• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיתוג הדירה - מחיר למשתכן וסמיכות לבית קברות

• פותח הנושא Rio
  • פורסם בתאריך

Rio

משתמש רגיל
דירוג
193
היי

יודע שכבר דנו הרבה פה על פרוייקט מחיר למשתכן ונדלן בכללי אבל אני מעלה דיון בכיוון אחר כרגע - הנושא של מיתוג

פרוייקט מחיר למשתכן של גיא ודורון לוי בקריית ביאליק נבנה מצפון לבית קברות. אנחנו זכינו בדירה קו שלישי (יש עוד 2 בנייני דירות גבוהים מדרום לנו) שצופה צפון מזרח (כאשר בית קברות מדרום מערב)

האם לדעתכם עובדה זו תשפיע על ערך הדירה ומיתוג הפרוייקט?
האם לדעתכם השילוב של זה והעובדה שמדובר במחיר למשתכן ישפיעו?

חשוב לציין שהרכישה הינה לצורך מגורים ל15 שנים לפחות ובתקווה ליותר ולכן ערך הדירה פחות משנה לי בטווח הקרוב אבל כן חשבתי למכור מתישהו בעתיד ולעבור. הפוסט נוצר עקב לחץ של הסביבה הקרובה לרדת ממחיר למשתכן בכללי עקב המיתוג ה'זול' שלו והאוכלוסיות שהוא מושך אליו.

מחכה לשמוע את דעתכם בנושא.

השכנים הכי שקטים שיש.
מוריד עומס מהשכונה.
ואתה לא צופה על בית הקברות אז מה רע?
זה לא משנה איך הוא מרגיש לגבי זה. הוא שואל לגבי השפעה על ערך מכירה עתידי.

היתרונות הללו יותר מדי מושפעים מהבנה עמוקה ממה באמת הדירה מפיקה ערך, ולצערי רבים מהאוכלוסיה יראו את זה כחיסרון (ולו רק בגלל עין הרע... בררררר)

@TunaGolem , עד שלא חיפשתי מה זה גחשא, לא הבנתי למה אתה מתכוון :)
זה יהיה נחמד אם לא תסתפקו בראשי התיבות ותרשמו את השם המלא פעם אחת, כדי שאנשים יבינו...

גחש"א - גמילות חסד של אמת (או חברה קדישא)

האם לדעתכם עובדה זו תשפיע על ערך הדירה ומיתוג הפרוייקט?
האם לדעתכם השילוב של זה והעובדה שמדובר במחיר למשתכן ישפיעו?
א. תהיה בטוח שזה בהחלט ישפיע. אני גם דברים שנמצאים הרבה יותר רחוק ממה שאתה מתאר משפיעים על ערך של פרויקטים. אם היה שם קניון במקום בית קברות, ברור שזה היה משפיע לטובה. לא יודע כמה המחיר יפגע, אבל זה בהחלט לא מועיל לו.
ב. תראה, אם אתה קונה במחיר למשתכן, ברור שזו הולכת להיחשב לדירה יחסית זולה. ואני גם מכיר זוג מבוגר שקנו דירה להשקעה על הנייר (דירה באמת איכותית) וכשהיינו אצלם אחרי שהבניה הסתיימה - פתאום גילינו שהיא משקיפה על בית קברות. אתה לא יודע על מה אתה יכול ליפול גם אם אתה קונה על הנייר שלא דרך תכנית ממשלתית.

גרתי בקרית בן גוריון, בזמנו... עם תפצית על בית הקברות של בת ים.
מניח שהמרחק גדול יותר, אבל עדיין עם תצפית... לכל הכיוונים.
היום השכנים שלי זה בית ספר יסודי.
אם לא יצאת בבוקר לפני 7:40, עדיף שתמתין ל-8:30, צלצולים של בית הספר, אירועים בערב לפעמים.

נ.ב.
אם אתה מתכנן לגור שם לפחות 15 שנה, אתה כבר במקום נכון יותר מכל המשקיעים שרוצים להשכיר ולמכור עוד 5 שנים.
לך תדע.

האוכלוסיות שהוא מושך אליו.
דווקא במקרה של מחיר למשתכן האוכלוסיות שהוא מושך אליהם הן מאוד עמידות.

לגבי בית קברות, דווקא אם אתם מתכננים לגור שם תקופה ארוכה, זה אומר שיהיה לכם שקט מהכיוון ההוא.
ומה יהיה בעתיד?
מי יודע.
אולי כבר ישכילו לפנות בתי קברות במרכז..

ברחובות יש שכונות שצופות על בית הקברות והן מאד מבוקשות. לבית קברות יש יתרון גדול - לא יבנו שם מגדלים ולכן הנוף לא ייחסם. לא שמעתי על מישהו שזה באמת מפריע לו מעבר לקצת בדיחות על השכנים השקטים ומה שקורה בליל ירח מלא.

