• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סדר ותכנון פיננסי לעתיד

• פותח הנושא ITS
  • פורסם בתאריך
שים לב גם שאתה צריך הצמדה על סכום שאין לך, כלומר הצמדה ממונפת...
תודה על התגובה.
זהו סכום שדווקא כן יש לי ולכן זוהי לא הצמדה ממונפת.
נכון לעכשיו אני רוצה לקחת סכום שכבר יש ברשותי בסדר גודל של 600-800 אש"ח שישמש אותי כהון עצמי לרכישת דירה בעוד כשנה, ולהצמיד אותו ככל הניתן למדד תשומות הבנייה.
אני מבין ממה שכתבו כאן שאין בעצם מכשיר כזה.
אז מהו בעצם המכשיר הקרוב ביותר שניתן להשתמש בו להשגת המטרה שלי? הצמדה למדד הכללי ע"י קניית קרן של אג"ח צמוד מדד?

תודה על התגובה.
נכון לעכשיו אני רוצה לקחת סכום שכבר יש ברשותי בסדר גודל של 600-800 אש"ח שישמש אותי כהון עצמי לרכישת דירה בעוד כשנה, ולהצמיד אותו ככל הניתן למדד תשומות הבנייה.
אז מהו בעצם המכשיר הקרוב ביותר שניתן להשתמש בו להשגת המטרה שלי? הצמדה למדד הכללי ע"י קניית קרן של אג"ח צמוד מדד?
כשרכשתי דירה לא היה מכשיר כזה, רק הצמדה למדד הכללי,

כן.

• אהבתי
Reactions: ITS
תודה על התגובה.

זה מכשיר גרוע מאוד. כנראה תקבל תשואה לפדיון שלילית, ואין שום קשר בין שני המדדים, במיוחד לא בטווח הקצר (תסתכל על החודשים האחרונים!)
לדעתי כבר עדיף להחזיק את הכסף במזומן. המכשיר שיהיה הכי קרוב למדד תשומות הבניה יהיה לקנות דירה בינתיים...

• אהבתי
למה? ומהו מכשיר עדיף בעיניך, מלבד מזומן?

כמובן שזו לא אופציה מבחינתי...

המכשיר שאני בחרתי בו (אני במצב דומה לשלך) היה מזומן, והשקעת חלק קטן במניות ואג"ח. זה כמובן רעיון גרוע כי גם האג"ח וגם המניות הפסידו, ומדד תשומות הבניה התחיל לזנק...
כרגע אני הולך להקדים תשלומים ואפילו להקדים חלק מהמשכנתא.

@ITS @Ran למה לא לשלב קרן ריט בעניין?
אולי קרן ריט ומזומן, עם או בלי קצת אג"ח צמוד, יכולים לתת לך משהו קרוב.
תנסה קצת באקטסטינג על זה, תראה אם זה יוצא קשור.....

כמובן שקרן ריט ישראלית במקרה הזה.

אני כמובן לא מבטל את האפשרות של להקדים תשלומים לקבלן (אם ניתן).

• אהבתי
אני רוצה לקחת סכום שכבר יש ברשותי בסדר גודל של 600-800 אש"ח שישמש אותי כהון עצמי לרכישת דירה בעוד כשנה, ולהצמיד אותו ככל הניתן למדד תשומות הבנייה.
הצמדה למדד הכללי ע"י קניית קרן של אג"ח צמוד מדד?
בשביל מה אתה מחפש להצמיד? מה רע במזומן שאתה כל-כך מתנגד לו? אתה מדבר על תקופה של שנה בלבד. המדד הוא די אפסי בשנים האחרונות אבל
אם תצליח להרוויח כמה פרוטות- תוריד מזה את עמלות הקניה והמכירה ואת המס בגובה 25%.

@ITS @Ran למה לא לשלב קרן ריט בעניין?
אולי קרן ריט ומזומן, עם או בלי קצת אג"ח צמוד, יכולים לתת לך משהו קרוב.
תנסה קצת באקטסטינג על זה, תראה אם זה יוצא קשור.....

כמובן שקרן ריט ישראלית במקרה הזה.

אני כמובן לא מבטל את האפשרות של להקדים תשלומים לקבלן (אם ניתן).

קרן ריט זו מניה לכל דבר, היא יכולה ליפול מחר בבוקר 50% בלי שמדד תשומות הבנייה יזוז, או אפילו תוך כדי שהוא עולה (הוא קשור למחירי הבטון והפלדה ולשכר השעתי של הפועלים, לא למחירי הדיור). קרן ריט ישראלית למגורים זו גם חברה די בעיתית, ראה דיונים קודמים בפורום.
אני בדיוק סיימתי ללמוד לא להשקיע במניות לטווח קצר, אני משתדל ללמוד כל טעות רק פעם אחת...

למה לא ללכת על פיקדון בבנק?
יותר טוב ממזומן (שלדעתי זאת אופציה לא רעה).

• אהבתי
בשביל מה אתה מחפש להצמיד? מה רע במזומן שאתה כל-כך מתנגד לו? אתה מדבר על תקופה של שנה בלבד. המדד הוא די אפסי בשנים האחרונות אבל
אם תצליח להרוויח כמה פרוטות- תוריד מזה את עמלות הקניה והמכירה ואת המס בגובה 25%.
לא שמזומן זה רע, אבל אם יש מכשיר שיכול לתת ערך יותר קרוב למדד תשומות הבנייה - זה עדיף. בייחוד אם יהיה מצב של עלייה משמעותית כלפי מעלה שתפתח פער אל מול החזקת הכסף במזומן. מחפש בסה"כ הגנה ראויה לערך הכסף לתקופה זו.

