1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

סדר במניות/דיבידנדים דרך ESPP + RSU

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י unrealx, ‏10/11/19 ב- 15:14.

תגיות:
  1. unrealx

unrealx משתמש ותיק

היי,
    כיום יש לי דרך המעסיק ESPP + RSU.
    ה- ESPP יושב בחשבון בנק אמריקאי של Morgan Stanley, אני יכול לראות שם את המניות ומקבל לשם גם דיבידנדים.

ה- RSU יושב ב- ESOP ואני רואה שם את כמות המניות שהבשילו / לא הבשילו.

האם יש אופטימיזציה מסויימת שניתן לעשות כדי "לאחד" את החשבונות הללו מבחינת מניות או דיבידנדים (או שניהם)?

2. FIYaacov

FIYaacov מודרטור

למיטב ידיעתי אין דרך לאחד אותם.

Espp מהרגע שהופקדו הם שלך לכל דבר, ואתה יכול לשמור/למכור/ להעביר לכל חשבון אחר.

Rsu דורש נאמן כי יש מדיניות מיסוי שתלויה בזמן שעבר, ולזה צריך בייביסיטר שישגיח.

3. unrealx

unrealx משתמש ותיק

יודע איך עובד עניין הדיבידנדים ב- RSU? ראיתי שרשור מלפני כמה שנים שבן אדם היה צריך לפנות אליהם אישית כדי שיגידו לו כמה הצטבר לו, תהיתי אם זה השתפר מאז.

4. i3arnon

i3arnon משתמש ותיק

תלוי בנאמן.
    אקסלנס (איסופ) שולחים אקסל מסכם כל רבעון.

אי אפשר לאחד אותם.
    לעומת זאת, אפשר לאחד את הESPP עם חשבון השקעות "רגיל" אם יש לך אחד..

FIYaacov אוהב/ת את זה.
  5. unsullied

unsullied משתמש סולידי

לאיזה פרמטר אתה רוצה לעשות אופטימיזציה?

לגבי esop אם תבקש מיוזמתך סיסמה, נניח במייל, תקבל גישה לחשבון שלך אינטרנטית. זה נראה בדיוק כמו חשבון מסחר (בסטנדרטים של לפני עשור) ושם תוכל לראות את המניות והדיבידנדים וגם לשלוח פקודות מכירה.
    אצלי לפחות יש עמלה די רצינית על משיכה מהחשבון ולכן אני צובר את הדיבידנדים בחשבון עד לאירוע מכירה (ותשלום כפוי).

6. unrealx

unrealx משתמש ותיק

יש לי כבר גישה וחשבון.
    העניין הוא שאני מקבל דיבידנדים בנפרד במניות של ה- ESPP (מורגן סטנלי) ובנפרד ב- ESOP.
    החשבון השקעות שלי מנוהל בבנק, אז יוצא שיש לי 3 מקומות שונים עם מניות במקום מקום אחד.

7. FIYaacov

FIYaacov מודרטור

יש אנשים כאן עם 2 חשבונות בנק, 2 חשבונות השקעה, חשבון espp + rsu, פנסיות והשתלמות IRA.
    אין מה לעשות לפעמים :) בשביל זה יש גוגל שיטס

8. i3arnon

i3arnon משתמש ותיק

אבל במקרה הזה יש..
    פעם בשנה להעביר את הESPP שהצטבר לחשבון השקעות שבבנק. ואז במקום 3 מקומות.. יש 2.

9. FIYaacov

FIYaacov מודרטור

אה, טוב הנחתי שכולם עושים quicksale כי הם כנראה לא התכוונו להחזיק סתם מניות של החברה שהם גם עובדים בה (ספציפית אני מעביר את המניות לחשבון השקעות שלי, ואז מוכר אותם שם ועם התקבול מגדיל את התיק הממוסה).

10. unsullied

unsullied משתמש סולידי

מאיזו בחינה התהליך הזה חוסך? עדיין יש 3 חשבונות/דוחות בהקשר מס ושווי נוכחי, ו-3 חשבונות להיכנס אליהם אינטרנטית ולתחזק (לפחות באופן שנתי. אם תדירות הכניסה לחשבונות האחרים היא רבעונית ההבדל לא כזה גדול).

לא שזו גישתי, אבל אם פשטות מאוד חשובה אפשר לוותר על הפקדות ל-ESPP (רוב הסביבה שלי מפעילה את השיקול הזה).
    ואם מאוד-מאוד חשוב, אפשר גם לעבור למקום עבודה שלא מחלק RSU ;)

11. i3arnon

i3arnon משתמש ותיק

אם מוכרים מדי פעם, זה יותר נוח לעשות את זה בחשבון ה"ראשי". גם מכיוון שהדוחות פשוטים יותר ומרוכזים ביחד עם התיק הרגיל, וגם מכיוון שאפשר לקזז הפסדים באותו חשבון בלי לחכות ולערב את הדוח השנתי.
    אם מחזיקים ומקבלים דיבידנדים, בחשבון ESPP אין מה לעשות איתם אבל בחשבון השקעות אפשר להשתמש בהם להתנהלות השוטפת.
    אם החשבון הוא IBKR אז אפשר להשתמש בשלל יכולות הברוקר על הESPP. כמו ריבית על השאלה, מסחר מחוץ לשעות המסחר או להתחשב ביחידות עבור מינוף (למי שחוגג).

אני העברתי רק פעם אחת (כי הפסקתי עם הESPP), אבל אם הייתי ממשיך הייתי מעביר בכל מקרה בתידרות מסוימת.
    אני מרגיש הרבה יותר בנוח שזה יושב בIBKR מאשר באיזה חשבון קיקיוני של פידליטי לזרים (חוץ ארה"ב).

unsullied אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
הסדר דמי ניהול מטיב בקרן פנסיה - האם יש פה catch? פינת המשקיעים ‏12/9/19
לא ראיתי את התיק שלי בגלריית התיקים אז אם זה בסדר פינת המשקיעים ‏4/9/19
לעשות סדר בעלויות קה״ש וגמל IRA פינת המשקיעים ‏9/8/19
קצת סדר בנושא השקעות פינת המשקיעים ‏23/7/19
תעשו לי רגע סדר בדמי ניהול פינת המשקיעים ‏8/7/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.