ברקפות בראשון זה אותו דבר, לא נראה לי שזה מעניין מישהו יותר מדי. הייתי מתייעץ עם מתווך מקומי שאפשר לסמוך עליו.

אם את מתכננת לגור 15 שנה לפחות, אם הייתי את לי היה חשוב לשים דגש על התשתיות של הבנין וסטנדרט הבניה, על מנת להעריך כמה ערך ירד בגלל תשתיות נמוכות שדורשות שיפוץ מקיף בסדר גודל של תקופה זאת.
(נכון תמיד, אבל במחיר למשתכן במיוחד, בגלל ההקשר).

זכיתי במחיר למשתכן בקרית מוצקין. מישהו מכיר את האיזור?
אני "זכיתי" במחיר למשתכן בקרית ביאליק. כשאני אומר זכיתי אני מתכוון שהגעתי למקום 4288 מתוך 457 דירות (!!!) וכל מי שלפניי ביטל...
אני דווקא כן חושב לקנות בפרוייקט. זה אמנם מדאיג שיש בערך 95٪ ביטולים, אבל הסיבות ששמעתי עד כה לא מאוד רלבנטיות לגביי (ואני מקווה שאני לא מפספס כלום).

לא אמור להשפיע.
מעטים יחסית האנשים שיפריע להם לגור ליד בית קברות כשיקול מרכזי, ואיזור נטול בניינים בקרבת מקום הוא סה"כ יתרון.
לגבי מיתוג דיור בפרויקט מחיר למשתכן באופן כללי - אני מנחש שיכול והדירות הללו יסבלו מסטיגמה שלילית מסוימת בעתיד, ואולי בצדק.
ד"א - לא מבין בזה כלום.

תודה לכולם על העצות והלינקים. עזרתם לי מאוד להסתכל על הנושא מכיוונים שונים.

הייאשמח להעיר את הנושא שוב.
קיבלתי השבוע הודעה שזכיתי בפרוייקט של גיא ודורון לוי בנאות אפק בקריית ביאליק. האיכלוס הוא ינואר 22 כי הבניין כבר עומד.
שמעתי שהאיכות בנייה שם הייתה גרועה וגם שקשה מאד להשכיר את הדירות שם עכשיו וזו סוג של שכונת רפאים...
אני כנראה לא אגור שם ומעוניין בדירה כדירה להשקעה.
אשמח ממש לשמוע ממי שקנה או מכיר אנשים שכבר שם האם הם מרוצים מהשכונה והאם לדעתם היא מתפתחת לכיוון טוב שווה לקנות שם.
תודה רבה

פראיירים לא מתים, רק מתחלפים.
תחליט אם בא לך להיות הפראייר התורן.

לך תסתובב בשכונה, תראה כמה שלטי להשכרה יש.
תתקשר למתווך/ פתח יד2 ותבדוק כמה דירות יש להשכרה. באיזה מחיר.

בית קברות מבטיח שלא יבנו לך מגדל מול החלונות והמרפסת. יש אוויר ושקט. תמיד תוכל להשקיף בלילה ולחפש רוחות אם משעמם לך

מכירה את האיזור מצויין, קודם כל הוא בעייתי (צור שלום ) והאוכלוסיה באיזור, דבר שני צומת אחת ליד יש לך את נווה גנים ואז את משכנות האומנים במוצקין, שם בדיוק סיימו לבנות כמה אלפי או אפילו עשרות אלפי יחידות דיור במחיר למשתכן. וכבר במשכנות האומנים יש הצפה של דירות להשכרה / מכירה בגלל מחיר למשתכן.
הכניסה לשכונה (בלי קשר לבית קברות בכלל) לא משהו ויש רק צומת אחת וכביש אחד . החיבור לעוקף צפון גם לא משהו.... מה שיכול לרמוז על פקקי ענק עתידים.
יום כיפור פקקים של שעה בכניסה ויציאה מהשכונה קבוע כנל יום הזיכרון. לא יודעת אם שווה לא שווה לקנות דירה בגלל יומיים בשנה אבל זה בעייתי.... אם אתה לא צופה ישירות לבית הקברות אז הנוף מהחלון זו לא בעיה, אבל שאר הדברים.... לא יודעת אם הייתי קונה דווקא שם