למה לא ללכת על פיקדון בבנק?
יותר טוב ממזומן (שלדעתי זאת אופציה לא רעה).
לא רעיון רע. אני רק מנסה ללמוד האם יש אופציה יותר טובה וקרובה למדד תשומות הבנייה. מהתגובות כאן, נראה שאין ממש מכשיר שכזה (שזה מוזר בפני עצמו) ואצטרך כנראה להשאיר את הכסף במזומן או בפיקדון שכזה.

לא שמזומן זה רע, אבל אם יש מכשיר שיכול לתת ערך יותר קרוב למדד תשומות הבנייה - זה עדיף. בייחוד אם יהיה מצב של עלייה משמעותית כלפי מעלה שתפתח פער אל מול החזקת הכסף במזומן. מחפש בסה"כ הגנה ראויה לערך הכסף לתקופה זו.
יש סבירות (לא מבוטלת) שמחירי הדירות ירדו בשנה הקרובה ואז פיקדון ישיא לך תשואה טובה יותר (חיובית).
אבל כמובן שאין דרך לדעת.

• אהבתי
יש סבירות (לא מבוטלת) שמחירי הדירות ירדו בשנה הקרובה ואז פיקדון ישיא לך תשואה טובה יותר (חיובית).
ירידה של מחירי דירות לא בהכרח אומרת שמדד תשומות הבניה ירד. יותר מזה, יכול מאוד להיות שמחירי הדירות ירדו ומדד התשומות יעלה.
יש המון רכיבים למחיר סופי של דירה, עלות הבניה היא אומנם חלק מזה אבל כנראה לא החלק שישפיע על הירידה שכולם צופים שתיהיה בקרוב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M סדר ותכנון פיננסי לצעיר סולידי בתחילת דרכו שוק ההון 11
M סדר פעולות בקניית דירה נדל"ן 20
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
yanosh34 סדר משיכה מקרן השתלמות עם הפקדות מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
A סדר בכרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 12
stamEhad ביטוחי בריאות - סדר בבלאגן צרכנות פיננסית 9
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
ה סדר עולמי חדש במזרח התיכון אוף טופיק 14
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
I קרנות כספיות שמישהו יעשה סדר? שוק ההון 9
י מנסה לעשות סדר בפנסיה שוק ההון 6
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
S סדר פעולות מומלץ אחרי תאונת דרכים אוף טופיק 12
בייניש מעוניין לעשות סדר בקופות שלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I סדר בפנסיה והשתלמות - התייעצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
stamEhad סדר מכירת אופציות / RSUs בצורה אופטימלית שוק ההון 7
F צריך קצת סדר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
הדבורה מיה סדר קיזוז המס כנגד הפסד ומס משנים קודמות מיסים 12
K סדר בפתיחת קרן השתלמות ותיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב צריך עזרה לעשות סדר בפנסייה וביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
השקעה לא מזל איך אתם מתארים את סדר היום שלכם בפרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 92
D סדר בתיק הפנסיוני שוק ההון 0
ש סדר בבלאגן קרן השתלמות שוק ההון 2
R לעשות סדר התפתחות אישית 5
J סדר בתוכנית לעתיד (קופ"ג, השתלמות, פנסיה וביטוחים להמשיך החיים ותיכנון סגירה המשכנתא מוקדם) צרכנות פיננסית 7
ח מהו סדר הפעולות הנכון ברכישת דירה בישראל? נדל"ן 20
F תביעת ביטוח משלים-שב"ן ואז את השב"ן (סדר הפוך) צרכנות פיננסית 13
W תיק השקעות פאסיבי ראשון ועשיית סדר בבלאגן שוק ההון 14
R סדר בנושא עמלות/דמי ניהול בתיק השקעות - שאלה של מתחילים צרכנות פיננסית 4
unrealx סדר במניות/דיבידנדים דרך ESPP + RSU שוק ההון 41
I לעשות סדר בעלויות קה״ש וגמל IRA שוק ההון 42
N קצת סדר בנושא השקעות שוק ההון 4
I תעשו לי רגע סדר בדמי ניהול שוק ההון 0
O מישהו יודע למה בכלכליסט הם מתארים את סדר היום בשוק ההון - אחורה ולא קדימה ? אוף טופיק 7
האזרח החשדן לעשות סדר כדי להתחיל... שוק ההון 13
לאץ' סדר בהשתלמות שוק ההון 1
ימבו סדר במוצרים פנסיונים | עצמאי בדרך לעצמאות כלכלית שוק ההון 13
R סדר פעולות ברכישת דירה נדל"ן 17
J עלות המרת שקל לדולר למטרת מסחר בברוקר אמריקאי -עושה סדר שוק ההון 65
S מנסה לעשות סדר בקופת גמל להשקעה של אלטשולר שחם שוק ההון 4
T הגיע הזמן להשקיע את תקבולי החתונה - אשמח לקצת סדר בבלאגן שוק ההון 3
S בואו נעשה סדר בנוגע למס מלכה (UK) מיסים 22
Summers מינוחים: קרן נאמנות, תעודת סל, קרן סינתטית, קרן סל - סדר בבלאגן שוק ההון 1
A סדר ובחינת אופציות להשקעה שוק ההון 30
V מתחילה לעשות סדר - אשמח לעצות שוק ההון 15
דור דורים השקעה פסיבית - בכל סדר גודל? שוק ההון 7
S עזרה ועשיית סדר בתיק פנסיוני בבקשה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
סול צריך קצת סדר בבלאגן שוק ההון 22

נושאים דומים

Back
למעלה