.
יאפ, יש לך פה טרייד-אוף בין כסף לעצמאות.
יותר כסף, פחות עצמאות ויכולת לדאוג לעצמך.
פחות כסף, יותר עצמאות ויכולת לדאוג לעצמך.
תחליט איפה אתה על הסקאלה הזו, ומזה תסיק את התשובה לשאלה העיקרית ששאלת בפוסט הזה.

זה לא פינוק, ואם ההורים יכולים ורוצים לעזור אפשר לקחת ולהוקיר תודה ובבוא היום לדאוג לילדים שלך.
כל הורה רוצה שלילדיו יהיה טוב, כל עוד זה לא מכניס את ההורים למצוקה כלכלית אני לא רואה בזה משהו פסול. בבוא היום לרווק גם יהיו ילדים והוא גם ירצה לעזור להם.
חינוך לעצמאות כלכלית, לבגרות ולקבלת החלטות רציונלית לא עומד בסתירה לקבלת עזרה מההורים וקבלת עזרה מההורים אין בהכרח משמעותה עצלנות וניצול.
לחנך ילדים להיות תלויים כלכלית בהוריהם גם בהיותם אנשים בוגרים זה די עומד בסתירה לחינוך לעצמאות כלכלית בעיניי, בטח אם החסם העליון שלך הוא גבוה כל כך ("כל עוד זה לא מכניס את ההורים למצוקה כלכלית").
מה גם שאתה מאבד את החופש להחליט איפה להשקיע את הכסף ברגע שאתה משתמש בכסף של ההורים. נראה אותך מבקש מאבא 200 אלף ש"ח בשביל לקנות קרנות מחקות s&p500. ככה אנשים נתקעים עם משכנתא שאוכלת את כל ההכנסה שלהם, ואז הם נוסעים לבלפור להאשים את ביבי.

מבחינת הילד:
אם ההורים מבוססים כלכלית אז אני לא רואה שום בעיה, כל הורה רוצה את הטוב ביותר בשביל ילדיו, חלק מזה כולל דאגה לרווחתם ומגוריהם.
נותנים לך תיקח, אין שאלה.
מבחינת ההורים:
אם זה אישית עבורך - עצם זה ששאלת את השאלה מראה שאין בעיה, כי אתה מבין את חשיבות העצמאות הכלכלית וזה לא משתמע שתיווצר תלות או חינוך לא נכון.
אם זו שאלה כללית - מסכים שיש בעייתיות במקרים מסויימים מבחינת הפגיעה ברצון להצלחה ועצמאות אצל הילדים, צריך להעשות בשיקול דעת ובצורה נכונה.

במידה ומדובר בגבר גבר אז עד 50 אלף, סתם גבר עד 100,גבר שלובש חולצות וורודות עד 200.

וברצינות לדעתי זה סתם מספרים, הכול תלוי ביחסים וביכולת.
יש אנשים שמקבלים דירה שלמה ואפילו 2 עוד לפני החתונה וכאלה שכלום.
אני אישית הייתי לוקח רק במידה ואני יודע שלהורים יש עוד שכבת שומן גדולה יחסית.
ראיתי הורים שנתנו לילדים כסף לדירות "כי ככה צריך" ונשארו בלי כסף לעצמם, במצב כזה לא הייתי לוקח כלום ומסתדר בעצמי.
גם במצב שמדובר בתנאים יותר מידי מסובכים הייתי מסרב בנימוס.

מצד שני במידה וההורים עמידים מאוד והיחסים וההבנה טובים לא הייתי מתבייש לקחת גם דירה שלמה,אולי בהמשך אחרי שאני צובר הון רב הייתי תורם חלק נכבד מהירושה.

אני מעלה את השאלה כי אם ההורים נותנים סכום גדול זה יכול להוריד את הצורך של של הגבר להרוויח הרבה ולהישאר בעבודות בינוניות כי מבחינת דירה הוא מסודר.
לרוב האנשים יש צורך בסכומי כסף גדולים ללא קשר לקניית דירה - גידול ילדים לדוגמה זו הוצאה משמעותית לאורך תקופה(רשימה חלקית של הוצאות מעל 10K לילד אחד: מורים פרטיים, שיעורי הנהיגה, ישור שיניים אם צריך, לימוד במוסד אקדמי).
כך שהצורך של אדם להרוויח סכומים גדולים קיים ללא קשר.

מה שגם לדעתי רוב האנשים שואפים תמיד להרוויח יותר ללא קשר לכמות הכסף שהם יצטרכו בעתיד.