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
mudale222 כתבה משעשעת שמראה דוג' טובה עד כמה מיתוג זה בולשיט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
T התייעצות - השפעה של הקמת מפעל מחזור פסולת ענק על ערך הדירה נדל"ן 4
א הצמדה למדד תשומות הבניה לאחר קבלת הדירה נדל"ן 4
T האם שטח שיש בו מכת נמלות אש משפיעות על מחיר הדירה? נדל"ן 1
A הנחה במס שבח למי שמעמיד את הדירה לשכירות? פוסטים מאיכות נמוכה 0
י השכרת דירה כאשר שכר הדירה כולל חשבונות - כיצד להגן מפני ניצול יתר נדל"ן 10
ה מחיר למשתכן - איסור מכירת הדירה נדל"ן 58
A איך גורמים לשוכר לעזוב את הדירה נדל"ן 2
de dud האם למכור את הדירה לכסות משכנתא ולהעביר לחול? אוף טופיק 54
Cat האם זה הזמן הנכון למכור את הדירה? נדל"ן 112
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
D שאלה על תמחור דירה ישנה שתעבור פינוי בינוי. כיצד יש להעריך את הדירה ? איך הקונה יכול להעריך את שווי הדירה נדל"ן 5
Squirrel שדרוג עתידי של הדירה נדל"ן 27
N איך נפרסים התשלומים על הדירה ב"דירה בהנחה" ? (בלי קשר למימון/משכנתא) נדל"ן 0
R איך אתם מנהלים את הדירה המחולקת? נדל"ן 3
S כדאיות\שיקולי מס ב"הסבת" הדירה הראשונה כדירה להשקעה נדל"ן 19
סנופקין לקראת רכישה של דירה חדשה: סעיף מהיזם - איסור על מכירת הדירה עד מסירת המפתח נדל"ן 3
J פטור ממס שבח - שנה וחצי מרגע חוזה, או מרגע קבלת הדירה? (דירה יד 2) נדל"ן 1
1337justme הצעת כסף מזומן לקשיש בפינוי בינוי במקום הדירה החדשה -התלבטות נדל"ן 25
F הוצע לי להשכיר את דירתי ל-3 שנים מעל מחיר שוק, כולל שיפוץ הדירה על חשבונם. יש קאצ'? נדל"ן 1
ש ״לשרוף״ את הדירה ע״י פרסום למכירה נדל"ן 18
A מס על השכרת דירה אם זו הדירה היחידה בבעלות נדל"ן 2
Y מס רכישה + מס שכ"ד לזוג כאשר לאחד מבני הזוג יש בעלות הדירה אחרת נדל"ן 1
liranviper השקעה הפוכה (הון + קצבה לקשיש תמורת הדירה שלו) נדל"ן 13
ע שטח דירה בטאבו קטן משטח הדירה בפועל נדל"ן 13
S להשכיר את הדירה או למכור נדל"ן 19
תפוזינה אם מישהו מצהיר שהוא הולך למכור את הדירה הראשונה בתוך שנה וחצי פוסטים מאיכות נמוכה 4
V השוכר מעוניין לשפץ את הדירה על חשבונו נדל"ן 20
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ב שאלה למבינים בתחום - חובות עו"ד כלפי מוכר הדירה נדל"ן 15
י "מכירת דירה" איך להכין את הדירה למכירה במחיר גבוה יותר. נדל"ן 12
U ניצול מצב עתידי בהעלאת ריבית באינפלציה לצורך השקעה הדירה נדל"ן 24
ס השוכר מעוניין לשלם את כל שכר הדירה מראש נדל"ן 70
P ביטוח לרעידות אדמה עבור הדירה האם הכרחי? אוף טופיק 40
amikal הרחבת ביטוח הדירה לכיסוי שווי הדירה (לא רק מבנה ותכולה) נדל"ן 4
M שימוש בשמאי מטעם הבנק לטובת מיקוח על מחיר הדירה נדל"ן 3
M האם במחזור משכנתא מעריכים את שווי הדירה מחדש? נדל"ן 15
yossik יונה התבייתה על הדירה שלי אוף טופיק 9
נ ברלין מתכוננת להקפיא את שכר הדירה; מחירי השכירות של דירות בעיר ישארו ללא שינוי במשך 5 שנים; נדל"ן 100
A שוכרים שלא משלמים ולא מפנים את הדירה נדל"ן 43
M מהי הדירה הכי זולה לקנייה בישראל ובאיזה איזור? נדל"ן 5
M האם חישוב "כדאיות רכישת דירה" בהתאם לעלויות הדירה מול עלות השכירות זה לא בעצם תזמון שוק? נדל"ן 23
F שיטה לתשלום על הדירה - מה אתם אומרים? נדל"ן 79
ס לקנות את הדירה שאני *גר* בה, מנק' מבט של השקעה שוק ההון 23
R האם עדיף לקנות את הדירה בה גרים או לשכור אותה? שוק ההון 3
yossik תוספת מרפסת - האם ובכמה מעלה את ערך הדירה צרכנות פיננסית 46
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
Y קניית נייר ערך העוקב אחרי מחיר SOLANA השקעות אלטרנטיביות 0
ע מחיר למטר נמוך מהממוצע ברשות המיסים - מה אני מפספס? נדל"ן 10

נושאים דומים

Back
למעלה