שאלה שקולה לשאלות סטייל "עד איזה גיל לגיטימי להישאר לגור אצל ההורים", ועד "האם זה תקין שרק ההורים משלמים על ארוחת שישי".

לא מבין למה תשובה של מישהו אחר צריכה להיות שיקול בשבילך.

לא הבנתי למה אדם לא יכול לדאוג לעצמו ולבנות את עצמו כאשר הוא מקבל עזרה מההורים:roll:
מה בדיוק מונע ממנו להמשיך ולחסוך ולבנות את ההון העצמי שלו כאילו הוא לא קיבל עזרה?

ולגבי עזרה לעומת פינוק -
אם ההורים מציעים - זו עזרה
אם הילד דורש - זה פינוק

לא הבנתי למה אדם לא יכול לדאוג לעצמו ולבנות את עצמו כאשר הוא מקבל עזרה מההורים:roll:
מה בדיוק מונע ממנו להמשיך ולחסוך ולבנות את ההון העצמי שלו כאילו הוא לא קיבל עזרה?

ולגבי עזרה לעומת פינוק -
אם ההורים מציעים - זו עזרה
אם הילד דורש - זה פינוק
כי זה בתת מודע יכול לגרום לניוון.
למשל, שכר של 8 נטו כשיש לך דירה משלך זה אחלה שכר ומאפשר לך רמת חיים נאותה(כרווק) וגם לחסוך לא מעט כל חודש.
אבל אותו שכר כשיש לך הון עצמי לכוון אליו פלוס שכירות ו/או משכנתא כבר יהיה דוחק, יגרום לך לעבוד יותר או להתאמץ יותר בקריירה או לבחור מראש מסלול יותר רווחי.
זאת דעתי, יכול להיות מאוד שזה לא נכון עבור כל אחד

כמה אתם חושבים זה לגיטימי בימינו זה נשמע מטורף לחסוך יותר מחצי מיליון לבד עדיין לקחת עוד חצי מיליון(או יותר) משכנתא בשביל דירת 2 חדרים.
לחסוך חצי מליון (וגם מליון) זה לא מטורף זה לגמרי בגבולות האפשר וזה בעיקר תלוי בכמה מחושב אתה עם ההוצאות שלך, ובמידת מה איך אתה משקיע את הכסף שאתה חוסך. לדעתי כרווק זה יחסית קל לחסוך אפילו שיש לך רק משכורת אחת.

לקבל עזרה מההורים זה נחמד, אבל לדירה של מליון שקלים אתה מסוגל להגיע גם ללא כל עזרה.

נערך לאחרונה ב:
כי זה בתת מודע יכול לגרום לניוון.
למשל, שכר של 8 נטו כשיש לך דירה משלך זה אחלה שכר ומאפשר לך רמת חיים נאותה(כרווק) וגם לחסוך לא מעט כל חודש.
אבל אותו שכר כשיש לך הון עצמי לכוון אליו פלוס שכירות ו/או משכנתא כבר יהיה דוחק, יגרום לך לעבוד יותר או להתאמץ יותר בקריירה או לבחור מראש מסלול יותר רווחי.
זאת דעתי, יכול להיות מאוד שזה לא נכון עבור כל אחד

או שזה יכול לדרבן אותו יותר. אולי אדם שאין לו כלום יתייאש לחסוך ולעבוד קשה ואחר כך כל הונו ייכנס לקירות. לעומת אדם שיש לו כבר דירה והוא יכול לחסוך לעצמאות כלכלית כך שהאור בקצה המנהרה קרוב ומנצנץ (ומדרבן).

מה שאני רוצה להגיד שכך או כך זה הסיפור שאנחנו מספרים לעצמנו. בכל סיטואציה אתה יכול לבחור סיפור שמדרבן אותך ואתה יכול לבחור סיפור שמשאיר אותך במקום.

לחנך ילדים להיות תלויים כלכלית בהוריהם גם בהיותם אנשים בוגרים זה די עומד בסתירה לחינוך לעצמאות כלכלית בעיניי, בטח אם החסם העליון שלך הוא גבוה כל כך ("כל עוד זה לא מכניס את ההורים למצוקה כלכלית").

חינוך לעצמאות כלכלית מתחיל הרבה לפני שמגיעים לגיל שוקלים לקנות דירה.
מבחינת ההיגיון הכלכלי הקר, כסף מההורים מנצח, למה להתמקח בבנק על שברירי אחוז של ריבית משכנתאות , מסלולים שונים ומיחזורים כאשר כסף משפחתי מגיע עם 0% ריבית?
אם השיקול הוא רק כלכלי, משתלם לקחת כסף בחינם, זה לא מעיד על תלות, זה ניצול הזדמנות מצוינת. זז
אבל בעיני הטיעון הזה נשמע ציני וגם פרזיטי.
אני כהורה, אשמח לעזור לילדים שלי לא להיות בעלי חוב ולצאת לעצמאות כלכלית כמה שיותר מוקדם. אם יש לי מספיק כסף שיכול לעזור לקצר להם את תשלומי המשכנתא, אני אתן להם בשמחה. אם בזכות זה הם יקצרו את המשכנתא בחמש שנים, יש להם עכשיו חמש שנים נוספות שהם יכולים להפנות חיסכון לקרן מחקה בפיזור גבוה ...
אני כילד, לא אבקש מההורים שלי כסף, אבל אם הם ייתנו, אני אומר תודה רבה ואקח.

כמה אתם חושבים זה לגיטימי בימינו שההורים יעזרו לרווק לקנות דירה? באיזה סכום זה נחשב עזרה ולא "פינוק"?
היה יהודי חכם במאה הקודמת שאמר "הכל יחסי".
100 אלף בשביל ההורים שלך זה לא אותו דבר כמו 100 אלף בשביל ההורים של מישהו אחר. השיח במונחים אבסולוטיים לא רלוונטי בעיניי. יש הורים שנמצאים בחובות בעצמם, יש הורים שיושבים על שניים-שלושה נכסים.

דעתי בתור "ילד" (כלומר לא הורה בעצמי) - ההורים לא חייבים לנו כלום. גם לא 10,000 ש"ח עזרה ברכישת דירה. למי שיש, ויכול, ורוצה לתת - כל המרבה הרי זה משובח.

גבר צריך לדעת לדאוג לעצמו ולא לבנות על הון משפחתי.
למה?
ואשה?

לדעתי זה גם תלוי בגילך, בכמה ילדים יש להוריך ומה מצבם הכלכלי. מכיוון שלא שיתפת פרטים נוספים, קשה להעריך את המצב.
במידה ויש ביכולתם לעזור, חשוב שיוכלו לעזור לכל הילדים במידה שווה.
אפשרות נוספת שתוכל לשקול היא שהעזרה תנתן כהלוואה שתוחזר בעתיד.

במקרה שלי, יש לי ילד אחד, אז אשמח לסייע כמיטב יכולתי במידה ואראה שהוא מתנהל בשיקול דעת.
אם היו לי שלושה ילדים או יותר, אני מניח שהעזרה שהייתי יכול להציע היתה מוגבלת יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
D1Ohadi עזרה למשקיע פסיבי במצוקה מיסים 14
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G עזרה בנושא פינוי בינוי ותוכנית מתאר נדל"ן 0
כ עזרה במשמעות הנסח טאבו תאור דירה: אולם נדל"ן 5
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
S עזרה בהשקעה לטווח ארוך? שוק ההון 4
Marcus Aurelius עזרה בפיענוח אג"ח מסויים שוק ההון 9
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
Y עזרה בהבנת גרף portfolio performance בIB שוק ההון 0
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
M טריפל סיבים - עזרה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
tomchoook עזרה במילוי טופס 1322 מיסים 16
tomchoook עזרה בחישוב מס על הכנסה משכ״ד נדל"ן 7
I עזרה במילוי 1322 מיסים 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
I עזרה באסטרטגיה נדל"ן 17
H עזרה במציאת קרן השתלמות פאסיבית מדדי חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
E עזרה במציאת תבע באלפי מנשה נדל"ן 4
V עזרה עם מוצר בקניה מאמזון צרכנות פיננסית 8
B עזרה בהלוואה צרכנות פיננסית 16
ב עזרה בהשוואת תשואות שוק ההון 1
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
A עזרה בקשר לדירה להשקעה נדל"ן 54
N טופס 134 עזרה במילוי חלק של ק"ה מיסים 30
יבגני_ל עזרה עם טופס 161א פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עזרה בנושא תיאום מס מיסים 2
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
E מבקש עזרה. לשכור או לקנות נדל"ן 1
V RSU - עזרה במשמעות המושגים: Vested/Unvested/Shares פוסטים מאיכות נמוכה 9
י אסטרטגיית פרישה, עזרה בportfoliovisualizer שוק ההון 8
B עזרה | מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 2
מ עזרה טכנית: איך להשוות נייר מתל אביב עם נייר מחו"ל שוק ההון 17
B עזרה במילוי 161א מיסים 12
ל עזרה בחישוב רווח הון שוק ההון 4
I עזרה בזיהוי ספר על ניהול תקציב צרכנות פיננסית 0

נושאים דומים

Back
למעלה